forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bijeg u čarobni svijet stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/05/2018 : 00:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kad čitamo (barem za sebe mogu reći) to je nekakav naš privatni raj u koji nitko ne smije dirati,kako provodite to čarobno vrijeme?

Da li imate određene " rituale " kada čitate stripove?

Na kojem mjestu i u kojem položaju čitate?

Da li čitate jedno vrijeme kronološki jednog junaka?

Da li se umorite od kronološkog čitanja jednog junaka?

Da li pišete bilješke za komentiranje recenzije kada čitate?

Da li jedete ( recimo kokice ) uz strip?

Ako imate koje druge svoje rituale slobodno se raspišite

zagor78
Starting Member

52 Posts

Member since 16/01/2016

Posted - 24/05/2018 : 00:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor78 a Private Message  Reply with Quote
Prije citanje omirisem papir
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/05/2018 : 00:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

petrozza
New Member



USA
157 Posts

Member since 26/11/2004

Posted - 24/05/2018 : 00:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send petrozza a Private Message  Reply with Quote
jedini ritual je da strip nema usi recimo jer mi jako smeta to

najvise citam u lezecem polozaju

desavalo se da citam samo jednog junaka jedan period (recimo magicnog vjetra) ali i to dosadi vremenom pa podjem miksat

ne pisem biljeske za recenzije i nikad ne jedem nista uz strip jer sam koncentrisan totalno na citanje. a jos ne zelim omastit strip uf . ajde moze proci casa soka recimo ali i to rijetko




mmda
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 24/05/2018 : 02:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Imam ritual, novi strip pomirišem (više puta,valjda sam posta ovisnik), volim miris ljepila , boje i papira
u krevetu , ali uskoro vani u zelenilu kivija i cvrkut ptica na ležaljki
Ne čitam kronološki.
Ne pišem bilješke za recenzije .
Uz strip ništa ne jedem ali volim u pauzi sladoled šalabrcnit ili nešto slatko pa i kavu popit
Uglavnom volim se skoncentrirat na strip ,po mogućnošću da se ubacim u radnju
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6171 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/05/2018 : 03:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nemam nekih rituala. Čitamo kako kad kako gdje kad stignem.
Ne klopam nad stripovima i/ili dok ih čitam.
Najgore mi je kad posudim neki iz knjižnice i bude sav slijpljen i flekav (od hrane)....ko da u ruci držim neki erotski časopis a ne strip :(

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1710 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 24/05/2018 : 10:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Kad čitamo (barem za sebe mogu reći) to je nekakav naš privatni raj u koji nitko ne smije dirati,kako provodite to čarobno vrijeme?

Da li imate određene " rituale " kada čitate stripove?

Na kojem mjestu i u kojem položaju čitate?

Da li čitate jedno vrijeme kronološki jednog junaka?

Da li se umorite od kronološkog čitanja jednog junaka?

Da li pišete bilješke za komentiranje recenzije kada čitate?

Da li jedete ( recimo kokice ) uz strip?

Ako imate koje druge svoje rituale slobodno se raspišite



Ritual?
Pa samo čitanje stripova je ritual koji se njeguje od najranije dobi, odnosno od kad se prvi put strip uzeo u ruku...

Najviše čitam zavaljem u ležaljci (amaki) koju sam baš u tu svrhu rastegnuo u svojoj sobi za stripove.

Volim čitati kronološki jednog junaka i tako simultano nekoliko njih.

Umor od čitanja stripova? Tonka24, ovo ću pitanje protumačiti kao provokaciju i na granici sam da te prijavim moderatoru zbog tako perfidnog i nadasve podmuklog načima da se jednog stripaša okarakterizira kao nekoga koga umara vlastito zadovoljstvo u odnašanju radnje koja se karakterizira kao ritual.

Postoji nekoliko čitanja stripova; prvo za užitak, drugo za zabavu (ako je radnja stripa takva), treće za usporedbu prijevoda, četvrto čitanje je nostalgično, peto čitanje je užitak... recenzije? što je to? Je li to ono kad netko napiše ovaj strip ne valja, nemojte ga čitati, onda ga ja namjerno pročitam i strip me oduševi? Ili ovaj strip je masthevuša, obvezno ga morate pročitati, ja ga pročitam i mjesec dana razmišljam kako se ovaj strip nekome može dopadati ili čak sviđati?

