forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Plastificirani SC vs HC
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

zveky
New Member



109 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 19/03/2010 : 00:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zveky a Private Message  Reply with Quote
Naslov teme, sve govori. Nadam se da ce admini odobriti ovaj topik, ako smeta - brisite.
Eto u zadnjih par godina, svjedoci smo naglog budjenja strip scene, zahvaljujuci brojnim izdavacima i izdanjima koja su se pojavila.
Nekako, uvijek se poteze tema oko toga da li novo izdanje treba izdati u mekoj ili tvrdoj varijanti.
Meni osobno, puno vise odgovara pastificirani sc od hc i smatram da su narocito Bonellijeva izdanja puno "stripovskija" u toj formi.
Zanima me sto vi preferirate, koji vam dizajn vise pase i zasto.

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 19/03/2010 : 01:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
SC definitivno.
Ako je urađen kako treba,nema boljeg definitivno.Mislim da Veseli četvrtak to radi veoma dobro,druga je stvar što imaju Blažinu i što im štampa nije baš najidealnija,ali što se tiče pomenutog,ti stripovi ima da traju i traju.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 19/03/2010 : 01:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
Ako su besprekorno uradjeni, onda SC. Jbg, uvek mi je bio neopisiv dogadjaj kada odes do kioska sa osecajem izmesanim iscekivanjem, nestrpljenjem, srecom... Sta cu kad sam dete u dusi.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 19/03/2010 : 01:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Prednosti SCa su trenutno dostupnost i relativno jeftina cena, HC se rade na daleko boljem papiru sa boljim otiskom. Sferin MV je bio spona izmedju ta dva, buduci da je takodje koristio odlican papir i drzao se principa "crno je crno"... steta sto su tako brzo propali.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22284 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 06:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Imali smo vec temu ovdje:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35633&whichpage=15
posto je to bio raznovrstan topic, tema je bila jedna od mnogih drugih,
pa nije problem da ostane ovaj topic i da se izjasne oni koji tada nisu.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/03/2010 : 07:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
HC, SC, bitno da ima C
Skoro sam se jednom tipu javio da kupim neke stripove i pitam ga kako su ocuvani. On kaze: "Super, svi imaju prednju i zadnju koricu"

Meni se i SC i HC varijanta dopadaju, mada kada drzis dobri HC u rukama, osjecaj je drugaciji. Bolji.
Ali i ove nove plastificirane SC varijante VC nisu lose.
Prije svega je bitno ko sta trazi od stripa i zasto mu je strip.
O tome smo vec vise puta raspravljali i uvidjeli, svako kupuje sta i kako hoce.
Ja imam MM i LMS i Libellus varijantu. Nikad se ne bih usudio da sebe pitam sta mi izgleda bolje. Jasno ko dan. Pa da je LMS i u plastificiranoj varijanti, rezultat bi bio opet isti. E sad sto mi LMS ima daleko vecu sentimentalnu vrednost, to je sasvim drugacija prica.

so it shall be written, so it shall be done

Edited by - rgorgiev on 19/03/2010 07:28:09
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/03/2010 : 08:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Prosiveni HC, da mogu otvoriti strip pod 180 na stolu da on tako i ostane. Mada, ne zadovoljavaju ni svi Hc-ovi to.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17745 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2010 : 08:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja volim jeftino :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 19/03/2010 : 08:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
HC naravno , osječaj je besprijekoran a i kad se sloze na police super . Zbog toga je HC takodje najbolji onako SC je vazda na nekoj od gomila , ne zahtijeva posebne dorade polica

HC

feka
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 19/03/2010 : 09:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
Preferiram varijantu u kojoj će omjer očuvanosti i cijene biti prihvatljiv.

Od svih izdanja su mi tu i SD najbolji. VČ ipak za 2 dlake bolji zbog već spomenute plastificiranosti i postojanosti. SD mi ima bolji otisak, ali je u prvim izdanjima otpadala boja sa korica.
Znači No.1 VČ, No.2 SD
Jako me oduševljava kad primim u ruke strip od tih izdavača pa su korice savitljive (za razliku od LU čije su dosta krute).

Uglavnom, preferiram SC nad HC jer sam jednostavno navikao na to.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/03/2010 : 09:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Prosiveni HC, da mogu otvoriti strip pod 180 na stolu da on tako i ostane. Mada, ne zadovoljavaju ni svi Hc-ovi to.



