forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 17/03/2010 : 01:09:35



Tex - tekst o junaku

Tex - recenzije

Tex - facebook

Tex - Sergio Bonelli Editore


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 26/09/2024 : 10:07:11
Naravno da Boneli ima mnogo lošijih i dosta lošijih priča. Ova je OK.
pcoro Posted - 26/09/2024 : 08:18:51
quote:
Originally posted by alexts

Uh, pisati o stripu "Crni tigar", a ne pisati o crtačkim majstorijama, nego samo o scenariju, koji je u suštini rutinski-tipično bonelijevski, a koga samo crtež i vizuelno pripovedanje čine da deluje bolji nego što jeste, znači promašiti temu 100%.



Čini se da nisi upućen u to što bi bio "rutinsko-tipično bonelijevski scenarij". Vjeruj mi, Crni tigar se i pričom izdvaja od Teksova prosjeka.
alexts Posted - 26/09/2024 : 01:19:13
quote:
Originally posted by koze123

Ostavio sam i u drugoj temi, ali mi ovde deluje da ljudi vise prate, pa copy/paste , ne zamerite.

Crni tigar



Scenario: Klaudio Nici

Crtež: Klaudio Vila

Prve dve trećine ovog stripa su fenomenalne, čak se može svrstati među najbolje radove Teksa (makar one koje sam ja čitao). Toliko interesantno i napeto, atmosferično i različito od klasičnih epizoda gde su negativci neretko jednolični, i gde je od samog starta jasno kako će se radnja završiti i u kom će pravcu ići. Za razliku od klasičnih epizoda i već viđenih radova, Teks i Karson se ovde zapravo dosta namuče da uhvate Crnog Tigra, te nisu dvojac koji vrlo jednostavno i bez imalo problema rešavaju misteriju. Crni Tigar je zato i jedan od boljih Teksovih negativaca, baš zato što je dva (može se sa pravom reći čak i tri!) puta nasamario i prevario Teksa i Karsona.

Neke scene iz ovog stripa su mi izuzetno pamtljive i dobro napisane - kao recimo uvod koji se dešava u pozorištu, ili zaseda koju su pripremili za Teksa i Karsona u napuštenom gradiću; ono što sledi je napeta trka, puna adrenalina i akcije, borba za goli život naših junaka. Toliko je to maestralno predstavio Vila da sam zapravo osetio to uzbuđenje, kao da gledam dobar vestern i još bolju akciju.

Poslednja trećina mi zapravo spušta utisak o celoj priči, odnosno sve od momenta kada su Teks i Kit zarobljeni u rudniku pa do kraja priče koja se završava izuzetno antiklimatično. Kao da je potpuno druga osoba zadužena za pisanje scenarija (recimo Nici iz današnjih dana ), pa se ceo rasplet dešava nekako naglo i cela akcija nakon toga je izuzetno jednolična i monotona. Teks i Karson trče gore dole po hodnicima, Crni Tigar ih prisluškuje pa otvara neke zamke, da bi im na kraju pobegao! Potpuna suprotnost celoj epizodi, sjajnoj misteriji koju je Nici gradio dve trečine priče o sekti i njihovom enigmatičnom i zastrašujućem vođi, majstoru laži i okrutnosti. Šteta što se epizoda ovako završila inače bi definitivno bila možda i najinteresantniji rad na Teksu; no i ovako meni spada među najdraže Teksove koje sam pročitao i sasvim je jasno zašto je u pitanju jedna kultna priča! Jedva čekam da pročitam nastavak, u čitanju ove priče sam izuzetno uživao i verujem da ću joj se nekad vratiti u budućnosti.





