forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 suggestione per Sergio Bonelli Editore numero 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Garrett Posted - 13/08/2009 : 13:58:14
evo ako netko ima dobre veze sa tom izdavačkom kućom pa neka im uz onaj prvi prijedlog prenese i ovaj.
znači imam prijedlog za novoga junaka kojega bi mogli izbaciti u sergio bonelli editore. riječ je o prvom crnom junaku crncu-robu a radnja bi bila smještena u kaubojsko razdoblje. u grubo rečeno junak tipa Liberty Sam ali da se prati njegova priča od hapšenja u africi pa na par epizoda put od afrike do amerike brodom itd dalje pustolovine i stanje stvari kako je to bilo u ono vrijeme pa npr građanski rat ali da se sve vrti oko toga lika koji bi se zvao npr Moses ali da se strip zove po njegovom afričkom imenu. također on bi pričao avanture iz vremena dok je još lovio po africi itd dalo bi se napraviti barem 200-tinjak epizoda.
što vi mislite ja mislim da bi to bi odličan potez
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
-jeremija- Posted - 03/09/2012 : 09:17:24
Što ste odmah pokopali čoveka xD

Ideja je simpatična, nema šta, samo ja ne bih radio 200 ni 300 ni 500 epizoda, već neki mini serijal od recimo 18 epizoda, što počinje kad naš Liberty Sam pobegne sa plantaže na kojoj je radio ubijajući recimo starog vlasnika plantaže, dok ga njegovi sinovi jure, bla bla bla, malo klišea, u svakom slučaju, serijal bi završio tragično, jer da bi bio happy end, mora da traje duže, a društvo ima poentu da je iovako long shot, kad pogledaš, i Demian je bio kratki serijal.

Naravno, ostavimo mogućnost izlaženja specijala...

A ti Garrete, nemoj se nadati da će ovde zaći neki lovac na priče iz SBE, da će ti zakucati preko PM-a na profil i ponuditi pare da otkupi priču...

Za to moraš da se boriš i nogama i rukama, osim ako se dvoumiš i plašiš da će se pošteno nasmejati na tvoju priču kao velika većina društva odavde.

A sem toga, možeš im prevesti i na engleski, verujem da SIGURNO imaju nekoga ko im radi sajt na engleskom, pa bi taj isti mogao da im prevede mail, ako su već 99% nepismeni...
HarryBlock Posted - 03/09/2012 : 00:15:32
Ma jasno je sta bi bilo sa njima na kraju, ona ima 15-16 godina, u africi bi u to vreme vec imala bar dvoje dece.
quote:
Originally posted by nemanja93

I sta bi sa Jabali i malom devojcicom?
Koji haos od topica :)

nemanja93 Posted - 02/09/2012 : 16:24:44
I sta bi sa Jabali i malom devojcicom?
Koji haos od topica :)
Garrett Posted - 31/08/2009 : 16:30:16
ne treba ići glavom kroz zid.. uostalom koliko bi mi vremena trebalo da se prevedem preko riječnika? neka oni to ovdje vide i neka se malo zainteresiraju, da se zapitaju vidi, vidi što bi ovo moglo biti ovo je nešto što nas zanima pa se raspitaju itd
Milos Bosnjak Posted - 31/08/2009 : 14:35:31
Pa posalji mail boneliju, da vidimo sta on kaze.
Garrett Posted - 31/08/2009 : 14:07:36
ajde neka bude 300 ali 500 nema smisla
Colt Posted - 31/08/2009 : 13:58:07
Samo 250 brojeva? Tu bi bilo materijala za barem 500 epizoda.
Garrett Posted - 31/08/2009 : 13:36:29
ne želim otvarati novi topic pa cu ovdje napisati kako bi taj serijal išao i kakva bi bila radnja. Glavni lik bi se zvao Jabali (na svahiliju to znači jak ko stijena http://www.namesite.com/index.php?rword=strong ) pa bi se tako zvao i cijeli strip. radnja bi bila prvih 100 tinjak brojeva se odvijala u Africi, znači bilo bi tu svega (nijedan serijal bonelli nije se odvijao u africi, osim kraćih avantura zagora, mr.no, k.mark..!), nešto strip tipa tarzan ili mister no, puno avanture, vratolomnih akcija, vrijeme radnje 1860-1870-e... oko 10 og broja dogodila bi se prva važnija mini serija u sklopu serijala: na teritorij gdje živi taj lik Jabali zalutala bi ekspedicija i svi bi izginuli osim 12-godišnje djevojčice koju bi spasio taj lik od sigurne smrti. on bi se počeo brinuti za nju, sprijatelji bi se i on bi nju čuvao kroz pustolovine i ona bi s vremenom prebolila svoje roditelje i postala veseli suputnik od Jabalija. znači stotinjak epizoda bi bilo na afričkom tlu, a koncept bi bio kao kod zagora. kao što zagor ima darkwood tako bi taj lik imao neku svoju pokrajinu u kojoj bi održavao red, bilo bi tu svakavih krijumčara, lovaca na bjelokost, pobune nekih plemena (kao indijanci u darkwoodu!), velikih neprijatelja itd svega i svačega.

