forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 ODABRAO Đelo Hadžiselimović

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 22/12/2015 : 09:28:03
Zašto je potrebno UVIJEK naglašavati da je neku dokumentarnu seriju "odabrao" Đelo Hadžiselimović?

Ionako je "odabrao" sve dokumentarce (ili skoro sve...) a uvijek ga se stavlja uz bok autora serije, producenta serije,....kao da ima i on ne znam kakve zasluge kod nastanka neke serije.

Zašto nikada ne pročitamo da je neki film netko "odabrao"?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 24/12/2015 : 21:02:03
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by 1Euro
,.....jebeš takav život!



Ljubomoran?



pa možemo biti svi ljubomorni na takav posao, gdje češ lepše!

Zar se niste nikada zapitali, zašto kod filmova nikada ne kažu tko je odabrao film, ili sportsku emisiju, ili glasbenu emisiju, ili vremensku prognozu,....po čemu je to tako važno tko je odabrao dokumentarac?

Ionako gledatelj sam odluči da li če gledati taj dokumentarac ili ne. Mene npr kod dokumentarca više zanima TEMATIKA a ne tko ga je odabrao....



ali Đelo je jedan i jedini. kontaš?



i šta sa tim?

Tko če sada odabirati dokumentarce kada je Đelo u penziji?



Nitko.
Nema više novih dokumentaraca na HRT-u.
Što je odabrano, odabrano je.
Poli Posted - 24/12/2015 : 20:58:53

a ne, tamo smo saznali za Kamcatku


jos danas me rajca


ne znam zbog cega


zbog imena?


"imena ... imena ... imena ... bez" (KBO)

trolodtroje Posted - 24/12/2015 : 20:55:41
quote:
Originally posted by Poli


kurca, znali bi mi koji smo citali Mister Noja :P



kurca. znali bi mi koji smo išli barem u osnovnu školu
DODSFERD Posted - 24/12/2015 : 20:48:00
quote:
Originally posted by KRAS

Bez Đele ko bi uopste znao da postoji pustinja kalahari..ovako zna svaka baba


Babe ne gledaju dokumentarce već meksičke/turske sapunice.
Just_Charlie Posted - 24/12/2015 : 14:02:01
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by andjusticeforall

To "odabrao..." je samo fraza koja postala obilježjem

dokumentarnog programa na HRT-u...

Zaštitni znak, lik je bio urednik, radio je uredničke poslove, što tu nije razumljivo?



pa Janica Kostelić bi mogla da bude zaštitni znak skijanja, pa zašto onda ne napišu da je Janica Kostelić odabrala prijenos skijanja ili Josipa Lisac je odabrala Eurosong, ili da je Uglješa Kojadinović odabrao film "Home Alone 3",....

Da je Đelo bio Urednik nisam ni znao jer su uvijek naglasali da ne nešto ODABRAO a ne da je urednik, a kada j eionako bio UREDNIK to je ionako njegov posao pa čemu onda toliko poudarjati da j eto odabrao, kada je odabiranje ionako njegov posao, kužiš?



Euro, mislim da si na rijetko dobrom tragu. Lik je od svog imena načinio brend, jer mogao je to postati i samozatajno, već bi se znalo tko stoji iza dobrih dokumentaraca..ali neee... malo ega i eto ti brenda. Tako da iza kvalitete stoji i taština.

Poli Posted - 24/12/2015 : 12:32:12

kurca, znali bi mi koji smo citali Mister Noja :P


KRAS Posted - 24/12/2015 : 12:14:17
Bez Đele ko bi uopste znao da postoji pustinja kalahari..ovako zna svaka baba
Koresh Posted - 23/12/2015 : 17:13:09
On je takav rutiner da je to nevjerovatno, ima taj senzibilitet i crtu da odabere. od alpskih pitomih seoceta do vožnje brodom po Amazoni

najbolji su mu dokumentarci o željeznici, tu ubode vrhunski..
Poli Posted - 23/12/2015 : 15:06:47

Đelo na poslu






i kada odabire





a onda
http://www.jutarnji.hr/delo-hadziselimovic--glavni-urednik-1--programa-htv-a-bit-cu-samo-mjesec-dana--pa-sta-ce-meni-to--za-par-mjeseci-idem-u-penziju/1254353/


1Euro Posted - 23/12/2015 : 14:02:48
Mislim ok, svaka čast Đelotu, siguran sam da je radio ok svoj posao i sve to, čovjek je očito sinonim za dokumentarac, kao brand neki i to,...ali na kraju krajeva to ispada ko da je nekakav DJ samo umjesto u Diskoteci na tv-u,...ili kako se zvao onaj lik koji je za Maršala Tita vrtio filmove?

