forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 15/11/2011 : 02:02:15
Martin Mystère

Džentlmen arheolog




Ovaj topic ni izdaleka nije dovršen!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Caglio Posted - 24/09/2024 : 13:29:32
Ahhhh, znaci Talijani su prekinuli izdanje, baš čudno, osobito ako nisu tu Afriku izbacili, a o njoj čitam sve pohvale. Ali takodjer me čudi i da će Libellus u kolor izdanju kao reprintati i te epizode. Iako mi se svidja ideja, pošto pretpostavljam da su to i skuplje nabavljive epizode. Tako da podrška Libellus za taj potez.
mmihoci Posted - 24/09/2024 : 12:57:25
Mister No kolor je završio kako je završio u Italiji.

E sad, Libellus veli da će taj koncept "Mister No kolor" nastaviti do epizode 200 s time da unutra će strip biti c/b.

Dakle, korice ostaju iste kao i kolor te je unutra 3u1 princip, nije strip u boji unutra već c/b.

Ovaj kompromis je na "mlin" onih koji žele još bar da se afrička saga "odvali" bilokako jer u Italiji to neće izlaziti i neće se bojati.
Caglio Posted - 24/09/2024 : 10:50:21
Hvala svima na odgovorima, te na malom reviveu ovog topica. Jasno mi je da im ovi stripovi koji se bolje prodaju, pomažu sa ovim koji idu lose, no opet siguran sam da ni prespor ritam ne pomaže.
@domi mister no kolor je završio ? Nisam to znao, Al pretpostavljam da je kraći onda nego regularni ( nisam to popratio baš )

@mmihoci , ovo je odlična vijest, ja pretpostavljam da će bit jedan specijalni i možda jedan / dva regularna, no štogod da bude , top
mmihoci Posted - 24/09/2024 : 10:26:25
Evo pitao na Libellus forumu.

Odgovor je ovakav citiram:
"A Martina će biti do kraja godine, bez brige. To što ne pričamo puno o nekim stvarima dok ne budu spremne ne znači da se ne kuhaju..."
DOMI Posted - 24/09/2024 : 10:16:41
ranije sam pisao (nadao se) da će se završetkom MR.NO kolor serijala "osloboditi" prostor za pojačanje Dylan Doga (redovnog) ili MM, no izgleda da sam se prevario...

no, ako se sjetimo da je svojevremeno redovni LL Dylan imao izdavačku pauzu od čak 2 godine (navodno zbog promjene crtača naslovnica) vidimo da situacija s M.Mystere nije usamljen slučaj...

ugl, šteta da se to tako razvlači jer serijali su iznimno dugački a krenuli su izdavati i brojna nova izdanja, čak i MM SPECIAL i MR NO Special, a koja su započeta i nedovršena, razrijeđena ili što već...

mmihoci Posted - 24/09/2024 : 09:30:44
quote:

Svejedno je grozno, uzasno sporo i onda se cudi kad tiraz stripova pada. Ljudi iovako nemaju interes, ne znam kome se da cekati godinu dana za par epizoda, jos da se ceka za ove neobjavljene ok, ali cekamo izdanja koja je vec strip agent izbacio....

Katastrofa, mozda da zapocnu sa nekim novim serijalom, tipa alan ford, pa da nabrzinu izdaju 50 knjiga, i 2 martija

Edit: u principu bezveze se ljutim, izdat će ako budu htjeli, na meni je zapravo da odlučim što dalje ( :



Počeli su i s Alan Fordom i već su na 42-oj knjizi odnosno na 126-oj epizodi.

Da nemaju Alana, Zagora, Texa i Dragonera u izdanjima ne bi bilo ni Martina a ni Nathana i još nekih.

A vjeruj mi da padanje tiraža nema veze sa sporošću izlaženja Martina. Padanjem tiraža samo cijena ide gore.

Caglio Posted - 23/09/2024 : 21:21:55
quote:
Originally posted by mmihoci

A što bi onda Nathanovci trebali reći s obzirom da knjiga 84 izašla u krajem 9-tom mjesceu 2023.

Realnost je takva kakva je.

Na kraju bolja je kod Libellusa nego u drugih Izdavača i po pitanju Martina i po pitanju Nathana.




Svejedno je grozno, uzasno sporo i onda se cudi kad tiraz stripova pada. Ljudi iovako nemaju interes, ne znam kome se da cekati godinu dana za par epizoda, jos da se ceka za ove neobjavljene ok, ali cekamo izdanja koja je vec strip agent izbacio....

