forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MaFest: Ground Zero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/05/2010 : 08:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
Okej, nakon prospavane noci te mirnog i trezvenog promisljanja, doista je doslo vrijeme za nesto sto je, gledajuci iz danasnje perspektive trebalo napraviti jos prije otprilike 6 mjeseci. Naime, vec duze vrijeme i Dado i ja na ovome forumu izlozeni smo nebuloznim i mucnim napadima od dveribeda. Kolicina niskih udaraca poznata je svima vama i ne pada mi napamet ponavljati sve to jer dovoljno je malo pronjuskati po searchu, no sistem je bio uvijek isti: lik ispali nekakav nonsens i onda se mi moramo pravdati jer tu smo prakticki od osnivanja ovog sajta i uvijek smo drzali najvise do komunikacije s forumasima. I mislili smo da to ima smisla, no nakon nekog vremena uvidjeli smo da smo u krivu i da je sve to izgubilo bilo kakav smisao... Jer na svaki njegov nonsens mi bismo objasnili i dokazali da nista od onog sto taj lik prica nema veze s istinom, no umjesto da time prica bude zavrsena on bi taj odgovor samo ignorirao i krenuo s novim nonsensom i potom opet u krug. Na kraju, dosli smo do paradoksa da se iz tjedna u tjedan moramo opravdavati za nesto sto nema veze ne s istinom - nego ni s cim, a rezultat na kraju bio je besmisleno izgubljeno vrijeme.

Kako su stripovi.com kuca Marka Sunjica i kako pravila u njoj on odredjuje, popricao sam i s njim nekoliko puta na tu temu no i on je ocito nemocan i ocito ne moze nista uciniti kako bi sprijecio brojne besmislene baljezgarije kojima nas dveribed vec duze vrijeme zasipa. Naravno, i sami mozete vidjeti da promjene nema i da se napadi i dalje nastavljaju, s istom besmislenoscu kao i dosad, jer kako drukcije nazvati tvrdnju da nije sve transparentno na humanitarnoj aukciji gdje se u istom trenutku nalaze i crtaci koji doniraju crteze, i kupci koji bidaju i korisnik aukcije kojemu se odmah po zavrsetku iste novac na licu mjesta, dakle ispred svih nazocnih, da na ruke... E ako postoji ista cisce od toga onda... No ne, po njemu bilo bi "transparentnije" da novac ide preko uplata na racun, odnosno po njemu bi bilo bolje da mi nekoliko dana nakon aukcija zivkamo kupce i molimo ih da uplate novac koji su ponudili (o problemu uplate iz strane drzave da ne govorim) i za koji smo mi rekli da ce biti uplacen. I onda kad se potom netko "predomisli" i kaze da ipak nema toliko novaca ili sta ti ja znam što, mi bismo trebali doci ispred korisnika aukcije nakon - sta ja znam - 15 dana i dati mu manji iznos od onoga koji je postignut na aukciji, a epilog bi bio taj da bi korisnik mislio da ga mi varamo i da smo razliku novca ostavili sebi, a ako ne bismo zeljeli takvu scenu onda bismo sami morali pokriti bidani iznos sto je idiotizam sam po sebi. Dakle, toliko o transparentnosti. Ukratko, ovo sto mi radimo, sto dajemo novac odmah po zavrsetku aukcije direktno korisniku koji je takodjer nazocan na toj aukciji je nesto najcisce sto postoji.

U isto vrijeme, sasvim je okej sto Globinjo, koji to radi iz najbolje namjere, prikuplja novac s brda s dola i onda da nekakav iznos za koji nitko ne zna je li to doista iznos koji je i prikupljen, ili je on mozda npr. pola od prikupljenog ostavio sebi, a samo drugu polovicu predao u humanitarne svrhe. Naravno da ja ne sumnjam u njegovo poštenje i humane namjere, no ovo je samo najbanalniji mogui primjer dvostrukih mjerila... I upravo ta dvostruka mjerila su ono sto je i dovelo do cijele ove situacije. Nekome je dopusteno sve: lagati, klevetati, vrijedjati, pljuvati itd., dok se od drugih trazi da postuju odredjena pravila. Nadalje, konstantno se provlaci teza tipa "oni bi to trebali rijesiti uzivo, a ne ovako na forumu" sto je jos jedan nonsens jer ovdje nije rijec o svadji: ovdje je rijec o konstantnom laznom blacenju s jedne strane i opravdavanju s druge strane, a sto je najsmjesnije moramo se opravdavati za nesto sto nema veze ne s istinom - nego s mozgom. I najsmjesnije je sto je to svima jasno, no nitko nista ne poduzima, a zbog cega nista ne poduzima - iskreno - nije me briga.

