forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
wintermute Posted - 14/07/2024 : 03:45:05
Obicno ne zalazim ovde ali posto sam u americi i u prikladnoj vremenskoj zoni i gledam ovo uzivo, evo otvaram ovu temu ako neko hoce da diskutuje.

Sve sada vec ima na internetu ali ukratko u Pensilvaniji je upravo izvrsen atentant na Trumpa na politickom mitingu. Pogodjen je u uvo i preziveo a jedna osoba je ubijena i dve teze povredjene. Snajperista je ubijen.

Prisustvujemo stvaranju moderne americke istorije i mnoge slike od danas ce biti u buducim udzbenicima...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
adriano Posted - 12/09/2024 : 10:33:33
Nek uzme. Kog briga, nije Nas Problem. Jedini nacin da rusija izgubi je izravni Rat nije i natoa, a to valjda nitko ne zeli
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Tako je, treba Putinu pustit da uzme komad Ukrajine, to će ga sigurno smirit.

Ko onog austrijskog molera...

adriano Posted - 12/09/2024 : 10:30:57
Ove neke ko pence i banona Jos ranije je on Sam potjerao
adriano Posted - 12/09/2024 : 10:30:04
Ni na proslim izborima ga se nitko od vaznih republikanaca nije odrekao.
tinton Posted - 12/09/2024 : 09:52:34
Kene, ja bih volio da živimo u svemiru u kojem ti misliš da živimo.
Ništa od toga troje se neće dogoditi najverojatnije i nikakav značajan broj Republikanaca koji već nisu najavili da ne podržavaju Trumpa neće to napraviti.


lwood Posted - 12/09/2024 : 09:34:10
Vama je Kamala ka novi drug Tito
ken2 Posted - 12/09/2024 : 09:15:59
sestrinstvo sredilo trumpa :)
to ko neki scenarij za film
maga republikanci i wintermute u panici

inače, da se vratim na indirektni utjecaj debate
harris je dobila dodatni vjetar u leđa, a kako vrijeme bude išlo za očekivati je još uglednih republikanaca koji će se ograđivati od trumpa ili ju čak otvoreno podržati
svjesni su oni da ukoliko trump sada izgubi izbore, da je to njegov odlazak u povijest i da im nakon toga ne može puno naštetiti, ucjenjivati ih svojom maga sljedbom i slično
trebat će se konsolidirati unutar stranke i izboriti za prevlast između maga republikanaca, koji će htjeti preuzeti trumpovu ulogu i one stare konzervativne struje
nikki haley je svoju nevoljku i oportunu podršku trumpu dala na rnc, nekoliko dana nakon atentata, kada je biden još bio kandidat, a trumpova pobjeda se činila neupitnom
u međuvremenu se više puta ograđivala od njegovih ludorija i tražila da se drži tema koje su važne, da ne govori za harris da je glupa... pa je lako moguće da u jednom trenutku iskoči iz tog vlaka
lindsey graham je jedan od najljigavijih političara, ali je iskusni lisac i mogao bi i on podmetnuti nogu kada procijeni da mu to ide u prilog
bush mlađi - i od njega je uskoro očekivati da se ogradi od trumpa ili čak podrži kamalu
Beva Posted - 12/09/2024 : 07:22:43
Kamala je 13 godina starija. Nisam siguran kako ta sestrinstva funkcioniraju, ali zar to nije uglavnom za stvaranje veza unutar svoje generacije?

Edit: u međuvremenu je tinton komentirao nešto slično.
wintermute Posted - 12/09/2024 : 07:19:30
quote:
Originally posted by tinton

Mogao si barem napisati da to što su 'sestre' ne indicira da se poznaju osobno, čak i ako su sestrinstva neka vrsta masonske lože, koja si moraju međusobno pomagati kada se sretnu.



