forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nathan Never SB - Mjesec i druge priče

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gil-galad Posted - 20/10/2015 : 21:06:31


1. MJESEC (Vigna / Castellini) (kolor)
2. RAT S JAKUZOM (Genovesi, Medda & Vigna / De Angelis) (c/b)
3. RATNE IGRE (Serra / De Angelis) (kolor)
4. TALIJA (Vigna / Castellini) (c/b)
5. PLES PLAVIH SVJETALA (Medda / Mari) (kolor)
6. KOLONIJE (Medda / Mari) (c/b)
7. ZEMLJA (Vigna / Cascioli) (kolor)
8. IZAZOV (Vigna / Bonazzi) (c/b)
9. BUDUĆNOST SVIJETA, SVIJET BUDUĆNOSTI (Vigna / Mari) (c/b)
10. PUSTOLOVINA U VLAKU (Mignacco / Bonazzi) (c/b)
11. MOŽDA TI MOŽEŠ (Serra / Di Clemente) (c/b)
12. POVRATAK NA MJESEC (Artusi / Artusi) (kolor)

Mislim da ovo izdanje zaslužuje posebnu temu, tim pre što se o NN priča znatno manje nego o drugim SBE junacima... Pazario sam ga, iskren da budem, iz čiste radoznalosti, ali vredelo je svakog dinara! Činjenica da ovde imamo jedina dva Castellinijeva rada, mimo naslovnih strana i pored prve epizode redovne serije, bila je dovoljna, jer sve reči hvale njemu upućene tokom godina za nama nisu tu tek onako... Ali pre svega činjenica da se radi o kratkim pričama, pa sam želeo da vidim kako to funkcioniše...

Previše bi prostora i vremena oduzelo da svaku pojedinačnu priču pomenem, ali prva polovina ovog Super Booka je znatno jača i scenaristički i crtački. To nije ništa čudno, obzirom da ih pišu Nathanovi očevi, a crtaju tri vrhunska crtača iz NN staffa. Nastale su u periodu koji je mahom ovde objavila SD, i u duhu su prvih četrdesetak priča. Mesec pleni atmosferom, Talija takođe, u kojoj je Castellini još detaljniji... Dve od najbolje nacrtanih epizoda uopšte! Poseban kuriozitet je Mari u boji, u Plavim svetlima... A tu je i jedna veoma dobra novija priča, na neki način nastavak Meseca... Samo su poslednje tri ispod proseka.

Svi prepoznatljivi NN elementi su tu, uz nekoliko izuzetnih monologa-minijatura (obzirom da se radi o kratkim pričama). Šteta što tiraž nije bio veći. Elem, prezadovoljan sam.
7   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gil-galad Posted - 21/10/2015 : 17:22:22
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Po meni izdanje godine.

Uskoro ide i jedna jesenska tema na NN topicu o rezervacijama ovih priča za recenziju. Nadam se da ćeš koju rezervirati.



Ti se ne računaš, pratiš samo NN, pa će u tvom izboru za strip godine biti samo - NN... Može recka, naravno. Ako - kao i (ne)obično - propustim, samo mi šibni PM.
Gil-galad Posted - 21/10/2015 : 17:20:00
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Imamo mi onaj svoj sticky topic gdje nas 5-6 razglaba o svemu i svačemu. Nathan je toliko otišao duboko u svom kontinuitetu da većina forumaša vjerovatno još ne konta o čemu se ovdje radi. Iako nema neke velike veze s kontinuitetom.



Ma, znam, samo nemam vremena redovno da pratim forum, pa mi uvek pobegnete. Baš zato što ovo izdanje nema veze s kontinuitetom sam i otvorio topic.
DzekDenijels Posted - 21/10/2015 : 14:14:25
Ovo uzimam na sajmu knjiga u BG-u.
Davno rezervisano, naravno...
dcopic Posted - 21/10/2015 : 07:42:05
I ja sam bio oduševljen čitajući knjigu. Najviše zato što sam nakon toliko godina mogao pročitati novog Nathana od Castellinija.
Hajo Posted - 20/10/2015 : 23:38:53
Da, definitivno knjiga koju vrijedi imati! Castellini nenadjebiv, Mari u boji odvratan (vidi se da se nije baš nešto trudio)!
Jerry Krause Posted - 20/10/2015 : 23:15:53
quote:
Originally posted by Gil-galad

Pazario sam ga, iskren da budem, iz čiste radoznalosti, ali vredelo je svakog dinara!


Po meni izdanje godine.

Uskoro ide i jedna jesenska tema na NN topicu o rezervacijama ovih priča za recenziju. Nadam se da ćeš koju rezervirati.
Jerry Krause Posted - 20/10/2015 : 23:13:11
quote:
Originally posted by Gil-galad


Mislim da ovo izdanje zaslužuje posebnu temu, tim pre što se o NN priča znatno manje nego o drugim SBE junacima...


Što se mene tiče ja bih stavio svaku novu NN knjigu u zaseban topic, ali ne vrijedi prijatelju. Imamo mi onaj svoj sticky topic gdje nas 5-6 razglaba o svemu i svačemu. Nathan je toliko otišao duboko u svom kontinuitetu da većina forumaša vjerovatno još ne konta o čemu se ovdje radi. Iako nema neke velike veze s kontinuitetom.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000