forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Velike Bonelli priče 6 - Tex

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 18/05/2024 : 10:11:51
A na naslovnici nigdje krvi...



Scenarij: Boselli
Crtež: Mastantuono

Broj u Italiji 6.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ted Miller Posted - 19/06/2024 : 14:26:17
vrhunska prica, jedna od boljih Texovih koje sam procitao.
pcoro Posted - 13/06/2024 : 14:27:29
Šteta Meni baš paše za Teksa, a vidim i da mu daju dobre epizode. Šta će mu taj Vičer, to neće doć do nas, a sigurno ni naklada nije ko u Teksa
jaki Posted - 13/06/2024 : 09:52:43
quote:
Originally posted by pcoro
Mastonuato jako dobar. Tonto je u pravu, ima nekih mana ali crtež odlično funkcionira i diže priču.


Sad radi na Witcheru za Dark Horse.
Odlično izgleda.
teller Posted - 04/06/2024 : 20:56:56
I mnogo lakse prigovarat nego stvarat...
henry Posted - 04/06/2024 : 18:48:06
Mnogo je lakše započeti priču nego je završiti
pcoro Posted - 04/06/2024 : 14:45:48
Al ovo je baš strip koji završava na pol sveske! Znači nisu ograničenja nego.. ja mislim da izgubi volju za priču nakon nekog vremena. Sve fino smisli, i kad treba završiti već je glavom na drugoj priči i završi nabrzinu.
prop_ovednik Posted - 04/06/2024 : 12:08:11
Da, to je tipičan Bosellijev problem, prečesto s njime imaš taj dojam zbrzanog kraja, kao da mu fali 20ak stranica da to dovrši lipo, a kao da se ne zna dozirati na 2 pune sveske, ne odustaje od svog laganog uvoda i onda na kraju uvijek bum-bam i čujemo se.
pcoro Posted - 04/06/2024 : 09:13:49
Meni je Krvavi mjesec jedan od najboljih novijih Teksova. Ipak, nešto malo fali. Ne bi rekao da fali karakterizacija nego malo razrađeniji kraj. Sve nekako ide polako, atmosferično, onaj Charvez se čini kao zajeban protivnik i onda se na zadnjih desetak stranica sve ubrzano razrješi, a Charvez ispadne papak.

To sam već sto puta napisao, ali sad ću opet: Boseli ne zna napisat upečatljiv kraj. Ovdje bi pasao kul kraj za glavnog negativca, kao npr kad u Ratniku Pekotu hrpa metaka probije Pekotovo tijelo. Hrpa metaka kojih ima toliko da izgledaju kao da je sam svemir htio poništiti postojanje tog zlikovca. To je bio moćan kraj! A ovdje, mlitavi obračun i onda klasično, nema epiloga nego u zadnja dva pasusa se svi rastanu kao frendići.

Al cijela priča je ful dobra.. ima napetost i zlokobnu atmosferu netipičnu za Teksa. Nema puno objašnjavanja. Mastonuato jako dobar. Tonto je u pravu, ima nekih mana ali crtež odlično funkcionira i diže priču.
henry Posted - 03/06/2024 : 19:37:11
quote:
Originally posted by logo111


I vidi vraga ja Tex Velike Bonelli priče kupio baš u striparnici...činilo mi se odlična kupnja...ali vidim da neki "dežurni kroničari" misle da sam trebao uzeti ono drugo SC izdanje sa iste police - ali duplo skuplje.

Budem, ali sutra..:)


Ne brini, sigurno će da bude jeftinije, nego zaturili pečat
Tonto Posted - 03/06/2024 : 19:11:21
Netipican boselli, ali jako dobar. Nikakva karakterizacija mi ne nedostaje. Jednostavna, sirova i efektna prica. Nekad je manje vise, u ovom slucaju dosta vise.
Crtez je neka druga prica. Pomalo pogubljen u uzorima kao da nije pronasao pravu formulu da to poveze u nekakav svoj stil. Ponegdje leprsav poput ortiza, ponegdje krut poput brindisija (pogotovo u licima), a negdje skoro karikaturalan gdje podsjeca na alessandrinija. Izvrsni kontrasti, dinamicna jako dobra rezija i pripovjedanje, ali vrlo cesto lose perspektive i katastrofalna, gotovo amaterska anatomija.
logo111 Posted - 03/06/2024 : 18:38:29
Sine što si nervozan ? Jel' zubi rastu ?
goghy Posted - 03/06/2024 : 18:25:53
ajd onda više kupi i prestani tupiti jedno te isto jbt...
logo111 Posted - 03/06/2024 : 18:09:24

I vidi vraga ja Tex Velike Bonelli priče kupio baš u striparnici...činilo mi se odlična kupnja...ali vidim da neki "dežurni kroničari" misle da sam trebao uzeti ono drugo SC izdanje sa iste police - ali duplo skuplje.

Budem, ali sutra..:)
goghy Posted - 03/06/2024 : 17:03:37
Stranica, dvije, samo malo objašenjenja meni ne bi škodilo....
peropero Posted - 03/06/2024 : 16:59:17
quote:
Originally posted by goghy

Uglavnom, onaj strip mi je odličan i po crtežu i radnji...ima i dosta akcije,..al kako je neko rekao da su se malo više pozabavili karakterizacijom glavnog negativca, ne bi bilo naodmet...