U pravu si, to stoji. Verovatno mnogi van USA ne shvataju sta taj termin znaci.

https://en.wikipedia.org/wiki/Fraternities_and_sororities
tinton Posted - 12/09/2024 : 07:17:51
Mogao si barem napisati da to što su 'sestre' ne indicira da se poznaju osobno, čak i ako su sestrinstva neka vrsta masonske lože, koja si moraju međusobno pomagati kada se sretnu.
wintermute Posted - 12/09/2024 : 07:14:08
quote:
Originally posted by tinton

Savršen primjer medijske manipulacije, wintermute.
Kamala je diplomirala na Howardu '86, deset godina prije nego što je Linsey upisala UVA. To što su obje bile članice Alpha Kappa Alpha sestrinstva (a koje ima preko tisuću podružnica) na različitim sveučilištima u različitim desetljećima ih povezuje otprilike kao dva radnika McDonaldsa u različitim državama svijeta.



Upravo suprotno. Sororities i fraternities su ovde neverovatno jake veze. Ali ne zelim da ulazim u ovu raspravu -- da zivis ovde to bi dobro znao.
tinton Posted - 12/09/2024 : 07:12:35
Savršen primjer medijske manipulacije, wintermute.
Kamala je diplomirala na Howardu '86, deset godina prije nego što je Linsey upisala UVA. To što su obje bile članice Alpha Kappa Alpha sestrinstva (a koje ima preko tisuću podružnica) na različitim sveučilištima u različitim desetljećima ih povezuje otprilike kao dva radnika McDonaldsa u različitim državama svijeta.
wintermute Posted - 12/09/2024 : 06:58:04
Nice, ABC. Really nice.

https://x.com/nicksortor/status/1834063366970630464



https://clutchpoints.com/abc-news-journalist-linsey-davis-is-a-member-of-alpha-kappa-alpha-sorority-incorporated
lwood Posted - 12/09/2024 : 06:38:19
A inace nece uzet komad?
Ukrajini je jedina sansa da fizički reši Putina,nista drugo.
A cak i tada je pitanje bi li dosa neko jos luđi.
andjusticeforall Posted - 12/09/2024 : 01:09:54
Tako je, treba Putinu pustit da uzme komad Ukrajine, to će ga sigurno smirit.

Ko onog austrijskog molera...
adriano Posted - 12/09/2024 : 00:48:27
Trump je nepredvidljiv, Ali cini Mi se da on zbog svojih veza SA rusima nece zaostravat Sa putinom, za razliku od demokrata koji su izgleda spremni naoruzat ukrajince dalekometnim raketama, a to je korak do eskalacije rata , Koji onda Amerika moze gledat SA sigurne udaljenosti. Trump mozda nije covjek od mira, Ali u ovom slucaju bi mogao biti bolji izbor za zavrsiti Rat
andjusticeforall Posted - 12/09/2024 : 00:25:02
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by andjusticeforall
I to smatraš podacima koje bi drugi u ovoj prepisci nužno trebali znati?



Pa sta znam, prvo me pitas kad cu raditi i u koliko je sati kod mene a obe stvari su ocigledne pa mi se cini da ces pitati jos nesto ocigledno pa ti unapred kazem sta sam vec rekao.

Ako te zanima nesto konkretno, pitaj.



Pa i nisu baš očigledne, jel, pa sam zato i pitao
wintermute Posted - 12/09/2024 : 00:22:28
quote:
Originally posted by andjusticeforall
I to smatraš podacima koje bi drugi u ovoj prepisci nužno trebali znati?



Pa sta znam, prvo me pitas kad cu raditi i u koliko je sati kod mene a obe stvari su ocigledne pa mi se cini da ces pitati jos nesto ocigledno pa ti unapred kazem sta sam vec rekao.

Ako te zanima nesto konkretno, pitaj.
andjusticeforall Posted - 12/09/2024 : 00:20:00
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by andjusticeforall
A kome si to reko?



Pa svima, ranije na ovoj temi...

Za pocetak, citaj pazljivije ako hoces ozbiljnije da razgovaras.

Ja ne diskriminisem nikog. PItaj lepo i lepo cu ti odgovoriti iz svog ugla. A ti onda prihvati ili odbaci moj odgovor. Evo npr. Borg je pitao nedavno nesto interesantno i ja sam odgovorio.

