forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex LU 113 - Vjetar mržnje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
selanne Posted - 11/10/2012 : 15:21:11



http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.5068d29b86fb4c18a35e41729c7cad5b.tex-113-vjetar-mrznje.aspx
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 17/10/2012 : 21:58:30
U počecima je Tex imao i više stranica, pa su ga smanjili na 112. U starijim brojevima, koje smo imali prilike čitati u Zlatnoj seriji većina Texovih epizoda bi stala u dva ili tri stripa, i još bi bili ubačeni dodaci. MIslim da je prosjek bio oko 200 strana po epizodi. Poneka epska epizoda bi išla i u više nastavaka, ali takve su se obično pamtile (Tex u tamnici, Kento ne oprašta...)
U novijim epizodama se primjećuje kako se priča na silu navlači. Boseli ne pretjeruje u toma, npr. sad smo imali kraće priče Sablasni rudnik, Vrag sa siere ili Šerif u nevolji, ali Nizzi ubija. Ova aktualna priča, kao i ona prije nje, sa Civitelijem su pune stranica u kojima se ništa ne događa - Teksu treba cijela strana da uđe u tvrđavu, pozdravi kakvog poznanika ili da Teks i Karson siđu sa konja. Na kraju priča ima 330 stranica, a stala bi na duplo manje.
Da je Nizzi pisao npr. Sablasni rudnik, vjerovatno se Teks ni do dana današnjeg ne bi uspio uputiti u ona brda.
Mr. Bushido Posted - 17/10/2012 : 16:01:05
quote:
Originally posted by jaki

Dosta dugo u Italiji su vladale strišije.Ovaj nama sada normalni a onda revolucionarni format je njima bio kad se pojavio vauu. A zatim dužinu bonellijevih stripova je odredila produkcija.Znači koliko se može mjesečno napraviti stranica.kao i kod amerikanaca.S tim da im je produkcija različitog tipa.Npr. u uk je opet druga vrsta produkcije u japanu i fr opet različito.


Ali dužina pojedinih epizoda u SAD-u, Francuskoj, Japanu i Velikoj Britaniji je ipak bitno kraća i mislim da to značajno utječe na kvalitetu samih epizoda.

Talijani inzistiraju na tom romanskom formatu, a rijetko sam posvjedočio naslovima (to jest, epizodama) koji su od tog formata kvalitativno profitirali.
jaki Posted - 17/10/2012 : 15:49:30
Dosta dugo u Italiji su vladale strišije.Ovaj nama sada normalni a onda revolucionarni format je njima bio kad se pojavio vauu. A zatim dužinu bonellijevih stripova je odredila produkcija.Znači koliko se može mjesečno napraviti stranica.kao i kod amerikanaca.S tim da im je produkcija različitog tipa.Npr. u uk je opet druga vrsta produkcije u japanu i fr opet različito.
Mr. Bushido Posted - 17/10/2012 : 15:38:38
quote:
Originally posted by jaki

To sam i rekao.Jebeš scenaristu kojem nije dovoljno 188 ili 282 stranice da napravi dobru priču.Uostalom veći broj stranica ne garantira bolju priču i obratno.


Zapravo, meni nikad nije bilo jasno zašto su epizode Bonellijevih serijala tako duge. Rijedak je dar znati napisati poštenu priču od 100 do 200 i više stranica. To ne može svatko. Ja mogu na prste jedne ruke nabrojati scenariste u Bonelliju koji su me zbilja zadivili svojim pričama.

Da nemaju toliko kvalitetnih crtača, većina Bonellijevih stripova bili bi nečitljivi.
jaki Posted - 17/10/2012 : 15:25:29
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega
[
Tri sveske po 112 stranica je 336, naspram dosadašnjih 288 ispada da imaš 48 stranica više nego inače. 48 - to je masu!
No nekima ni toliko ne bi pomoglo, to se slažem.


To sam i rekao.Jebeš scenaristu kojem nije dovoljno 188 ili 282 stranice da napravi dobru priču.Uostalom veći broj stranica ne garantira bolju priču i obratno.
selanne Posted - 17/10/2012 : 13:38:27
Zato Zagija godišnje izađe 1152 stranice, a Texa 672.
Charlito de la Vega Posted - 17/10/2012 : 13:25:35
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Jebate pa to je cca 15 stranica više od ostalih.


kakve to veze ima?Ionako texovi i zagorovi stripovi nisu gotovi u jednom broju već budu u više brojeva a ako neki pisac ne može napisati normalan scenarij u 188 stranica onda



Tri sveske po 112 stranica je 336, naspram dosadašnjih 288 ispada da imaš 48 stranica više nego inače. 48 - to je masu!
No nekima ni toliko ne bi pomoglo, to se slažem.
jaki Posted - 17/10/2012 : 13:09:00
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Jebate pa to je cca 15 stranica više od ostalih.


