forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Malo nestripovskih polica

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 22/02/2024 : 19:15:12
Diskac je trazio da postavim slike kolekcije koja trenutno izlazi na kioscima a radi se o starim automobilima. Napravio sam i parking policu za njih pa evo:





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
wintermute Posted - 12/09/2024 : 17:10:07
Mozda je van teme i vredno nove teme ali da li je neko od vas retro manijaka probao AntStream?

https://www.antstream.com

Osim sto omogucava igranje mase igara sa mnogo platformi (kompjuteri, konzole, arkade) ima i trofeje i achievements kao i rang liste i izazove itd.

Ja sam jedan od originalnih Kickstarter backera i uplatio sam bio tada dozivotnu pretplatu (oko $300 je to bilo u to vreme!).

Koristim povremeno, nekako u talasima, nekad igram danima pa ne igram mesecima itd.
Wolfman Posted - 12/09/2024 : 17:01:03
Kad smo kod online achievementa i retro igara, ovo je jedna od luđih stvari koje sam nedavno nabavio: moderna NES igra na custom cartridgeu koji ima ugrađen Wi-Fi čip i omogućuje online igranje na stvarnoj konzoli
Radi se o 8bit klonu Smasha koji je potpuno funkcionalan za lokalni i online multiplayer, na 40 godina starom NES-u haha. Nisam neki fan Smasha, ali morao sam ovo nabaviti čisto zato što je netko nakeljio Wi-Fi na NES cartridge i stvar funkcionira





wintermute Posted - 12/09/2024 : 16:48:40
Hvala, nisam znao, pogledacu i istraziti!
DiSkAcH Posted - 12/09/2024 : 09:01:09
Ajde kad ti je to fora, znaš li da možeš napraviti account za Retroarch (ili je to account baš za Retro achievements, nisam radio jer mene to ne zanima, ali znam da ima) i onda si uključiš retro achievementse?
Ovaj moj mali Anbernic ima wifi i podržava ih. :)

Dakle shema ala trofeji, samo ze emulatore i stare igre.
wintermute Posted - 12/09/2024 : 07:10:03
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Pa čovječe kad modaš konzolu, onda je valjda prvo i osnovno pravilo na koristiš svoj pravi account, nego si fino napraviš neki samo za to.
I ne, nema ni trofeja ni online igranja, ali ima puno drugih stvari kojih nema ako si 100% legit. ;)



Ma znam nego neku mi nervozu to donosi. Davno sam ja emigrirao i ovde sam navikao da je sve legit

A i te igre su mi bile mnogo vece uzivanje igrati zbog trofeja. Ako nema trofeja onda nije to to...
DiSkAcH Posted - 12/09/2024 : 05:42:14
Je znam i za Naomi i Atomiswave da su arkadne varijante Dreamcasta.
Dolphin Blue mi je recimo super igra sa Atomiswave-a.
CD32 mi je bila ful zanimljiva dok nisam pomalo skužio da je užasne kvalitete i vrlo kvarljivo, ali i jako skupo.
WinUAE je tu za sve ostalo. :D

Pa čovječe kad modaš konzolu, onda je valjda prvo i osnovno pravilo na koristiš svoj pravi account, nego si fino napraviš neki samo za to.
I ne, nema ni trofeja ni online igranja, ali ima puno drugih stvari kojih nema ako si 100% legit. ;)

Inaču jedan useless fact: kad sam bio mulac smo kod frenda igrali NES, a doma sam imao većinom one LCD igre iz praška (doslovno bi došle u Dashu kao poklon). One što npr imaš formulu pa samo možeš lijevo-desno da izbjegavaš aute.
I jedan dan, negdje 91-92e mi neko iz razreda kaže kako je igrao igru na gameboyu...pitam ja da što je to. On mi kaže mali nintendo kao videogrice iz praška, ali su igre kao na nintendu (NES smo zvali samo nintendo) i dolaze na ''disketama'' pa ih mijenjaš. I nisam im vjerovao jer nikako nisam mogao prihvatiti da postoji mali prijenosni nintendo koji vrti igre kao veliki...radi na baterije i slično. Zvučalo mi je kao SF. Onda ga je jedan drugi frend iz razreda dobio na poklon i donio u razred...malo je reći da sam pao na dupe, bio sam van sebe kada sam vidio to čudo tehnologije.
wintermute Posted - 11/09/2024 : 21:18:07
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Uzimaš općenito sve od njih i za druge konzole ili si samo Vitu kompletirao?