nakon tih 100 tinjak priča taj bi glavni lik upao u probleme, završio bi u robovlje, i svezanog bi ukrcali u brod za ameriku. da stvar bude zanimljivija djevojčica koju je spasio završava na drugi brod za europu i negdje u engleskoj je posvaja neka bogata obitelj koja ju cijelo vrijeme iskorištava. cijelo to vrijeme glavni lik Jabali bi razmišljao o tome kamo je djevojčica završila i kako da je oslobodi. par brojeva bi se odvijalo na brodu i tada bi taj crnac napokon stigao u ameriku gdje ga prodaju nekoj obitelji za roba. on pobjegne nakon 2-3 epizode i priključuje se gerilskim odredima koji sudjeluju za Sjever u ratu i tu radi svakojake akcije i sabotaže. kako stiže na kraj rata rat ubrzo završava i on se u americi ukrcava na brod za englesku. sada velika eksplozivna završnica. nakon nekog vremena lik pronalazi obitelj u koju je smještena nesretna djevojčica i on ju izbavlja od njih i za sobom ostavlja ruševine dvorca u kojoj je živjela ta obitelj..postavio je eksploziv i raznjeo cijeli dvorac od te bogate obitelji. uspijeva pobjeci iz engleske i na kraju serijala kada bi djevojčica npr imala 15-16 godina oni se vraćaju u afriku i tu sretno završava serijal oko 250-tog broja.
crtači za serijal (ne znam dali su svi od ovih živi): Della monica, andreucci, gamba, ferri, ambrosini, bianchini...
scenaristi:nizzi, mignacco, colombo, burattini...
Hajo Posted - 15/08/2009 : 15:21:46
Postoji, postoji!!!!
Hajo Posted - 15/08/2009 : 15:15:43
Ček, ček! A postoji li i suggestione per Sergio Bonelli Editore numero 1????!!!!
Hajo Posted - 15/08/2009 : 15:14:38
JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ!!!!!!
LK Posted - 14/08/2009 : 16:53:24
U kojoj epizodi bi se otkrilo da je on u stvari pustio da ga nacine robom ne bi li tako dospeo u Ameriku? A ona mu je bila cilj jer je to domovina njegovog oca koji je jednom u drustvu nekog lovaca na vestice prespavao u selu njegove majke. Mati mu je naravno umrla na porodjaju a posto mu baba nije bila sigurna, on je morao preci okean da otkrije istinu i sazna dal mu je otac mali debeli meksikanac ili veliki divljak sa cudnim simbolom na crvenoj majci.:)
Verujem da bi strip bio hit.:)

Garrett Posted - 14/08/2009 : 16:51:06
krepaj
solar Posted - 14/08/2009 : 16:34:12
quote:
Originally posted by weljko94

Ja mislim da je bolje da taj crnac stupi u odrede konfederacije, boreci se protiv crnachkih najgorih neprijatelja "severnjaka".
Zatim ce zbog neocekivanih problema reshiti da promeni boju kozhe za shta je odgovoran niko drugi do helingen koji je u njegovu novu kozhu ugradio neverovatan pigment sa mirisom znoja koji mu daje mogucnost da zivi dosta duzhe nego obichan covek.
Zatim menja ime u Majkl Dzekson i odlazi da peva po kafanama...



