forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Tiskanica koja predugo putuje.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DKoor Posted - 03/02/2010 : 16:52:51
Pozdrav svima.
Ovako... 23.12.2009 poslao sam čovjeku 2 tiskanice u S.A.D. svaka po 60kn (svaka je spadala u kategoriju 1-2kg).
Čovjek još nije primio svoje pakete, danas mi je poslao mail.

Srećom sačuvao sam račun pošte od tih tiskanica (na kojem se vidi broj računa). Naravno malo nade ja polažem u to sve ukoliko je nešto zbilja pošlo krivo s tim tiskanicama.
Evo računa;



Kakva su vaša iskustva sa slanjem preko bare, da li je sve prolazilo u redu i ako je koliko dugo tiskanica otprilike putuje?

I još važnije što da ja radim ako čovjeku ti paketi ne stignu?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
masni Posted - 05/02/2010 : 11:59:33
Ako kasni posta mozes da trazis odstetu, bar tako pise na njihovom sajtu. Za postu koja nije stigla u " Razumnom roku" odsteta je 5x cena postarine. Tako je u Srbiji
DKoor Posted - 05/02/2010 : 01:39:14
rgorgiev Posted - 04/02/2010 : 20:24:06
Stici ce
Ultras Posted - 04/02/2010 : 20:19:45
quote:
Originally posted by kreŠa

Meni za 11 dana, iz Srbije za NY.
Možda se poklopilo vreme polaska brodova i sl. sa stizanjem pošiljke :)



Meni za 10-12 dana za Cikago
srdjandj Posted - 04/02/2010 : 18:10:44
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by zeljko

kad sam ja slao stizalo je za 7 dana u kanadu i australiju
:D mada mi niko ne vjeruje... preporučena pošiljka


Uf... Avionski...mozda...al i to jako tesko...
Kako si slao?


Vidi, moguće, meni je jednom vrednosno pismo iz Australije stiglo za 4 dana, nisam mogao da verujem!
kreŠa Posted - 04/02/2010 : 18:04:38
Meni za 11 dana, iz Srbije za NY.
Možda se poklopilo vreme polaska brodova i sl. sa stizanjem pošiljke :)
sdragan@ Posted - 04/02/2010 : 17:59:57
quote:
Originally posted by zeljko

kad sam ja slao stizalo je za 7 dana u kanadu i australiju
:D mada mi niko ne vjeruje... preporučena pošiljka


Uf... Avionski...mozda...al i to jako tesko...
Kako si slao?
zeljko Posted - 04/02/2010 : 09:32:27
kad sam ja slao stizalo je za 7 dana u kanadu i australiju
:D mada mi niko ne vjeruje... preporučena pošiljka
Porter Posted - 04/02/2010 : 00:35:25
Postoji mogucnost zadrzavanja na carini,do 2 mjeseca.
Kad nesto posumnjaju,stave ih sa strane pa kad stignu.
Tako me ne bi iznenadilo da stripovi stignu u martu,neka bude strpljiv,meni je sve 100% stizalo brzinom od 3-46 dana.
sawitch Posted - 03/02/2010 : 23:55:51
Brate, meni je jednom tiskovina putovala do BG-a mesec dana, ja vec poslao odstetu kolegi i on mi je vraca kasnije nazad i kaze da mu je ova prva stigla.. Lepo na njoj bio datum slanja... To je, mislim, rekord..
srdjandj Posted - 03/02/2010 : 23:14:41
quote:
Originally posted by DKoor

Čovjek mi javio večeras da mu je stigao prvi paketić (tiskanica).
Nadam se da ni drugi neće puno okasniti.


Eto, stići će i drugi, ne brini, mora da stigne!
DKoor Posted - 03/02/2010 : 22:28:55
Čovjek mi javio večeras da mu je stigao prvi paketić (tiskanica).
Nadam se da ni drugi neće puno okasniti.
Poli Posted - 03/02/2010 : 20:29:36
Treba razmisljati pozitivno, sigurno kasni posta. :)



mali off
Mada ovdje nisu bili u igri stripovi nego CD-ovi, ali kad sam prvi put narucio nekoliko CD-ova iz Spanjolske (konkretno iz Madrida), mislim da je bilo negdje 96/97, ja cekam, cekam... i stigne paketic tek oko mjesec i pol dana kasnije, nesto selotejpom zalimano pri kraju kao da je neko otvarao, a gore zig Bratislave. Posle toga sam uvijek napisao Eslovenia umjesto Slovenia. :)))
A covjek bi pomislio da barem u posti glavnog grada znaju gdje je Slovenija i Ljubljana.
kerber Posted - 03/02/2010 : 19:31:15
Meni se par puta desavalo da tiskanice kasnu i po mesec i vise,ne brini,stici ce kod njega,samo znaj da ce tiskanica biti otvarana i pregledavana,100%,stici ce mu na komade
srdjandj Posted - 03/02/2010 : 18:22:55
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DKoor

Hvala ljudi na informacijama.
Mislim onda sudeći po vašim iskustvima da ima nade da se to nije zagubilo.
Nadam se da će mu stići ovaj tjedan.


Bez panike, ionako ništa ne možeš poduzeti.
No, meni je jednom putovalo stvarno dugo. Ne sjećam se točno, ali mislim da je bilo 2-3 mjeseca i na kraju je stiglo (to ide brodom) tako da stvar nije propala.


