forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 01/02/2018 : 17:49:28
Na desetu obljetnicu svog postojanja izdavačka kuća Veseli Četvrtak pokrenula je novu Zlatnu seriju, ediciju koja se koncepcijski ali i vizualno nadovezuje na legendarnu originalnu Zlatnu seriju koja je izlazila u bivšoj Jugoslaviji.

Svaki broj ima (barem) dvije naslovnice, jedna je identična originalnom talijanskom izdanju, a druga je "retro" verzija potpisana od strane domaćih autora.
Autor retro naslovnice prvog broja nove Zlatne serije je legendari Bane Kerac!







Veseli Četvrtak - Instagram

Veseli Četvrtak - Facebook

Veseli Četvrtak - Twitter

Veseli Četvrtak - Youtube



Evo, procurila je i prva fotka, valjda bi to trebalo biti to. Pa da ne zatvrpavamo onu temo od VČ.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zlatan bihac Posted - 15/06/2024 : 12:40:31
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by going going

Zlatane a Marti Misterija Javina proslost i Price iz Baze Drugde?


To imam u izdanju Libellusa



Ah zaboravio sam na Libellus. Znači ima se može se! Šalim se, da imam finansijskih kapaciteta a u poslednje vreme i prostornih kapaciteta odavno bih neke serijale obezbedio i završio s njima u Libellus izdanju. Na prva dva mesta Mister NO (taman sve do početka Veselog četvrtka) i Magični Vetar.
I pre par meseci sam po prvi put nakon X godina uzeo jednog Libellusovog Teksa Rendžeri iz Lost Valleya i stvarno vrhunski strip crtački i scenaristički, i vrhunska oprema kao i uvek kod libellusa (imam 15ak njihovih Teksova od pre 10 i više godina, tako da kao da imam malu kolekciju Oda-branih priča Teksa u izdanju Libellusa). Ali takva kupovina kao tih Rendžera moze da bude samo izuzetak a ne pravilo za mene.


Pa nisam ni ja imun na Libellus izdanja, imam ih oko 400 komada, ali su to u velikoj mjeri izdanja sa pečatom sa akcija koje idu po cijenama od 5-15 Eura, ponekad i koji euro više..sad ići plaćati 20-30 eura mi je ipak puno..
going going Posted - 15/06/2024 : 06:21:26
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by going going

Zlatane a Marti Misterija Javina proslost i Price iz Baze Drugde?


To imam u izdanju Libellusa



Ah zaboravio sam na Libellus. Znači ima se može se! Šalim se, da imam finansijskih kapaciteta a u poslednje vreme i prostornih kapaciteta odavno bih neke serijale obezbedio i završio s njima u Libellus izdanju. Na prva dva mesta Mister NO (taman sve do početka Veselog četvrtka) i Magični Vetar.
I pre par meseci sam po prvi put nakon X godina uzeo jednog Libellusovog Teksa Rendžeri iz Lost Valleya i stvarno vrhunski strip crtački i scenaristički, i vrhunska oprema kao i uvek kod libellusa (imam 15ak njihovih Teksova od pre 10 i više godina, tako da kao da imam malu kolekciju Oda-branih priča Teksa u izdanju Libellusa). Ali takva kupovina kao tih Rendžera moze da bude samo izuzetak a ne pravilo za mene.
zlatan bihac Posted - 15/06/2024 : 05:34:27
quote:
Originally posted by going going

Zlatane a Marti Misterija Javina proslost i Price iz Baze Drugde?