Svaka druga radnja uz čitanje stripova ne dolazi u obzir. Muško sam i ne mogu raditi multitasking. Čak ni čips ne mogu jesti u mraku jer svaki zalogaj moram pogledati prije nego ga stavim u usta, ako je mrak onda ne vidim. Sad zamisli kakvo bi to čitanje bilo kad bih uz čitanje stripova jeo, recimo, čips?

Kad odlazim na posao, dođem u svoju sobu sa stripova i naglas pomislim: "Vratit ću se brzo, nemojte biti tužni što me neće biti...!"

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1710 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 24/05/2018 : 11:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo








Nisam mogao odoliti...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30565 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 24/05/2018 : 12:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Nemam rituala, čitanje stripova gušt i opuštanje:

ne jedem uz strip, čitam sjedeći, stojeći, ležeći...

u stanu ležeći u dnevnom boravku (to mi je najveći gušt), stojeći za šankom ili sjedeći za stolom (ne za školjkom)

u javnom prijevozu sjedeći ili stojeći

čekaonice sjedeći uglavnom, a nekad i stojeći

.
.
.

Da li čitate jedno vrijeme kronološki jednog junaka?

Da, recimo Ken Parker komplet prvi puta kada sam čitao, nisam se mogao zaustaviti, a i ostale komplete čitam kronološki s vremena na vrijeme.

Da li se umorite od kronološkog čitanja jednog junaka?

Čitanje me nikad ne umori, pa tako i kronološko jednog junaka

Da li pišete bilješke za komentiranje recenzije kada čitate? Ne

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13871 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/05/2018 : 13:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:


Kad odlazim na posao, dođem u svoju sobu sa stripova i naglas pomislim: "Vratit ću se brzo, nemojte biti tužni što me neće biti...!"



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15748 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2018 : 13:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Par pravila odrzavam oduvjek;
Ne zakrecem stranice oko hrpta
Ne jedem nad stripom
Ne idem s njim u wc,(na zahod)
Ostalo su neka opceprihvacena pravila kao npr; stripovi se cuvaju vertikalno ,"na noz", daleko od ditektnog izlaganja suncu, toplini, vlazi...
I kao najvaznije pravilo drzim ne posuduj strip!
Rituali?
Sve oko stripa je ritual. Iscekivanje novog broja, kupovina, nosenje do kuce, citanje, pohranjivanje, naknadno vracanje na doticni strip...
A najbolje mi je citanje lezeci. Sa dobrim "kusinima", izdignute glave i ramena. Sa dobrim svjetlom. Dobro rasvjetno tjelo je obavezno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1078 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 24/05/2018 : 17:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Cijeli sam tjedan u guzvi s poslom i onda dode nedjelja ujutro...
Zena spava a ja skuham kavu crnu i gorku, nalijem si dupli Pelin,
malo mineralne s limunom, sjednem pored otvorenog prozora i
citam do podne uz povremene stanke da si sto fali...
Kad mi to netko poremeti cijeli tjedan ode k vragu i nisam
za nista. Nije vazno koji je strip, kako mi pase, jos nisam
naletio na los. Samo daj. :)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22284 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/05/2018 : 19:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da li imate određene " rituale " kada čitate stripove?
- Ne, osim ako sam dugo čekao na neki strip da ga pročitam, pa mi recimo dođe napokon u ruke, znam recimo da otvorim širom oči i zadržim vazduh nekoliko sekundi. Tek kada ispustim vazduh udarim po stripu. Pojma nemam šta mi to znači, vjerovatno neki tik a možda je i poremećaj. To mi je ok, koliko vidim ima ovdje i većih budala od mene.

Na kojem mjestu i u kojem položaju čitate?
- Samo ležeći mogu maksimalno da uživam.

Da li čitate jedno vrijeme kronološki jednog junaka?
- Dešava se.