kakve to veze ima?Ionako texovi i zagorovi stripovi nisu gotovi u jednom broju već budu u više brojeva a ako neki pisac ne može napisati normalan scenarij u 188 stranica onda
selanne Posted - 17/10/2012 : 12:52:12
Ti si ravnopravno podijeljen na obje strane, nemaš pravo glasa.
bjelolasica Posted - 17/10/2012 : 12:51:14
quote:
Originally posted by selanne

quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Jebate pa to je cca 15 stranica više od ostalih. Zašto Zagora ne dignu na taj broj, njemu bi to sigurno koristilo masu jer bi se moglo puno više razraditi i likove i radnju. 15 stranica je pun k...c, cijeli jedan kraći strip. Evo, sad čitam Conana; ima 17 stranica:)

Vi se Zagorovci samo nešto žalite, a Zagi vam barem izlazi mjesečno.

A čuj vi Texovci zato gotovo stalno dajete zelene ocjene na reckama za Texa.
selanne Posted - 17/10/2012 : 12:39:08
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Jebate pa to je cca 15 stranica više od ostalih. Zašto Zagora ne dignu na taj broj, njemu bi to sigurno koristilo masu jer bi se moglo puno više razraditi i likove i radnju. 15 stranica je pun k...c, cijeli jedan kraći strip. Evo, sad čitam Conana; ima 17 stranica:)

Vi se Zagorovci samo nešto žalite, a Zagi vam barem izlazi mjesečno.
Charlito de la Vega Posted - 17/10/2012 : 11:58:56
Inače...odlična mi je ova epizoda. Baš sam uživao čitajući...jedva čekam nastavak, napeto je...
Charlito de la Vega Posted - 17/10/2012 : 11:52:02
Jebate pa to je cca 15 stranica više od ostalih. Zašto Zagora ne dignu na taj broj, njemu bi to sigurno koristilo masu jer bi se moglo puno više razraditi i likove i radnju. 15 stranica je pun k...c, cijeli jedan kraći strip. Evo, sad čitam Conana; ima 17 stranica:)
selanne Posted - 17/10/2012 : 11:43:52
Ne kombiniraju, nego su napravili glupost s prvih nekoliko brojeva. Tako izlazi u Italiji.
Charlito de la Vega Posted - 17/10/2012 : 11:42:33
Dobro...ali mene zanima je li to novi format, u smislu da tako izlazi i u Italiji ili to Ludens kombinira?

sad vidim komentare
ok to je to
jaki Posted - 17/10/2012 : 11:37:49
pa svi su redovni Texovi na 110 str.
samo mi sad nemoj izvaditi zs i onih 5 ekspirementalnih od lu.
selanne Posted - 17/10/2012 : 11:37:46
Ne znam napamet jer nisam kući, pa ne mogu pogledati stripove, ali mislim da je Ludens samo prvih nekoliko brojeva izdao sa 96 stranica, pa smo u broju 57 dobili naslovnicu koje nema ni u Tala. Tada su se i vratili na 112 stranica.
split85 Posted - 17/10/2012 : 11:36:56
quote:
Originally posted by selanne

Mislim da to nije od ovoga broja.


Sad san bacija oko, tako je od 59. broja.
Charlito de la Vega Posted - 17/10/2012 : 11:31:12
Ne kužim...misliš da je to "Ludensov format"?
selanne Posted - 17/10/2012 : 11:29:03
Mislim da to nije od ovoga broja.
Charlito de la Vega Posted - 17/10/2012 : 11:27:51
Primjetio sam da je deblji Tex - 112 stranica. To je novi format; su sve epizode sada po 112 stranica? Zašto Zagora ne stave na 112, sami Bog zna da mu treba više mjesta po epizodi
Kojot Posted - 16/10/2012 : 19:12:18
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by selanne

Sad nova dva mjeseca iščekivanja za nastavak. Kad ovako kažem, stvarno zvuči previše.


Zar je nas koji kupuju Texa tako malo pa da izlazi samo svaka dva mjeseca???
Zašto ljudi ne cijene Noćnog Orla,možda ne vole tu čistu western tematiku.



Ima nas dosta!
kasper Posted - 16/10/2012 : 10:11:47
Gledajte to vako, sto te ne slomije to te ocvrsne...
selanne Posted - 16/10/2012 : 10:10:42
Pročitaj prvi post iz Ultimate Tex topica.
Leonid Posted - 16/10/2012 : 10:07:09
quote:
Originally posted by selanne

Sad nova dva mjeseca iščekivanja za nastavak. Kad ovako kažem, stvarno zvuči previše.


Zar je nas koji kupuju Texa tako malo pa da izlazi samo svaka dva mjeseca???
Zašto ljudi ne cijene Noćnog Orla,možda ne vole tu čistu western tematiku.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000