forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 17/03/2010 : 01:09:35



Tex - tekst o junaku

Tex - recenzije

Tex - facebook

Tex - Sergio Bonelli Editore


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 25/06/2024 : 15:46:28
Mene Volante podsjeća na A. Venturija.
dzoni Posted - 25/06/2024 : 15:13:20
malo su dosadile ove bele pozadine kod teksa
Quebrasco Posted - 25/06/2024 : 11:27:48
#765 Bis
Scenarij: Antonio Zamberletti
Crtež: Frederic Volante
Naslovnica: Claudio Villa



https://shop.sergiobonelli.it/tex/2024/06/24/albo/un-covo-di-vigliacchi-1024824/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1719238766815.jpg--.jpg?1719238767000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1719238767382.jpg--.jpg?1719238767000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1719238767905.jpg--.jpg?1719238768000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1719238768471.jpg--.jpg?1719238769000
jaki Posted - 25/06/2024 : 08:44:59
Zamberletti/Volante
tex2 Posted - 23/06/2024 : 13:14:01
Almanah edicija, kratka i odlična, kod nas samo izašla od strane Libellusa, čudno da se nitko nije odvažio donijeti je na kioske?
going going Posted - 22/06/2024 : 21:12:34
Je l izlaze jos uvek Teks Magazini u Italiji?

Bilo bi lepo kada bi VC jednog dana u okviru Zlatne serije objavio i Almanahe oni nikad nisu objavljeni u pristupacnom izdanju (osim u Libellusu, uostalom kao i Mister NO almanasi ali to su lepo sve objavili, voleo bih da vidim i Mister NO specijale sve u ZS), ali svidja mi se i ovaj koncept Odabranih prica Teksa (Oholi pukovnik, Masakr, Gospodarica vampira, Crni Tigar, Karsonova proslost...) to smo oduvek trazili tako da ne znam sta da kazem i trazim...
Spock Posted - 21/06/2024 : 23:31:27
Tex, tex2 i planina Brokeback:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-alm-3b-planina-tajni/3273/
tex2 Posted - 21/06/2024 : 17:40:33
Klasik Boselli, infiltracija u neprijateljske redove, puno mrtvih, radnja u više kolosijeka, itd. Sve u svemu jako dobra priča, ali već sto puta viđen Bosellijev scenarij.
Poli Posted - 21/06/2024 : 17:29:55

Mladi Tex Willer 12 Cochiseova prošlost (Libellus) - origi epizode 50-55, 392 str.



E, ovo ja zovem dobar Mladi Tex!
Jesu i ovi do sada bili dobri, kao i specijalaci (osim broja 5), no ovaj jos dodatno iskace. Ima tu akcije, nema tih naglih obrata i zakljucka povucenih iz guze, ima i malo vise krvi... e, ko nas stari dobri Tex.
Ova knjiga me bas prijatno iznenadila, plus ono Cochiseova proslost, valjda to mora biti dobro.


Tonka24 Posted - 19/06/2024 : 20:02:24
Hvala. Tek sada mi otvorilo. Prvi put nisam mogao otvoriti.
mmihoci Posted - 19/06/2024 : 17:44:37
Imaš onaj popis od kolege Morskog i tam piše da je to Tex LL kniga 126 izdana u trećem mjesecu 2023.

S knjigom 127 čini zajedno zadnju priču oko Mefista.
Tonka24 Posted - 19/06/2024 : 17:20:22
quote:
Originally posted by Cromwell

Bedlam odnosno Umobolnica dr Weylanda stvarno jest vrh vrhova! I doista ne kužim gdje Boselli skladišti sve te genijalne ideje koje mu padnu na pamet, i kako ih dovraga uspije tako majstorski objediniti u jednu priču Meni kraj nije zasmetao. Za takvog negativca konačnog rješenja nema, niti ga ne treba biti.

Nego, pročitao jučer:

Lib 138 Kraljica šišmiša - Oko ovoga se malo digla fama na forumu, ali ne sjećam se da li samo zbog naslova ili naslovnice jer radi priče nije sigurno. Bocci je odličan al Manfredi se nažalost skroz potrošio jer likovi su mu ovdje nevjerojatan klišej. Sve mi je je poput nekakve Castellinijeve lošnjikave epizode. Primjerice MrNo Macchu Picchu s malo neuvjerljivog horrora. Baš jako loše.

