forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
boromir Posted - 13/08/2007 : 22:46:26
Dragonero je prvi Bonellijev fantasy serijal a njegovi tvorci su Luca Enoch i Stefano Vietti.
Na kioscima se pojavio 2007. godine u one-shot ediciji Romani u stripu, priča je imala blizu 300 stranica a nacrtao ju je Giuseppe Matteoni. Nakon uspješne premijere Sergio Bonelli je odobrio izradu mjesečnog serijala koji je krenuo 2013. godine.

Dragonero je jedan od najuspješnijih Bonelijevih projekata u zadnjih petnaestak godina a do sada su pokrenuta čak tri različita spin-off serijala:
Bez duše, Erondarske kronike i Dragonero Adventures.

Serijal kod nas izlazi u izdanju Veselog Četvrtka i Libellusa.


Dragonero - recenzije

Dragonero - facebook

Dragonero - Sergio Bonelli Editore




Ako je ova tema otvarana ispričavam se no eto meni ovo deluje jako zanimljivo,pitam se dal će ovo doći i kod nas,ljubitelj sam epske fantastike pa bi mi ovo baš leglo ...

The 296-pages first volume of “Romanzi a fumetti Bonelli”, "Dragonero", takes us to the realm of “Fantasy”… Beyond the civilized lands of Erondar, the Stone Towers – hidden behind the giant barrier of The Wall, dividing the Empire from Dragonlands – are now crumbling down. The great monoliths are falling one after another under the wild thrusts of an evil force. The Ancient Prohibition, the seal that binds the Abominables inside their dark world, is soon to be broken.
Alben the Wizard knows what must be done. He will send for Myrva, a young follower of the powerful Technocrats; he will choose Ecuba, the fighting nun, to protect him; he will call back Ian Aranill, a former Empire officer – followed by Gmor the Orc, his loyal friend – to use his scouting experience.
Together they will face the evil forces summoned by one of the wizard’s oldest enemies, and the hordes of the Painers, the lone sentient and evil beings who still live in the barren Dragonlands. And he knows that Ian, scion of the ancient Varliedarto family, the «Dragon-slayers», is the only one who’ll be able to stand the last, horrible threat they will be facing!



Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jagodanbg Posted - 28/09/2024 : 22:06:48
quote:
Originally posted by sonor

quote:
Originally posted by sawitch

Pa hajde reci ti sta je toliko epohalno dobro u Bezdusnima? Dubina price? Slojevitost, briljantni dijalozi? Vo ziv nisam da cujem :)



Jel pričamo o stripovima ili o Dostojevskom?
Ne trkeljaj.
Strip sluzi za opuštanje.
Ako ćeš gledat nešto epohalno onda upali Brazzers TV



👏👏👏
john connor Posted - 28/09/2024 : 13:05:16
Dva junaka koja su pisana slojevito, sa dobrim dijalozima, kontinuitetom kroz sveske, razvijanjem radnje, medjuodnosa su Ken Parker i Magicni Vetar. I Julija je tu negde, mada ogranicena zanrom.
john connor Posted - 28/09/2024 : 13:03:14
quote:
Originally posted by sawitch

Apsolutno sam saglasan sa tim zato mi i bode oci kada se Bezdusni kvalifikuje kao nesto VAU, vanserijsko i iznad ostalih sto realno nije.


Potpis.
Ted Miller Posted - 28/09/2024 : 12:38:19
Dragonero dobio igru na steamu, kojih 18 eura
sawitch Posted - 28/09/2024 : 01:17:24
Apsolutno sam saglasan sa tim zato mi i bode oci kada se Bezdusni kvalifikuje kao nesto VAU, vanserijsko i iznad ostalih sto realno nije.
sonor Posted - 27/09/2024 : 22:33:04
quote:
Originally posted by sawitch

Pa hajde reci ti sta je toliko epohalno dobro u Bezdusnima? Dubina price? Slojevitost, briljantni dijalozi? Vo ziv nisam da cujem :)



Jel pričamo o stripovima ili o Dostojevskom?
Ne trkeljaj.
Strip sluzi za opuštanje.
Ako ćeš gledat nešto epohalno onda upali Brazzers TV
sonor Posted - 27/09/2024 : 22:31:33
quote:
Originally posted by jaki

Nije savič u krivu...
Samo meni su svi Dragoneri meh...




