forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 referendum

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dcarapo2 Posted - 01/12/2009 : 04:03:22
imam,nadam se odličan prijedlog za prave stripomane ili stripoljubce..predlažem da prodavači s aukcija trebaju platiti poštarinu na SVAKU AUKCIJU koju prodaju....upravo obratno nego što su kupci stripova naučili,radili do sada ........SRAMOTA je da ljudi koji istinski vole strip plaćaju poštarinu preprodavcima,dilerima stripova i slično,uglavnom lažnim ljudima....ajd
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
rgorgiev Posted - 01/02/2010 : 18:14:54
Ma uvek najvise placa taj sto nesto treba - ili stripove ili novca
drogsy Posted - 01/02/2010 : 08:35:00
Što se tiće poštarine , pošteno bi bilo 50:50
bihac-una Posted - 31/01/2010 : 22:43:35
quote:
Originally posted by dcarapo2

quote:
Originally posted by bihac-una

Ono je cool:"besplatna postarina za Hrvatsku i Srbiju"

A Bosance i sve ostale ko jebe da oprostis



Pa ti imaš adresu u Hrvatskoj,kaj se buniš.I ne diraj u Bosnu i bosance



Nije vise aktuelna ta adresa u Hrvatskoj,odjavio sam se i promijenio adresu
rgorgiev Posted - 31/01/2010 : 22:37:58
quote:
Originally posted by dcarapo2

quote:
Originally posted by rgorgiev

Ne vidim ime na tom tvom dresu



Ma vidi moje u tvom mail-adresaru.
Moze se desit da u sredu prodzem kroz HR, jer mozda idem na par dana do Njemacku, pa tako da mozda mogu svratiti i do Osijeka.



Svrati,Osijek ti je na putu..Samo javi malo ranije da se ne izgubim negdje.
[/quote]

Bas na putu mi i nije, ali u svakom slucaju daj mi odgovor na moj zadnji SMS
dcarapo2 Posted - 31/01/2010 : 22:29:21
quote:
Originally posted by rgorgiev

Ne vidim ime na tom tvom dresu



Ma vidi moje u tvom mail-adresaru.
Moze se desit da u sredu prodzem kroz HR, jer mozda idem na par dana do Njemacku, pa tako da mozda mogu svratiti i do Osijeka.
[/quote]

Svrati,Osijek ti je na putu..Samo javi malo ranije da se ne izgubim negdje.
rgorgiev Posted - 31/01/2010 : 22:19:48
Ne vidim ime na tom tvom dresu
[/quote]

Ma vidi moje u tvom mail-adresaru.
Moze se desit da u sredu prodzem kroz HR, jer mozda idem na par dana do Njemacku, pa tako da mozda mogu svratiti i do Osijeka.
dcarapo2 Posted - 31/01/2010 : 22:14:17
quote:
Originally posted by bihac-una

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by bihac-una

Ono je cool:"besplatna postarina za Hrvatsku i Srbiju"

A Bosance i sve ostale ko jebe da oprostis



e jebi ga, ko moze, moze



I to sto velis


Ne vidim ime na tom tvom dresu
dcarapo2 Posted - 31/01/2010 : 22:12:57
quote:
Originally posted by bihac-una

Ono je cool:"besplatna postarina za Hrvatsku i Srbiju"

A Bosance i sve ostale ko jebe da oprostis



Pa ti imaš adresu u Hrvatskoj,kaj se buniš.I ne diraj u Bosnu i bosance
rgorgiev Posted - 31/01/2010 : 22:01:29
ovako prodas ili kupis par stripova vise odjednom i se ne oseti:-)))
bihac-una Posted - 31/01/2010 : 20:54:45
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by bihac-una

Ono je cool:"besplatna postarina za Hrvatsku i Srbiju"

A Bosance i sve ostale ko jebe da oprostis



e jebi ga, ko moze, moze



I to sto velis
rgorgiev Posted - 31/01/2010 : 20:09:20
quote:
Originally posted by bihac-una

Ono je cool:"besplatna postarina za Hrvatsku i Srbiju"

A Bosance i sve ostale ko jebe da oprostis



e jebi ga, ko moze, moze
bihac-una Posted - 31/01/2010 : 20:02:21
Ono je cool:"besplatna postarina za Hrvatsku i Srbiju"