Lib 139 Bowenov drugi život - Tex i Carson ganjaju pljačkaše koji su pobili bankarsku pratnju i umjesto da ih ganjaju i dalje oni izgube hrpu vremena pokapajući poginule, jer su to obećali jedinom preživjelom koji se ionako uputio natrag u grad. Nelogičnost i kupovanje vremena koje ne bi prošlo niti prije 50 godina. Ali osim toga Ruju je dosta solidan.


Da li je Bedlam izbacio LL?
pcoro Posted - 19/06/2024 : 12:06:57
quote:
Originally posted by Cromwell

Nisam skužio, jesi čitao Kraljicu ili ne? Morisco je ovdje baš sveden na statista i gotovo uopće ne opravdava svoje pojavljivanje. Epizoda je s ovim novim "vješcom" Rodrigom mogla u potpunosti funkcionirati i bez njega.



Čitali smo Kraljicu i koliko se sjećam, svi smo se složili da je sranje, mislim da oko toga nema prijepora na forumu.

Možda najgluplja stvar je bilo što se Tex i Kraljica praktično ni ne sretnu. Loše, glupo.. prvo se bilda fama sa velikm šišmišima i čarobnim moćima, a onda kraj bude bang, bang gotovo.
john connor Posted - 19/06/2024 : 10:58:51
Ja volim epizode sa Moriscom, ali nor 748-749 mi je najslabiji u ovom izvanrednom 696+ periodu. Rubini odradio dobar posao, mozda imam zamerke na dizajn chu...ali Buratini je taj koji nije bio na zavidnoj razini. Ali Ruju i Boseli rade sjajan posao.
tex2 Posted - 19/06/2024 : 10:51:15
Čitao sam, da, često El Morisco ne krene u akciju s našim junacima, a kad i krene, onda mu bude dodjeljena uloga gdje njegov mozak koristi (poput u Misterijima u vili Diago, gdje krene s našim junacima, a onda proučava knjige daleko od akcije). Mislio sam da je za atmosferu dovoljno i njegovo marginalno pojavljivanje na početku, kao što je to bio slučaj u mnogim pričama s početka srijala, kad se češće pojavljivao, to je ono na što je čitatelj Texa navikao
Cromwell Posted - 19/06/2024 : 10:36:02
Nisam skužio, jesi čitao Kraljicu ili ne? Morisco je ovdje baš sveden na statista i gotovo uopće ne opravdava svoje pojavljivanje. Epizoda je s ovim novim "vješcom" Rodrigom mogla u potpunosti funkcionirati i bez njega.
tex2 Posted - 19/06/2024 : 10:24:14
Prvi Bowen je bolji, ali i ovaj je dobar. Slažem se za Manfredija, jedan od onih koji se nije snašao na Texu, dobro ovdje nije mogao fulati, El Morisco je uvijek bingo u scenariju.
Cromwell Posted - 19/06/2024 : 10:18:58
Bedlam odnosno Umobolnica dr Weylanda stvarno jest vrh vrhova! I doista ne kužim gdje Boselli skladišti sve te genijalne ideje koje mu padnu na pamet, i kako ih dovraga uspije tako majstorski objediniti u jednu priču Meni kraj nije zasmetao. Za takvog negativca konačnog rješenja nema, niti ga ne treba biti.

Nego, pročitao jučer:

Lib 138 Kraljica šišmiša - Oko ovoga se malo digla fama na forumu, ali ne sjećam se da li samo zbog naslova ili naslovnice jer radi priče nije sigurno. Bocci je odličan al Manfredi se nažalost skroz potrošio jer likovi su mu ovdje nevjerojatan klišej. Sve mi je je poput nekakve Castellinijeve lošnjikave epizode. Primjerice MrNo Macchu Picchu s malo neuvjerljivog horrora. Baš jako loše.

Lib 139 Bowenov drugi život - Tex i Carson ganjaju pljačkaše koji su pobili bankarsku pratnju i umjesto da ih ganjaju i dalje oni izgube hrpu vremena pokapajući poginule, jer su to obećali jedinom preživjelom koji se ionako uputio natrag u grad. Nelogičnost i kupovanje vremena koje ne bi prošlo niti prije 50 godina. Ali osim toga Ruju je dosta solidan.
john connor Posted - 18/06/2024 : 23:03:40
Dobro jeste kraj malo zbrzan, ali sve u svemu odlicna prica, prva sveska savrsena. Crtez neverovatan.
Sve na 700+su mi sjajne, ustvari od Ucitelja 696 ide sjajan period. Npr koliko mi je Vancouver sjajan, toliko mi je Winnipeg naporan.