Ti nisi mjerodavan! 😛
jagodanbg Posted - 22/09/2024 : 23:05:33
quote:
Originally posted by njofra32
no, hajd ti sad nama daj jednog bonellijevog junaka sa dubinom, slojevitosti i briljantnim dijalozima. ako nismo da ponovno pročitamo to



njofra32 Posted - 22/09/2024 : 21:56:48
akoš drugo javi
njofra32 Posted - 22/09/2024 : 21:55:03
evo ti prvo, epohalna je količina nasilja koja se pojavljuje u bezdušnima, tu je bonelli napravio presedan po prvi put (po meni, po onome što sam pročitao do sada), i nije samo 'obično' nasilje nego oblici nasilja koji proizlaze iz najgorih situacija na koje normalan čovjek nikad ne bi očekivao od drugih ljudi i tu je taj presedan koji me iznenadio od scenarista dragonera.. epohalna je za čitatelje, nas jelte, dozvoljena količina nasilja, slikovno i scenaristički prikazana ista, brutalna količina nasilja, ono što se zaprave događa u svim nesretnim ratovima (pravim ratovima) a što do sada nije prikazano u bonelliju.. e to je epohalno.. epohalno je to što je kuća bonelli to po prvi puta dozvolila.. i to baš u dragoneru... bezdušnom
njofra32 Posted - 22/09/2024 : 21:16:24
evo izvini, dragi saviču, možeš li mi molim te odgovoriti sljedeće pitanje, tojest nama (čitaocima ovog foruma) odgovoriti, koji bi to po tebi bio junak bonellijev, da ima nešto epohalno po tebi u sebi, da ima dubinu priče, slojevitost i briljantne dijaloge,...
može i jedna dragonerova priča
može i jedan drugi junak
ako je i jedan drugi junak, daj bar dvije njegove epizode baš onako epohalne

možda onda i usporedimo junake, nastavimo lijepu raspravu

inače, danas sam baš priklao 7 nesretnih janjaca, jučer 11 komada. imao sam velike svatove, jaganjci su utihnuli.

šta ti čuvaš?
sawitch Posted - 22/09/2024 : 21:06:36
Kad naucis da komuniciras odgovoricu ti. Do tada sam cuvaj ovce.
njofra32 Posted - 22/09/2024 : 20:59:08
saviču ne seri, pričamo o dragoneru općenito, nit su priče preduboke, slojevitosti ima itekako, dijaloga ima vezanih za priče po epizodama itekako.

no, hajd ti sad nama daj jednog bonellijevog junaka sa dubinom, slojevitosti i briljantnim dijalozima. ako nismo da ponovno pročitamo to
jaki Posted - 22/09/2024 : 20:03:57
Nije savič u krivu...
Samo meni su svi Dragoneri meh...
sawitch Posted - 22/09/2024 : 19:11:34
Pa hajde reci ti sta je toliko epohalno dobro u Bezdusnima? Dubina price? Slojevitost, briljantni dijalozi? Vo ziv nisam da cujem :)
sonor Posted - 22/09/2024 : 17:22:48
quote:
Originally posted by sawitch

Bezusni samo veci format, vise klanja i akcija i eksplicitnih scena. Price limunada. Po meni najgore od Dragonera.