Uh, pisati o stripu "Crni tigar", a ne pisati o crtačkim majstorijama, nego samo o scenariju, koji je u suštini rutinski-tipično bonelijevski, a koga samo crtež i vizuelno pripovedanje čine da deluje bolji nego što jeste, znači promašiti temu 100%.
Spock Posted - 25/09/2024 : 23:16:50
Ivan i Tex na granici (ga) Nevade:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-sagk-47b-na-granici-nevade/3335/
koze123 Posted - 23/09/2024 : 21:50:22
Šerif Indijanac / Ljudska lovina

Scenario: Tito Farači

Crtež: Braća Čestarovi



Zvanično drugi (a nezvanično prvi) rad Tita Faračija na redovnoj seriji Teksa je ujedno i jedna od boljih priča koje sam pročitao u poslednje vreme - originalna i višeslojna, dvodelna priča koja nudi nešto novo i pomalo drugačije od klasičnih i do sada mnogo puta viđenih vesterna.

Radnja se dešava u Arizoni, u poznu jesen gde se Teks slučajno nađe u situaciji gde je jedan mladi Indijanac napadnut od strane belaca. Nakon što ga spasi, dobija zauzvrat informaciju kako su belci zapravo tražili šerifa koji je bio Indijanac, a koji je ujedno i Teksov prijatelj iz mladosti. Teks ovog junaka nikad do sad nije spominjao i jasno je da ga je Farači osmislio za potrebe ovog stripa, no dobra stvar je što ga je scenarista jako dobro predstavio na malom broju strana. I tu je donekle glavni adut ove priče: u živosti likova, u likovima koji pokreću priču iako su sporedni i daju jednu novu, do sada ređe viđenu dimenziju klasičnim vestern avanturama. Tu je čak Džeri Norton (šerif Indijanac) sporedni sporedni lik, dok šou krade Frenk, Teksov (i Džerijev) novostečeni prijatelj koji takođe traga za šerifom. Frenk je višeslojan, višedimenzionalan lik koji se u mnogim momentima preisputuje i mislim da je Farači na sasvim solidan (iako ipak sveden i jednostavan) način prikazao tu unutrašnju borbu i introspekciju. I budući da Teks putuje sam ovog puta, on pronalazi prijatelja upravo u Frenku, koji je skoro pa dostojna zamena za Kita .

Sem par scena koje su malo nategnute i nerealne (recimo borba na kraju priče kod zavejane kolibe), ovoj epizodi se nema puno za šta zameriti. Dodatnu interesantnu dimenziju dodali su i braća Čestarovi njihovom besprekornom atmosferom, koja posebno dolazi do izražaja kada nam prikazuju zavejane kolibe i njihov enterijer (kome još na pamet ne pada fenomenalna atmosfera Kventina Tarantina u Podlih osam?). Crtež je stvarno izuzetan, hiperdetaljan kad su u pitanju i likovi i pejzaži. Definitivno sam zainteresovan za ostale radove i ovog scenariste i ovog crtača na serijalu, i mislim da ovakve, nepovršne priče imaju šta da doprinesu ovom višegodišnjem serijalu.
koze123 Posted - 22/09/2024 : 22:40:37
Going se slaže sa mnom, mogao je on da odgovori!

Cela ta završnica je strašno dosadna - jure se Teks i Crni Tigar po stepenicama, Crni Tigar ih prisluškuje i kad očekujemo da dođe do nekog sukoba sve se yavršava tako što Crni Tigar pobegne na konju. Ajde kao fora, ali sve se to nekako odužilo pa nepotrebno zbrzalo...

Povratak Crnog Tigra



Scenario: Nici

Crtež: Čiviteli

Daleko je inferiorniji ovaj nastavak Crnog Tigra, te podseća na onog dosadnog i neinspirativnog Nicija iz poznijeg doba, za razliku od onog Nicija sa starta koji je uneo neku svežinu u serijal u tom trenutku. Uvod me je potpuno kupio: Teks koji se na brodu nalazi sa tajanstvenim ubicama, sjajno građenje atmosfere i misterije i tužna završnica tog "prologa" - momenat kada ubica ubija sina Kajuna koji živi u močvari. Jedan od boljih, misterioznijih i napetijih početaka Teksa koji nas polako baca u avanturu, i koji nažalost jako brzo postaje šablonski i dosadan.