Sagledavajuci sve ovo, situaciju u kojoj nas se moze blatiti na bilo koji nacin bilo kada i bez ikakvih sankcija, shvatio sam da ovdje nemam vise sto traziti jer ja nemam onoliko odgovora koliko prije spomenuti lik moze ispaliti degutantnih gadarija, a posljednja od njih, i to po njegovom priznanju, je bila precizno tajmirana na dan pokopa moje mame kako se duze vrijeme nista ne bi moglo napisati kao odgovor.

E sad, to je samo jedan dio problema. Mozda netko sad ocekuje da ja tog lika pocnem nazivati pogrdnim imenima, dirat mu se obitelji ili mozda nesto jos gore - spustajuci se tako na njegovu razinu - no meni to ne pada na pamet. Naime, meni je osobno njega jako zao. U njemu su frustracija, zavist i ljubomora tako snazni da to mora pobuditi suosjecanje u svakome normalnom covjeku i to je upravo ono sto ja osjecam za njega.

Inace, ja sam na ovome forumu vec 7-8 godina i ponosan sam na tu cinjenicu. Naime, da nije bilo stripovi.com i foruma nikad ne bi bilo ni MaFesta jer upravo preko foruma upoznao sam ljude s kojima su, nakon Sarajeva 2002., i nastala poznata okupljanja stripofila u Makarskoj od 2003. nadalje... Da, forum je bio okidac koji je proizveo iskru iz koje je nastao MaFest, no forum tada i forum danas nisu ista stvar. U ono doba na forumu se nije moglo kazati da je npr. "nebo zeleno" i da to potom prodje (uz casne iznimke) bez ikakve reakcije, a danas je to moguce. Jer kako drukcije objasniti cinjenicu da na izjavu kako "humanitarna aukcija na MaFestu nije transparentna" (insinuirajuci tako da se nesto muti) prakticki nitko - osim nekoliko casnih iznimki - ne kaze nista?! A ponavljam, za sve one koji nikad nisu bili na aukciji na MaFestu, da se istome trenutku na istome mjestu nalaze i autori koji doniraju crteze, i potencijalni kupci koji bidaju i krajnji korisnik aukcije, odnosno osoba ili osobe za koga se novac prikuplja. Dakle, aukcija ide, postizu se odgovarajuci iznosi, na kraju kupci daju novac ispred svih i uzimaju crteze, a odmah potom taj se novac daje u ruke (hej: U RUKE) korisniku aukcije gdje ga on odmah prebraja i provjerava je li sve okej. Dakle, cisto da ne moze biti cisce, a ovdje nekakve insinuacije da su tu nesto muti ostaju prakticki bez ikakve reakcije (opet cast iznimkama!) od strane forumasa, premda je vecina od njih bila u Makarskoj i zna cijeli proces... E sad, nakon svega toga zapitao sam se kime sam ja to uopce okruzen i kakvi su to uopce ljudi ovdje na ovome forumu kad i takva jedna izjava ostaje bez komentara premda svi znaju da je rijec o gluposti? Zbog cega sute? Zbog politike nezamjeranja? Ah... Ma da mi rodjena sestra kaze da je nebo zeleno (a izjava da je humanitarna aukcija na MaFestu "mutna" i "netransparentna" je u rangu te) rekao bih joj "daj, sestro, na cemu si?", a ovdje - ponavljam, osim nekoliko casnih iznimki - nitko ni rijeci o tome.