To imam u izdanju Libellusa
going going Posted - 15/06/2024 : 01:13:53
Zlatane a Marti Misterija Javina proslost i Price iz Baze Drugde?
zlatan bihac Posted - 14/06/2024 : 10:16:01
Ja sam došao do broja 50 i stao .. šta će mi ove priče koje već imam u drugim izdanjima, a nije to više ni jeftino...dok je išlo ono šta niko ne izdaje tipa tex magazin, ili mladi tex special, mister no almanah, to sam uzimao, ove sad priče iz doba SD i Ludensa mi ne trebaju...
SPQRoma Posted - 14/06/2024 : 08:33:15
Koji užas od korice.
teller Posted - 13/06/2024 : 22:27:16
Meni je naslovnica odlična...
A bogme i priča je ok..
misterx381 Posted - 13/06/2024 : 21:06:43
Pološa B naslovnica za Povratak Crnog tigra. Jedna od gorih dosad.
going going Posted - 13/06/2024 : 20:38:46
[url=https://postimg.cc/QKpcjgxk][/url]


Najava za Zlatna Serija #56 Teks: Povratak Crnog tigra

Stvarno ogromna steta sto ovo ide na 3 meseca...

A i ovaj ZS nece biti predebeo, oko 280 stranica ako se ne varam?
going going Posted - 10/06/2024 : 19:40:23
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

Poslednji deo "četvrtog Tigra" je izašao u januaru 2024, u broju 758.



Da, #755 je taj jubilarac Bosseli Villa u boji. Onda krece Bosselijev i Venturijev Crni Tigar u #756 i prostire se sve do #759, dakle cetvorodelna epizoda, 440 stranica stripa, odlicno! Bilo bi fenomenalno da izadje u Zlatnoj seriji.
tomas.hokenberi Posted - 10/06/2024 : 19:36:51
Poslednji deo "četvrtog Tigra" je izašao u januaru 2024, u broju 759.
going going Posted - 10/06/2024 : 18:44:19
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

Za broj 56 je najavljen Tex "Povratak Crnog Tigra". Otprilike meseec-dva posle ZS 56, trebao bi da počne treći "Tigar" u redovnom VČ Texu.
Mogli bi posle da objave i "četvrtog Tigra" u ZS da kompletitaju.



odlicno! Samo je iznenadjujuce kratak treci Tigar, samo dve redovne sveske - Nizzi i Andrea Venturi.
Bas bi bilo odlcino da objave i cetvrtog Tigra u ZS, on je nedavno izasao u Italiji, prosle godine valjda i ima preko 4 sveske, stvarno impresivna duzina epizode. I to je prvi Crni Tigar koji pise Bosseli i idu valjda teks i karson na Borneo, rodno ostrvo Tigra.

Inace trebalo bi uskoro valjda da izadje u specijalnom izdanju za knjizare i epizoda povodom 75 godina Teksa ona sto su je radili Bosseli i Villa u koloru na 130 strana.
tomas.hokenberi Posted - 10/06/2024 : 18:32:43
Nego kako bi "redu vožnje" sledeće "priče iz Baze drugde" trebale da izadju u broju 65, to znači da ih očekujemo za 120 nedelja, odnosno za nešto malo manje od 2 i po godine :(
tomas.hokenberi Posted - 10/06/2024 : 18:28:43
Idealna opcija bi bila, ali sam 99,99999999% siguran da to VČ neće uraditi, da potpuno preskoče "trećeg Tigra" u redovnoj seriji i da pređu na narednu epizodu, a da "trećeg Tigra" objave integralno u ZS (npr. ZS broj 58) pa posle integralno četvrti susret sa Tigrom (npr. u ZS 60). Tako bi do avgusta/septembra 2025 imali u ZS "integrale" sva 4 susreta.
teller Posted - 10/06/2024 : 18:06:44
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

Za broj 56 je najavljen Tex "Povratak Crnog Tigra". Otprilike meseec-dva posle ZS 56, trebao bi da počne treći "Tigar" u redovnom VČ Texu.
Mogli bi posle da objave i "četvrtog Tigra" u ZS da kompletitaju.