EDIT: a i da sam penzioner mi pise na profilu od pocetka... ali treba na to kliknuti

EDIT2: cak sam odgovorio nekome i koje sam godiste -- drugi domaci



I to smatraš podacima koje bi drugi u ovoj prepisci nužno trebali znati?
wintermute Posted - 12/09/2024 : 00:10:34
quote:
Originally posted by andjusticeforall
A kome si to reko?



Pa svima, ranije na ovoj temi...

Za pocetak, citaj pazljivije ako hoces ozbiljnije da razgovaras.

Ja ne diskriminisem nikog. PItaj lepo i lepo cu ti odgovoriti iz svog ugla. A ti onda prihvati ili odbaci moj odgovor. Evo npr. Borg je pitao nedavno nesto interesantno i ja sam odgovorio.

EDIT: a i da sam penzioner mi pise na profilu od pocetka... ali treba na to kliknuti

EDIT2: cak sam odgovorio nekome i koje sam godiste -- drugi domaci
andjusticeforall Posted - 11/09/2024 : 23:52:34
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by andjusticeforall
Zanimljivo, imaš li još kaku umotvorinu ili je vrijeme za hard grind?

Kolko je sati uopće kod tebe?



Nema vise grinda, ja sam u penziji vec oko 4 godine.

U PST sam zoni (sto je trivijalno zakljuciti jer sam mnogo puta rekao da zivim u Kaliforniji, ali izgleda za taj zakljucak nisi sposoban iako kazes da si imao petice iz mnogih predmeta) pa evo ti domaci zadatak da sam izracunas gde sam sa vremenom...



A kome si to reko?
ken2 Posted - 11/09/2024 : 23:50:07
quote:
Originally posted by tinton

Kao i uvijek, ona je dobro nabiflala svoje male govore, ali ih je koristila gdje je imalo i gdje nije imalo smisla. Usput je izbjegavala odgovore na neka pitanja, ali ok, to nije rijetkost u ovakvim debatama.

Pobjednik je debate najviše zbog načina ponašanja. S jedne strane imamo smrknutog Donalda koji uopće ne izgleda kao da želi biti na toj bini, a s druge Kamalu koja se smije (čak i ne onako iritantno kao inače) i jedva čeka postati predsjednicom.

Moj dojam je da nije bio takav home-run kako su svi rekli, ali definitivno će doživljaj prosječnog gledatelja biti na njenoj strani. E sada, kene, čini mi se da ipak precijenjuješ koliko to ima krajnjeg učinka na rezultat izbora. To ne možemo 100% znati, ali ja bih prije rekao da je učinak marginalan.



ova debata joj donosi puno toga, direktno i indirektno
naravno da sama po sebi ne utječe značajno na rezultat izbora, ali određuje ritam za dalje
sada je ona u prednosti - ovi mjesec dana biflaju kako je glupa i ne zna govoriti bez blesimetra, nije sposobna održati konferenciju za novinare i slično i evo ima sada bumerang
ona sada može izazivati izazivati trumpa na drugu debatu, čak i na fox news uz normalna pravila, ali sumnjam da će se to dogoditi - trump, iako sebe proglašava pobjednikom, svjestan je da je uprskao i da bi ona u drugoj debati mogla biti još i bolja
sada je to sve apsolvirano, jasno je da je dobra u debatama, što je bilo logično za nekoga tko je cijelu karijeru u tužilaštvu, djelovala je predsjednički i njena kampanja sada ima veći manevarski prostor, a do sada su se pokazali da znaju dozirati momentum
tim walz se pokazao kao savršeni VP kandidat, pravi side kick, narodski čovjek, dok bi npr shapiro bio prejak kandidat za 'pomoćnu' ulogu - on mi više djeluje kao 'predsjednički' materijal i možda je baš dobro što ostaje guverner u ključnoj državi
sinoć poslije debate su walza uključili u prijenos da da svoj komentar na debatu, a njemu osmijeh od uha do uha, ono baš od srca, nije trebao ništa ni govoriti i svima je sve bilo jasno
istu večer je i taylor swift podržala kamalu, čemu se ne treba podsmjehivati jer je njen utjecaj među mladim curama koje će prvi put u životu glasati jako velik, a trump se zapetljao s njom i lažnim fotografijama kako ga podržava
u svemu još pomaže i muskov debilni komentar kako joj nudi da joj napravi dijete

dakle, dobar nastup u debati daje kamali široki manevarski prostor za dalje i podiže motiviranost demokratske baze
wintermute Posted - 11/09/2024 : 23:44:00
quote:
Originally posted by andjusticeforall
Zanimljivo, imaš li još kaku umotvorinu ili je vrijeme za hard grind?