I tako, shvatio sam da je lizanje dupeta postalo forumski sport broj 1 te da je broj cestitih forumasa (nakon sto ih je masa u odnosu na razdoblje 2002.-2005. vec odavno otisla) daleko u manjini u odnosu na onaj dupelizaca te da shodno tome ja zbilja nemam vise sto traziti ovdje. Kao produkt svega toga, od ovoga trenutka vise niti jedna sluzbena vijest o MaFestu nece biti objavljena ovdje. Nikad vise... Naravno, to ne znaci da ce svi oni posteni i cestiti forumasi koji iz dubine svog srca podrzavaju MaFest ostati sad na cjedilu te da nece moci imati svjeze informacije - to nikako - jer cu im uvijek biti dostupan za sva pitanja na: darijo@mastripfest.com a ako imaju moj broj uvijek me mogu kontaktirati sms-om ili nazvati me. Naravno, sve novosti oko MaFesta bit ce objavljivane i na sluzbenom sajtu MaFesta, a on je na adresi: www.mastripfest.com

Ista stvar vrijedi i za moj urednicki dio unutar Libellusa. Dakle, od ovoga trenutka Gaston vise ne postoji i time je jedno poglavlje knjige zatvoreno. Svi citatelji Libellusa, ljudi koji nas podrzavaju i koji s nama prozivljavaju i sranja i uspjehe, mene kao urednika ovdje vise nece moci pronaci no ostajem im na raspolaganju za sva pitanja na: d.antunovic@libellus.hr Dakle, shema ce biti ista: pitajte sto vam god padne na pamet, a ja cu odgovarati.

Sto se drugog Dade tice, onoga koji stoji iza Libellusa i vlasnicki i urednicki, vjerujem da će se i on vrlo brzo javiti po ovom pitanju, premda ne znam sto ce on odluciti vezano za svoj ostanak ovdje (odnosno za objavljivanje bilo kakvih novih vijesti o Libellusu na ovome sajtu), no ako se i on odluci na isti potez kao i ja onda ce svi nasi vjerni citatelji sve novosti o radu Libellusa moci pratiti iskljuciov preko sluzbenog sajta www.libellus.hr a siguran sam da ce i on (drugi Dado) biti dostupan svima (kao i uvijek, uostalom) za sva pitanja i odgovore preko svoje e-mail adrese. No da ne bih prejudicirao bilo sto, vise o tome ce on napisati kad uhvati vremena.

I da, cisto da se ne lazemo, onaj lik iz kojeg prsti mrznja, podlost, licemjerje i zavist, te koga mi je muka iti spominjati, nije dobrodosao u Makarsku, baš kao ni njegovi istomišljenici, jer MaFest je festival dobre volje, a ne zlobe. I neka to imaju na umu... I to nije moj stav, nego je to stav svih nas koji stojimo iza MaFesta. Dosad su svi bili dobrodosli, no odsad to vise nisu. Za ljude dobre volje potrudit cemo se da im ne fali ni pticjeg mlijeka i da MaFest zauvijek pamte po lijepome (jer ovaj MaFest bit ce najveci i najbolji dosad, pocevsi od unplugged nastupa velikog Seje Sexona iz Zabranjenog Pusenja na predMaFest partyju u Bookcafeu (19.5.) pa sve do zavrsnog partyja u istome tom Bookcafeu u nedjelju (23.5.) navecer), no prema mutivodama, licemjerima i beskicmenjacima vise necemo biti tolerantni jer ono sto je preslano ni psu nije drago...

Na kraju jos samo informacija da ce u noci s 23. na 24.5. (po zavrsetku druzenja u Bookcafeu, tamo negdje iza ponoci) MaFest u formatu u kakvom je dosad bio prestati postojati jer za ovakav oblik festivala - gdje smo svi k'o fol ekipa, a u stvarnosti se vecina brine samo o svom dupetu - zbilja vise ne postoji nijedan opravdan i logican razlog...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...

dinotuf
New Member

Sweden
267 Posts

Member since 15/08/2002

Posted - 13/05/2010 : 09:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dinotuf a Private Message  Reply with Quote
Razumijem te Gaston. Mi se nikad nismo sreli ali uvijek sam citao tvoje komentare sa respektom. Istinski stripoljubitelj. Ostalo je par takih ljudi na forumu. Forum je bio skroz druga stvar prije 5-6 godina. Zao mi je sto te nece biti na forumu ali drago mi je sto nastavljas sa angaziranjem u MaFest i inace svega drugog sto se tice nase strip-scene. Forumasi bi trebali da se srame, sve im serviras i opet te bodu nozem u leda.