Ne, ja ne uzimam fizicke igre vec decenijama osim ove za VITA koje su mi bile cool jer su slatke male kutijice. Imam samo VITA kolekciju kompletiranu. Od drugih originalnih igara imam oko 260 ZX Spectrum igara i te slike sam kacio i imam i 30-40 Amiga originala, igre koje su mi najvise znacile. Okacicu i te slike uskoro.

Svojevremeno sam imao i skoro celu Dreamcast kolekciju ali sam prodao davno... Imao sam i dosta Gamecube igara, i to davno prodano... Malo manje za Wii i PS3 i tu negde sam i prestao da kupujem fizicke igre (osim za Vitu). PS4 i Switch sve sto imam je digitalno. Deca takodje.

quote:

Vita mi je draga, ali iskreno DS i 3DS su mi nedostižne jer su njihove igre baš HH igre, a Vita i PSP su imale većinom igre koje su htjele biti igre sa velikih konzola.



Slazem se sto se igara tice, bile su drugacije. Ne bolje ili losije nego drugacije. Ja sam bio kupio DS kada je izasao prvi dan i imao sam dosta igara za njega. Kasnije sam presao na DS Lite (cak je i supruga imala pink DS Lite), pa DSi pa 3DS. Tu seriju konzola sam bas "ispoštovao". Sve sam to prodao. Najvise vremena sam proveo igrajuci Mario Kart DS online protiv drugih ali sam zavrsio i nekoliko Zeldi itd.

VITA je inace sad 100% uhakovana, sve igre se dzabe skidaju trivijalno direktno na uredjaj sa interneta. Ali mislim da ne mozes trofeje na takve igre da osvajas. Nisam to jos radio, mozda jednom na jednu od ove dve koje imam, bojim se da mi SONY ne zakljuca PSN account.

quote:

I sada si me sjetio da imam i ja neke knjigice, ...



Ja sam uzimao dosta retro knjiga ali otkako su postarine poskupele vise ne uzimam, samo PDF ako ima. Jer vecina ih se stampa u EU. Americke uzimam i dalje. Preklapamo se donekle a to sto ti imas u papiru ja skoro sve imam u PDF-u... Evo mojih slika:




Toliki sam OCD imao da sam uzeo oba izdanja Spectrum Hardware Manual knjige jer su u drugom izdanju izbacili šeme Issue 1 Spectruma (a dodali Issue 3)! :



Evo Amiga kolekcije, imam jos neke ali samo u disketama, nemam kutije.. To je u principu sve sto mi je znacilo kao klincu osim nekih najskupljih za koje nisam hteo da dajem pare:



Ovo je u principu sve osim SEGA NAOMI kabineta za koji imam i kertridze i GDROMove... to je posebna tema, mozda jednom okacim slike ovde. Inace i za NAOMI sam skupljao originale pa rasprodao vecinu i ostavio samo igre koje mi znace. Skupljanje za arkade ja jako skup sport. Jedna prosecna igra je $100-$400... a o raritetima da i ne govorim... Uglavnom na NAOMI ja 99% igram Ikarugu, po meni najbolji SHMUP ikad napravljen, otkrio sam ga na Dreamcastu (skoro perfektna konverzija jer je Dreamcast malo slabiji NAOMI) i onda "morao" da napravim NAOMI konfiguraciju samo da bi bas igrao original.

Ludi hobiji od kojih se jos lecim i mislim da ih dobro kontrolisem sada. Mnogo stvari sam prodao... Ah, da imao sam i Amiga CD32 konzolu i za nju sam poceo da skupljam originale, srecom davno na vreme odustao i sve prodao...
DiSkAcH Posted - 11/09/2024 : 18:43:33
Au, da vi ste obojica HC za mene, nisam ja nikada toliko originala imao, uvije sam bio više za modanje i slično. :)
Da Limited Run je izdavao većinom indie igre i znam da su stvarno bile limited i onda ih skalperi prednaruče i opa odoše cijene u nebo.
Uzimaš općenito sve od njih i za druge konzole ili si samo Vitu kompletirao?

