forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Tiskanica

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mister-no Posted - 13/04/2013 : 11:06:55
imam pitanje oko tiskanice, pošto nisam iz HR. Jel se može slati ili ne?

naime netko mi je spomenuo da se može(čak sam možda i dobio tiskanicu, sad više neznam da li je bila pod obična pošta ili tiskanica), a gledam cijenik a nigdje ne vidim da piše tiskanica, nego samo paketi.
15   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
giant Posted - 24/04/2013 : 21:05:08
quote:
Originally posted by hc1012

quote:
Originally posted by edvin

quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



to nije istina, izdavači imaju čak i povoljniju tarifu, znači dokaz je taj što postoje 2 tarife, jedna za nakladnike i druga za sve ostale.





Tako kažu tete na pošti kod mene, svađao se s njima ili ne. Probao sam, ali kažu ne može.



Pa jednostavno im reci da si izdavač...i tačka. Nek se slikaju...
Rada13 Posted - 24/04/2013 : 20:32:34
quote:
Originally posted by goran split

danas sam sla strip kao tiskanicu. i naplatilo mi je poštarinu samo 2.80kn.
na računu piše:
quote:
Tisak u svež./vreći od 101-250g

jel ko zna sta vise o ovome,obicno je cijena cca 4-5kn



tako je i meni jedanput naplatilo svežanj nekakav, isto neka smiješna cifra, u kojoj si pošti to sla
lwood Posted - 24/04/2013 : 18:34:33
možda nešto novo.
goran split Posted - 24/04/2013 : 17:46:30
danas sam sla strip kao tiskanicu. i naplatilo mi je poštarinu samo 2.80kn.
na računu piše:
quote:
Tisak u svež./vreći od 101-250g

jel ko zna sta vise o ovome,obicno je cijena cca 4-5kn
Otto Kraus Posted - 14/04/2013 : 13:36:04

Tako kažu tete na pošti kod mene, svađao se s njima ili ne. Probao sam, ali kažu ne može.
[/quote]
Nisi bio dovoljno uporan...ja nisam odustajao dok mi nije dala prva i sada mi sve daju...
[/quote]

DA,to tako obično i bude
Oki Posted - 13/04/2013 : 23:38:05
quote:
Originally posted by hc1012

quote:
Originally posted by edvin

quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



to nije istina, izdavači imaju čak i povoljniju tarifu, znači dokaz je taj što postoje 2 tarife, jedna za nakladnike i druga za sve ostale.




Tako kažu tete na pošti kod mene, svađao se s njima ili ne. Probao sam, ali kažu ne može.


Nisi bio dovoljno uporan...ja nisam odustajao dok mi nije dala prva i sada mi sve daju...
hc1012 Posted - 13/04/2013 : 19:20:18
quote:
Originally posted by edvin

quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



to nije istina, izdavači imaju čak i povoljniju tarifu, znači dokaz je taj što postoje 2 tarife, jedna za nakladnike i druga za sve ostale.





Tako kažu tete na pošti kod mene, svađao se s njima ili ne. Probao sam, ali kažu ne može.
edvin Posted - 13/04/2013 : 16:01:52
quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



to nije istina, izdavači imaju čak i povoljniju tarifu, znači dokaz je taj što postoje 2 tarife, jedna za nakladnike i druga za sve ostale.

Otto Kraus Posted - 13/04/2013 : 15:05:32
Osobno nikad nisam imao problema sa slanjem tiskanice,iako moram priznati da sam ih puno više primio nego poslao...to valjda ovisi od pošte do pošte.
Obi-wan Posted - 13/04/2013 : 14:20:57
Tiskanice se mogu slati.
Postoji cijena i u cijeniku i u automatskom izračunu.
Postoji i tisak koji šalju samo izdavači po povlaštenim cijenama (ali to nisu tiskanice).
Nisam imao problem s tim nikada, no ne volim ih slati jer povremeno nestanu putem.
Poli Posted - 13/04/2013 : 13:52:09

Dobro, ali postoji li negdje u zakonu to zapisano? To da mogu samo izdavaci i tiskare... odnosno, gdje im je pecat? :D


gombi Posted - 13/04/2013 : 13:09:31
quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



isto njesra u Lućkom, samo izdavaći i tiskare
hc1012 Posted - 13/04/2013 : 12:30:25
Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.
mister-no Posted - 13/04/2013 : 11:33:12
sad vidim oko pola manje na paket ako je izmedju 1-2kg tiskanica, npr paket do 2kg ima 20kn + nešto za vrijednost, a tiskanica je skoro 12kn.

ali s tiskanicama imam problem i kod nas, pošto treba sripove dobro zapakirati da se ne oštete, onda na nekim pošta neče da uzmu jer treba da je otvorena...
Rada13 Posted - 13/04/2013 : 11:14:18
Može se slat do 2kg težine, ali nemaš potvrde o slanju, a od šaltera do šaltera ovise pravila pakiranja (neki traže da se stavi knjiga/strip u otvorenu kuvertu pa je oni zatvore, neki dopuštaju da se zapakira u foliju i zaštiti kartonima,...) uglavnom može se poslat, evo je i na cijeniku

http://www.posta.hr/cjenik-on-line

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000