Da, brodom ide duže, meni je putovalu u USA i Australiju oko 2 meseca, a ako šalješ avionski, stigne za 2 nedelje, ne brini, svuda mora da stigne, uvek stigne i lažu samo oni koji kažu da nisu dobili tiskovinu/tiskanicu!
Obi-wan Posted - 03/02/2010 : 18:17:27
quote:
Originally posted by sdragan@

Bez brige...putuje sigurno preko mesec ipo dana...dakle trebalo bi da ih dobije ovih dana...
Brze je avionskim putem ali i duplo skuplje...
Zanimljivo je da vi dobijete racun za obicnu tiskanicu...kod nas u Srbiji se ne dobije nista...ustvari posta uopste nema fiskalne kase
TAko da kad ja posaljem nekom obicnu tiskanicu nemam nikakav dokaz da sam zaista to i uradio...za preporucenu dobijem izvestaj o slanju...


Kod nas šta god trošio, dobijaš račun. Pa tako i na pošti...Doduše, u mojoj pošti ga moraš zatražiti jer su lijeni. Također zatražim za tiskanice, čisto da se vidi da sam nešto slao.
Obi-wan Posted - 03/02/2010 : 18:15:27
quote:
Originally posted by DKoor

Hvala ljudi na informacijama.
Mislim onda sudeći po vašim iskustvima da ima nade da se to nije zagubilo.
Nadam se da će mu stići ovaj tjedan.


Bez panike, ionako ništa ne možeš poduzeti.
No, meni je jednom putovalo stvarno dugo. Ne sjećam se točno, ali mislim da je bilo 2-3 mjeseca i na kraju je stiglo (to ide brodom) tako da stvar nije propala.
DKoor Posted - 03/02/2010 : 18:11:42
Hvala ljudi na informacijama.
Mislim onda sudeći po vašim iskustvima da ima nade da se to nije zagubilo.
Nadam se da će mu stići ovaj tjedan.
sawitch Posted - 03/02/2010 : 18:07:41
U mom slucaju je bilo oko mesec dana.. Mozda par dana vise...
sdragan@ Posted - 03/02/2010 : 18:04:15
Bez brige...putuje sigurno preko mesec ipo dana...dakle trebalo bi da ih dobije ovih dana...
Brze je avionskim putem ali i duplo skuplje...
Zanimljivo je da vi dobijete racun za obicnu tiskanicu...kod nas u Srbiji se ne dobije nista...ustvari posta uopste nema fiskalne kase
TAko da kad ja posaljem nekom obicnu tiskanicu nemam nikakav dokaz da sam zaista to i uradio...za preporucenu dobijem izvestaj o slanju...
Vlaadisha Posted - 03/02/2010 : 17:46:40
Obicno treba oko 2 nedelje, ali u vreme praznika i do mesec dana. Mozda i stigne...
elva Posted - 03/02/2010 : 17:42:05
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by giant

Hm, ja inače nemam iskustva sa slanjem "preko bare", ali po mome mišljenju možeš da ideš na poštu i pitati, koliko dugo putuje paket/tiskanica do SAD-a...inače, zar ne postoji neka varijanta,da se može pratiti put naše pošiljke/paketa? Ovde na tvom računu nisam zapazio broj paketa, ali gore u 3 ili 4 linij su neke cifre - možda broj paketa?? Idi i upitaj - inače i meni se čini da bi moglo i prije da stigne paket u SAD nego ti sada čekaš...


Otići ću do pošte pitati ću ih to sam obećao i kupcu danas.


Ja sam slao za Chicago tamo negdje 17-18.12,i u petak mi je javio da su stigli.Znači skoro mjesec i po dana!Ima avionom ali je poštarina,mislim 180 kuna za tiskanicu od 2 kg.!
Tako da možda još stignu,možda da sačeka do kraja ovog tjedna.
DKoor Posted - 03/02/2010 : 17:09:18
quote:
Originally posted by giant

Hm, ja inače nemam iskustva sa slanjem "preko bare", ali po mome mišljenju možeš da ideš na poštu i pitati, koliko dugo putuje paket/tiskanica do SAD-a...inače, zar ne postoji neka varijanta,da se može pratiti put naše pošiljke/paketa? Ovde na tvom računu nisam zapazio broj paketa, ali gore u 3 ili 4 linij su neke cifre - možda broj paketa?? Idi i upitaj - inače i meni se čini da bi moglo i prije da stigne paket u SAD nego ti sada čekaš...


Otići ću do pošte pitati ću ih to sam obećao i kupcu danas.
DKoor Posted - 03/02/2010 : 17:06:30
quote:
Originally posted by jaki

ništa ,jer nije preporučena tiskanica.



E vidiš o tome se i radi.

Svatko želi da mu poštarina bude što jeftinija odnosno u ovom konkretnom slučaju ja sam čovjeku htio poslati paket (u koji bi stavio sve stripove bez kompliciranja) međutim ta opcija je bila oko dva puta skuplja i naravno za kupca neprihvatljiva.
Stoga sam mu poslao kao tiskanice (najjeftinija opcija), kako me je tražio.

I sada neka je nešto pošlo po krivu, što onda? Tko snosi odgovornost?
Pošta će lako oprati ruke od toga, briga njih, a ja neka se dopisujem i objašnjavam sa kupcem zašto njegovi stripovi nisu stigli.
jaki Posted - 03/02/2010 : 16:59:50
ništa ,jer nije preporučena tiskanica.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000