Cela ova priča je bila potpuno nepotrebna jer Nici ovde nije imao ništa novo da kaže/doda u odnosu na prvo pojavljivanje Crnog Tigra. Crni Tigar ima potpuno isti plan kao i prvi put, samo što je mali gradić (u kome mu je po priči trebalo par godina da uspostavi svoju mrežu) zamenio za Nju Orleans. Pored toga, Crni Tigar čim vidi Teksa i ekipu hoće da im se osveti i to tako što će ih - nahraniti aligatorima? To je njegov veliki plan...

I sad umesto Kineza imamo crnce i vudu, jedan subplot koji je delovao obećavajuće a završio se potpuno glupo ("zombiji, vratite se u svoje grobove!"), dok je kraj, zamislite, ostao potpuno isti kao u prvom pojavljivanju ovog negativca: on je pobegao, doduše ovog puta čamcem. Dakle copy/paste prve priče, potpuno bespotreban, verovatno napravljen da bi se popunila kvota priča. Prava šteta što je Nici krenuo da skrnavi svoj klasik i svog negativca koji je intelektualno parirao Teksu, i predstavljao veliku pretnju i sveo ga na pukog "osvetnika" bez ikakvog karaktera.

Čiviteli je odličan kad crta močvaru i crnu lagunu u kojoj se odvija mali deo radnje, dok je u ostatku stripa korektan, ali ništa više od toga. Pročitaću i trećeg Crnog Tigra, ali se stvarno nadam da će biti bolji makar od ovog nastavka, koji je stvarno izneverio sva očekivanja.
going going Posted - 21/09/2024 : 18:44:57
quote:
Originally posted by anto

e jebi ga;izgleda da sam ušao u klimaks pa lupetam



Greska u nesporazumu. Gibanica i slanina za sve u studiju!
anto Posted - 21/09/2024 : 00:40:28
e jebi ga;izgleda da sam ušao u klimaks pa lupetam
going going Posted - 21/09/2024 : 00:24:58
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto

šta znači "antiklimatično" goinže?



Gde sam to napisao? Sad ne mogu da se snadjem gde sam to napisao.
Mozda nisam najsrecnije izabrao izvedeni pridev, verovatno sam ga preuzeo iz engleskog, cuo tamo negde. Valjda postoji ta rec u srpskom jeziku, izvedena iz antiklimaks - suprotno od vrhunca, neefikasna zamena za klimaks.



Poslednja trećina mi zapravo spušta utisak o celoj priči, odnosno sve od momenta kada su Teks i Kit zarobljeni u rudniku pa do kraja priče koja se završava izuzetno antiklimatično. Kao da je potpuno druga osoba zadužena za pisanje scenarija (recimo Nici iz današnjih dana ), pa se ceo rasplet dešava nekako naglo i cela akcija nakon toga je izuzetno jednolična i monotona.



Ali to je napisao Koze123 a ne ja! Ja sam going a on je Koze! Pobrkao si loncice dobri moj antoane!


quote:
Originally posted by koze123

Ostavio sam i u drugoj temi, ali mi ovde deluje da ljudi vise prate, pa copy/paste , ne zamerite.

Crni tigar



Scenario: Klaudio Nici

Crtež: Klaudio Vila

Prve dve trećine ovog stripa su fenomenalne, čak se može svrstati među najbolje radove Teksa (makar one koje sam ja čitao). Toliko interesantno i napeto, atmosferično i različito od klasičnih epizoda gde su negativci neretko jednolični, i gde je od samog starta jasno kako će se radnja završiti i u kom će pravcu ići. Za razliku od klasičnih epizoda i već viđenih radova, Teks i Karson se ovde zapravo dosta namuče da uhvate Crnog Tigra, te nisu dvojac koji vrlo jednostavno i bez imalo problema rešavaju misteriju. Crni Tigar je zato i jedan od boljih Teksovih negativaca, baš zato što je dva (može se sa pravom reći čak i tri!) puta nasamario i prevario Teksa i Karsona.