Katastrofa, mozda da zapocnu sa nekim novim serijalom, tipa alan ford, pa da nabrzinu izdaju 50 knjiga, i 2 martija

Edit: u principu bezveze se ljutim, izdat će ako budu htjeli, na meni je zapravo da odlučim što dalje ( :
mmihoci Posted - 23/09/2024 : 20:59:33
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Caglio

quote:
Originally posted by mmihoci

"Nagazili" su na Mister No-a pa sam malo sumnjičav da će koji Martin Mystere ove godine izaći. A izašle dvije knjige "Priče iz baze Drugdje". To dvoje valjda je dovelo do zapostavljana Martina.

Možda specijal do kraja godine, ali sumnjam.




Stagod, ovo je malo smijenso prema kupcima, mislim deset mjeseci cekam da izadje nova epizoda, one fore da ce se dogurati do kraja serijala , mislim ovim ritmom svi cemo bit mrtvi. No pitat cu ih tamo na forumu , ako uspijem dobit password recovery :D



Ma ublehe
Nisam neki matematicar ali slicno sam izracunao za nika rajdera
Kad je jeftin bio izdavali na kapaljku
Reko imacu 75 godina kad zavrsite
Nije im pravo bilo



Prebaci se na Golcondinog Nicka pa ćeš doživjeti 175-tu godinu.
zeljko Posted - 23/09/2024 : 20:31:07
quote:
Originally posted by Caglio

quote:
Originally posted by mmihoci

"Nagazili" su na Mister No-a pa sam malo sumnjičav da će koji Martin Mystere ove godine izaći. A izašle dvije knjige "Priče iz baze Drugdje". To dvoje valjda je dovelo do zapostavljana Martina.

Možda specijal do kraja godine, ali sumnjam.




Stagod, ovo je malo smijenso prema kupcima, mislim deset mjeseci cekam da izadje nova epizoda, one fore da ce se dogurati do kraja serijala , mislim ovim ritmom svi cemo bit mrtvi. No pitat cu ih tamo na forumu , ako uspijem dobit password recovery :D



Ma ublehe
Nisam neki matematicar ali slicno sam izracunao za nika rajdera
Kad je jeftin bio izdavali na kapaljku
Reko imacu 75 godina kad zavrsite
Nije im pravo bilo
mmihoci Posted - 23/09/2024 : 20:26:04
A što bi onda Nathanovci trebali reći s obzirom da knjiga 84 izašla u krajem 9-tom mjesceu 2023.

Realnost je takva kakva je.

Na kraju bolja je kod Libellusa nego u drugih Izdavača i po pitanju Martina i po pitanju Nathana.
Caglio Posted - 23/09/2024 : 17:45:56
quote:
Originally posted by mmihoci

"Nagazili" su na Mister No-a pa sam malo sumnjičav da će koji Martin Mystere ove godine izaći. A izašle dvije knjige "Priče iz baze Drugdje". To dvoje valjda je dovelo do zapostavljana Martina.

Možda specijal do kraja godine, ali sumnjam.




Stagod, ovo je malo smijenso prema kupcima, mislim deset mjeseci cekam da izadje nova epizoda, one fore da ce se dogurati do kraja serijala , mislim ovim ritmom svi cemo bit mrtvi. No pitat cu ih tamo na forumu , ako uspijem dobit password recovery :D
mmihoci Posted - 23/09/2024 : 17:11:58
"Nagazili" su na Mister No-a pa sam malo sumnjičav da će koji Martin Mystere ove godine izaći. A izašle dvije knjige "Priče iz baze Drugdje". To dvoje valjda je dovelo do zapostavljana Martina.

Možda specijal do kraja godine, ali sumnjam.
Caglio Posted - 23/09/2024 : 16:00:29
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by Caglio

Ima li ikakvih novosti oko Libellus izdanja, prošlo je devet mjeseci bez ijednog Martina, vidim da ni u desetom nisu najavljeni, ritam je stvarno odvratno spor. Pitao bi njih na forumu, Al onaj forum je baš najgore dno, password recovery nikad ne dodje, novi account isto ne ide jer email za potvrdu nikad ne stigne xD



I ja sam bio u istoj situaciji. Javi im se na info mail pa će ti netko poslati novu lozinku za forum.



