forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 04/05/2010 : 00:04:43
Nathan Never
kronike budućnosti





Dobro došli u budućnost dragi prijatelji!
"Budućnost je nesigurna baš kao i prošlost" - kaže jedna pjesma grupe Vaya Con Dios i kada je slušam ne mogu a da se ne sjetim čovjeka koji u sebi najbolje utjelovljuje te riječi. Čovjek je to koji ne zna što mu donosi ocean snova koji ga vraća u prošlost, a onda ga poput oluje baci u vrtlog budućnosti zajedno sa bremenom sadašnjosti. On se ne miri sa bolom, sa tugom, ne miri se sa sobom. Što je stariji to je iskusniji, ali jednom kada se uvuče pod kožu, bol postane opipljiva i kao da čovjek ni ne može više bez nje...Nathan to možda najbolje zna.
Kako ga razumjeti? Krivo pitanje. Kako ga ne razumjeti? Da li i dalje vjerovati da budućnost donosi bolje sutra? Zašto vjerovati da će ljudi odigrati drukčije? Na žalost, Nathanova budućnost je realna. Opasno realna. Jer ako smo nešto naučili to je da se povijest ponavlja i da čovjek nikada ne uči na greškama.
Ni drugih ljudi, a kamoli svojima.

Potaknut sjajnom Ultrasovom idejom sa DD topicom, odlučio sam napraviti jedan topic koji bi obuhvatio sve relevantno za Nathanov svijet. Trebao bi to biti topic koji će služiti raspravama/popisima/lakšem snalaženju, a naročito bi htio pomoći onima koji tek ulaze u Nathanov svijet da se laše snađu i informiraju.

Htio bih naglasiti jednu stvar: najveći dio moga znanja o Nathanu Neveru mogu zahvaliti dvojici ljudi: Vladimiru Tadiću - Djoletu i Danielu Kuzmiću - DeeCaju. Bez njihovih tekstova/recenzija/rasprava ne bi ni bilo ovoga topica.U odnosu na njih ja sam samo jedan mali amater. Posebno mi je pomogao Djoletov osvrt na univerzum Nathana Nevera, bez kojega bih se vjerojatno još uvijek vrtio ukrug:))
Stoga momci još jednom veliko hvala i keep the good work:))


SADRŽAJ:
1) Mali putokaz - kako čitati Nathana Nevera

2) USPOREDNI KRONOLOŠKI POPIS IZDANJA NATHANA NEVERA - popis sadrži sve relevantne podatke o stranim i domaćim izdanjima, uključujući i scenariste i crtače.Popis je sastavio član Ferri i može se također naći u podforumu "Popisi".

3) POPIS RECENZIJA - SLOBODNA DALMACIJA, LUDENS, LIBELLUS - mnoge recenzije još nisu napisane. Navalite!

4) NATHAN NEVER - RASPRAVE I TOPICI - popis nekoliko relevantnih topica o našem junaku. Nadam se da će ih biti još!

5) POPIS AUTORA

6)KRONOLOGIJA UNIVERZUMA/MULTIVERZUMA NATHANA NEVERA, autor:Djole

7) TEKST VLADIMIRA TADIĆA - DJOLETA O NATHANU NEVERU OBJAVLJEN POVODOM MAFESTA 2010.

8) SLIKA NATHANOVOG SVIJETA

9) LEGS WEAWER - POPIS EPIZODA SA NASLOVNICAMA

Novo - sažetci epizoda i pojašnjenja u vezi kontiniuma (u izradi)

10) USPOREDNI POPIS SVIH NATHAN NEVER IZDANJA UKLJUČUJUĆI REDOVNU SERIJU, SPECIJALCE, ALMANAHE...(u izradi)


GLAVNI LINKOVI:

NATHAN NEVER - stripovi.com

NATHAN NEVER - recenzije

NATHAN NEVER - facebook

NATHAN NEVER - Sergio Bonelli Editore


Eto prijatelji, to je zasada to. Ali, biti će konstantnih updejtovanja, a i plan je da svaki tjedan imamo novu temu za raspravu(ideja by Ultras na DD topicu)
Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mmihoci Posted - 20/06/2024 : 11:23:55
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Pa Sigmund odavno opet muca, zar nisi to znao. Brzo će to biti u serijalu do broja 300. :)



Onda čekam povratak malog zmaja (zab mu ime) kojeg uzela Legs ako se dobro sjećam...

Ili je i to odavno u serijalu, BTW ne sjećam se da je ikada objašnjeno gdje je on nestao. Njega samo nema i gotovo. Ili sam se pogubio?