Da li se umorite od kronološkog čitanja jednog junaka?
- Dešava se i to. Jedino me Zagor nikada zamorio nije.

Da li pišete bilješke za komentiranje recenzije kada čitate?
- Ne. Dok sam recenzirao dešavalo se, ali inače ne.

Da li jedete ( recimo kokice ) uz strip?
- Ne. Ne želim da umastim ruke pa da onda diram strip.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22284 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/05/2018 : 19:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče njuškanja, da, i ja to ponekad uradim.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2018 : 19:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
1. Gotovo uvijek prije čitanja samog stripa pročitam sve iz impresuma, pogotovo kod Libellus izdanja.
2. Ne znam zašto, ali najdraže mi je na krevetu u misionarskom položaju.
3. Znalo se dogoditi nekoliko puta da čitam kronološki, iako to rijetko kada bude na duže razdoblje ili više od 100 brojeva.
4. To mi se dogodilo krajem prošle godine kod Mister Noa, osjetio sam zasićenje pa sam uzeo pauzu nekoliko mjeseci.
5. Kod samog čitanja ništa ne zapisujem, već kasnije pišem komentar na osnovi onoga što je ostalo u glavi ili bacim još koji pogled u strip, ovisno o tome koliko opširno želim obraditi priču.
6. Prestar sam za kokice, samo koke dolaze u obzir.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 24/05/2018 : 19:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24
Da li imate određene " rituale " kada čitate stripove?

Ne.

quote:
Originally posted by Tonka24
Na kojem mjestu i u kojem položaju čitate?

Bilo kojem. Najviše krevet i vlak.

quote:
Originally posted by Tonka24
Da li čitate jedno vrijeme kronološki jednog junaka?

Ne.

quote:
Originally posted by Tonka24
Da li se umorite od kronološkog čitanja jednog junaka?

Ne.

quote:
Originally posted by Tonka24
Da li pišete bilješke za komentiranje recenzije kada čitate?

Ne. Pamtim bitno i ne trebam još jednom pročitati cijeli strip ako mi kasnije treba nešto napisati a kasnije može biti godinama kasnije.

quote:
Originally posted by Tonka24
Da li jedete ( recimo kokice ) uz strip?

Ne. Ruke morajo biti čiste.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 24/05/2018 19:50:47
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/05/2018 : 20:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Kad čitamo (barem za sebe mogu reći) to je nekakav naš privatni raj u koji nitko ne smije dirati,kako provodite to čarobno vrijeme?

Da li imate određene " rituale " kada čitate stripove?

Na kojem mjestu i u kojem položaju čitate?

Da li čitate jedno vrijeme kronološki jednog junaka?

Da li se umorite od kronološkog čitanja jednog junaka?

Da li pišete bilješke za komentiranje recenzije kada čitate?

Da li jedete ( recimo kokice ) uz strip?

Ako imate koje druge svoje rituale slobodno se raspišite



1. AF često čitam na wc šolji. Dilana i generalno sve horor stripove ne mogu da čitam danju. Inače izbegavam da stripove čitam danju - može samo ako su avanturistički ili humoristični žanr, dakle nešto lagano. Bezveze mi da čitam npr Dilana na plaži ili u sred bela dana jebiga nije to to. Isto važi i za filmove - uglavnom ih gledam noću ili danju u zamračenom prostoru, s tim da horore takođe isključivo i jedino gledam noću. Preko 80% stripova pročitam uveče i noću.

2. Uglavnom čitam zavaljen u fotelju / ''direktorsku'' stolicu, nekad i na tabureu... Ako čitam na kompu, onda na običnoj stolici. Najviše mi odgovara sedeći ili sedeće-ležeći položaj.... Ležeći položaj ne, to me uspava.

3. Trenutno čitam Kena hronološki prvi put, i Alana Forda iznova ali ovoga puta hronološki. I Dilana čitam, ali kako nema naročito izražen kontinuitet, ugl se ne pridržavam striktnog redosleda epizoda kako su izlazile, već malo šaram. Sada sam na 1996. godini, ali mi je ostalo i dosta starijih epizoda van redovne serije da pročitam.