Hvala, uradit cu to
Space Marine Posted - 23/09/2024 : 14:43:51
quote:
Originally posted by Caglio

Ima li ikakvih novosti oko Libellus izdanja, prošlo je devet mjeseci bez ijednog Martina, vidim da ni u desetom nisu najavljeni, ritam je stvarno odvratno spor. Pitao bi njih na forumu, Al onaj forum je baš najgore dno, password recovery nikad ne dodje, novi account isto ne ide jer email za potvrdu nikad ne stigne xD



I ja sam bio u istoj situaciji. Javi im se na info mail pa će ti netko poslati novu lozinku za forum.
Caglio Posted - 23/09/2024 : 13:59:48
quote:
Originally posted by bvagner3

Ja sam ih prestao kupovati kada su epizode stigle do onih koje su izlazile na kiosku,ne planiram za sada dalje kupovati.



Ja sam takodjer mislio stati, dok ne dodju epizode koje nisu objavljene ni kod nas , a ni u Srbiji, ali ovim ritmom tamo ćemo bit za 10 godina. Kužim da im se Martin možda ne prodaje nešto najbolje, no opet, ovo je baš sporo, sve više i više me kopka da se ostavim toga.
bvagner3 Posted - 23/09/2024 : 13:32:41
Ja sam ih prestao kupovati kada su epizode stigle do onih koje su izlazile na kiosku,ne planiram za sada dalje kupovati.
Caglio Posted - 23/09/2024 : 13:19:58
Ima li ikakvih novosti oko Libellus izdanja, prošlo je devet mjeseci bez ijednog Martina, vidim da ni u desetom nisu najavljeni, ritam je stvarno odvratno spor. Pitao bi njih na forumu, Al onaj forum je baš najgore dno, password recovery nikad ne dodje, novi account isto ne ide jer email za potvrdu nikad ne stigne xD
Quebrasco Posted - 11/09/2024 : 09:48:27
#416
Scenarij: Francesco Matteuzzi
Crtež: Ivan Vitolo
Naslovnica: Giancarlo Alessandrini



https://shop.sergiobonelli.it/martin-mystere/2024/09/09/albo/percezioni-di-realta-1025080/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1725891576600.jpg--.jpg?1725891577000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1725891577142.jpg--.jpg?1725891577000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1725891577702.jpg--.jpg?1725891578000
delboj Posted - 09/09/2024 : 17:55:23
Može se jedino tvrditi da priče nisu najgore u serijalu, bilo je i gorih.
Caglio Posted - 09/09/2024 : 17:42:17
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Caglio

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Caglio

Pozdrav, jel citao mozda netko ove nove dvije PIBZ knjige od libellusa i kakve su ?

Hvala


Evo ja planiram da čitam danas knjigu 20, pa ću javiti kad pročitam valja li išta.


Hvala ( :


20. Prosječno, bilo je i gorih priča. Džordž Vašington i vanzemaljci ne izgledaju kao neka srećna kombinacija, ali kad je tu uključen i Bendžamin Frenklin postalo je malo smislenije. Pojavljuju se i Blek i Mark (užasno nacrtani), a vidi se i jedna murčadna. Ima tu svega i svačega, Indijanaca, trapera, vanzemaljaca, raznih ratova, klimatskih anomalija (selo s mirkoklimom s nekim vanzemaljskim HARP-om)... Crtež onako, naslovna nije loša.

21. E stvarno nisam očekivao da ću vidjeti upliv u naučnofantastični horor tri čovjeka iz čamca Džeroma K. Džeroma. Knjigu sam čitao i nisam nešto bio oduševljen. I ovdje su mi ti likovi nekako bez veze. E sad, kad se tu umiješa baza Drugdje i nerođeni Lavkraft, onda ta priča dobija neku nit, ali sve je to prilično nategnuto. Mogu reći da je ova priča s Ktulom nešto bolja od one nedavne Zagorove, ali daleko je to od nečeg što bi moglo da oduševi čitaoca.



Hvala Delboy, broj 21 me zanimao dosta vise nego broj 20, no uzet cu onda svakako. Hvala jos jednom ( :
Spock Posted - 08/09/2024 : 11:37:41
Malo po malo starije Martyjeve epizode dobivaju recenzije, čak i one koje kvalitetom to ne zaslužuju:

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lu-44-45-veliko-potonuce/3322/
delboj Posted - 06/09/2024 : 15:24:49
quote:
Originally posted by Caglio

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Caglio

Pozdrav, jel citao mozda netko ove nove dvije PIBZ knjige od libellusa i kakve su ?