Vita mi je draga, ali iskreno DS i 3DS su mi nedostižne jer su njihove igre baš HH igre, a Vita i PSP su imale većinom igre koje su htjele biti igre sa velikih konzola.

I sada si me sjetio da imam i ja neke knjigice, većina out of print odavno, cijene su bile paprene kada sam ih kupovao.
Recimo ova o PSu na prvi pogled izgleda brutalno, mislim da je bila preko 50€ pred nekih 7-8 godina, neki francuski izdavač (knjiga je na ENG) i sve 5, uvez boli glava, tvrde korice, onaj platneni bookmark ušiven u knjigu, dakle sama knjiga fizički top...ali unutra, majko mila...kao da je netko dao djetetu da se igra urednika. Slike doslovno svakakvih rezolucija i kvaliteta i izrezane svakako preko teksta, tekst preko njih...blagi užas za tu cijenu. Kao da sam dobio nekakav editor edition. Amiga mi je vj nadrži komp koji nikada nisam imao, zato najviše knjiga o njoj, 4 komada. Plavkasta je o Bitmap Brothersima a šarena o Sensible Softwareu, ali njih smatram pravim i jednim od najjačih devova i izdavača za Amigu ;)
Crna je totalna perverzija, Sega Mega Drive, rasprodana u rekordnom roku, pa je išao reprint koji se isto brzo rasprodao.



I ovo su moje ručne konzole, uključujući i spomenuti Anbernic (mala crna kockasta sa 2 analoga).
A plavi GBA je taj sa ekranom od SP-a sa pozadinskim osvjetljenjem (AGS 101), ali baš sa original njegovim ekranom, a ne kineskim zamjenskim i ovo prednje staklo je baš staklo, ne plastika. To sam kupio od nekog frajera iz UK koji ih je modao i dilao davnih dana.



Fun fact, na DSu sam uz PS1 odigrao vj najviše igara, to su mi dvije naj konzole. Imao sam sveukupno mislim 5 ili 6 raznih DSova pa ih rasprodao ili poklonio i pustio si ovaj crno plavi lite.
3DSova sam imao isto tako nešto. Imao sam onaj žuti Pikachu edition i slučajno ga malo zakačio i odmah se ogulio. Popizdio sam i prodao ga za normalnu cijenu premda je tada na ebayu imao više nego duplu cijenu.
Ugl ova moja skalamerija je sva kupljena za upotrebu i bome se koristila svojedobno, ništa nije bilo za kolekcionarske svrhe.
Sada sve više razmišljam da to raspordam jer se jako slabo igram na njima. Dobijem grčeve u ruci nakon 30ak min igranja.
wintermute Posted - 11/09/2024 : 17:08:32
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Vita OLED, Vita LCD, VitaTV (PSTV)



Auh nemoj samo o VITA da krenem... to mi je iz mnogo razloga najomiljenija HH konzola i imam je od dana izlaska. Imam 2 OLEDa i kompletnu kolekciju (318) fizickih igara izdatih na USA trzistu (sva LRG izdanja su mi jos u celofanu, samo ona sada vrede oko $5000). Kao i neke knjige koje je neki entuzijasta i YTber iz Engleske izdao... Imam i official pouch za nosenje, cradle za punjenje kao i VITA earbuds... A trofeje sam najvise vijao na ovoj konzoli...


DiSkAcH Posted - 11/09/2024 : 13:37:15
Ponadao sam se da su figurice, kacige su mi nenapete.
sawitch Posted - 11/09/2024 : 12:43:50
Evo nesto novo za police:

https://www.deagostini.com/rs/kolekcije/kacige-star-wars

Danas prvi broj na kioscima. Dart Vejder. Juce umro Dzouns a danas ovo izlazi.
Wolfman Posted - 11/09/2024 : 10:26:35
Neka te ne zbuni: iako se zove "Mister Pi", ovaj Pi u imenu nema veze s Raspberry Pi
Trenutno rasprodano (nedavno je krenula prodaja s inicijalno malim količinama), ali bit će novih zaliha.

https://retroremake.co/products/mister-pi-retro-gaming-fpga-board-mega-pack
DiSkAcH Posted - 11/09/2024 : 10:22:23
Link molim na jeftinijeg mistera. ;)
Bacim oko, ali ja sam jako zadovoljan ovim setupom kojeg imam, za moje potrebe više nego dovoljno.