Možda u Legs serijalu je objašnjeno.
DiSkAcH Posted - 20/06/2024 : 10:40:28
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Pa Sigmund odavno opet muca, zar nisi to znao. Brzo će to biti u serijalu do broja 300. :)



Onda čekam povratak malog zmaja (zab mu ime) kojeg uzela Legs ako se dobro sjećam...

Ili je i to odavno u serijalu, BTW ne sjećam se da je ikada objašnjeno gdje je on nestao. Njega samo nema i gotovo. Ili sam se pogubio?
Jerry Krause Posted - 20/06/2024 : 09:10:15
Pa Sigmund odavno opet muca, zar nisi to znao. Brzo će to biti u serijalu do broja 300. :)
DiSkAcH Posted - 20/06/2024 : 05:29:37
Ova naslovnica mi je OK, a što se tiče kratkog sadržaja, ah, reset restartanog reseta otprilike.
Rekao bi da su izgubili inspiraciju, ali i čitatelje i sada pokušavaju serijal vratiti prislino na ranije doba kada je prodaja bila bolja.
Slijedeće očekujem povratak Sigmundovog mucanja.
Space Marine Posted - 19/06/2024 : 21:42:52
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Kakva je to fama oko Bureta? Mihoci se pošteno nasekirao. :)

A sigurno da ne može biti gori od Vigne, tog olinjalog osnivača Nathana koji godinama živi na staroj slavi, tj. na onim 90-im godinama kad je i znao štogod napisati. Čovjek godinama nije napisao dobru epizodu, a mogu misliti kako je s najnovijim epizodama u situaciji kad su mu svi stari frendovi pobjegli iz serijala.

Reisera jedino može izvući iz naftalina onaj koji ga je i izbacio iz scene, a to je Vietti. Da li je realno, vjerojatno postoji promil šanse. I to sam puno rekao.



Pošto ti ne pratiš Zagora (a bome i ja debelo kasnim s iščitavanjem novijih epizoda)... Bure ti je urednik i glavni scenarist na serijalu koji je u zadnjih 10-15 godina potpuno izgubio kreativnost te obožava ići na kojekakve fore koje vrijeđaju inteligenciju čitatelja. A jedan od poznatih poteza kad više nema nikakvih ideja (znači često) je nepotrebno vraćanje (na debilne načine) po puno puta raznih negativaca iz serijala i onda kroz 2.5 od 5 sveski nove epizode prepričavati što se dogodilo prije. Koliko sam ja čitao čak i novije od Vigne mi je malo iznad Bure levela.

Nadam se sam po pitanju inspiracije od Bureta potpuno u krivu i da će ovo biti super epizoda, sumnjam, ali nadam se.
Jerry Krause Posted - 18/06/2024 : 21:05:15
Kakva je to fama oko Bureta? Mihoci se pošteno nasekirao. :)

A sigurno da ne može biti gori od Vigne, tog olinjalog osnivača Nathana koji godinama živi na staroj slavi, tj. na onim 90-im godinama kad je i znao štogod napisati. Čovjek godinama nije napisao dobru epizodu, a mogu misliti kako je s najnovijim epizodama u situaciji kad su mu svi stari frendovi pobjegli iz serijala.

Reisera jedino može izvući iz naftalina onaj koji ga je i izbacio iz scene, a to je Vietti. Da li je realno, vjerojatno postoji promil šanse. I to sam puno rekao.
mmihoci Posted - 18/06/2024 : 19:30:03
Zagađujte temu sa Zagorom s vašim negativom oko Burattinija. Nemojte još tu počet s tim.

Nathan Never serijal dolazi do 400-tog broja redovne serije.

I svijetlu novih tehnologija iluzorno je da neki likovi se ne vrata u bilo kom obliku.

Posebno kad je Raiser sišao sa scene video snimkom.

Jednostavno nemate sluha za SF u vremenu tehnoloških stvari današnjice.
Space Marine Posted - 18/06/2024 : 16:47:56
Ovo mi izgleda kao da se Vigna posavjetovao s Buretom
Ivan Liverpool Posted - 18/06/2024 : 15:00:54
Pa ni sam ne znam koliko ima smisla vracati tu pricu nakon gotovo 300 brojeva redovne serije. Inace te epizode oko Reiserove smrti su vrhunske. Ne znam sto se desava u serijalu nakon broja 110, ali ovakav tip price kakav se najavljuje u broju 398 bih ocekivao negdje unutar 20-30 epizoda nakon sage Alfa.
Jerry Krause Posted - 18/06/2024 : 14:19:49
Zar misliš Ivane da će se saznati nešto s Reiserom? Ovo mi se opet čini kao mlaćenje prazne slame.
Ivan Liverpool Posted - 18/06/2024 : 13:47:08
Ovo s njegovim ubojstvom sam bas neki dan citao. Znaci tek tamo nakon skoro 300 brojeva od tih dogadaja ce se saznati sto je zapravo bilo s Reiserom. A ja mislio kako me kroz par brojeva ocekuje definitivno saznanje jesu li on i Solomon ista osoba.