Puno srece u tvojim buducim projektima..
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 13/05/2010 : 09:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message  Reply with Quote


ajoooj....
ja nemam ni pojma o čem se radi,sam znam da taj dveribad istina konstantno laže i izmišlja i to samo na teret Libellusa...
no onak izbjegavam uopće takve rasprave pa nisam ni svjestan da postoje osim ak slučajno naletim

mislim Gastone da je ovo malo preoštra reakcija na sve to...
pa kaj stvarno zbog par pizduna ovdje tako radikalni potezi?i prekrižit MaFest kao takav?!?!

moj posao me isto tjera na neizbježnu komunikaciju s nekima koji bi me iz dana u dan tužili,ubijali,jeba..i ma..er, itd...,a zakletva mi nalaže da ih unatoč tome moram liječit

a onak,moramo se izdić iznad toga...
jer tvoje odustajanje od foruma i mafesta samo stavlja osmijeh na njihovu isfrustriranu gubicu...
ja im ne bi ostavio tu zadovoljštinu

nemoj zbog par budala prekidat komunikaciju s većinom nas...pa zar su stvarno vrijedni toga?
pa nije kriv forum kao takav,već neki forumaši

moja preporuka je da ne delate ishitrene odluke,zadržavajte se s komentarima samo na Izdavačkom izlogu,gdje je ionak bilo koja druga tema osim ona o formi i sadržaju izdanja kontra pravila foruma i podliježe sankciji

ako te nikak ne mogu uvjerit u suprotno onda bar zahtijevam otvaranje foruma na Libellusovoj stranici,ili bar opcije komentara novih i starih izdanja,pa da nastavimo komunmikaciju

"I love you guys!!!!Even my momma loves you!!!!Don't give up on me!!!!"

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/05/2010 : 09:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sramota da je došlo do ovoga.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 13/05/2010 : 09:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by manhunter

Sramota da je došlo do ovoga.
[/quote pa veliki dio krivice snosite i vi MODERATORI koji dopuštate dveribadu apsolutno sve
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/05/2010 : 09:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Podrska Dadi & Gastonu, kratko i jasno!
I ranije sam se pitao zasto sve ovo rade, objasnjavaju i slicno!

Edited by - kasper on 13/05/2010 09:33:00
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 13/05/2010 : 09:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Još jedan dobar čovjek manje na forumu. Tužno!

Drkanje po humanitarnoj akciji je stvarno dno dna i uopće me ne čudi tvoja reakcija. Mislim da si to još dobro podnio.

Opet ovo nije riješenje jer zašto dozvoliti da te bilo tko svojom zlobom potjera sa foruma ili bilo kojeg drugog mjesta? Mislim da to ne bih dopustio.
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 13/05/2010 : 09:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message  Reply with Quote
nikad mi nije bilo jasno kako se zbog nekakvog internet foruma ljudi odlučuju na konkretne reakcije u real life...
nezma,to mi je nezamislivo...
ja jednostavno ne razmišljam na taj način, pa da neznam tko što posere prek svoje tipkovnice...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 13/05/2010 : 09:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

[quote]Originally posted by manhunter

Sramota da je došlo do ovoga.
[/quote pa veliki dio krivice snosite i vi MODERATORI koji dopuštate dveribadu apsolutno sve



istina..

samo koliko ja znam ,taj dveribad je u više navrata ponovio neosnovane optužbe na račun cijena libellusa,te kad mu je dokazano suprotno,opet je to ponovio

1. konstantacija je demokratski dopuštena,na 2.istu lažnu konstataciju mora slijedit upozorenje,na 3. lažnu optužbu mora uslijedit oštra sankcija...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/05/2010 : 09:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
koja tužna vijest.