4. Ne znam. Ima dosta stvari za čitanje pa Dilan sve ređe dolazi na red. Ken me za sada ne umara a po svemu sudeći i neće Za Alana Forda čovek mora da bude u elementu, u proseku pročitam tek epizodu-dve mesečno, ne mogu reći da zamara jer me ne zamara (štaviše potpuni evergreen od stripa!, koji bih nosio na pusto ostrvo) ali ima toliko novih stvari da mi AF više nije prioritet.

5. Pišem, ali češće pamtim. Često ostavljam komentare na pročitano pa se trudim da beležim ili upamtim neke značajne pojedinosti ili opšti utisak...

6. Ranije sam pušio i pio kafu uz strip, sada samo uz strip pijem kafu ili kiselu, i to ponekad. Kada čitam na kompu stripove imao sam običaj da žderem smoki ili kokice, sada ne. Inače ne podnosim da diram papir masnim i prljavim prstima (to je ipak stvar kulture).



Edited by - Jocko on 24/05/2018 21:20:23
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47006 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2018 : 21:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
šešir i cigara

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

937 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 24/05/2018 : 22:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by mladjo








Nisam mogao odoliti...

Pa gdje nađe baš taj novi?! Onaj stari iz prošlog stoljeća- e taj je za fiksanje...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/05/2018 : 23:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ne trebate samo odgovarati na pitanja, ubacite neke svoje stvari koje možda radite a nisam napisao
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/05/2018 : 00:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by mladjo








Nisam mogao odoliti...



Xexexe dobra fora :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15748 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2018 : 12:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mirisi starih "romana" i friskih novih albuma...neprocjenjivo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/05/2018 : 19:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Da li imate određene " rituale " kada čitate stripove?
- Ne, osim ako sam dugo čekao na neki strip da ga pročitam, pa mi recimo dođe napokon u ruke, znam recimo da otvorim širom oči i zadržim vazduh nekoliko sekundi. Tek kada ispustim vazduh udarim po stripu. Pojma nemam šta mi to znači, vjerovatno neki tik a možda je i poremećaj. To mi je ok, koliko vidim ima ovdje i većih budala od mene.

Na kojem mjestu i u kojem položaju čitate?
- Samo ležeći mogu maksimalno da uživam.

Da li čitate jedno vrijeme kronološki jednog junaka?
- Dešava se.

Da li se umorite od kronološkog čitanja jednog junaka?
- Dešava se i to. Jedino me Zagor nikada zamorio nije.

Da li pišete bilješke za komentiranje recenzije kada čitate?
- Ne. Dok sam recenzirao dešavalo se, ali inače ne.

Da li jedete ( recimo kokice ) uz strip?
- Ne. Ne želim da umastim ruke pa da onda diram strip.


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37716 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/05/2018 : 14:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Cita se svugdje. Ili se barem teoretski moze. U cenifi je sigurno dobar gust, a za neke "junake" je to i uvijet, kao i nuspojava.

Cita se (ponekad) i vise stripova "odjednom".

Nista ne pisem, a skoro i da ne komentarisem (mislim na recenzije).

U stara (Yu) vremena se obavezno uz citanje ZS/LMS jeo Alka Flips iz Cacka. Snif snif, dobra stara vremena... neko vreme sam jos mogao osetiti taj miris kada sam se prisetio ZS i LMS.

Uz albume (a ponekad i kioskase) koristim i onaj... kako se to kaze na rvacki, "pokazatelj za knjigu" mi kaze cika Gugl (?).

I da, moze se i jesti uz citanje stripova. Cak i HC albuma, omnibusa... ali ne posuđenih (pfuuu, bez brige drugovi, samo laprdam, ja zapravo prvo stavim bijele geoloske rukavicice prije nego sto krenem sa citkanjem).

I da, ako mogu, krenem kronoloski da citam.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 28/05/2018 14:10:14
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/05/2018 : 16:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Meni je gušt kokice uz zagora
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/06/2018 : 14:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Uz Texa biftek prekriven brdom zlaćanih krumpirića
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000