A znači fulao sam i kako se piše. Analogue je znači prodavanje muda, samo me čudi da ih i YTovci onda dosta hvale.
Očito su to sve plaćene reklame, e zato mi je ovaj Ross iz video koji sam stavio super, jer on to sve dosta u rukavicama, ali opet je iskreniji od ostalih, za prava iskustva se čitaju komentari ispod videa.
Skoro sam si naručio PowKiddy sa 1:1 ekranom, ali sam pročitao ispod da je kvaliteta uređaja jako loša i da je lutrija što ćeš dobiti, dok je Anbernic naj od tih jeftikanera.


Wolfman Posted - 11/09/2024 : 09:56:35
Auf, ne znam baš da bi se s tim puno ljudi složilo. Analogue radi dobar marketing prije svega
Imam ja par Analogue konzola koje su me zanimale, ali po cijeni nije uopće za usporedbu s Misterom, čak i sad kad je cijena DE-10 skočila u nebesa u odnosu na prije par godina. Jedan Nt Mini noir od Analoguea je bio 500 dolara pa plus shipping gdje Analogue tek odere kao lihvari pa carina i PDV kad ti to dođe u EU u jeku trgovinskog rata između Trumpa i EU A tu imaš službeno samo Famicom/NES. Da, "neslužbeno" je dodano još određeni broj konzola, ali ni približno koliko imaš na Misteru. Da ne govorimo da su Mister implementacije zapravo često i bolje (puno angažiraniji community i češći updateovi).
Inače, pojavio se sada i klon DE-10 pločice pa se može nabaviti cijeli Mister setup po puno povoljnijoj cijeni.
DiSkAcH Posted - 11/09/2024 : 09:53:44
Tu Analog radi vrhunski posao po vrhunskim cijenama, ali Mister po svemu nije baš isplativ.

No, ja nisam ciljana publika za tu skupoću.

Mene je tu najviše zanimala Amiga i DOS, a tu je Mister izgleda jako slab.
Wolfman Posted - 11/09/2024 : 09:47:23
Svaka FPGA implementacija starog hardvera je emulacija. Ima razlika u odnosu na klasičnu softversku emulaciju i nekih prednosti, ali i dalje je to emulacija čija točnost ovisi o sposobnosti onoga tko programira FPGA implementaciju emulatora (Verilog/VHDL i sl.), isto kao što točnost softverskog emulatora ovisi o sposobnosti programera (samo što ovaj ne programira u Verilogu nego u C-u/C++-u primjerice).
Glavna prednost je što je FPGA emulator bare metal, vrti se direktno na hardveru i nema dodatnih latencija zbog operativnog sustava i sl. Također prirodno podržava implementaciju pojedinih komponenti koje mogu raditi paralelno kao na stvarnom hardveru, dok se na softverskim emulatorima koje se u pravilu izvršavaju na procesoru pojedine komponente moraju izvoditi sekvencijalno.
DiSkAcH Posted - 11/09/2024 : 09:26:03
Ma na kraju po pročitanom, Mister je dosta skup sport i daleko od savršenstva.
Prodaju ga kao FPGA, ali i on i dalje koristi emulaciju, tako da nije to to.

A što se tiče kontrola 8bitdo ima sve živo i neživo na BT, tako da je to super tko želi oldskul filing na 100%.
Ja sam i tu ''razmažen'' jer mi je X1 savršen gamepad i ne privlači me uopće držati kockicu sa NES-a ili SMS-a, pa čak i SNES kontroler je relativno neudoban.
Dobar primjer mi je i originalni nintendov gamepad za Wii koji se kačio na wiimote, ja imam PRO varijantu sa ''rogovima'' jer mi je udobnost najvažnija.