Gastone, frende, potpuno te razumijem, teško je nakon svih ovih neutemeljenih napada na tebe, Dadu, Libellus, MAFEST, itd ostati normalan i dalje pisati kao da se ništa nije dogodilo. Rekao bih ti samo da nije istina da nemate podršku drugih kao što si gore napisao; istina je potpuno drugačija. Ljudi se jednostavno ne žele miješati kada su svađe i prepirke u pitanju i ne žele ostavljati postove u takvim Topicima. Ja uglavnom sve topice pročitam, a svađe izbjegavam u širokom luku. Možda bi sve bolje završilo da je 50 ljudi reagiralo i u svojim postovima reklo svoje mišljenje. Ali velika većina se ne želi miješati u rasprave ma kakve one bile. Zašto je to tako, ne znam...

Ja sam apsolutno siguran da 99% ljudi koji su barem jednom bili na MAFEST-u znaju što se tamo događa i koliko ste ljubavi uložili u cijeli taj projekat. Znaš da sam ja bio na sva četiri dosadašnja MAFEST-a i na svima aukcijama i moram priznati da su upravo te aukcije nešto najpoštenije što postoji. Bolesno dijete i njegovi roditelji dobiju novac direktno na licu mjesta, pa gdje to ima. Kakvi računi, kakve gluposti...

Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 13/05/2010 : 09:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
zao mi je gastona i dade jer stvarno dveribad sere sve u sesnaest , ja cim vidim da on nesto komentarise - ja ne zelim komentarisati i stavim ga na ignore tako ispada ono sto gaston kaze niko nema da nesto kaze jer dobra vecina nas ne zeli da raspravlja o glupostima koje on kaze ....

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 13/05/2010 : 09:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
momci zele da nam pomognu i tu su za nas stavljaju najave za nova izdanja koja mi nestrpljivo ocekujemo ... hvala vam momci i ja cu dalje biti uz Vasa izdanja odnosno probacu da ih nabavim jer stvarno su NAJBOLJA :::)

feka
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 13/05/2010 : 09:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Sve je otislo u Honduras...

Iskreno, ovaj Forum sa Libellusom i bez njih nije isto. A tendencija je rastuca. Bojim se da ce misevi poslednji otici i da ce ladja potonuti ka dnu. A dobro, nista novo o ljudskoj prirodi, evolucija ne moze uvek da bude uspesna. Bivsa Juga je gladna stripova, ali dzaba kad je gladnija svadja.

Na sta ce liciti ovaj forum onda? Otvarace se milijardu tema o tome koji toalet papir koristi Zagor u sumi (reciklirani, dakako), penice se na Ratkovoj strip ponudi, izdavacki izlog bice rezervisan samo za Fibru (BG ga nema, sada ni Libellus, samo cekam da i Bernard popizdi)...

Markose, kuca ti gori, a ti, cini se, ne gasis vatru.

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/05/2010 : 09:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
@Ratko

I tebe dosta dugo poznajem, makar površno, preko raznih festivala ili strip sastanaka. Imali smo prilika za popiti piće i porazgovarati. Uglavnom za sve ovo što si prouzročio i za sve glupe insinuacije u vezi aukcija na MAFEST-u mogu ti reći samo jedno:

Srami se!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 13/05/2010 : 09:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

koja tužna vijest.

Gastone, frende, potpuno te razumijem, teško je nakon svih ovih neutemeljenih napada na tebe, Dadu, Libellus, MAFEST, itd ostati normalan i dalje pisati kao da se ništa nije dogodilo. Rekao bih ti samo da nije istina da nemate podršku drugih kao što si gore napisao; istina je potpuno drugačija. Ljudi se jednostavno ne žele miješati kada su svađe i prepirke u pitanju i ne žele ostavljati postove u takvim Topicima. Ja uglavnom sve topice pročitam, a svađe izbjegavam u širokom luku. Možda bi sve bolje završilo da je 50 ljudi reagiralo i u svojim postovima reklo svoje mišljenje. Ali velika većina se ne želi miješati u rasprave ma kakve one bile. Zašto je to tako, ne znam...