Moracu da procitam i prethodna Uciteljeva pojavljivanja.
tex2 Posted - 18/06/2024 : 16:27:16
Sve priče s Učiteljem su sjajne. Bedlam sve ok, osim kraja priče.
john connor Posted - 18/06/2024 : 16:20:25
Tex 696-699 Manhattan

Ne secam se da sam citao prethodna Uciteljeva pojavljivanja, ali ovaj susret je uradjem sjajno, pogotovo kao neki novi susret, sukob. Odlicno osmisljeno, i sprovedeno. Crtez fenomenalan, kako su prilazane gradske ulice, ovo se retko vidja. Sve je za najvisu ocenu, pogotovo rasplet, koji je netipican za boneli, posebno za Texa, ali njihova reakcija, bas kako treba. Ovo je primer i za velike izdavace poput DC i Marvela, kako nekada se mora staviti tacka. 4 sveske uzivanja.

Tex 738-740 Bedlam.

Malo sam ocekivao, jer ne volim price sa Mefistom, Yamom i komp. Ali ova je razvalila za sve pare, i to nekog ko nije ljubitelj doticnih likova. Jose se secam katastrofe kojom je VC zapoceo svoju ediciju.

Ovo je perfektan Tex, Frisco, stari prijatelji, stari neprijatelji, akcija, mistika, ludnica, poveznica sa Batsom, a jos i utkan horor kakav nije tipican za Teksa, uradjen bez greske. Milina. Priva se nastavlja, videcemo kuda ide. Ove tri sveske sjajne, moram reci da mi prva polovina perfektna, nesto najbolje od Texa ikada, rasplet ipak nije mogao biti na toj razini, ili pravi rasplet tek sledi, videcemo.
mmihoci Posted - 15/06/2024 : 20:42:22
Pa pogledaj onaj spisak kolege Morskog: https://onedrive.live.com/edit?id=B548119C8A61A420!234&resid=B548119C8A61A420!234&cid=b548119c8a61a420&ithint=file%2Cxlsx&redeem=aHR0cHM6Ly8xZHJ2Lm1zL3gvYy9iNTQ4MTE5YzhhNjFhNDIwL1FTQ2tZWXFjRVVnZ2dMWHFBQUFBQUFBQWNEcUV3ZWhyUThXV0J3&migratedtospo=true&wdo=2

Mada ako misliš na epizode 732 do 735 to će prije Colosseum izbaciti.
Tonka24 Posted - 15/06/2024 : 16:27:48
Pokušavam nabaviti SD brojeve, ali nigdje ponude da ih ima više. I pokušao bi nabaviti otkako je Bosseli preuzeo, on mi je odličan scenarist.
Vidim ove novije priče piše on i trme sualo mračnije i to bi volio nabaviti.
Problem je što toliko toga ima da uopće ne znam od kuda kreniti. Evo ova ledene priča, mislimnda je Arktik ili Aljaska u pitanju, uopće ne mogu pronaći gdje je to Libellus izbacio.
mmihoci Posted - 15/06/2024 : 09:37:11
Ako želiš one prve epizode imaš sad kod Libellusa akcije za Tex kolor redovan, knjige 2 do 7 za 10-tak eura.
going going Posted - 15/06/2024 : 01:22:04
Ma Tonka pusti skupljanje kompletnog Teksa to je nemoguca misija. Citaj ovo sto ima dostupno trenutno, a sve sto je trenutno dostupno valja, lepo je naveo pcoro ove 4 price . A mislim i da nije pretesko u HR nabaviti Coloseum izdanja. I ako mozes nabavi SD komplet to su izuzetno cenjene price, ja ih sad vecinom po prvi put citam. A ako nabavis i komplet Ludensa, pa ti imas onda preko 200 originalnih epizoda. A za ove novije price imas koloseum i libellus ako ti se bas citaju te novije price. Plus je tu edicija Velike Bonelli price gde ima fine za sada tri price Bosselijeve na Teksu, plus imas novu Zlatnu seriju Veselog cetvrtka i eto. Ima sasvim dovoljno stiva za citanje.

A nabavka kompletnog Libellusa je i tesko izvodljiva samo iz organizacionih razloga a kamoli iz finansijskih.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000