Neke scene iz ovog stripa su mi izuzetno pamtljive i dobro napisane - kao recimo uvod koji se dešava u pozorištu, ili zaseda koju su pripremili za Teksa i Karsona u napuštenom gradiću; ono što sledi je napeta trka, puna adrenalina i akcije, borba za goli život naših junaka. Toliko je to maestralno predstavio Vila da sam zapravo osetio to uzbuđenje, kao da gledam dobar vestern i još bolju akciju.

Poslednja trećina mi zapravo spušta utisak o celoj priči, odnosno sve od momenta kada su Teks i Kit zarobljeni u rudniku pa do kraja priče koja se završava izuzetno antiklimatično. Kao da je potpuno druga osoba zadužena za pisanje scenarija (recimo Nici iz današnjih dana ), pa se ceo rasplet dešava nekako naglo i cela akcija nakon toga je izuzetno jednolična i monotona. Teks i Karson trče gore dole po hodnicima, Crni Tigar ih prisluškuje pa otvara neke zamke, da bi im na kraju pobegao! Potpuna suprotnost celoj epizodi, sjajnoj misteriji koju je Nici gradio dve trečine priče o sekti i njihovom enigmatičnom i zastrašujućem vođi, majstoru laži i okrutnosti. Šteta što se epizoda ovako završila inače bi definitivno bila možda i najinteresantniji rad na Teksu; no i ovako meni spada među najdraže Teksove koje sam pročitao i sasvim je jasno zašto je u pitanju jedna kultna priča! Jedva čekam da pročitam nastavak, u čitanju ove priče sam izuzetno uživao i verujem da ću joj se nekad vratiti u budućnosti.



anto Posted - 21/09/2024 : 00:00:54
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto

šta znači "antiklimatično" goinže?



Gde sam to napisao? Sad ne mogu da se snadjem gde sam to napisao.
Mozda nisam najsrecnije izabrao izvedeni pridev, verovatno sam ga preuzeo iz engleskog, cuo tamo negde. Valjda postoji ta rec u srpskom jeziku, izvedena iz antiklimaks - suprotno od vrhunca, neefikasna zamena za klimaks.



Poslednja trećina mi zapravo spušta utisak o celoj priči, odnosno sve od momenta kada su Teks i Kit zarobljeni u rudniku pa do kraja priče koja se završava izuzetno antiklimatično. Kao da je potpuno druga osoba zadužena za pisanje scenarija (recimo Nici iz današnjih dana ), pa se ceo rasplet dešava nekako naglo i cela akcija nakon toga je izuzetno jednolična i monotona.
going going Posted - 20/09/2024 : 20:42:50
quote:
Originally posted by anto

šta znači "antiklimatično" goinže?



Gde sam to napisao? Sad ne mogu da se snadjem gde sam to napisao.
Mozda nisam najsrecnije izabrao izvedeni pridev, verovatno sam ga preuzeo iz engleskog, cuo tamo negde. Valjda postoji ta rec u srpskom jeziku, izvedena iz antiklimaks - suprotno od vrhunca, neefikasna zamena za klimaks.

A evo i mog osvrta na Povratak Crnog tigra.