Ja sam apsolutno siguran da 99% ljudi koji su barem jednom bili na MAFEST-u znaju što se tamo događa i koliko ste ljubavi uložili u cijeli taj projekat. Znaš da sam ja bio na sva četiri dosadašnja MAFEST-a i na svima aukcijama i moram priznati da su upravo te aukcije nešto najpoštenije što postoji. Bolesno dijete i njegovi roditelji dobiju novac direktno na licu mjesta, pa gdje to ima. Kakvi računi, kakve gluposti...






nisam ni ja bio svjestan da su dečki očekivali podršku u raspravama, pa reagirao bi sigurno da sam znao da je situacija takva
al kako veliš,mentalitetno se ne želim uopće upuštat u takve rasprave...

no evo,ako nije prekasno,tu i na ovom topicu sada reagiram demokratskom reakcijom u smislu podrške Dadi i Gastonu:



podržavam oštro i konkretno sankcioniranje dveribada




tko je za takav oblik podrške neka se priključi i to također riječima potvrdi...
pa čemo demokratski izglasat ako treba,stanarsko vijeće je uvijek u pravu

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/05/2010 : 09:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Na žalost vjerujem da je kasno.
Meni forum služi kao hobi i za opuštanje kad dođem umoran s posla i pročitam što ima novo. Pa poznajem jako puno forumaša i znam da se jednostavno ne žele miješati u rasprave iako privatno naravno imaju svoje mišljenje o svemu. Jbga, možda bi trebali ponekad. Barem u ovom slučaju...
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 13/05/2010 : 09:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
najgore sto se uvijek to kasno dogodi . Izgleda da je to kod nas sviju odnosno u nasem mentalitetu kada se nesto ozbiljno dogodi tek tada reagujemo ....

darkraveru imas i moj glas iako sam novi na forumu ... forum sam uvijek smatrao kao mjesto opustanja a ne da upadam u ko zna kakve prepirke imam ih i vamo dovoljno na gradilistu ...

feka
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 13/05/2010 : 09:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Na žalost vjerujem da je kasno.
Meni forum služi kao hobi i za opuštanje kad dođem umoran s posla i pročitam što ima novo. Pa poznajem jako puno forumaša i znam da se jednostavno ne žele miješati u rasprave iako privatno naravno imaju svoje mišljenje o svemu. Jbga, možda bi trebali ponekad. Barem u ovom slučaju...



zam da je Gastom u OPu vjerovatno odlučio napisati svoj zadnji post na ovoj stranici al...
bar zbog nas većine, ja apeliram da ipak sudjeluje u raspravi pa bar još na ovom,svom zadnjem topicu...

Gastone?
javi se...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 13/05/2010 : 10:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

najgore sto se uvijek to kasno dogodi . Izgleda da je to kod nas sviju odnosno u nasem mentalitetu kada se nesto ozbiljno dogodi tek tada reagujemo ....

darkraveru imas i moj glas iako sam novi na forumu ... forum sam uvijek smatrao kao mjesto opustanja a ne da upadam u ko zna kakve prepirke imam ih i vamo dovoljno na gradilistu ...




evo 2. glas za

ajmo ljudi, akcija je nužna!
nikad nije kasno za ispravnu stvar

ak me zbog prozivanja člana foruma odluče izbacit,neka,preuzimam svu odgovornost jer na to potičem ljude...

no ak bum izbačen,ne bum se ni ja više vraćal...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 13/05/2010 : 10:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message  Reply with Quote
Sramota za cijeli forum.
Odlazim i ja iako sam u par navrata razmišljao otići ali neda se.Forum mi je postao ko droga, s tim da ću pratiti još malo aukcije i to je to.

Gastonu sam sve napisao u mailu i nadam se da će me poslušati koliko toliko.I nadam se da će razum prevladati.

Pozdrav svima!