Bila jednom neka emisija o Titu i tito je imao svog "čoveka" koji mu je vrtio filmove...a i kada je taj čovjek išao u penziju, još uvijek je morao raditi za Tita i vrtjeti mu filmove, jer je bio "nepogriješiv" a od Tita je dobio zlatni sat,...pitam se da li je Đelo ikada dobio zlatni sat od Tita?


http://www.rtvslo.si/napovednik/cinema-komunisto-srbska-dokumentarna-oddaja-ponovitev/182059

Cinema Komunisto, srbska dokumentarna oddaja, ponovitev
Tuja dokumentarna oddaja

Na sporedu: 29.11.2015 ob 21:25

Napovednik: Film raziskuje mit, ki je ustvaril Jugoslavijo, predsednika Tita, režiserja izmišljene zgodbe, ter poglabljanje razlik med podobami in resničnostjo, ki je pripeljalo do končnega zloma Jugoslavije. Odlomki iz pozabljenih jugoslovanskih filmov in prvič prikazani filmi, ki so jih predvajali samo Titu, poustvarjajo zgodovino nekdanje države, kakor se je odvijala na odru in v zakulisju. V filmih, ki jih je financirala država, so se pojavljali superzvezdniki Richard Burton, Sophia Loren i n Orson Wells. Osebni kinooperater je Titu 30 let predvajal filme vsak večer.
1Euro Posted - 23/12/2015 : 13:56:24
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by 1Euro
,.....jebeš takav život!



Ljubomoran?



pa možemo biti svi ljubomorni na takav posao, gdje češ lepše!

Zar se niste nikada zapitali, zašto kod filmova nikada ne kažu tko je odabrao film, ili sportsku emisiju, ili glasbenu emisiju, ili vremensku prognozu,....po čemu je to tako važno tko je odabrao dokumentarac?

Ionako gledatelj sam odluči da li če gledati taj dokumentarac ili ne. Mene npr kod dokumentarca više zanima TEMATIKA a ne tko ga je odabrao....



ali Đelo je jedan i jedini. kontaš?



i šta sa tim?

Tko če sada odabirati dokumentarce kada je Đelo u penziji?
andjusticeforall Posted - 23/12/2015 : 13:56:19
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by andjusticeforall

To "odabrao..." je samo fraza koja postala obilježjem dokumentarnog programa na HRT-u...

Zaštitni znak, lik je bio urednik, radio je uredničke poslove, što tu nije razumljivo?



pa Janica Kostelić bi mogla da bude zaštitni znak skijanja, pa zašto onda ne napišu da je Janica Kostelić odabrala prijenos skijanja ili Josipa Lisac je odabrala Eurosong, ili da je Uglješa Kojadinović odabrao film "Home Alone 3",....

Da je Đelo bio Urednik nisam ni znao jer su uvijek naglasali da ne nešto ODABRAO a ne da je urednik, a kada j eionako bio UREDNIK to je ionako njegov posao pa čemu onda toliko poudarjati da j eto odabrao, kada je odabiranje ionako njegov posao, kužiš?



Naravno
1Euro Posted - 23/12/2015 : 13:55:27
quote:
Originally posted by andjusticeforall

To "odabrao..." je samo fraza koja postala obilježjem dokumentarnog programa na HRT-u...

Zaštitni znak, lik je bio urednik, radio je uredničke poslove, što tu nije razumljivo?



pa Janica Kostelić bi mogla da bude zaštitni znak skijanja, pa zašto onda ne napišu da je Janica Kostelić odabrala prijenos skijanja ili Josipa Lisac je odabrala Eurosong, ili da je Uglješa Kojadinović odabrao film "Home Alone 3",....

Da je Đelo bio Urednik nisam ni znao jer su uvijek naglasali da ne nešto ODABRAO a ne da je urednik, a kada j eionako bio UREDNIK to je ionako njegov posao pa čemu onda toliko poudarjati da j eto odabrao, kada je odabiranje ionako njegov posao, kužiš?
andjusticeforall Posted - 23/12/2015 : 13:38:04
quote:
Originally posted by Poli


Pa, izgleda to sto su urednicki poslovi. :DD








Evo ga:

http://www.hrt.hr/273702/programsko-vijece/obratite-se-povjereniku-za-korisnike-usluga-hrt-a-2

Obratite se povjereniku za korisnike usluga HRT-a

Poštovani korisnici usluga HRT-a,

povjerenik za korisnike usluga HRT-a je unaprjeđenje naše komunikacije s vama, a uspostavljamo ga po uzoru na najbolje prakse europskih javnih medija. Svrha je da time unaprijedimo kvalitetu našeg programa te pridonesemo većoj odgovornosti novinara.