Povratak Crnog tigra
Nizzi/Civiteli

recenzija: https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-lu-75-77-povratak-crnog-tigra/522/


Veliko razocarenje je Povratak Crnog Tigra. Ovo je ustvari manje komplikovana kopija prvog susreta, opet Crni Tigar pravi svoju kriminalnu mrezu samo umesto u Koloradu, radi to u Nju Orleansu. Opet se oslanja na silne neke ispod sebe dok on sedi sa svojom maskom na glavi. Jos mi nije jasno zasto se onoliko iznervirao kada mu je Levasseur licno u hramu/skrovistu saopstio da su Teks i Karson tu, kad ih je on licno video dok je bio preprusen u onog bradatog u kociji. Nikakav master plan nije smislio kako ce da se osveti nego nek ih pojedu aligatori. Nista se novo ni zanimljivo nije desilo u prici. Opet prisluškivanje, slučajnosti do granice apsurda, uvek su nasi junaci na pravom mestu u pravo vreme. A tek kako se Teks resio zombija, totalna glupost. Jedini zanimljivi likovi u prici su zanosna Lohan i vudu vrac Omor koji uopste nisu iskorisceni. Bas bezveze.

Nikad nisam bio ni preveliki ljubitelj Civitelijevog crteza - nekako mi je sterilan i ukocen, neatmosferican ali ovde je vrlo dobar.

Villine naslovne strane odlicne.

Hajde jos da vidimo i trece pojavljivanje crnog tigra u izvodjenju Nizzija, pretpostavljam da ce biti mozda cakk i najgore od ova 3, pa da nas onda Veseli Cetvrtak obraduje sa cetvrtim pojavljivanjem Crnog Tigra u maratonskom izvodjenju Bosselija i Venturija. To se nadam da je dobro i zivo me interesuje sta je Bosseli uradio sa likom Crnog Tigra.


Prica: 5
Scenario: 5
Crtez: 8
Naslovne strane (Villine): 10

Benoît Blary je autor B naslovne strane Zlatne serije. Proguglao sam ga malo, vrlo je dobar crtac, ne znam zasto je uradio ovako bezveze naslovnu stranu za koricu B. I ne znam zasto Francuz crta B koricu kada bi ona trebalo da bude rezervisana za alternativno vidjenje price domacih strip autora?
anto Posted - 18/09/2024 : 23:38:17
šta znači "antiklimatično" goinže?
Spock Posted - 18/09/2024 : 21:33:45
Mladi Tex upravo aktualan na kioscima:

https://www.stripovi.com/recenzije/mladi-tex-willer-mtx-lib-3-pinkerton-lady/3330/
koze123 Posted - 18/09/2024 : 20:54:15
Ostavio sam i u drugoj temi, ali mi ovde deluje da ljudi vise prate, pa copy/paste , ne zamerite.

Crni tigar



Scenario: Klaudio Nici

Crtež: Klaudio Vila

Prve dve trećine ovog stripa su fenomenalne, čak se može svrstati među najbolje radove Teksa (makar one koje sam ja čitao). Toliko interesantno i napeto, atmosferično i različito od klasičnih epizoda gde su negativci neretko jednolični, i gde je od samog starta jasno kako će se radnja završiti i u kom će pravcu ići. Za razliku od klasičnih epizoda i već viđenih radova, Teks i Karson se ovde zapravo dosta namuče da uhvate Crnog Tigra, te nisu dvojac koji vrlo jednostavno i bez imalo problema rešavaju misteriju. Crni Tigar je zato i jedan od boljih Teksovih negativaca, baš zato što je dva (može se sa pravom reći čak i tri!) puta nasamario i prevario Teksa i Karsona.

Neke scene iz ovog stripa su mi izuzetno pamtljive i dobro napisane - kao recimo uvod koji se dešava u pozorištu, ili zaseda koju su pripremili za Teksa i Karsona u napuštenom gradiću; ono što sledi je napeta trka, puna adrenalina i akcije, borba za goli život naših junaka. Toliko je to maestralno predstavio Vila da sam zapravo osetio to uzbuđenje, kao da gledam dobar vestern i još bolju akciju.