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/05/2010 : 10:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Malo je bezveze nazvati vecinu foruma dupeliscima jer ne zele da se mesaju u tudje prepirke... Ali dobro.. Misljenja sam da je Libellus ispravan u celoj prici i da je trebalo zaustaviti sve to u samom zacetku da ne bi eskaliralo u otvoren i ruzan sukob... Odlazak Gastona, Libellusa i MaFesta sa foruma je ogroman gubitak... Na kraju, ostace samo nas par dokonjaka koji ce mlatiti praznu slamu o, kako Bob kaze, papiru koji Zagor koristi... Bezveze... Markose, stvarno ti kuca gori, gasi dok sve nije eksplodiralo... Ovo je tuzan dan za forum...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/05/2010 : 10:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Vrlo malo tijekom ovih zadnjih 5 godina sam imao posla s Dveribadom, a s dvojcem iz Libellusa još manje. Druženje mi ne leži niti ja smatram da se prodavač i kupac trebaju nešto posebno družiti (no to je moje osobno mišljenje).
S obzirom da jedna strana prodaje stari Bonelli, a druga novoizdani, sukob mi je razumljiv.
Mene Bonelli u zadnje vrijeme baš i ne zanima pa se nisam preduboko udubljivao u rasprave. Također ne osuđujem ni jednu stranu jer ne znam što je istina (istinu teško vidjeti je, plašt tame pokriva sve).
Da žučno podržavam nekoga i tako privlačim na sebe gnjev nekoga drugog (i trećeg i četvrtog). Zašto? Možda si dajete preveliku važnost (mislim na sukobljene strane). Nekima stari LMS i ZS, Libellus, Mafest ne znače puno u životu. Neki bi samo voljeli da se ne svađate toliko.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 13/05/2010 10:17:14
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 13/05/2010 : 10:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Vrlo malo tijekom ovih zadnjih 5 godina sam imao posla s Dveribadom, a s dvojcem iz Libellusa još manje. Druženje mi ne leži niti ja smatram da se prodavač i kupac trebaju nešto posebno družiti (no to je moje osobno mišljenje).
S obzirom da jedna strana prodaje stari Bonelli, a druga novoizdani, sukob mi je razumljiv.
Mene Bonelli u zadnje vrijeme baš i ne zanima pa se nisam preduboko udubljivao u rasprave. Također ne osuđujem ni jednu stranu jer ne znam što je istina (istinu teško vidjeti je, plašt tamne strane prisutan je).
Da žučno podržavam nekoga i tako privlačim na sebe gnjev nekoga drugog (i trećeg i četvrtog). Zašto? Možda si dajete preveliku važnost (mislim na sukobljene strane). Nekima stari LMS i ZS, Libellus, Mafest ne znače puno u životu. Neki bi samo voljeli da se ne svađate toliko.



eto ti si neutralan,al primi na znanje jednu činjenicu

dveribad je taj koji uvijek i iznova baci optužbu,a Gaston i Dado su ti koji se neznam zašto pravdaju,pokušavaju urazumit nerazumnog...

ni u jednom slučaju nisu oni nikad pokrenuli prvi svađu...

meni je sasvim jasno tko je tu plašta tamne strane

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/05/2010 : 10:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/05/2010 : 10:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by manhunter

Sramota da je došlo do ovoga.



pa veliki dio krivice snosite i vi MODERATORI koji dopuštate dveribadu apsolutno sve




Ja od svog dela krivice ne bežim, samo neka mi neko kaže gde sam konkretno pogrešio, i kako da tu grešku ispravim. Dve najveće rasprave između Libellusa i dveribada sam video tek na kraju, kad su već svoje mišljenje ostavili drugi moderatori i administrator.
I više puta sam ih savetovao: "rešite vaše lične odnose lično, a ne na forumu".
Posvetio sam sada već šest godina ovom forumu, i nije mi prijatno kad ljudi koji imaju svoje mišljenje i umeju da konstruktivno doprinesu diskusijama o stripovima odlaze odavde. Baš skoro sam par ljudi kontaktirao koji više nisu ovde i pitao ih za razloge.
A sad i drugi odlaze...

Nije ovo dobro.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/05/2010 : 11:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A bas moderatori mogu nesto da urade... Sa jedne strane covek koji ima najvise aukcija ovde i najvise novca od provizije daje vlasniku sajta a sa druge izdavac koji ima nemerljiv doprinos citavoj strip zajednici... Dakle, ne mesajte moderatore u sve to.. Nemaju oni tolika prava da se mesaju u takve sukobe, kao i mi obicni clanovi... To je Markos trebao da resi, on to nije i evo sta je nastalo... Nadam se samo da nije jos sve izgubljeno i da ce se Gaston vratiti na forum i nece nam uskratiti Libellus i Mafest... Jer smo svi mi, a nije nas malo, izgubili takvim cinom...
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000