forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Original zastitne vrecice...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
bihac-una Posted - 12/07/2009 : 13:28:35

Na Markosovim zadnjim aukcijama uspio sam uloviti ovaj strip:

http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1370407

i isti je dosao u ovoj fenomenalnoj vrecici.

Zna li neko gdje se ovakve vrecice mogu kupiti????

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zvobed Posted - 01/11/2012 : 08:50:13
quote:
Originally posted by andi

Evo da izvučem malo temu iz zaborava.

Zanima me jel itko pakira Libellusove stripove (Marti, MNo, Nathan) u zaštitne vrećice? Kakve koristite (može link, gdje se kupe, cijena)? Pri tome ne mislim na obične vrećice od zimnice.


Dimenzije kažu da su 8.875 x 11 inča što znači cca 22.5 x 27.9 cm. Visina mi odgovara, jedino mi je širina malo upitna? Koristi li itko ove vrećice za Libellus?


Ja stavljam sve stripove u vrećice i to ne takve već one sa patentnim zatvaračem.Prezadovoljan sam sa njima.Na knjigama koje sam kupio otprilike u isto vrijeme,a nisu bile u vrećicama vide se žuti rubovi valjda od prašine dok stripovi imaju potpuno bijele rubove.
Sad sam počeo nabavljati vrećice sa UV zaštitom za skuplja izdanja.
andi Posted - 31/10/2012 : 20:41:46
Evo da izvučem malo temu iz zaborava.

Zanima me jel itko pakira Libellusove stripove (Marti, MNo, Nathan) u zaštitne vrećice? Kakve koristite (može link, gdje se kupe, cijena)? Pri tome ne mislim na obične vrećice od zimnice.

Moram dio stripova arhivirati u drugi ormar u kojem se skuplja dosta prašine pa ih moram zaštititi.

Ukratko - našao sam ove vrećice na ebayu:

http://www.ebay.com/itm/280666818023?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Dimenzije kažu da su 8.875 x 11 inča što znači cca 22.5 x 27.9 cm. Visina mi odgovara, jedino mi je širina malo upitna? Koristi li itko ove vrećice za Libellus?
bihac-una Posted - 12/11/2010 : 20:11:23
Weichmacherfrei-znaci na nasem jeziku kao"ona sto ostaje tvrda",ili"koja se ne meksa",tacnu rijec neznam, a nisam siguran ni da postoji.Uglavnom,te su kesice prave,bas te koje su kruce i tvrdje i uz to ako su kristalno ciste ili bistre,tad je sve perfektno.A mislim da jesu
Opet ti kazem,nista ne trazi dalje,to je to.A po mogucnosti,ako mozes naruci "NAM" 100 komada za one kartonce(vise nam i netreba),i problem rijesen
Ziv bio
imt53 Posted - 11/11/2010 : 23:57:56
ma nema problema,
posalji mi adresu na pm ili mail pa cu ti poslati koju
"zum begutachten".
u pravu si,ove su super ali je moguce iste za sve one razlicite formate stripova s nasih prostora "skrojiti".
ja sam prije narucivao razlicite od comic-händlera(vecina nisu nikako za nase stripove),dok nisam dobio ove koje su mi nekako najbolje,a posto si i ti sigurno vise vrsta testirao,imas sigurno "oko" za procjenu...
pa da cujem i tvoje misljenje (u vezi i materijala,debljine...jer osim velicine
sigurno igra znacajnu ulogu i jacina kesice koja bi se isto mogla po zelji odrediti-ako bi znali
sta najbolje odgovara nasim formatima stripova)
bihac-una Posted - 11/11/2010 : 20:05:34
Nista ti stari ne narucivaj extra,jer ova ti je kesica fantasticna.Odmah da ti kazem da bih ja prije uzeo ovu sto ti je strip u njoj nego original Bonelli koja je cini mi se sira za nesto od ove tvoje,koliko tacno neznam.U ovu tvoju pase svaki strip od LMS i ZS osim kartonaca ZS i LMS (mislim).Ako mozes do ovih kesica ,ja bi ih uzeo,ali bih ipak volio imati jednu pa da malo experimentisem s njom.Ako si voljan posalji mi jednu pa da je opipam.
imt53 Posted - 11/11/2010 : 19:21:28
quote:
Originally posted by bihac-una

Ima li ko originalni Bonelli vrecica zastitnih na prodaju????



