forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 PEZ i FERRERO Kinder Surprise FAN CLUB

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 13/01/2024 : 18:18:21
Kupujem figurice PEZ i ostali stari PEZ bez nogu
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vukozec Posted - 26/09/2024 : 20:55:36
Imam 5,6 ovih zlatnih Harry Pottera iz Kinder Joya na prodaju, sa qr kodom i sve. Molim samo ozbiljne ponude u inbox.
1Euro Posted - 26/09/2024 : 18:50:37
na pragu sam jednog velikog otkriča!!!!! Na žalost nema veze sa Vučkom ali ima veze sa jednom drugom PEZ figuricom.
Trenutačno još ne želim reči o čemu se tačno radi ali saznat čete uskoro!!!!
1Euro Posted - 25/09/2024 : 23:29:01
danas članak u novinama





1Euro Posted - 20/09/2024 : 11:09:36
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vidio je staru cijenu od 66 centi :D




aaaaa, kužim!

Inače cijena je bila 99 (ovako naopako izgleda 66)....hm, možda sam i ja trebao platiti 99 centi,....izgleda da su me preveslali
DiSkAcH Posted - 20/09/2024 : 09:02:58
Vidio je staru cijenu od 66 centi :D
1Euro Posted - 19/09/2024 : 19:05:55
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Jeftino si prosao..



kako to misliš? Pa ni ne znaš koliko sam ih platio nisu bili baš jeftini
matori paraliticar Posted - 19/09/2024 : 17:51:16
Jeftino si prosao..
1Euro Posted - 19/09/2024 : 14:21:56
Stigao Zeko napravljen u Sloveniji (tadašnja Jugoslavija) iz godine 1982, u kojem se reklamirao film Vesoljček E.T. Zeko ima 42 godina još uvijek neotvoren, bonboni nisu iscurili, sve super:








Zanimljivo je to, da nakon 40 godina još uvijek postoje zapakovane PEZ figurice, npr ja imam dva ovakva zapakovana zečiča. Koja disciplina to mora biti da sve ove godine ne otvoriš paketič i pojedeš bonbone, čuvaš 40+ godina i onda staviš na dražbu.....




1Euro Posted - 16/09/2024 : 22:18:20
quote:
Originally posted by Poli


Sumnjam da ce ti ovaj sitnis biti dovoljan.






Da, jedva sam ga nagovorio da mi proda ovo

Poli Posted - 15/09/2024 : 21:34:54

Sumnjam da ce ti ovaj sitnis biti dovoljan.


1Euro Posted - 15/09/2024 : 15:47:13
Inače podigao sam ovaj novac jer sutra idem pogledati jednu veliku PEZ kolekciju u Austriju i nadam se da če biti nešto i na prodaju odnosno da ču imati dovoljno novca da kupim sve što želim
1Euro Posted - 15/09/2024 : 15:35:52
Vučko je zakon!
1Euro Posted - 12/09/2024 : 19:10:34
odgovor na pitanje je, da svi ovi automobili na slici gore (koji su iz kinder jaja) imaju zajednički mehanizam!
Onaj mehanizam, kada povučeš automobilčič natrag i onda ga pustiš on ide sam naprijed i to dosta velikom brzinom! Taj mehanizam je jako mali, kao nekakav motor, vjerovatno par malih zobnika unutra,...i sve to u manje od jednog centimetara i savršeno radi. Ono stvarno ide brzo, dosta daleko,....a radi se o plastičkoj igrački koja skupa sa čokoladom košta oko 1 eura.....

Ako imate neki ovakav avtomobilčič na taj mehanizam, javite mi. Možda možemo nešto mijenjati. Nema veze ako ga več imam, ovo uvijek uzmem ako naletim!

