forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli-prodaja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 12/12/2011 : 21:00:43
iskopa san podatke od prije otprilike godinu dana.
8./9. 2010.

Tex 220 000
Dylan D 160 000
Julia 50 000
Nathan N 48 000
Dampir 42 000
Zagor 40 000
Brendon i MM po 30 000
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Pavel Posted - 14/12/2011 : 15:51:29
quote:
Originally posted by Solid Snake

quote:
Originally posted by solar

Što se tiče Wikipedije, ti podaci su stari sto godina.

Podaci mozda i jesu stari.Ali...
Mesecno izlaze 5 izdanja Texa(redovni,2x nuova ristampa,tre stelle,tutto).Po meni,prodaju se ukupno od sva ta izdanja,mesecno bar 500 000 primeraka sigurno.



Nema ni najmanje šanse. Reprinti idu u zanemarivoj nakladi, pogotovo sada kad je cijeli Texov serijal reprintan u koloru.
Solid Snake Posted - 14/12/2011 : 14:29:48
quote:
Originally posted by solar

Što se tiče Wikipedije, ti podaci su stari sto godina.

Podaci mozda i jesu stari.Ali...
Mesecno izlaze 5 izdanja Texa(redovni,2x nuova ristampa,tre stelle,tutto).Po meni,prodaju se ukupno od sva ta izdanja,mesecno bar 500 000 primeraka sigurno.
DOMI Posted - 14/12/2011 : 09:26:24
nisu problem cijene stripa (koliko tek u kafićima ostavljamo?), niti je problem internet (stripovi na webu većini su nezanimljivi i odbojni)... problem je taj što nove generacije općenito vrlo malo čitaju... dakle, možemo očekivati daljnji lagani PAD prodaje svih izdanja i u ITA
______________________________________________________________________________________________________________________________________
42 godine Alan Forda u HR
dzoni Posted - 14/12/2011 : 00:37:52
upravo to,,,
solar Posted - 13/12/2011 : 17:01:15
Što se tiče Wikipedije, ti podaci su stari sto godina.
Imrahil Posted - 13/12/2011 : 17:00:05
Zagor grabi ka trećem mestu, Zagor se sve bolje prodaje, 50000 uskoro!! A linka da to pročitamo nigde
Solid Snake Posted - 13/12/2011 : 16:45:21
quote:
Originally posted by dzoni

pavele...ovi podaci su za regularne serije...kad se dodaju tutto i razni reprinti onda su podaci mnogo bolji....tu naravno haraju teks i dilan dog....imam recimo podatak da zagor racollta ide u 5000 primneraka....ali tutto izdanja teksa i dilana idu veoma dobro...zapravo teks i dilan su lokomotiva sergio bonelli kuce

Evo sta kaze Wikipedia.

Sergio Bonelli Editore S.p.A. è presente sul mercato del fumetto italiano fin dagli anni quaranta ed è la casa editrice indiscussa leader del settore in Italia, con oltre 25 milioni di copie vendute annualmente. Tex e Dylan Dog, le due testate più famose della Casa editrice, vendono ogni mese oltre 800 000 copie.

znaci prodaju godisno 25 milione od kojih samo Tex i Dylan se prodaju u 800 000 primeraka mesecno(verovatno sva izdanja,reprinti,tutto,specijali,giganti).

p.s.niko nije dao podatak koliko se manga prodaje u Italijana.Manga je ispred Topolina i Texa sigurno.U italiji postoje striparnice u koje se prodaje iskljucivo manga stripove.
solar Posted - 13/12/2011 : 15:52:44
quote:
Originally posted by dzoni

....imam recimo podatak da zagor racollta ide u 5000 primneraka....



Da ali to je razumljivo jer u racollti su brojevi stari samo par godina.
solar Posted - 13/12/2011 : 15:50:28
Nažalost oni u SBE žive u kamenom dobu. Tek kad im se prodaja Texa spusti na 50.000, vjerovatno će se netko sjetiti da bi se moglo iskoristiti i internet za prodaju on-line izdanja i sl.
Napokon bi na taj način mogli dobiti table u originalnom formatu/rezoluciji.
Kako se prije nisu sjetili izbaciti kolor ediciju Texa ili Dylana?!
dzoni Posted - 13/12/2011 : 15:43:53
pavele...ovi podaci su za regularne serije...kad se dodaju tutto i razni reprinti onda su podaci mnogo bolji....tu naravno haraju teks i dilan dog....imam recimo podatak da zagor racollta ide u 5000 primneraka....ali tutto izdanja teksa i dilana idu veoma dobro...zapravo teks i dilan su lokomotiva sergio bonelli kuce
Pavel Posted - 13/12/2011 : 13:41:46
Mene je šokirao Nathan. Mislio sam da je negdje uz bok Dylanu kad ono 48 000 .
Takav pad prodaje ukazuje da nešto ne valja u izdavačkoj politici Bonellija. Naravno da naklade ne mogu biti kao prije dvadeset godina, ali nije istina da ljude više ne zanima strip: u Francuskoj konstantno raste prodaja albuma već godinama, čitao sam negdje da je i u Americi porasla naklada nakon onih silnih holivudskih ekranizacija, mange su preplavile sva tržišta...
Prije pet-šest godina pokrenut je kolor reprint Texa, cilj je bio reprintati prvih 100 brojeva na velikom formatu u boji. Prodaja je bila iznad najoptimističnijih očekivanja (govorilo se o više stotina tisuća primjeraka)unatoč cijeni od 10 eura i tjednom ritmu izlaženja, što znači da je mjesečno za reprint Texa trebalo izdvojiti 40-50 eura; na kraju je uspješno reprintan cijeli serijal (+500 brojeva). Uspjeh projekta vjerojatno leži u činjenici da je partner bila najveća novinska kuća u Italiji (La Repubblica) koja je bila snažna medijska potpora (reklama je stalno stajala na web stranici kao i kioscima). Možda upravo u takvim povezivanjima treba tražiti rješenje izaska iz krize, naklade sigurno neće vrtoglavo rasti, ali se može zaustaviti njihov pad i osigurati kakav-takav oporavak.
kasper Posted - 13/12/2011 : 13:38:41
quote:
Originally posted by King Warrior
ono sto je najvaznije da Zagi kao jedini biljezi porast prodaje.
To je dobar znak, automatski znaci da dolaze novi citaoci.