Elvise znas li (ili neko drugi od forumasa) koje mjere su „originalne“ za Bonelli-formate?
Mogao bih nabavit preko firme gdje mi zet radi,po svakoj mjeri (gore otvorene ili koje se zatvaraju).
Ja sam uzeo sebi od PE (Weichmacherfrei-neznam na nas kako se kaze) jacine/debljine 50µm i standardne velicine od 165mm x 220mm +ca.40mm onaj dio koji se presavija i zatvara kesicu (samolepljivo-otvaraj,zatvaraj koliko hoces)-do sada najbolje sto sam nasao.
E sad,za neke su mozda malo posiroke,za kartonce opet pokratke…cini mi se da opet najbolje pasu za one starije malo deblje od lms-zs,mada i ludensovi idu. Ako bi bilo interesa za narucivanje po mjeri na vise ja sam za (samom mi se ipak ne isplati vise varijanti narucivat)

Evo slike jednog upakovanog lms:



Skappy Posted - 24/08/2010 : 00:20:45
quote:
Originally posted by bihac-una

i citav taj milion stripova je u zastitnim vrecicama koje nisu zatvorene sa gornje strane.Eto,ako im je vjerovati,a mislim da znaju sta i kako se radi sa stripom,trebalo bi tako da je ok

Evo linka sa par slika

http://www.sammlerecke.de/sammlerecke/comic-galerie.html



Ako je zaista tako, ne znaju sta rade. Takvo cuvanje stiti papir samo od prasine, a zapravo pruza priliku da plastika sa unutrasnje strane oksidira i lagano pojede boju sa naslovnice.

Ali mi je tesko poverovati- tip na slici drzi fino zapecaceni Amazing Fantasy #15 iz 1965-te godine, koji je NM oko $4.000. Da je taj strip proveo par meseci u otvorenoj kesici, izlozen konstantnoj cirkulaciji vazduha, izgubio bi i glatkocu i sjaj i boju, a samim tim i vrednost.

Jedino ako imaju salu sa pazljivo, zapravo savrseno regulisanom vlaznoscu 24/7... kao arheoloski arhiv. A u to takodje sumnjam.

Pretpostavljam da su nezapecaceni stripovi osteceni ili oni male vrednosti, cije brizljivo ocuvanje nije narocito bitno.
lwood Posted - 18/08/2010 : 20:45:20
iman ja nešta tih vrečica .korištenih al još uvik solidnih
bihac-una Posted - 18/08/2010 : 16:29:17
Po mojoj procjeni mislim da je sigurno pola-pola Njemacki-Engleski jezik,ali opet neznam 100%.
shommy Posted - 17/08/2010 : 23:53:49
@bihac-una

Ima li u ovoj robnoj kuci stripova:)stripova na engleskom ili su ovo sve izdanja na nemackom jeziku?
1Euro Posted - 15/08/2010 : 20:14:52
quote:
Originally posted by bihac-una

U blizini imam striparnicu i to najvecu u Njemackoj,kako bih rekao, kao kod nas jedna robna kuca,na tri je sprata i ima u njoj milion stripova raznih(Bonelli malo sasvim) i citav taj milion stripova je u zastitnim vrecicama koje nisu zatvorene sa gornje strane.Eto,ako im je vjerovati,a mislim da znaju sta i kako se radi sa stripom,trebalo bi tako da je ok

Evo linka sa par slika

http://www.sammlerecke.de/sammlerecke/comic-galerie.html





uff koliko stripova!!!!!!!!!!!!
Zašto ko dnas ima samo bonelli po trafikama????
Pogledajte koliko ima stripov aza koj emi vjerovatno nikad nečemo ni čuti..........

DOSTA MI JE PROKLETIH REPRINTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

D*A*J*T*E N*E*Š*T*O N*O*V*O !!!!!!!!!!!!!!!
bihac-una Posted - 15/08/2010 : 19:36:12
U blizini imam striparnicu i to najvecu u Njemackoj,kako bih rekao, kao kod nas jedna robna kuca,na tri je sprata i ima u njoj milion stripova raznih(Bonelli malo sasvim) i citav taj milion stripova je u zastitnim vrecicama koje nisu zatvorene sa gornje strane.Eto,ako im je vjerovati,a mislim da znaju sta i kako se radi sa stripom,trebalo bi tako da je ok

Evo linka sa par slika

http://www.sammlerecke.de/sammlerecke/comic-galerie.html
masni Posted - 15/08/2010 : 17:00:41
Koja su iskustva ljudi koji drze stripove u vrecicama, ja sam tek malo vremena kolekcionar, a poceo sam da pakujem stripove u vrecice , uzmem najlon kesu za zamrzivac i zalepim je selotepom. Da li treba ostaviti rupice za stripove ja ne ostavljam nikakve rupice i nista slicno. pa sta ljudi misle da li je bolje drzati u kesicama sa rupicama ili bez?
pknezevic Posted - 14/08/2010 : 23:00:03
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ljudi, kese vam nisu neophodne. Dovoljno je držati stripove na ne pretjerano svijetlom mjestu (direkt sunce), zimi staviti posude za isparavanje na radijatore i jednom u recimo dvije godine malo presložiti te očistiti prašinu (koje i ne bude nešto puno ako je zatvoren ormar ili vitrina).
U 5 godina nisam primjetio nikakve znakove degradacije onih prvo kupljenjih stripova.
Usudio bih se reći da kese mogu stvoriti problema. Prvo probajte bez kesa pa ako ne vidite potrebu za njima, nastavite tako.