Kao što rekoh prije….
Jadna ona koja tebi udovolji….
sawitch Posted - 21/09/2024 : 16:22:56
Bezusni samo veci format, vise klanja i akcija i eksplicitnih scena. Price limunada. Po meni najgore od Dragonera.
nenad.nbgd Posted - 21/09/2024 : 11:53:32
@njofra32

Da, Bezdušni su "premium" kategorija. I crtež i priča. Nadam se da će do kraja godine u našim rukama biti još #11 i #12.
Ako se ne varam, Bezdušni su trebali da idu u 12 svezaka i da se na njih nastave "Hronike Erondara", ali za sad, u IT su na 13 izašlih i (verovatno) #14 bude pre kraja ove godine u prodaji.
njofra32 Posted - 20/09/2024 : 12:41:14
dragonero s konanom - sranje - i to teško - moja baka bi napisala to bolje - neznam koji im je kurac to trebalo

mračni svijet - prve dvije knjige prebrutalne s tim demonima - da se zapitaš šta si to pročitao - treća i četvrta knjiga ok, počinje priča razvijati na zanimljiv način

redovni dragonero - skoro pobjednik

pobunjenik - svaštara nedefinirana

magazini i specijali - zanimljivi, pogotovo kolor i tehnike crtanja

bezdušni - definitivno pobjednik - bonelli koji je izašao malo iz svojih okvira - preporučam
pcoro Posted - 20/09/2024 : 11:25:01
Meni su epizode OK ali prenagli mi je skok u taj novi Mračni svijet. Pa tek je bila završila sva ona drama s pobunom i život je opet bio breskvica, a onda, iznebuha apokalipsa. Tu su izgubili na kontinuitetu, s tim naglim prijelazom.
sawitch Posted - 20/09/2024 : 10:41:45
Procitao juce poslednje 2 knjige Dragonera od Libellusa i ovo sa Konanom pa bih da dam komentar.

Ovo sa Konanom je totalno djubre. Jedino dobro je sto je u boji. A ove epizode Dragonera u mracnom svetu svakako ostaju i dalje po meni dobre samo po crtezu. Ostalo je samo na momente dobro i to vecinom u nekim scenama ali same price, atmosfera, ceo svet Dragonera, bas je otisao u ofsajd. Umesto lepog fantasy sveta imamo neku fantasy post apokalipsu gde je sve otislo u neki horor. Razocaran sam trecim serijalom za sada.
Quebrasco Posted - 11/09/2024 : 08:35:48
#24 Dragonero Mondo Oscuro
Scenarij: Luca Barbieri
Crtež: Luca Bonessi
Naslovnica: Gianluca Pagliarani



https://shop.sergiobonelli.it/dragonero/2024/09/09/albo/notte-di-sangue-e-acciaio-1025078/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1725885144315.jpg--.jpg?1725885145000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1725885145067.jpg--.jpg?1725885145000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1725885145713.jpg--.jpg?1725885146000
nenad.nbgd Posted - 04/09/2024 : 09:03:18
Juče mi je stigla isporuka i prvo uzeh Dragonero/Konan cross knjigu na čitanje...

Šta znam... Priča - onako. Crtež - dobar koji ide ka vrlo dobrom, ali u nekoj od onih kratkih pričica baš, baš loš i mislim da mi je to najviše i zasmetalo (grafički).

Sama edicija (to jest, ova jedna knjiga) mi više izgleda kao "mamac" za kolekcionare koji moraju da je imaju, ali apsolutno nije potrebna za praćenje same Dragonero hronologije.

Na prvo čitanje - recimo 2+ (ili 3-) od mogućih 5.

Zadržaću je u kolekciji.
SPQRoma Posted - 03/09/2024 : 13:12:25
quote:
Originally posted by anto
Od mene 2.5/5, uz opasku da je vrlo moguće da će se strip dosta više dopasti (nego što meni jeste) fanovima ova dva strip junaka.



Nisam neki fan Konana, Dragonera jesam. Ali i meni je bezveze ovo.
jaki Posted - 03/09/2024 : 12:32:45
D/C
Solidan CO.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000