Baš sam si neki dan uzeo sa Alija Anbernic 35XX H, za 40€, ovo je ludilo. Ima 2 utora za SD, mini HDMI out,BT, Wifi, vibru, 2 analoga sa L3 i R3 tipkama, 4:3 640x480 '3,5 ekran koji je odličan za emulaciju i vrti Linux za ARM i ima par različitih FW-a koje možeš staviti gore. Za tu lovu je doslovno no brainer za prijenosnu konzolu sa emulacijom. Htio sam mali uređaj da ga mogu nosat sa sobom. Unutra je dosta slabašn ARM APU sa 1gb ram, ali vrti sve do PS1 savršeno, a malo manje savršeno vrti Dreamcast, N64 i PSP. DS vrti jako dobro.
Izrada je odlična, djeluje mi dosta skuplje od tih 40€.
Imaju plejadu tih uređaja i svi koriste isti APU, samo su drugog oblika i imaju ili nemaju analoge, stereo zvučnike i veći ili manji ekran, te su horizontalnog ili vertikalnog oblika.
E da, uz to sve sa muOS firmwareom tj OS-om podržava i portmaster.
Portmaster isto odlična stvar pa se može npr na ovom čudu onda igrati igre sa PC-a čiji enginei su portani na Linux.
I radi i sa moonlight ili kako se već zove onaj vrag za streamanje Steam igara. U svakom slučaju nevjerojatno je što ta mala čudesa nude za malo novaca. Dimenzije su mu skoro identične DS Liteu, ali ima veći ekran.
Evo i rivju, inače ovaj Ross ubija koliko je detaljan sa svime i ima vodiče za sve živo i jako dobro predstavi sve mane i prednosti nekog uređaja:


Postoje i puno skuplji a malo jači uređaji, ali 200+€ nema šanse da dam za tako nešto. Ioanko su mi bitnije 2D konzole za odigrat nešto na brzinu kada negdje ćubim i čekam. ;)

E da, ja inače najvolim HH konzole, pa tako imam onaj prvi GBA, prvi GBA sa modanim ekranom od SP varijante (ovog sam masno platio pred X godina), PSP slim 2000, Vita OLED, Vita LCD, VitaTV (PSTV), DS Lite, DSi XL, 2x N3DS XL i skoro svi su modani i imam hrpicu flash kartica i original igara, pa znam da i oni vrte emulatore, ali sam htio nešto ovako jeftino i specifično.
wintermute Posted - 11/09/2024 : 00:20:17
Mislim da je to "buducnost" za retro. Cak je i jedan veliki retro YTber (RTG 85) nedavno prodao skoro celu svoju kolekciju i presao na emulaciju. Bilo je tu mnogo zanimljivih komentara za procitati kada se desilo.

E sad formalno govoreci to jeste ilegalno ali mnoge firme koje su pravile te stare igre su propale a mnoge ne vijaju pojedince. Uglavnom Nintendo je tu najvise zastitnicki prema svojim pravima a ostali kako kad. Mozes da najebes jedino ako imas sajt za distribuisanje (a pogotovu (pre)prodaju) ROMova i igara ili ako naplacujes njihovo igranje na nekom javnom mestu a ako samo skidas za svoju privatnu upotrebu u praksi opasnost ne postoji.

Jedino sto treba da resis za ugodjaj je kontroler i mnoge firme sada prave kontrolore koji su isti kao originali (NES, SNES, N64. Dreamcast...) ali se kace na USB i onda kada igras u emulatoru to je zaista kao da igras na originalnoj konzoli.

A da i ne govorimo o tome da ako imas neki FPGA uredjaj (npr. ZX Spectrum Next ili Mister) ti kad ucitas core od zeljenog uredjaja to onda vise nije ni emulacija nego bukvalno identicno ponasanje na nivou tranzistora (rekreacija).