Aj.. Bar to! ako več puzevski tempo..
tomas.hokenberi Posted - 10/06/2024 : 17:21:31
Za broj 56 je najavljen Tex "Povratak Crnog Tigra". Otprilike meseec-dva posle ZS 56, trebao bi da počne treći "Tigar" u redovnom VČ Texu.
Mogli bi posle da objave i "četvrtog Tigra" u ZS da kompletitaju.
going going Posted - 09/06/2024 : 18:17:36
Stvarno je za Zlatnu seriju ovaj ritam ubitacan... Nadam se kada se zavrsi ovaj ciklus 10 debelih Zlatnih serija za redom, da ce se vratiti ZS na stari koncept i cenu , ali jos vaznije na stari ritam: novi broj na svakih mesec i po dana. Ritam od jednom u 3 meseca je stvarno premalo, 4 godisnje, to je u redu za Novi LMS i za Zlatnu seriju specijalni broj, ali za obicnu Zlatnu seriju bas bas lose je ovo.
A opet svidja mi se ovaj koncept debljih celovitih prica, a ne da uvek budemo ograniceni brojem strana da bude do otprilike 200 strana.
teller Posted - 09/06/2024 : 18:15:16
Razocaravajuce izdanje i tempo...
Umjesto da urade ZS na način Golkondinog LMS, oni su uradili neke fensi spensi stripove na svaka 3 mjeseca..
Beznadna edicija...
Samo su trebali stavit Texa, Zagora i Marka na 14 dana...
Oni su izmišljali toplu vodu...
teller Posted - 09/06/2024 : 18:13:51
Razocaravajuce izdanje i tempo...
Umjesto da urade ZS na način Golkondinog LMS, oni su uradili neke fensi spensi stripove na svaka 3 mjeseca..
Beznadna edicija...
Samo su trebali svakih 14 dana izbacit Texa, Zagora i Marka...sa starom numeracijom na Dnevnik..
Ne... oni izmišljajo toplu vodu i dalje..
misterx381 Posted - 08/06/2024 : 22:34:58

wesskowaz Posted - 25/05/2024 : 03:02:10
quote:
Originally posted by Laos

Kakav je ovaj poslednji specijal Zlatne serije sa Dylanom, je l čitao neko?



Ništa specijalno. Taman nešto bolje nego ove nove epizode koje izlaze.
Laos Posted - 24/05/2024 : 19:14:49
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Laos

Kakav je ovaj poslednji specijal Zlatne serije sa Dylanom, je l čitao neko?



Za sad izgleda jos niko. Ali to ti je nastavak Doktor Hiksa, Zlatne serije specijal #2 a sve je to na neki nacin mozda povezano sa Planetom mrtvih.



Hvala na pojašnjenju. Nisam čitao Hiksa tako da ću sačekati sa ovim brojem.
zeljko Posted - 24/05/2024 : 12:20:20
quote:
Originally posted by alexts

Po prvi put od kad u Srbiji (posle SFRJ) izlaze kiosk stripovi, dakle od pojave VĆ i nekoliko kratkotrajnijih izdavača pre njih, da ne računam i Stripoteku, meni su postali preskupi. A nikad mi nije bilo žao da dam novac za stripove, čak i kad me ne interesuju previše.



i meni... postali su baš skupi za gluposti koje nude

odustao sam od kupovine svega zbog toga što su mi nečitljivi...skupi i nemam više prostora
dakle po 33%

pcoro Posted - 24/05/2024 : 11:58:40
Bili su pisali po forumu da je Sclavi osobno tražio da Planeta malo pauzira. Kao, Bilota već ima kraj i sve i to bi moralo ić za godinu dvije. Tako se ja sjećam.

Suluda odluka, baš pucanje sebi u nogu.
Gil-galad Posted - 24/05/2024 : 00:08:04
Je l' može neko ukratko da ponovi, ne mogu sad nigde da nađem, zašto stoji Planeta u mestu? A ovo možda-jeste-možda-nije povezano ide? Mislim, Bilotta piše, pa piše... Nisu ga sklonili.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000