Što se tiče onog zapakovanog PEZ Zeku iz 1982 on je očito zapeo negdje u Nizozemskoj....vidim da je tamo več 3 dana....prošao sve carinske kontrole i to a sada se ne miče.....pratim pošiljku da vidim kada če to stiči pa da stavim fotografije! A pripremam i jedan članak za novine pa ču da vidim da li če i to objaviti kako su objavili o prošloj figurici.
1Euro Posted - 02/09/2024 : 11:42:50
quote:
Originally posted by DiSkAcH

po svim tvojim upisima do sada, zakljucujem da su made in Yu



nisu. Radi se o nečemu drugome.
DiSkAcH Posted - 01/09/2024 : 20:39:29
po svim tvojim upisima do sada, zakljucujem da su made in Yu
1Euro Posted - 01/09/2024 : 11:53:02
eto pitanje i za znalce, da li znate šta imaju zajedničko ovi automobili na slici!??
I nemojte napisati da su svi iz plastike, ili da imaju svi 4 kotača i slično,...nego radi se o nečem specifičnim, nešto što poveziva sve ove automobilčiče, koji su by the way iz različitih serija i godina


1Euro Posted - 01/09/2024 : 11:38:20
eto nekoliko fotografija od figurica iz kinder jaja koje imam












1Euro Posted - 31/08/2024 : 18:37:07
Eto PEZ Vučko set sam kupio, kupio sam i onog zeku sa širokim ušima originalno zapakovanog, izrađen u Jugoslaviji 1982 godine u kojem se nalazi reklama za film Vesoljček E.T. Kada ga dobijem stavim slike.
Eventuelno sam još zainteresiran za neke druge stare PEZ figurice izrađene u Jugoslaviji npr Vitez, Doktor, Medicinska sestra, Pirat, Dumbo, Maharadja, indijanac, Meksikanac, Policajac,.....ako imate nešto možete me kontaktirati.

Topik se može izkoristiti i za Kinder Surprise figurice, jer njih više ljudi sakuplja i dostupnije su. Njih ne kupujem jer ionako nemaju neku cijenu ali ih je uvijek lijepo vidjeti. Volim jesti ova kinder jaja pa ono šta god da je unutra sastavim i stavim na policu i odjednom su mi sve police zauzete tim stvarima.
lwood Posted - 30/08/2024 : 19:47:01
Je.lo mater ima san bar 3 ta Vucka i ne mogu ih nac.
Znan da je bija sa crvenom kapon i ovaj obixni bez.
Ko zna di je to nestalo.
1Euro Posted - 30/08/2024 : 18:20:22
stigao čopor Vučkova!!!!! Što ovako kasno....ovi dostavljači stvarno rade non stop!!!!!! Idem otvoriti paket!!!!









a eto njih i u društvu ljepotica:



1Euro Posted - 30/08/2024 : 18:17:09
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Mesar, daj rijesi ovoga.



alkohol i droga polako te dokrajčuju, nečeš ti još dugo ili češ se sam ubiti tim otrovom ili če te neka baka zgaziti traktorom na putu prema Crkvi....sve u svemu tvoj život ne vrijedi više ni 5 para
Giuda Ballerino Posted - 30/08/2024 : 14:32:04
Mesar, daj rijesi ovoga.
1Euro Posted - 30/08/2024 : 11:42:22
Baš zbog toga što su neke ovakve rijedkosti (možda djelo nekog znanstvenika, koji ima kalup pa se igrao sa nekim bojama) sve više ljudi traži još originalno zapakovane figurice, to je najsigurnije, jer ne možeš npr falsificirati stari karton, požutjelu plastiku,....zato sam ja jučer imao sreče i kupio još jednog zeku sa širokim ušima napravljenog u Jugoslaviji. Stavljam fotografije za pola sata!!!


UPDATE!