Prakticno idealno resenje je FPGA rekreacija + moderan kontroler identican originalnom + SD kartica sa svim igrama. Retro zezanje nikad nije bilo ugodnije!
DiSkAcH Posted - 10/09/2024 : 20:38:51
Evo ja npr imam jedan Mini HP (16gb RAM, i5 8600T, nvme i SATA utor) i Tiny Lenovo (16gb RAM, i5 6500T, nvme i SATA utor; u oba 256gb nvme i 500gb HDD).
Oni kompovi što su veličine Mac Minya ili čak i manji.
Na to čudo puknem Batoceru, spojim na TV i zakačim Xbox gamepad, milina je slaba riječ.
Batocera je odlična, linux distro sa svim mogućim emulatorima gore, sa fensi sučeljem i šlag na kraju je da je unutra i Kodi.
Ti mali kompovi troše 35w u full loadu, a sa intel integrušama vrte uredno sve do i uključujući PS2 i GC igre.
Postoje i varijante sa AMD procesorima i onda njihovim integrušama koje su puno jače od intelovih, ali nemogu do toga za ovu lovu za koju si ovo kupim.
Najjače je i što se ovi malci skoro uopće ne čuju, a napajanje im je ciglica od 60w, kao od laptopa...tj doslovno od laptopa.
wintermute Posted - 10/09/2024 : 17:27:15
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ajoj, perverzija. Ja sam se zbog prostora i ''logistike'', a i financija dao u emulatore 100%.
Lakše je i jednostavnije od svih ovih čudesa, ali volim vidjeti ovako nešto. ;)



Jeste, i ja odustajem polako. Prodao sam deo kolekcije i samo ostavio ono sto "moram" imati za sada ali se dosta razmisljam da i to nastavim da prodjem na eBay za odgovarajucu cenu. Emulacija je toliko uznapredovala da zaista nema razloga vaditi skalameriju plus emulacija je dostupna za nekoliko sekundi i ima dodatne pogodnosti (snimanje pozicije, itd.).

Razumem pristup cistunaca i sam sam bio takav dugo ali popustam

A ako zelim da vidim te stvari (i mnogo vise) ja uvek mogu povremeno da posetim neki obliznji muzej video igara i kompjutera i tamo se zadovoljim.
DiSkAcH Posted - 10/09/2024 : 11:39:57
Ajoj, perverzija. Ja sam se zbog prostora i ''logistike'', a i financija dao u emulatore 100%.
Lakše je i jednostavnije od svih ovih čudesa, ali volim vidjeti ovako nešto. ;)
wintermute Posted - 06/09/2024 : 05:59:22
quote:
Originally posted by Wolfman

Multi-format PVM bi bio prava stvar, ali baš su napuhane cijene



Nekad su se CRT uredjaji ovde bacali tj. posto ne smeju da se bace u obicno smece a recycling takvog materijala se placa, ostavljani su na ulici sa znakom "FREE" na njima da nosi ko hoce. Vidjao sam ih stalno po ulicama. Sada svi misle da mogu da ih prodaju kao "retro monitore" i toga vise nema nego ih svi stavljaju na eBay i na lokalne oglase. Problem eBay-a je ogromna postarina plus sto se cesto polome prilikom tumbanja u prevozu (meni se jedan PVM kupljen na eBay tako polomio i covek mi vratio pare). Ova dva sto imam sam uzeo na eBay i veci je stigao u ogromnom drvenom tapaciranom sanduku za prenos profesionalne opreme. Drugi je bio mali i nije mu srecom bilo nista.

Ja inace imam jos i dva Commodore 1080 CRT monitora (oni sa AMIGA znakom, kasnije su bili 1084 sa Commodore znakom) ali PVM ima bolju sliku. Ipak Amigini monitori izgledaju lepse i bolje se uklapaju sa Amiga hardverom, narocito kada se monitor stavi na Amiga 1000 kuciste.

Wolfman Posted - 06/09/2024 : 00:01:20
Multi-format PVM bi bio prava stvar, ali baš su napuhane cijene
wintermute Posted - 05/09/2024 : 23:13:30
Inace pogledaj kakva je to "telefonska centrala" bila pozadi kod mene:

wintermute Posted - 05/09/2024 : 23:09:23
quote:
Originally posted by Wolfman
Meni su sva računala u MiSTeru, nemam mjesta još i za njih.



Meni su sva sada u emulatorima ... dugo sam ih drzao napolju i nema svrhu. Ponekad ih izvadim i gledam ali emulator, a tek FPGA Mister je sasvim ok.

Ah, da, zaboravih da imam i originalni Macintosh u koga je stavljena Mac+ ploca i ukupno ima 4MB RAM... I to sam drzao napolju ali i to se sve emulira tako da nema svrhu... spakovan...

Nasao sliku dok je bio napolju, pored je emulator Mac flopija -- cita sa SD kartice...


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000