forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mister No(VC)-diskusije o novim-starim epizodama

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
drakulloni Posted - 01/10/2009 : 11:42:14
Bom Dia amigosi!
Pokrecem ovaj topik u nameri da kazemo i poneku lepu rec o novim epizodama omiljenog nam pilota. Na vecini tematskih celina koje su posvecene MR.NO-u na ovom forumu uglavnom se prica o kvalitetu starih epizoda, njihovoj neuporedivosti sa ovim novim izdanjima, nostalgiji za starim scenaristima....itd.
Ipak, kao strastveni ljubitelj ovog junaka, smatram da i novije epizode imaju sasvim zadovoljavajuci kvalitet i da sa sobom nose prepoznatljivu harizmu Jerry Drake-a. Ja ih svakako citam sa velikim uzivanjem. Pored toga, ova izdanja dostupna su mladjim citaocima, nekim novim klincima koji svakog cetvrtka jure na trafiku, i ne treba im ubiti pocetnicki entuzijazam. Prvi strip ovog junaka koji sam procitao nosio je naziv >Cudo Nevidjeno< i za mene je tada bukvalno to i predstavljao. Od tada smo ja i MR.NO nerazdvojni, i on je kao strip junak uticao u velikoj meri na formiranje moje licnosti. U najpozitivnijem smislu. Predpostavljam da je nekome,ko se sada prvi put susrece sa novim epizodama,isti ili slican osecaj.
Nadam se da ce ovde biti vise reci o pricama koje su smestene izmedju korica, jer to je sustina svakog stripa. Kritike su neizbezne, ali se nadam ljudima koji mogu da uoce i istaknu dobre strane novih avantura koje nam donosi VC.



Prošlo je nešto više od godinu dana od kada je startovala ova tema. U tom periodu objavljeno je dosta kvalitetnih epizoda, mnoštvo avantura o kojima smo veselo čavrljali na ovaj ili onaj način

Ključna stvar je to da se u "trafikama", a samim tim i u našim domovima pojavio, glavom, bradom, jaknom i pajperom Mister NO od prvog broja tako da od sad pa na dalje, ovde možemo da diskutujemo (stručno i naučno ) i o starim dobrim epizodama omiljenog nam pilota
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alanford Posted - 05/11/2011 : 14:46:25
Svaka im cast!
Snake Plissken Posted - 05/11/2011 : 10:47:25
Ljubi vas Snejk tako duhovite. :D
Ultras Posted - 04/11/2011 : 23:54:26
quote:
Originally posted by dessa

Jok. Moraćeš da kupiš i onu pre nje i onu posle.



I čekaće 3 meseca


dessa Posted - 04/11/2011 : 23:41:31
Jok. Moraćeš da kupiš i onu pre nje i onu posle.
Snake Plissken Posted - 04/11/2011 : 23:32:15
Je li epizoda jednodelna? U smislu da me ne interesuje da uzimam redovne ako se nastavlja, ovo bih uzeo zbog omaza Serdju.
Kojot Posted - 04/11/2011 : 23:23:41
Bice i u mojoj kolekciji!!!
Bruce Springsteen Posted - 04/11/2011 : 22:43:32
Pohvale Svakako će ovaj broj biti u mnogim kolekcijama čak i onih koji ne skupljaju ovu ediciju M.Noa
kasper Posted - 04/11/2011 : 22:29:00
Dusman je ovo uradio kako treba!
Koresh Posted - 04/11/2011 : 19:54:16
prijatno iznenađenje i pravi način odavanja počasti
TraX Posted - 04/11/2011 : 18:54:14
sve pohvale!! svaka cast!!
cronos six Posted - 04/11/2011 : 16:43:36
svaka cast v.cetvrtku za veliki i znacajan dodatak.100%ispravno.bravo!
kasper Posted - 04/11/2011 : 09:54:45
Lepo, iako ne uzimam VC MN ovo se uzima zasigurno.
Bat Baterton Posted - 04/11/2011 : 09:54:07
Svaka čast VČ na ovim dodacima u čast Bonelija!
Poli Posted - 04/11/2011 : 09:00:32
Lepo, lepo, nema sta.