A Bosance i sve ostale ko jebe da oprostis
dcarapo2 Posted - 31/01/2010 : 19:52:00
quote:
Originally posted by byoman

da se ovo uvede, prodavači bi jednostavno povećali cijene i tako si nadoknadili poštarinu. a zamijetio sma da i ti na svojim aukcijama imaš "Kupac plaća poštarinu."

ovo o preprodavačima lažnim ljudima neću ni komentirat



u pravu si,čak sam i cijene povećao
byoman Posted - 31/01/2010 : 19:33:44
da se ovo uvede, prodavači bi jednostavno povećali cijene i tako si nadoknadili poštarinu. a zamijetio sma da i ti na svojim aukcijama imaš "Kupac plaća poštarinu."

ovo o preprodavačima lažnim ljudima neću ni komentirat
rgorgiev Posted - 31/01/2010 : 16:10:20

Koliko se sjećam platio sam tu poštarinu.Snađemo se mi na neki način
[/quote]

Pa da se ne snalazimo, ne bi ziveli ovde, nego bi morali da trpimo dosadno svakodnevjle neke zapadnoevropske zemlje

Super odradzeni posao, cista 5. Ne znam dali sam ti reko,m cak su mi stripove do pred kancelarije doneli..
Bachy Posted - 31/01/2010 : 14:26:33
quote:
Originally posted by Tamariza

Mislim da onaj kome strip treba neće razmišljati o poštarini već o tome kako da strip dobije što prije,barem je kod mene tako,na prodavaču je da odluči o tome dali je naplatiti ili ne ,a tvoje je da kupiš ili ne.



Slušajte ovog čovjeka...
Posao mu je sigurnost...hehehehehehehe

Moje mišljenje o svemu tome je da je to sve stvar dogovora!
Ako netko kod mene na mojim aukcijama kupi za više od 50 kn ja obično "častim" poštarinom...

Nedavno sam kupio vešmašinu - dečki dovezli ispred kućnog praga i ja pitam: Dečki šta sam dužan? - oni odgovore "30 kn".
Znači nije strašno jer svi znate kolika je vešmašina.

Kad usporediš vešmašinu sa recimo 3 kg stripova i poštarinu platiš 15 kn - razlika je očita.

Ili npr. ja sam u mjesec dana osvojio 10 aukcija kod različitih prodavača i neka mi svaki pošalje stripove kao paket računica je jednostavna 10 x 15 = 150 kn.
a za 150 kn da se kupit lijepa hrpa stripova!

Još bi najpoštenije bilo da se ide na pola pola, pola poštarine plaća kupac, pola prodavač i vuk sit a ovce na broju!
dcarapo2 Posted - 31/01/2010 : 13:45:02
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by dcarapo2

imam,nadam se odličan prijedlog za prave stripomane ili stripoljubce..predlažem da prodavači s aukcija trebaju platiti poštarinu na SVAKU AUKCIJU koju prodaju....upravo obratno nego što su kupci stripova naučili,radili do sada ........SRAMOTA je da ljudi koji istinski vole strip plaćaju poštarinu preprodavcima,dilerima stripova i slično,uglavnom lažnim ljudima....ajd



zamisli bre sta bi se desilo da neko proda jedno 50tak libellusa i to treba iz hr da posalje za mk??? Pa to bi mu doslo bar tri kutije i ko zna koliko novca



Koliko se sjećam platio sam tu poštarinu.Snađemo se mi na neki način
rgorgiev Posted - 30/01/2010 : 21:03:37
quote:
Originally posted by dcarapo2

imam,nadam se odličan prijedlog za prave stripomane ili stripoljubce..predlažem da prodavači s aukcija trebaju platiti poštarinu na SVAKU AUKCIJU koju prodaju....upravo obratno nego što su kupci stripova naučili,radili do sada ........SRAMOTA je da ljudi koji istinski vole strip plaćaju poštarinu preprodavcima,dilerima stripova i slično,uglavnom lažnim ljudima....ajd