Inace, to Reiserovo ubojstvo je bila stvar koja me najvise sokirala unutar prvih 100 i kusur brojeva serijala sto sam procitao plus drugih popratnih edicija sto kronoloski dodu do nje.
Jerry Krause Posted - 18/06/2024 : 13:34:02
Kratak sadržaj ovog broja:

Vraća se Edward Reiser, nezaboravni fikser i prvi direktor Agenzia Alfa, za kojeg se dugo smatralo da je mrtav - a neki su sumnjali da je promijenio svoj identitet, uzevši identitet Solomona Darvera! Kao da to nije dovoljno, iza njegovog ponovnog pojavljivanja kao da stoji ruka gospodina Forbesa, na vrhu Izvora, tajanstvenog tajnog društva koje upravlja sudbinom čovječanstva od 20. stoljeća... Kolumna Svijet of Nathan Never također se vraća, kako bi predstavio renoviranje i vanjskog i unutarnjeg prostora Palače Alfa!
Quebrasco Posted - 18/06/2024 : 12:22:37
#398
Scenarij: Bepi Vigna
Crtež: Sergio Giardo
Naslovnica: Sergio Giardo



https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2024/06/17/albo/la-nuova-era-1024782/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1718618611178.jpg--.jpg?1718618611000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1718618611711.jpg--.jpg?1718618612000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1718618612293.jpg--.jpg?1718618612000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1718618612848.jpg--.jpg?1718618613000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1718618613466.jpg--.jpg?1718618614000
zeljko Posted - 12/06/2024 : 23:53:02
Kakva sveta nedelja sta je ovo
Haha kapitalisti
Odoakar Posted - 12/06/2024 : 21:03:33
Ma da, maknuo sam sa police knjigu 22 da ubacim ovu i onda je zaboravio vratiti pokraj..

Nego, libellus ima novi site? Malo vuče dizajnom na stripovi na kvadrat, na prvu onako...trebat će se naviknuti. Evo recimo više ne pokazuje koliko komada je dostupno.

https://www.libellus.hr/hrvatski/detalji-novosti_8/nova-web-stranica_12/

RIP forum valjda? Ne vidim nigdje link.
zlatan bihac Posted - 12/06/2024 : 17:50:15
Valjda još 4 knjige...
IGMAN2 Posted - 12/06/2024 : 16:36:53
quote:
Originally posted by Odoakar

Stigla nova knjiga za popunu rupe, još samo 5 knjiga do broja 65. Znači kroz par godina riješeno.



Je, rupa samo što nije zatvorena !
Ako će biti kao ova zadnja -svake tri godine po knjiga... mozda to i dozivimo
Odoakar Posted - 12/06/2024 : 15:53:11
Stigla nova knjiga za popunu rupe, još samo 5 knjiga do broja 65. Znači kroz par godina riješeno.
Jerry Krause Posted - 06/06/2024 : 12:47:14
Zato Libellus želi De Angelisa i za nove epizode (a i valjda da hrbat Nathana ostane od istog autora). Ali ode ovo presporo, ne znam čeka li se De Angelis da nacrta nove naslovnice, ali od novih knjiga nikakvih naznaka.
Space Marine Posted - 06/06/2024 : 09:15:45
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Naslovnica je baš nelijepa.
Akira :D



Ove preko kurca De Angelisove naslovnice za Libellus reprint knjige su ono 2 razine iznad trenutnih Giardovih.
DiSkAcH Posted - 06/06/2024 : 09:10:44
Naslovnica je baš nelijepa.
Akira :D
jaki Posted - 05/06/2024 : 11:15:47
Dobar ovaj Atalanta.
Quebrasco Posted - 05/06/2024 : 11:12:43
#397 Bis
Scenarij: Michele Medda
Crtež: Massimiliano Bergamo
Naslovnica: Sergio Giardo



https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2024/06/04/albo/terra-selvaggia-1024724/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1717514279473.jpg--.jpg?1717514280000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1717514280202.jpg--.jpg?1717514280000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1717514280701.jpg--.jpg?1717514281000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1717514281226.jpg--.jpg?1717514281000
risbozg Posted - 31/05/2024 : 08:52:14
quote:
Originally posted by tex2

Baš pročitao prvi broj Nathan Never ponovno rođenje i super mi je! Koliko brojeva ima taj serijal?


Šest brojeva u dvije knjige..
tex2 Posted - 30/05/2024 : 21:10:47
Baš pročitao prvi broj Nathan Never ponovno rođenje i super mi je! Koliko brojeva ima taj serijal?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000