Kupit ce se, zna se.
velka031 Posted - 04/11/2011 : 01:22:25
To se svakako kupuje, a vidim da i novi Zagi izlazi u četvrtak, sjajno!
goksi Posted - 04/11/2011 : 00:14:34
Novi Mister No od Veselog četvrtka, broj 39.



Iz poštovanja prema gospodinu Boneliju uvodna strana je umesto teksta ostala crna



Posle završne table stripa ide tabla koju je kao posvetu nacrtao Fabiano Ambu



Na sledećoj stranici (broj 100) ide tekst pod nazivom "Odlazak velikana" posvećen Serđu Boneliju. Tu su sa strane fotografije koje je gospodin Boneli napravio prilikom svojih poseta Brazilu. Dat je i primer kako je Serđo implementirao svoja iskustva u serijal (na desnoj tabli dve slike skroz dole desno).



strana 102, strip "Mister Bo" (Markos ga je postavljao ovde prevedenog)

bjelolasica Posted - 22/09/2011 : 21:07:41
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa prodaju u paketu na kioscima, samo što upare redovni broj plus maxi... Ma i ja sam ih kupio u remitendu ove zadnje. Najviše mi je žao što su ukinuli ove nove Nolittine epizode u maxiju. Za redovnu i specijale mi i nije žao.


Očito LU nije znao kako da 16 stripova podijeli u maxi po 3 u maxiju. Nisu želili da 1 ostane sam.
DeeCay Posted - 22/09/2011 : 17:05:50
Pa prodaju u paketu na kioscima, samo što upare redovni broj plus maxi... Ma i ja sam ih kupio u remitendu ove zadnje. Najviše mi je žao što su ukinuli ove nove Nolittine epizode u maxiju. Za redovnu i specijale mi i nije žao.
hrvoje23 Posted - 22/09/2011 : 12:29:40
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by duck

Ova azijska saga bi trebala trajati do originalnog broja 342 - Rio de Janeiro, a to bi trebao biti broj 51 kod Veselog cetvrtka. Ako ostane tromjesecni ritam, to je jos 13 epizoda, znaci nesto vise od tri godine.




Blago nama, tri godine


Budi sretan LU ili ga uopće ne izdaje, a baš su krenuli kao maxi zadnjih 16 epizoda pa i to obustavili.



Mogli su barem to završiti. Kad su vec i specijale obustavili...
Mogli su kasnije u striparnicama prodavati u paketu sve te maxije.
bjelolasica Posted - 21/09/2011 : 22:57:53
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by duck

Ova azijska saga bi trebala trajati do originalnog broja 342 - Rio de Janeiro, a to bi trebao biti broj 51 kod Veselog cetvrtka. Ako ostane tromjesecni ritam, to je jos 13 epizoda, znaci nesto vise od tri godine.




Blago nama, tri godine


Budi sretan LU ili ga uopće ne izdaje, a baš su krenuli kao maxi zadnjih 16 epizoda pa i to obustavili.
velka031 Posted - 21/09/2011 : 10:40:20
quote:
Originally posted by duck

Ova azijska saga bi trebala trajati do originalnog broja 342 - Rio de Janeiro, a to bi trebao biti broj 51 kod Veselog cetvrtka. Ako ostane tromjesecni ritam, to je jos 13 epizoda, znaci nesto vise od tri godine.




Blago nama, tri godine
duck Posted - 21/09/2011 : 10:20:25
Ova azijska saga bi trebala trajati do originalnog broja 342 - Rio de Janeiro, a to bi trebao biti broj 51 kod Veselog cetvrtka. Ako ostane tromjesecni ritam, to je jos 13 epizoda, znaci nesto vise od tri godine.
Pajtos Posted - 08/09/2011 : 10:50:28
#38


050 do kraja serijala!
(taman od prve peMzije da kupim zadnji )
kandraks Posted - 07/09/2011 : 12:20:26
51 broj do kraja serijala...
Milos Bosnjak Posted - 07/09/2011 : 12:19:02
Sta znaci jos 51 do kraja (par postova iznad)?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000