Hvala


Evo ja planiram da čitam danas knjigu 20, pa ću javiti kad pročitam valja li išta.


Hvala ( :


20. Prosječno, bilo je i gorih priča. Džordž Vašington i vanzemaljci ne izgledaju kao neka srećna kombinacija, ali kad je tu uključen i Bendžamin Frenklin postalo je malo smislenije. Pojavljuju se i Blek i Mark (užasno nacrtani), a vidi se i jedna murčadna. Ima tu svega i svačega, Indijanaca, trapera, vanzemaljaca, raznih ratova, klimatskih anomalija (selo s mirkoklimom s nekim vanzemaljskim HARP-om)... Crtež onako, naslovna nije loša.

21. E stvarno nisam očekivao da ću vidjeti upliv u naučnofantastični horor tri čovjeka iz čamca Džeroma K. Džeroma. Knjigu sam čitao i nisam nešto bio oduševljen. I ovdje su mi ti likovi nekako bez veze. E sad, kad se tu umiješa baza Drugdje i nerođeni Lavkraft, onda ta priča dobija neku nit, ali sve je to prilično nategnuto. Mogu reći da je ova priča s Ktuluom nešto bolja od one nedavne Zagorove, ali daleko je to od nečeg što bi moglo da oduševi čitaoca.
zeljko Posted - 06/09/2024 : 10:17:48
sinoc sam citao prvi dio moha moha
covjece kako dobra prica
gradnja napetosti...sjajno

steta sto su kasnije samo bla bla bla
Dwayne_Looney Posted - 05/09/2024 : 20:22:18
Zeleni čovek (VČ 71)

Priča o "Zelenom čovjeku" kao biću ljudskog oblika, sastavljenom od lišća i vinove loze, koje se spominje u tradicijama brojnih naroda. Jedan od posljednjih pripadnika ove vrste, stigao zamaskiran u New York, traži pomoć od Martyja...

Traži pomoć za što? Ovdje je to dosta nejasno, ali, u biti, zeleni čovjek, pamćenja oštećenog od starosti i štetnih utjecaja ljudskih uništavanja šuma, traži od Martyja pomoć da ga vrati u krajeve iz kojih dolazi, a u kojima je na najbolji način sjedinjen s prirodom. Odgovor gdje se nalazi ta lokacija zna Victoria Harper do koje su stigli, i bit će prodani na dražbi, crteži koje je zelenom čovjeku prije nekoliko stoljeća poklonio talijanski slikar Giuseppe Arcimboldo.

Izvedena je zanimljiva poveznica zelenog čovjeka, inače također produkta drevne Atlantide, s talijanskim slikarom iz 16. stoljeća Arcimboldom koji je crtao fantastične portrete komponirane od cvijeća, voća, povrća, grana i lišća. Neobičnost tih djela iskorištena je kako bi od Arcimbolda stvorila neku vrstu prijatelja ove skupine stvorenja, a dobar argument za takvu scenarističku odluku bila je i činjenica da je slikar umro pod nerazjašnjenim okolnostima. Ovdje se tumači da je bila riječ o ubojstvu, a kao ubojice su prikazani ljudi koji su znali da nešto skriva. Ovo je vrlo spretno izvedeno, ali tu, već nakon prve trećine stripa, prestaje sva misterijanska komponenta epizode.

Kasnije to prelazi u svojevrsni krimić u kojem mi je bilo dosta iritantno ponašanje Travisa i Martyja, koji kao da su u Sjevernoj Koreji, a kraj je najveći klišej serijala, famozni "spas u zadnji čas" i smrt svih negativaca. Ovakve završetke treba izbjegavati, meni izazivaju iritaciju.

Što se tiče crteža, vrlo dobar Romanini. Vidi se da je Magnusov učenik, ali dobar posao, naročito sa zelenim čovjekom. Ipak, upalo mi je u oči da je prva vinjeta na str. 69 pogreška, jer ako je mini kamera u Dianinim naočalama, Marty sliku iz one perspektive nikako ne može vidjeti.
Caglio Posted - 03/09/2024 : 17:05:12
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Caglio

Pozdrav, jel citao mozda netko ove nove dvije PIBZ knjige od libellusa i kakve su ?

Hvala


Evo ja planiram da čitam danas knjigu 20, pa ću javiti kad pročitam valja li išta.



Hvala ( :

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000