Poslednja trećina mi zapravo spušta utisak o celoj priči, odnosno sve od momenta kada su Teks i Kit zarobljeni u rudniku pa do kraja priče koja se završava izuzetno antiklimatično. Kao da je potpuno druga osoba zadužena za pisanje scenarija (recimo Nici iz današnjih dana ), pa se ceo rasplet dešava nekako naglo i cela akcija nakon toga je izuzetno jednolična i monotona. Teks i Karson trče gore dole po hodnicima, Crni Tigar ih prisluškuje pa otvara neke zamke, da bi im na kraju pobegao! Potpuna suprotnost celoj epizodi, sjajnoj misteriji koju je Nici gradio dve trečine priče o sekti i njihovom enigmatičnom i zastrašujućem vođi, majstoru laži i okrutnosti. Šteta što se epizoda ovako završila inače bi definitivno bila možda i najinteresantniji rad na Teksu; no i ovako meni spada među najdraže Teksove koje sam pročitao i sasvim je jasno zašto je u pitanju jedna kultna priča! Jedva čekam da pročitam nastavak, u čitanju ove priče sam izuzetno uživao i verujem da ću joj se nekad vratiti u budućnosti.

wintermute Posted - 17/09/2024 : 16:28:47
Izazov za znalce Tex-a.

Coveku trebaju informacije o neobicnim Tex stripovima izdatim davno u Nemackoj. Koje su to zapravo epizode i kako su nastale? (On pretpostavlja mesanjem nekih drugih raznih epizoda)

Quebrasco Posted - 11/09/2024 : 23:19:22
#768
Scenarij: Pasquale Ruju
Crtež: Ernesto Garcia Seijas, Giovanni Freghieri
Naslovnica: Claudio Villa



https://shop.sergiobonelli.it/tex/2024/09/11/albo/il-ranch-sulla-sierra-1025086/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1726067096469.jpg--.jpg?1726067097000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1726067097048.jpg--.jpg?1726067097000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1726067097762.jpg--.jpg?1726067098000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1726067098268.jpg--.jpg?1726067098000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1726067098791.jpg--.jpg?1726067099000
Combatrock Posted - 11/09/2024 : 19:25:20
Novi Texonja ultra mega pozerska naslovnica
john connor Posted - 10/09/2024 : 10:04:31
Isti dojam za cupakabre, bas lose ispale. Lepo je videti Morisca ali ova epizoda samo prosek.

A slazem se sa combom i zistisom, lepo je libellus sve napravio oko Ucitelja, meni ovaj zavrsni deo jos i najbolji.
pcoro Posted - 09/09/2024 : 21:27:43
Pročitao sam i tu kratku, kolor priču. Tu mi je priča bolja, kraće je i nešto efektnija, ali više mi se sviđa crno bijeli Rubini. Čupakabre su one iste, očito je ovo neki prequel kako mihoci kaže.
mmihoci Posted - 09/09/2024 : 16:01:58
Tex redovna 748-749 (Libellus knjiga 141) je svojevrsni nastavak iz Tex kolor specijala 10 knjiga zadnja priča u toj knjizi (ili je ta priča predgovor dvobroju redovne serije, kakogod).
pcoro Posted - 09/09/2024 : 15:00:08
Nisam ni znao da je to bilo u Teksovom kolorcu, ne pratim ih jer nisam ljubitelj kratkih priča kod Teksa. Ali sad sam zaintirgiran, volio bi pročitati i usporediti, pa i vidjeti kako Rubiniju stoji boja. Ovako, napamet, moguće je i da je kraća verzija bolja jer ovdje ima dosta praznog hoda, a sporedni likovi nemaju nikakvu karizmu. Nek kaže netko ko je pročitao obe priče.
Deers Posted - 09/09/2024 : 14:48:33
Je to onda razrađena kratka priča iz 10. kolorca? I tamo su Čupakabre ispale malo bezveze na kraju.
pcoro Posted - 09/09/2024 : 10:30:19
Visoravan kostura - Burattini/Rubini



