forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Spolna diskriminacija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tinton Posted - 07/04/2015 : 19:56:19
Zanima me vaš stav po ovome pitanju. Pitanje se odnosi na stanje na ovim prostorima, a ne globalno.

Dakle, mislite li da su žene trenutačno diskriminirane?
Mislite li da su muškarci diskriminirani?
Mislite li da su oab spola diskriminirana?
Ili mislite da vlada potpuna spolna ravnopravnost?

Naravno, obrazloženje je poželjno.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 08/04/2015 : 15:53:12
pregaze ga metlon ako nije dobar
mr murdoc Posted - 08/04/2015 : 15:51:14
quote:
Originally posted by boddhisatva

a nene, kakvi Hot-line, ali bio si blizu ;o))))
u knjižnici, eto...

a pokušali smo i sa sloganom: "Vratite bibliotekarstvo muškarcima!" i odma počne prebijanje metle po leđima ;o)))

Metle kao pribor za ciscenje ili kao prevozno sredstvo?
Poli Posted - 08/04/2015 : 12:24:33

A sta da kazem ja, kod nas ih ima +90% od ukupno 130 zaposlenih.


Prije nekoliko godina cak +95%.


boddhisatva Posted - 08/04/2015 : 12:14:06
a nene, kakvi Hot-line, ali bio si blizu ;o))))
u knjižnici, eto...

a pokušali smo i sa sloganom: "Vratite bibliotekarstvo muškarcima!" i odma počne prebijanje metle po leđima ;o)))
mladjo Posted - 08/04/2015 : 11:37:36
quote:
Originally posted by boddhisatva

a gle, jel vam palo na pamet a da (kao ja) radite u firmi koja je po postotku zastupljenosti po spolu 85% ženska
i kaj mislite ko je diskriminiran?
narafski ne žabe, neg - muški....



Pa di radiš, na hot-lineu? :D
lwood Posted - 08/04/2015 : 11:29:25
quote:
Originally posted by boddhisatva

a gle, jel vam palo na pamet a da (kao ja) radite u firmi koja je po postotku zastupljenosti po spolu 85% ženska
i kaj mislite ko je diskriminiran?
narafski ne žabe, neg - muški....



ja san radija i s večin postotkon.
Zagor i Ogi Posted - 08/04/2015 : 10:05:42
4...
boddhisatva Posted - 08/04/2015 : 09:47:32
a gle, jel vam palo na pamet a da (kao ja) radite u firmi koja je po postotku zastupljenosti po spolu 85% ženska
i kaj mislite ko je diskriminiran?
narafski ne žabe, neg - muški....
mladjo Posted - 08/04/2015 : 09:24:19
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Navodim prema sjećanju:

"Ja i danas ustanem kad muškarac uđe u prostoriju."

"Žena je stvorena za madraca a ne za mudraca."

"Manje pričaj, više rađaj!"

"Nemoj ti s tim zamarati svoju žensku glavicu."



Ovo su rečenice izgovorene kroz proteklih 20-ak godina u Saboru ili na sjednicama vlade, a neke od njih su i postale dio opće (ne)kulture.

S iznimkom prve rečenice, koju je izgovorila nekadašnja ministrica prosvjete (!), a koja je izraz očuvanog patrijarhalnog mentaliteta i submisivnosti konkretne ministrice koja je k tome takav stav smatrala sasvim normalnim, sve ostale su muškarci upućivali konkretnim ženama.

Ni uz najbolju volju se ne mogu sjetiti makar i približnih seksističkih rečenica koje je neka žena uputila nekom muškarcu ili muškarcima.

A nekidan je jedan sudac silovatelja (ili je bio pokušaj silovanja, ne pamtim točno) osudio na "rad za opće dobro", uz obrazloženje da je žrtva to sama tražila, odnosno da je nošenjem minice provocirala silovatelja.

A to nažalost nije ni prvi, niti posljednji takav slučaj.





Ova prva je od Ljilje Vokić?
O majkutimilu:))
mladjo Posted - 08/04/2015 : 09:22:44
Žene su i dalje poprilično diskriminirane, makar se u javnom sektoru to ipak dosta popravilo. Mislim da je glavnina diskriminacije u privatnom sektoru, a najveći problem, uz niže plaće za isto radno mjesto i seksističku okolinu je i bojazan da će se dobiti otkaz ako se zatrudni. To mi je možda i najveći problem koji postoji u cjelokupnoim ovom problemu.
Ali postoji i problem tzv. "pozitivne diskriminacije" koji je od jedne dobre i kalitetne ideje u mnogim situacijama otišao u krivom smjeru. Tome sam svjedočio mnogo puta.
Evo primjera - uzmimo da se za neko mjesto traži deset zaposlenika i stavi se pravilo o 40% zastupljenosti ženskog spola.
I na natječaj se javi 150 muškaraca.
I 4 žene.
prema pravilima pozitivne diskriminacije s ve 4 žene će po defaultu ući na to radno mjesto dok će se za ostalih 6 boriti 150 muškaraca.
primjer je drastičan ali shvatili ste bit.
Ali dobro, takvih primjera je ipak manje i pozitivna diskriminacija , kad se sve zbroji, ipak djeluje pozitivno na cijelo društvo. Nije savršena ali boljeg sustava trenutno nema.
Ali nemojmo se zavaravati - nije diskriminacija žena karakteristična samo za naša područja. I u zapadnoj europi i svugdje drugdje je to ista stvar.
Stvari idu na bolje ali trebati će još puno vremena da se spolovi izjednače.
igor 12 Posted - 08/04/2015 : 09:05:29
ma ljudi moji

danas više nego očito da je muškarac diskriminiran

pod naletom jurećeg feminizma balkanski krkan je pokleknuo.

sve je počelo tzv. zapadnim trendovima o ravnopravnosti

a mi kakvi jesmo,i to smo pokupili,

tj.

vidila žaba da se konj potkiva
pa i ona digla nogu

jedino još u ruralnim sredinama se držimo kakotako ravnopravno sa ženama

u gradu smo bitku izgubili

Johnny Difool Posted - 08/04/2015 : 08:58:56
Navodim prema sjećanju:

"Ja i danas ustanem kad muškarac uđe u prostoriju."