zamisli bre sta bi se desilo da neko proda jedno 50tak libellusa i to treba iz hr da posalje za mk??? Pa to bi mu doslo bar tri kutije i ko zna koliko novca
wele Posted - 20/01/2010 : 19:13:11
dobra ideja...ali neizvodjiva,mislim
rgorgiev Posted - 20/01/2010 : 18:22:03
quote:
Originally posted by dcarapo2

imam,nadam se odličan prijedlog za prave stripomane ili stripoljubce..predlažem da prodavači s aukcija trebaju platiti poštarinu na SVAKU AUKCIJU koju prodaju....upravo obratno nego što su kupci stripova naučili,radili do sada ........SRAMOTA je da ljudi koji istinski vole strip plaćaju poštarinu preprodavcima,dilerima stripova i slično,uglavnom lažnim ljudima....ajd



Meni kao kupcu ovo odgovara, ali je tesko izvodljivo.
Srecom se jos moze naci neko da ti donese stripove, inace....

Skoro sam kupio odjednom 430 stripa (5 kutija) i to mi doneli (organizirao po mojoj inicijativi). Kostalo me to sto sam dao vozacu. Ja sam bio zahvalan pa mu dao, ali ipak mnogu manje nego da je islo postom iz Hrvatske.
Sada sam opet kupio preko 100 stripa i podigo ih drug, i za vikend treba da ih donese (isto it hrvatske). Postom ubitacno (pa stvarno kod vas to debelo naplacaju).

I samo za uporedbu - kupio sam komplet lazarus ledda (64 stripa) i dobio postom - postarina + 40% od vrednost stripova - LUDOST.

Tako da kad bi sve ovo trebao da plati sam prodavac, pih, taj se ne bi ni odlucio da prodaje (bar ne po tim cenama).

Ipak, ideja je vrjedna razmislanja
zoemis Posted - 12/01/2010 : 03:20:37
quote:
Originally posted by lwood

kakva glupost


Potpisujem! Ako netko nekom hoće nešto pokloniti, to je na njemu, ali generalno tražiti besplatnu poštarinu... Ima slučajeva kad je red na prodavaču da ne naplati poštarinu, ali neka on odluči kome, kada i zašto. Isto tako se može dati i popust ako kupac kupi iznad neke svote, zar ne? Opet odlučuje prodavač.
Tamariza Posted - 21/12/2009 : 13:32:33
Mislim da onaj kome strip treba neće razmišljati o poštarini već o tome kako da strip dobije što prije,barem je kod mene tako,na prodavaču je da odluči o tome dali je naplatiti ili ne ,a tvoje je da kupiš ili ne.
bihac-una Posted - 10/12/2009 : 13:32:38
quote:
Originally posted by dcarapo2

imam,nadam se odličan prijedlog za prave stripomane ili stripoljubce..predlažem da prodavači s aukcija trebaju platiti poštarinu na SVAKU AUKCIJU koju prodaju....upravo obratno nego što su kupci stripova naučili,radili do sada ........SRAMOTA je da ljudi koji istinski vole strip plaćaju poštarinu preprodavcima,dilerima stripova i slično,uglavnom lažnim ljudima....ajd



Pa nije svak ti,jarane

Koristim priliku da kazem sljedece:
Kupio sam od covjeka punu kutiju od banana stripova,nije mi za postu uzeo ni marke,vec je preko svojih veza stripove odnio na kucnu adresu koju sam mu dao


To je fenomenalno i neponovljivo,bar u mom strip-zivotu
Svaka cast i hiljadu puta hvala
sdragan@ Posted - 02/12/2009 : 20:37:17
Ako je prodavac normalan covek ON ce sam proceniti kako da se postavi prema kupcu...samo Kretencina ce naplatiti postarinu od coveka koji mu kupi jedan strip za 100-200 kn...ili vise...ili mu napravi pazar od nekoliko stotina eura...u tom slucaju se ustupak besplatnog slanja nekako podrazumeva...

Zeljko zaista te ne razumem... sta si mislio postici sa ovim Referendumom...jel ti opet neko stao na zulj
supermark Posted - 02/12/2009 : 19:46:08
quote:
Originally posted by dcarapo2

quote:
Originally posted by masni

i opet ces ti platiti postarinu jer ce on samo povecati cenu stripa



ne može povećati cijenu stripa ako je kupljen na aukciji



pa povećao bi cijenu stripovima prije nego ih stavi na aukcije

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000