Riječka knjižnica je dobila ovo i Kraljicu vampira. Kud baš ta dva, bezvezna, a ne npr epski Vankuver Ok, ovo ima Rubinija pa sam ipak bio zadovoljan. Priča je retro i ful pravocrtna - na nekoj visoravni narod teroriziraju Čupakabre pa Teks i ekipa dođu i srede ih. Nema nekih iznenađenja, klasična filer priča. Rubini je dobar ali nije bilo baš mjesta da se iskaže. Meni ide na živce što crta previše nabildane likove, ali obožavam kad ima raskošne scenografije, čudovišta, egzotične lokacije, čudnu arhitekturu. Ovdje je svega toga bilo malo, samo je kod Čupakabri mogao pustiti mašti na volju, ali ne sviđa mi se kako ih je zamislio - previše su nabildane i načičkane glupim detaljima, djeluju pomalo.. računalno, steroidno.

Burattini je zlotvor, koliko je čovjek dosadan, koliko prepričava, to je nevjerovatno. Prva scena gdje se pojavljuje Teks:

Teks mlati tipa, želi da ovaj nešto prizna. Dolazi šerif.
Iz birtije Karson vodi drugog tipa.
Teks mu kaže: ajde, ponovi sad, da svi čuju, što je ovaj maloprije govorio
Tip: ponavlja
Teks: aha i onda je još rekao i ovo
Tip: baš tako, a onda je dodao i ono
Teks: i na kraju je rekao to i sad ćemo mi bla bla bla

Sve to da opravda zašto Teks goni neke bandite. Pa zašto tako drveno, usiljeno.. zašto prepričavanje, zašto Teks uopće mlati tipa da mu prizna nešto što je čuo i Teks i čitava birtija Zapravo mi je ok što ga mlati ali zašto to prepričavanje, i tako više manje kroz cijeli strip. Teks goni bandite, nekad bi se to samo konstatiralo u oblačiću gore i sve je bilo u redu
Dr. Zistis Posted - 08/09/2024 : 00:46:34
quote:
Originally posted by Combatrock

U trenucima dokolice vratih se davno ispricanim pricama.

Dobar je posao napravio Libellus sa trilogijom Ucitelj.

Prvi Ucitelj iz 1986 je delo gazde Bonelija i Leterija. Stare kuke su napravile dobru krimi pricu zacinjenu blagim hororom.

Jedanaest godina kasnije Nevidljiva pretnja se pretvorila u Uciteljev povratak. Ludens nas je prvi obradovao tom trodelnom epizodom Boselija i Leterija.

Jedna old school epizoda vrlo dobrog kvaliteta.

Trideset tri godine kasnije Pretnja postaje Sjena, a dvadeset dve godine kasnije Povratak postaje Sjena.

Boseli je tu. A crta Doti.

Naslovnice su odlicne.

A lepo su nakacili i 99 knjigu Libellusa El Supremo.

Ovde imamo 4 epizode urbanog puskaranja i sudar sa svim etnickim mafijaskim grupama ranog americkog podzemlja.







Slazem se, odlicna saga o Ucitelju, odlican potez Libelusa da sve odjednom objavi
Combatrock Posted - 07/09/2024 : 07:55:48
U trenucima dokolice vratih se davno ispricanim pricama.

Dobar je posao napravio Libellus sa trilogijom Ucitelj.

Prvi Ucitelj iz 1986 je delo gazde Bonelija i Leterija. Stare kuke su napravile dobru krimi pricu zacinjenu blagim hororom.

Jedanaest godina kasnije Nevidljiva pretnja se pretvorila u Uciteljev povratak. Ludens nas je prvi obradovao tom trodelnom epizodom Boselija i Leterija.

Jedna old school epizoda vrlo dobrog kvaliteta.

Trideset tri godine kasnije Pretnja postaje Sjena, a dvadeset dve godine kasnije Povratak postaje Sjena.

Boseli je tu. A crta Doti.

Naslovnice su odlicne.

A lepo su nakacili i 99 knjigu Libellusa El Supremo.

Ovde imamo 4 epizode urbanog puskaranja i sudar sa svim etnickim mafijaskim grupama ranog americkog podzemlja.




forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000