stefa Posted - 14/08/2009 : 15:41:24
quote:
Originally posted by Colt

quote:
Originally posted by Garrett

uopće me ne zanimaju ti vaši loši komentari, sada kad sam ja promjenio naslov siguran sam da ce nekoga iz SBE zainteresirati pa da će se malo raspitati za ovaj prijedlog.
neki su shvatili da je ovo dobra ideja a neki nisu a tko vam je kriv ali da strip izađe čitali biste ga.u tome je stvar, kad treba pohvaliti ideju itd onda ismijavate a da strip izađe kupili biste ga



Mogu odmah da ti kazem da i, kada bi se neko iz SBE zainteresovao za ovaj predlog (a nece, jer price o crncima-robovima i sl nisu popularna tema u Italiji, sto pokazuje i broj prica Texa, Zagora, MV i slicnih koje za junake imaju crne robove, kao i kvalitet i znacaj tih prica), ponudili bi ti da probno napises svoja scenarija. Nizzi, Burattini ili Mignacco nece pisati za tebe niti ce raditi bilo sta po tvojim smernicama.

Tako je Colt!
Colt Posted - 14/08/2009 : 14:41:42
quote:
Originally posted by Garrett

uopće me ne zanimaju ti vaši loši komentari, sada kad sam ja promjenio naslov siguran sam da ce nekoga iz SBE zainteresirati pa da će se malo raspitati za ovaj prijedlog.
neki su shvatili da je ovo dobra ideja a neki nisu a tko vam je kriv ali da strip izađe čitali biste ga.u tome je stvar, kad treba pohvaliti ideju itd onda ismijavate a da strip izađe kupili biste ga



Mogu odmah da ti kazem da i, kada bi se neko iz SBE zainteresovao za ovaj predlog (a nece, jer price o crncima-robovima i sl nisu popularna tema u Italiji, sto pokazuje i broj prica Texa, Zagora, MV i slicnih koje za junake imaju crne robove, kao i kvalitet i znacaj tih prica), ponudili bi ti da probno napises svoja scenarija. Nizzi, Burattini ili Mignacco nece pisati za tebe niti ce raditi bilo sta po tvojim smernicama.
Škrky Posted - 14/08/2009 : 13:26:01
Kako čujem, ne zalaze ovih dana iz SBE na ove stranice.

Još je feragosto
Opti Posted - 14/08/2009 : 11:35:21
Ne znam,ja ga ne bih kupio.
Možda ostali bi.
Garrett Posted - 14/08/2009 : 11:30:28
uopće me ne zanimaju ti vaši loši komentari, sada kad sam ja promjenio naslov siguran sam da ce nekoga iz SBE zainteresirati pa da će se malo raspitati za ovaj prijedlog.
neki su shvatili da je ovo dobra ideja a neki nisu a tko vam je kriv ali da strip izađe čitali biste ga.u tome je stvar, kad treba pohvaliti ideju itd onda ismijavate a da strip izađe kupili biste ga
Škrky Posted - 14/08/2009 : 10:03:04
Točno. Šteta, jer su Garrettove ideje i prijedlozi vrlo simpatični.

Ali nema ih smisla iznositi pred neozbiljne ljude.
Opti Posted - 14/08/2009 : 09:55:08
Ne mogu vjerovati u koju se farsu pretvorio ovaj topic.
karven Posted - 14/08/2009 : 09:33:16
http://www.youtube.com/watch?v=SMCki0Z_AlA&feature=related
weljko94 Posted - 13/08/2009 : 21:01:51
Ja mislim da je bolje da taj crnac stupi u odrede konfederacije, boreci se protiv crnachkih najgorih neprijatelja "severnjaka".
Zatim ce zbog neocekivanih problema reshiti da promeni boju kozhe za shta je odgovoran niko drugi do helingen koji je u njegovu novu kozhu ugradio neverovatan pigment sa mirisom znoja koji mu daje mogucnost da zivi dosta duzhe nego obichan covek.
Zatim menja ime u Majkl Dzekson i odlazi da peva po kafanama...
Garrett Posted - 13/08/2009 : 20:42:56
pa u tome je draž kad malo bolje razmisliš. zamisli koje bi to bile vratolomne situacije
Colt Posted - 13/08/2009 : 20:38:44
Hmm... o njoj brine covek koji sa svojim odredom ide u samoubilacke akcije iza juznjackih linija? Zaista nevidjeno i nezamislivo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000