Do sada ste se obraćali različitim službama HRT-a kako biste dobili odgovore na pitanja o našim uslugama. Od sada imate prigodu komunicirati izravno s povjerenikom koji je vaš neovisni predstavnik i zastupnik vaših interesa.

Možete mu se obratiti s povjerenjem ako imate primjedbe ili pitanja o informativnom ili nekom drugom sadržaju Hrvatskoga radija ili Hrvatske televizije ili se želite informirati o uslugama HRT-a.

Na vaša će pitanja, komentare, žalbe i pohvale povjerenik odgovoriti s punom pozornošću ili će ih proslijediti mjerodavnim službama.

O komunikaciji s vama povjerenik će redovito izvještavati glavne urednike Radija i Televizije i Programsko vijeće HRT-a.

Zahvaljujemo na suradnji i vjerujemo da ćete nam svojom komunikacijom s povjerenikom omogućiti da stalno razvijamo kvalitetu i raznolikost programa i usluga te na taj način ostvarujemo temeljnu misiju HRT-a.

Kontakti:

elektronička pošta: povjerenik@hrt.hr

Adresa:
Hrvatska radiotelevizija
Prisavlje 3
10 000 Zagreb

Telefon:
+385 1 634 48 48

Telefaks:
+385 1 634 28 85
Poli Posted - 23/12/2015 : 13:19:01

Pa, izgleda to sto su urednicki poslovi. :DD


andjusticeforall Posted - 23/12/2015 : 13:00:45
To "odabrao..." je samo fraza koja postala obilježjem dokumentarnog programa na HRT-u...

Zaštitni znak, lik je bio urednik, radio je uredničke poslove, što tu nije razumljivo?
lwood Posted - 23/12/2015 : 12:31:51
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by 1Euro
,.....jebeš takav život!



Ljubomoran?



pa možemo biti svi ljubomorni na takav posao, gdje češ lepše!

Zar se niste nikada zapitali, zašto kod filmova nikada ne kažu tko je odabrao film, ili sportsku emisiju, ili glasbenu emisiju, ili vremensku prognozu,....po čemu je to tako važno tko je odabrao dokumentarac?

Ionako gledatelj sam odluči da li če gledati taj dokumentarac ili ne. Mene npr kod dokumentarca više zanima TEMATIKA a ne tko ga je odabrao....



ali Đelo je jedan i jedini. kontaš?
1Euro Posted - 23/12/2015 : 12:28:12
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by 1Euro
,.....jebeš takav život!



Ljubomoran?



pa možemo biti svi ljubomorni na takav posao, gdje češ lepše!

Zar se niste nikada zapitali, zašto kod filmova nikada ne kažu tko je odabrao film, ili sportsku emisiju, ili glasbenu emisiju, ili vremensku prognozu,....po čemu je to tako važno tko je odabrao dokumentarac?

Ionako gledatelj sam odluči da li če gledati taj dokumentarac ili ne. Mene npr kod dokumentarca više zanima TEMATIKA a ne tko ga je odabrao....
wolf Posted - 23/12/2015 : 11:24:23
Đelo je legenda i tu nema rasprave.
Deers Posted - 23/12/2015 : 11:21:56
quote:
Originally posted by 1Euro
,.....jebeš takav život!



Ljubomoran?
andjusticeforall Posted - 23/12/2015 : 11:13:32
quote:
Originally posted by 1Euro

pa dobro, ovi ostali su STVARNO nešto radili (netko je sinhronizirao, netko je čitao tekst,...) dok je Đelo samo Odabrao....i išao kuči.

Njegov posao je izgleda nekako ovako izgledao:

-Negdje oko podne Đelu zazvoni telefon:

UREDNIK HRT 1: "Đelo, NUJNO treba da dođeš, trebaš odabrati dokumentarac za petak!"