Da, da . Sto se NN i Dilana tice, tu ocekujem veci pad u bliskoj buducnosti.
dessa Posted - 13/12/2011 : 13:34:33
Možda je to zbog jubileja. Sigurno je ne mala pažnja bila posvećena pedesetogodišnjci.

Videćemo da li će se taj trend nastaviti i u narednim godinama.
lwood Posted - 13/12/2011 : 13:32:21
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by dzoni

pre 10 godina zagor je bio tek na 9.mestu po prodaji u italiji..znaci 8 junaka bilo je ispred zagora po prodaji...sada je situacija bolja i zagor se nalazi negde na 5 mestu...


od ove godine najvjerovatnije cak na trecem.



mrtva trka za treče misto
King Warrior Posted - 13/12/2011 : 13:20:28
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by I like girlz

meni je ovdje neshvatljivo da su julia i dampyr iznad zagora.

ako su podaci tačno, naravno.



zašto? očito je dio starih čitalaca odusta od zagija.
a mlađi se navukli na nove stvari


ono sto je najvaznije da Zagi kao jedini biljezi porast prodaje.
To je dobar znak, automatski znaci da dolaze novi citaoci.
King Warrior Posted - 13/12/2011 : 13:18:29
quote:
Originally posted by dzoni

pre 10 godina zagor je bio tek na 9.mestu po prodaji u italiji..znaci 8 junaka bilo je ispred zagora po prodaji...sada je situacija bolja i zagor se nalazi negde na 5 mestu...


od ove godine najvjerovatnije cak na trecem.
---dp--- Posted - 13/12/2011 : 01:47:56
quote:
Originally posted by dzoni

da ovo su podaci samo za aktuelna izdanja bez reprint i raznih tutto serija...naravno kad se zbroje sve tuto serije..teks i dilan drze vise od 70 posto kuce boneli..



Sto znaci da "Bonelli" nece propasti nikad, jer ovo sve moze i da se pogasi slobodno, a mi smo frktali kad je ugasen Mister No
dzoni Posted - 13/12/2011 : 01:30:46
pre 10 godina zagor je bio tek na 9.mestu po prodaji u italiji..znaci 8 junaka bilo je ispred zagora po prodaji...sada je situacija bolja i zagor se nalazi negde na 5 mestu...
dzoni Posted - 13/12/2011 : 01:24:22
I like girlz...zagor je kod nas uvek bio broj jedan ali u italiji nije...ipak drzi se jos uvek
lwood Posted - 13/12/2011 : 00:54:01
quote:
Originally posted by I like girlz

meni je ovdje neshvatljivo da su julia i dampyr iznad zagora.

ako su podaci tačno, naravno.



zašto? očito je dio starih čitalaca odusta od zagija.
a mlađi se navukli na nove stvari
I like girlz Posted - 13/12/2011 : 00:36:36
meni je ovdje neshvatljivo da su julia i dampyr iznad zagora.

ako su podaci tačno, naravno.
dzoni Posted - 13/12/2011 : 00:09:54
da ovo su podaci samo za aktuelna izdanja bez reprint i raznih tutto serija...naravno kad se zbroje sve tuto serije..teks i dilan drze vise od 70 posto kuce boneli..
DeeCay Posted - 13/12/2011 : 00:05:24
quote:
Originally posted by Solid Snake

Sledeci sa gasenje je ocito MM.
Inace trenutno Bonelli zivi od reprinte(samo Tex i Dylan imaju po 3-4 reprinte)...



Ne dam MM!! Ja se ne bojim za MM, prije će drugi serijali svisnuti nego ovo.

A za reprinte si u pravu, Tex sigurno nema takvu prodanu nakladu samo s novim izdanjima.
solar Posted - 12/12/2011 : 23:36:23
Izrazit ću zdravu dozu skepse, dok ne pročitam/čujem te podatke od samog Burattinija. :)
dzoni Posted - 12/12/2011 : 23:32:37
za 50 000 niko nije potvrdio..to su price za sad...ako su tacne odlicno..a za 45 000 je sam bure reko..da su sa 40 000 povecali prodaju i da je 45 000 i da se nadaju brojci od 50 000....sem na sajtovima o povecanju prodaje je pricao i uzivo na raznim sajmovima stripa....plus podatak da je zagor jedini sa povecanjem prodaje u boneliju....sve ovo cuo sam pricao je sam bure uzivo a i imao sam priliku i procitati na internetu ali se stvarno sad nemogu setiti te stranice....

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000