Kolko je sati uopće kod tebe?



Nema vise grinda, ja sam u penziji vec oko 4 godine.

U PST sam zoni (sto je trivijalno zakljuciti jer sam mnogo puta rekao da zivim u Kaliforniji, ali izgleda za taj zakljucak nisi sposoban iako kazes da si imao petice iz mnogih predmeta) pa evo ti domaci zadatak da sam izracunas gde sam sa vremenom...
andjusticeforall Posted - 11/09/2024 : 23:13:55
Tako je, jebo Ukrajince, politika umirenja, kao što imamo primjere, će sigurno imat pozitivne učinke, kao što je imala onomad kad je jedan austrijski moler odlučio osigurati budućnost svojih užih i širih sunarodnjaka.

No, u stvarnosti, izuzev Trumpa, Orbana i ostalih govana, obrana Ukrajine se kao financira, u novcu i opremi.
ken2 Posted - 11/09/2024 : 23:13:17
quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by lwood

Ne znan ,ne bi reka.
Jednostavno mislin da je Trump bolji izbor (mislin na HR i EU)
Monarhije danas su besmislene,nekad je to imalo smisla danas ne.



Kako može bit Trump bolji izbor kad je onaj lik što ima istog frizera ko Trump doslovno izveo UK iz EU?



Napisah već al evo opet ću.
Zato šta EU triba šok terapiju,i šta je prije dobije to bolje za nju.




Kao migrantska kriza, Trump prvi put, Brexit, covid i ruska agresija na Ukrajinu nisu bili dovoljni pa treba još koji šok, poput ovog narančastog debila i njegove sljedbe, po drugi put, da se EU dozove u pamet?

Možda da i Orban uzme one dijelove RH s karte što mu visi kod ministra vanjskih poslova?



u nekom scenariju kada sve ode u tri lepe, trump je predsjednik amerike i pusti rusiju da radi šta hoće, između ukrajine i nas je samo mađarska i orban koji sanja izlazak na jadransko more
a trump i orban tepaju jedan drugome, sinoć je to u debati bilo ogavno slušat, a orban je još i putinov igrač u eu, wannabe diktator, kao i trump i oba bi htjeli biti doživotni vladari kao putin, skidati glave opoziciji i novinarima...
da, da, sigurno je bolje za HR i eu da je trump predsjednik amerike
lwood Posted - 11/09/2024 : 22:53:36
quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by lwood

Ne znan ,ne bi reka.
Jednostavno mislin da je Trump bolji izbor (mislin na HR i EU)
Monarhije danas su besmislene,nekad je to imalo smisla danas ne.



Kako može bit Trump bolji izbor kad je onaj lik što ima istog frizera ko Trump doslovno izveo UK iz EU?



Napisah već al evo opet ću.
Zato šta EU triba šok terapiju,i šta je prije dobije to bolje za nju.




Kao migrantska kriza, Trump prvi put, Brexit, covid i ruska agresija na Ukrajinu nisu bili dovoljni pa treba još koji šok, poput ovog narančastog debila i njegove sljedbe, po drugi put, da se EU dozove u pamet?

Možda da i Orban uzme one dijelove RH s karte što mu visi kod ministra vanjskih poslova?



Pa ono. bolje da se neke stvari sad reše nego da imamo Basnu i Hercegovinu za deset,petnajst godina...



Nije li to upravo Trumpovo riješenje, art of the deal, pizde materine?

That is a war that’s dying to be settled. I will get it settled before I even become president

Putinu ruske krajine, a Ukrajince, ko jebe.



A inace nekog boli pipi za Ukrajince ?
Kako se ono kaze,korisne budale.
Samo sta bi na kraju Kinezi mogli pobrat kajmak.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000