Meni se, naprotiv, svidio taj siroviji pristup bez puno objašnjenja.
Paše mi uz crtež.Čak sam se pribojavao objašnjavanja negativčevih motiva(npr. ljubavni trokut ili tako nešto). Ovako je ispalo da je negativac, jednostavno, šupak.
kimba Posted - 03/06/2024 : 16:04:35
quote:
Originally posted by henry

Ovo izdanje je četiri puta jeftinije od libelusovog Teksa.
Odlična cena za kiosk izdanje.



Ne diraj u svetu kravu.
Sad stiže pitanje da objasniš to.
henry Posted - 03/06/2024 : 15:28:36
Ovo izdanje je četiri puta jeftinije od libelusovog Teksa.
Odlična cena za kiosk izdanje.
logo111 Posted - 03/06/2024 : 14:29:07
Ovo izdanje je točno duplo jeftinije od Colosseum Texa.
Odlična cijena za SC izdanje.
goghy Posted - 03/06/2024 : 13:09:06
Uglavnom, onaj strip mi je odličan i po crtežu i radnji...ima i dosta akcije,..al kako je neko rekao da su se malo više pozabavili karakterizacijom glavnog negativca, ne bi bilo naodmet...
kimba Posted - 03/06/2024 : 12:44:20
A ovima sto kupuju oštećene stripove pitanje.
Kad kupujete jaja u trgovini, otvorite li pakovanje.
Ako fali jedno,ili još gore, da je jedno razbijeno.
Hoćete li uzeti to pakovanju ili drugo.
Ili ovako, hoćete li uzeti Libellus strip a da je oštećen.
kimba Posted - 03/06/2024 : 12:39:18
Ovdje ne možeš sa nikim dvije rečenice napisati.
Većina ih liječi svoje frustracije ovdje.
kimba Posted - 03/06/2024 : 12:23:24
Nije važno jaki.
jaki Posted - 03/06/2024 : 11:19:29
quote:
Originally posted by kimba

Pa jasno je iz poruke ili...


Nije.
kimba Posted - 03/06/2024 : 10:31:16
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by kimba

Ako ne možeš zaključiti koga bi bojkotirao tvoj problem:
Kiosk strip će ostati ako vrijede , ako ne koga briga.
Bezumni kapitalisti kažeš.
Pa imali ste samoupravljanje, pa vam nije odgovaralo.
A kapitalist ne može biti bezuman, samo kupac.
Kaže oštećen strip pa ga opet kupi, a kao smeta mu.
Pa tko je tu bezuman?
A ovo o prljavom očito ne razumiješ.
Pročitaj svoj prvi post kad si komentirao “nas dvojicu”.
Bit će ti jasnije.




koliko si naporan čovječe, opusti se malo.

I da, kupio sam strip da nemam rupu u kolekciji a smeta mi što je loše očuvan, šta sam po tebi trebao napraviti? Bojkotirati sve živo (kiosk, ludens, serijal,...)? I šta bi rješio tim bojkotiranjem? Ko da bi se nešto promjenilo. Ma kakvo bojkotiranje čovječe, šta pričaš gluposti.
Samo sam napisao svoje iskustvo sa kupovinom tog stripa na kakve sam stripove naletio a vas dvojica sa tellerom sta dva luđaka u stilu Stan i Olio



Neka bude kako ti kažeš.
Nemaš šta reći pa na vrijeđanje.
Nego čuvaj se ti mesara.
I nastavi kupovati oštećene stripove(od kapitalista).
teller Posted - 03/06/2024 : 04:23:35
Ajde da nešto to novo...
Utori postoje odkad postoji Ludens..
Otisak AKD tiskarne variira od perfektnog do malo boljeg od doba Dnevnika..
Tete imaju olfa nozeve za vezice več 30 godina in kad stripove razpakiraju znaju kakav rez napravit i na hrbtu stripa...
Kažem samo da je stripova dosta na kioscima, da je kioska jos uvijek dosta.. zahvaljujuci drugim stvarima na njima a ne stripovima i da pravit dramu nije potrebno, bit će drame kad stripovi nestanu sa kioska..
Euro podelii izkustvo koje nije prvo i koje doživljavamo svi koji kupujemo na kioscima...
Hvala za iskustvo, želim ti da negdje najdeš bolji broj 6 GBP i zameniš ovaj ostečeni...
Nisi trebao ni uzet, strip če bit 3 mjeseca na kioscima, za to vreme nije valjda da nebi našo bolji negdje...
Opet če izpasti da se hvalim, ali ja kad slučajno prekasno vidim da sam uzeo fals primjerak, uzmem jos jedan.. Bar oni od 3.50 nisu preskupi...
Uzimam samo dva primjeraka svakog broja, jedan za kolekciju a jedan za citanje i da se nade..
Znam da nije to najpametneje ali dok si mogu to priustit, tako cu i radit...
Stripovi su moja ljubav več 40 godina i necu nista menjat sad...
Secam se 91 kad sam plakao kad su stripovi prestali dolazi u Slo.. sada nebi plakao ali bi nestalo jos nesto sto gajim u srcu več preko gore spomenutih 40 godina..
Kupujte dok ima, ne kupujte krš, mobilna smo doba, za mjesec dana i baba od 80 godina pesice obide sve kioske u Sloveniji.. Jebote nije Slo kao USA da treba avion do susednjeg gradica..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000