sve vam je rekao,većina onog što ja imam je nabavljeno od 2005 pa dalje i nije u vrećicama. najstarije što imam da sam lično kupio i ostavio je ZS od 1000- i LMS od900- . staro skoro 20 godina ako ne grješim, nisu u vrećicama, svi su slagani jedan na drugi i svi sem zagora su u zatvorenim policama. selio sam 4 puta pa sam ih često pomjerao i apsolutno im ništa ne hvali, ističem zagora pošto nije u zatvorenoj polici. glanc,5 kako hoćete, kao da sam ga sad donio sa kioska. jedino nešto malo prašine na najgornjem. uglavnom ravnajući se po ovim najstarijim primjercima nisam vidio potrebu za vrećicama, al bože moj ko voli nek izvoli
cronos six Posted - 14/08/2010 : 20:04:51
lako cu da izbacim kesice,ali me zanima u cemu je problem?
osim toga,pitanje je da li papir kod ludensovih stripova moze pozuteti vremenom?
po pricama raznih kolekcionara,papir kod libellusa,ili drugih albuma ne zuti jer je normalno boljeg kvaliteta.da li je i to tacno?
Obi-wan Posted - 14/08/2010 : 12:52:51
Ljudi, kese vam nisu neophodne. Dovoljno je držati stripove na ne pretjerano svijetlom mjestu (direkt sunce), zimi staviti posude za isparavanje na radijatore i jednom u recimo dvije godine malo presložiti te očistiti prašinu (koje i ne bude nešto puno ako je zatvoren ormar ili vitrina).
U 5 godina nisam primjetio nikakve znakove degradacije onih prvo kupljenjih stripova.
Usudio bih se reći da kese mogu stvoriti problema. Prvo probajte bez kesa pa ako ne vidite potrebu za njima, nastavite tako.
cronos six Posted - 14/08/2010 : 09:53:31
imam jedan problem koji sam kasno primetio.i ja sam od onih koji svoje stripove ubacuje u vrecice,sto je mozda greska,a evo i zbog cega.
prilikom premestanja stripova(posle duzeg vremena)primetio sam da se na pojedinim primercima"gledano odozgo"nagomilala neka vrsta prasine,ili grinja.lepo izvadim strip iz kesice,i pokusam da otklonim to sranje,ali se desilo suprotno.lagano sam p.maramicom provuko po liniji stripa,kad ono zasrah stvar do daske.taj gornji deo je dobio zute fleke,bolje receno,pozuteo je ko neka remitenda od sunca.
da napomenem da koristim vrecice za zamrzavanje,pa ne znam da li je tu problem,ili se to grinje nagomilava vremenom,jer vazduh slabo cirkulise.
sad sam u panici,i dodje mi da sve raspakujem,i pobacam sve te govnjive kesice.
proverite vase kolekcije pa mi javite,u cemu je problem.
senad7 Posted - 28/06/2010 : 21:05:07
Sad si i mene zainteresovao u vezi te kesice...posto i ja imam jednu tu kesicu koju sam dobio prilikom kupovine stripa na jednom vasaru u Svedskoj...Skoro sam zaboravio na tu kesicu sve dok nisam otvorio tvoj topik.Ja cu pokusati da se raspitam ovdje u Svedkoj pa ako sta saznam javicu.
Nazalost ode na odmor sljedece sedmice pa nista dok se nevratim sa odmora ... negdje u avgustu.
REJS Posted - 27/06/2010 : 21:45:20
Najlon povlaci vlagu.
SnotMan Posted - 13/06/2010 : 16:37:28
Kao shto reche neko jednom,svi ne-geekovi na lomachu:D
bihac-una Posted - 12/06/2010 : 23:45:59
Ima li ko originalni Bonelli vrecica zastitnih na prodaju????
bihac-una Posted - 11/02/2010 : 21:51:46
quote:
Originally posted by Renky

Ne brini, zamjetio je on vas



E bogami,da ti pravo reknem,nevjerujem

Bas nesto nemogu da se sjetim tog Ace ili Acija

Poznajem razne od Alibaba do Zlobecil,ali Aci ili Acu ne
Renky Posted - 11/02/2010 : 21:40:35
Ne brini, zamjetio je on vas
bihac-una Posted - 11/02/2010 : 20:41:16
Svaka cast dokturu,ali ga jos ne zamijeti odje,na zalost
Moram da pogledam bolje
Renky Posted - 11/02/2010 : 20:15:55
Aco! Forumaš. Inače liječnik

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000