Htio sam staviti fotografije tog zeku sa širokim ušima, još originalno zapakovanog, made in Yugoslavia, ali iz nekog razloga ne mogu copy/paste slike iz oglasa....tako da ču ih pokazati nakon što dobijem tog zeku iz Amerike, pa da ga sam fotografiram. Jednog sličnog več imam, mislim da sam stavio slike u neki prijašnji post, čak je bio članak u novinama...ono po čemu je ovaj poseban je u tome što se radi o drugim bojama i unutar pakunge ima i listič na kojem piše, da se PEZ spomenuo u filmu E.T. (onaj vesoljček E.T.).
Znači nije nalepnica jer to bi mogao svatko da nalepi na kutiju, nego je ovaj listič unutar pakovanja i pošto su bonboni kvalitetno napravljeni i nisu iscurili i nakon 40+ godina ta se poruka može lijepo pročitati. Film E.T. je bio snimljen 1982 godine znači da su i taj PEZ napravili 1982 godine i tako se reklamirali.

Na you tube sam čak pronašao klip iz films u kojem se spomene PEZ:

1Euro Posted - 30/08/2024 : 11:34:10
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

crni maharadja (izrađen u Jugoslaviji) prodat na Ebayu za 5111 usd:

https://www.ebay.com/itm/156357950029



Ovo mi nije poznato. Neki stariji pez?



naravno, svi koji nemaju nogice su rađeni ispred 1984 u Europi i 1987 u Americi a ovaj mislim da je rađen tamo negde u sedamdesetim godinama. Inače postoje dve verzije, obična verzija je bijelo lice, zeleni turban i te figurice su oko 100 eura, dok su crno lice i žuti turban jako rijedki ali nisam znao da če iči čak 5000 eura. Vjerovatno su radili neki prototip, možda neka zajebancija,....pa su napravili tek nekoliko ovih sa crnim licem i ovi su jako rijedki i vrijedni. Postoji i djed božičnjak za crnim licem ali on mislim da se prodava oko 150 eura....fora kod tih PEZ figurica su upravo boje (različite kombinacije boja, po nekada samo neki detajl u drugoj barvi pa su onda zbog toga skuplji. Npr kod VUČKO jako rijedke su plava kaciga i plava kapa (umjesto crvene i žute) i oni koštaju po katalogu oko 2500 eura dok obični košt anpr oko 400. Ali pošto se i obični rijedko nađu (više manje ih imaju samo die hard kolekcionari koji ih ne prodavaju) sve ih je manje na tržištu pa če i njima porasti cijena. Mogu zamisliti ako se bude pojavio na dražbi neki Vučko sa plavom kacigom ili plavom kapom da če cijena biti puno veča nego 2500 dollara (katalog je u dolarima). Tako da uvijek obratite pažnju na boje, na detalje,...jer umjesto par sto dolara može vrijediti par tisuča dolara. Jedini problem je u tome što sve što vrijedi je staro 40+ godina i to sve več imaju kolekcionari u svojim rukama i nije na prodaju....U Austriji npr (Pez je Austrijska firma) postoji jedan kolekcionar koji ima više manje MONOPOL nad svim što vrijedi. On je tokom godina pokupovao sve veče kolekcije, čak ima neke kalupe od nekih figurica pa može i sam napraviti neke figurice i njega mnogi sumnjaju da je upravo on u svom "laboratoriju" napravio neke ovakve rijedkosti. Koliko ima istine u tome ne znam, možda je to samo urbana legenda..... Sve u svemu obični Pez koji se danas nađe po trgovinama za 2+ eura može kupiti svatko i to ne vrijedi puno, niti če ikada vrijediti puno a ovo ispred 40+ godina to ima u svojim rukama par pojedinaca. To je dosta zatvoren krug i teško se uđe u njega, a ako nekim slučajem netko uđe sve je skupo, tamo se pronađu figurice po 5000+ eura sa time da su rijedko i na prodaju. Znači ako i imaš volju potrošiti 5000+ eura moraš skoro moliti prodavača (i imati sreču) da ti ju on i proda. Na neki način bolestno ali tako stvari stoje.
lwood Posted - 30/08/2024 : 08:16:23
quote:
Originally posted by 1Euro

crni maharadja (izrađen u Jugoslaviji) prodat na Ebayu za 5111 usd:

https://www.ebay.com/itm/156357950029



Ovo mi nije poznato. Neki stariji pez?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000