ĐELO: "ajd u pi.ku ma.er, gdje ste baš mene našli"

UREDNIK HRT 1: "Ajd Đelo, nemoj zajebavat, dođi što pre, do petka ima tek dva dana, žuri nam se da sastavimo programsku shemu, imamo sve, spikeri su pripremljeni, sinhronizator isto tako, urednik čeka napek ko puška, jedino tebe čekamo da odabereš nešto, pa da momci mogu počet raditi"

ĐELO: "pa baš sam htio iči u park da nahranim golube, zar stvarno nema nikog drugog"

UREDNIK HRT 1: Daj Đelo molim te, dođi i odaberi taj jebeni dokumentarac, znaš da nitko drugi ne može, ajde Đelo, nemoj zajebavat"

ĐELO: "pa šta ču sa kruhom, kojeg sam jučer kupio za golube"

UREDNIK HRT 1: "Ma Đelo dođi za pet minuta, odaberi neki dokumentarac, da momci mogu počet radit a onda idi nahraniti golube, daj Đelo Molim te, uzet če ti 5 minuta, maximalno"

ĐELO: " ajd u pi.ku ma.er, doči ču, ali drugi put javite mi bar tjedan dana unaprijed, da se pripremim, jer imam puno dvojbi da li da odaberem neki dokumentarac o lavovima, gazelama, ili odkrivanju Antarktike,....čovječe, ja ti ne spavam po čitavu noč, ti ne možeš misliti kako je to naporan posao"

UREDNIK HRT 1: "Đelo hvala ti, to ti nečemo zaboraviti, spasio si nas"

Onda đođe Đelo, odabere neki trodjelni dokumentarac, popije kavu na Hrt i eto njegov posao je završen za sljedeča 3 dana.....a kroz 3 dana opet na HRT i sve na novo,.....jebeš takav život!



Svašta...

Lik je bio urednik dokumentarnog programa, a kakav je tu opis posla, jebiga, odi pa traži.
wolf Posted - 23/12/2015 : 11:03:39
Zamisli tek Stankovića - od nedjelje do nedjelje i to je to.
1Euro Posted - 23/12/2015 : 10:55:02
pa dobro, ovi ostali su STVARNO nešto radili (netko je sinhronizirao, netko je čitao tekst,...) dok je Đelo samo Odabrao....i išao kuči.

Njegov posao je izgleda nekako ovako izgledao:

-Negdje oko podne Đelu zazvoni telefon:

UREDNIK HRT 1: "Đelo, NUJNO treba da dođeš, trebaš odabrati dokumentarac za petak!"

ĐELO: "ajd u pi.ku ma.er, gdje ste baš mene našli"

UREDNIK HRT 1: "Ajd Đelo, nemoj zajebavat, dođi što pre, do petka ima tek dva dana, žuri nam se da sastavimo programsku shemu, imamo sve, spikeri su pripremljeni, sinhronizator isto tako, urednik čeka napek ko puška, jedino tebe čekamo da odabereš nešto, pa da momci mogu počet raditi"

ĐELO: "pa baš sam htio iči u park da nahranim golube, zar stvarno nema nikog drugog"

UREDNIK HRT 1: Daj Đelo molim te, dođi i odaberi taj jebeni dokumentarac, znaš da nitko drugi ne može, ajde Đelo, nemoj zajebavat"

ĐELO: "pa šta ču sa kruhom, kojeg sam jučer kupio za golube"

UREDNIK HRT 1: "Ma Đelo dođi za pet minuta, odaberi neki dokumentarac, da momci mogu počet radit a onda idi nahraniti golube, daj Đelo Molim te, uzet če ti 5 minuta, maximalno"

ĐELO: " ajd u pi.ku ma.er, doči ču, ali drugi put javite mi bar tjedan dana unaprijed, da se pripremim, jer imam puno dvojbi da li da odaberem neki dokumentarac o lavovima, gazelama, ili odkrivanju Antarktike,....čovječe, ja ti ne spavam po čitavu noč, ti ne možeš misliti kako je to naporan posao"

UREDNIK HRT 1: "Đelo hvala ti, to ti nečemo zaboraviti, spasio si nas"

Onda đođe Đelo, odabere neki trodjelni dokumentarac, popije kavu na Hrt i eto njegov posao je završen za sljedeča 3 dana.....a kroz 3 dana opet na HRT i sve na novo,.....jebeš takav život!
wolf Posted - 23/12/2015 : 10:14:22
I glavni urednik - Obrad Kosovac/Miroslav Lilić
Johnny Difool Posted - 23/12/2015 : 08:48:51
U naslovu topica fali i "sinkronizacija Ruben Albahari".


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000