Ja se to ne mogu osuditi napraviti

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/03/2010 : 09:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kako za koji strip naravno.
Metabaruni u velikom formatu na 250 strana u boji mi više odgovaraju kao HC, a Bonelli c/b mi je logičniji u SC.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4659 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 19/03/2010 : 10:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Korice graf. novela Belog Puta.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

kapetan
New Member



Croatia
202 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 19/03/2010 : 10:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kapetan a Private Message  Reply with Quote

Slažem se. Za stripove do 300-350 stranica forma grafičkih novela od BP je super, za stripove sa više stranica je ipak bolji HC

quote:
Originally posted by kreŠa

Korice graf. novela Belog Puta.

Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13412 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 19/03/2010 : 12:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
SC naravno :)
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 19/03/2010 : 18:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
SC, pre svega zbog povoljnije cene, a i nekog 'stripovskijeg' izgleda...sta god to znacilo.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/03/2010 : 19:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Uvek sam za jeftiniju varijantu, samo u slučaju kad sam primoran, kupujem HC!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 19/03/2010 : 20:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

Ako su besprekorno uradjeni, onda SC. Jbg, uvek mi je bio neopisiv dogadjaj kada odes do kioska sa osecajem izmesanim iscekivanjem, nestrpljenjem, srecom... Sta cu kad sam dete u dusi.


cenim misljenje ljudi u godinama.sc.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 19/03/2010 : 20:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by Kit Carson

Ako su besprekorno uradjeni, onda SC. Jbg, uvek mi je bio neopisiv dogadjaj kada odes do kioska sa osecajem izmesanim iscekivanjem, nestrpljenjem, srecom... Sta cu kad sam dete u dusi.


cenim misljenje ljudi u godinama.sc.


Nesto mi "smrdi" u ovom komplimentu.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/03/2010 : 20:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Uvek sam za jeftiniju varijantu, samo u slučaju kad sam primoran, kupujem HC!


Kao sto se uvijek poteze tema oko toga treba li izdanje biti u mekom ili tvrdom uvezu,
jos cesce se provlaci posve kriva teza (kriva barem sto se HR trzista tice)
da je SC vs HC = jeftino vs skupo.
Stanje na trtistu izgleda uglavnom tako da su SC izdanja jeftinija,
no treba vidjeti o kojim izdanjima je rijec i zasto je to zapravo tako.
Mislio sam da je pitanje iz prvog posta vise vezano za ukus ne za cijenu.

Meni osobno odgovaraju i jedna i druga varijanta, ovisno o izdanju.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 19/03/2010 : 20:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Ne uporedjuju se prave stvari... mislim, kakvu cenu bi moglo da ima HC kiosk izdanja Ludensa ili VC (onako kako su uradjena za kioske) u odnosu na HC Libellusa ili Fibre? Postoji mnogo razlika izmedju SC i HC izdanja, papir i otisak su medju najbitnijim.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22284 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 21:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uvijek za HC varijantu, bez obzira o kojem se izdanju radi.
Ovako kao sto Libellus objavljuje Bonelli i Fibra albume, to je za mene perfektna kolekcija.

@Kreso: Da si vidio Propovednika u HC(kojeg ja imam), vjeruj mi, zaboravio bi na BP izdanja gr. novela.
Go to Top of Page

zveky
New Member



109 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 19/03/2010 : 21:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zveky a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Sferin MV bio daleko najbolje SC izdanje na ovim prostorima. Upravo onako kako bi SC izdanje trebalo izgledati u svakom aspektu (kvalitet papira, otiska, uvez, korice...). Sumnjam da mu neko moze prici(moje misljenje).

Edited by - zveky on 19/03/2010 21:24:29
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4721 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 19/03/2010 : 21:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Kako koji, za sve Bonellijeve junake bi mi pasalo SC, ali da je visoke kvalitete; za sve osim NN-a i MM-a 8D

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/03/2010 : 22:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ustvari, idealno bi bilo da sve ima i u HC i u SC pa da možemo birati.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/03/2010 : 22:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ustvari, idealno bi bilo da sve ima i u HC i u SC pa da možemo birati.



Uh, nemoj, onda bi morali kupovati i jedno i drugo

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000