"Žena je stvorena za madraca a ne za mudraca."

"Manje pričaj, više rađaj!"

"Nemoj ti s tim zamarati svoju žensku glavicu."



Ovo su rečenice izgovorene kroz proteklih 20-ak godina u Saboru ili na sjednicama vlade, a neke od njih su i postale dio opće (ne)kulture.

S iznimkom prve rečenice, koju je izgovorila nekadašnja ministrica prosvjete (!), a koja je izraz očuvanog patrijarhalnog mentaliteta i submisivnosti konkretne ministrice koja je k tome takav stav smatrala sasvim normalnim, sve ostale su muškarci upućivali konkretnim ženama.

Ni uz najbolju volju se ne mogu sjetiti makar i približnih seksističkih rečenica koje je neka žena uputila nekom muškarcu ili muškarcima.

A nekidan je jedan sudac silovatelja (ili je bio pokušaj silovanja, ne pamtim točno) osudio na "rad za opće dobro", uz obrazloženje da je žrtva to sama tražila, odnosno da je nošenjem minice provocirala silovatelja.

A to nažalost nije ni prvi, niti posljednji takav slučaj.

Obi-wan Posted - 08/04/2015 : 08:25:00
Kod mene u firmi se čak malo bolje odnose prema ženama.
Nas tretiraju kao robove. Ponižavanje, ucjena, mobing, vikanje, laganje samo su neke od stvari s kojima se srećem svakodnevno. Postao
sam puno ogorčenija i lošija osoba radeći u ovakvom društvu nego što sam inače bio...
mamlaz Posted - 08/04/2015 : 07:25:35
mada u nekim segmentima u podrucju ek Yu i ex istocnog bloka zene su manje diskriminirane nego u vecini zemalja Zapadne Evrope i SAD (ne racunam naravno Skandinaviju).
mamlaz Posted - 08/04/2015 : 07:19:47
zene su puno vise diskriminirane (ako govorimo samo o spolnim razlikama). Ipak je ovo muski svijet jos uvijek i potrajat ce jos dosta kao takav.
lwood Posted - 07/04/2015 : 23:05:05
čemu se iščuđavaš?
Tonka24 Posted - 07/04/2015 : 23:03:36
lwood Posted - 07/04/2015 : 22:35:50
oba spola se diskriminiraju (konkretno u hr)
Dwayne_Looney Posted - 07/04/2015 : 22:27:07
Oba spola se diskriminiraju, ovisno od zanimanja do zanimanja. Zašto u kladionici ili na kiosku nema (nemojte sada cjepidlačiti da ste jednom negdje vidjeli) muškaraca? Koliko ja znam natječaj bi trebao biti prividno ravnopravan pa bi se trebalo barem formalno staviti "traži se radnik-ica" a oni odmah stave "radnica". Vrlo vjerojatno ima i suprotnih primjera. Uglavnom, nikakva spolna diskriminacija ne postoji
Johnny Difool Posted - 07/04/2015 : 22:13:01
Ovisi od sredine do sredine, tj. od mentaliteta do mentaliteta: urbanija vs. neurbanija sredina, razvijenija vs. nerazvijenija, (još uvijek) industrijska tj. poslovna vs. ruralna odnosno poljoprivredna...

Ali generalno su žene više izložene diskriminaciji, i na razini elementarne statistike odnosno zastupljenosti u određenim razinama poslovne hijerarhije, politike, novinarstva, estradnih krugova itd.

velka031 Posted - 07/04/2015 : 21:47:07
Svi smo diskriminirani... I u Irskoj nas diskriminiraju, ali nam daju više novaca. Ovdje smo roblje za siću.
DzekDenijels Posted - 07/04/2015 : 21:31:55
quote:
Originally posted by DODSFERD

U ovakvim banana državama svi obični smrtnici se diskriminiraju, jednostavno novac i visoka pozicija u našem društvu ruše sve prepreke da bi se došlo do cilja a mali ljudi su bačeni u zapećak. Općenito je takvo stanje u cijelome svijetu ali imam osjećaj da je kod nas još drastičnije.
Što se tiče žena danas ipak imaju puno veća prava nego što su imale desetljećima ranije, također kao i ljudi druge rase.

+1
DODSFERD Posted - 07/04/2015 : 21:25:56
U ovakvim banana državama svi obični smrtnici se diskriminiraju, jednostavno novac i visoka pozicija u našem društvu ruše sve prepreke da bi se došlo do cilja a mali ljudi su bačeni u zapećak. Općenito je takvo stanje u cijelome svijetu ali imam osjećaj da je kod nas još drastičnije.
Što se tiče žena danas ipak imaju puno veća prava nego što su imale desetljećima ranije, također kao i ljudi druge rase.
Beva Posted - 07/04/2015 : 20:39:08
Žene se diskriminiraju, prije svega na poslu. Ovdje u Hercegovini žene koje rade kod privatnika plaću koju primaju tijekom porodiljnog vraćaju poslodavcu i to je najnormalnija stvar. Naravno, to su 'sretnice' koje ne izgube posao čim zatrudne. I to je samo kap u moru.
dsormaz1 Posted - 07/04/2015 : 20:39:06
3.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000