forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 METABARUNI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
c64 Posted - 24/08/2007 : 15:00:08
Idem danas u Libellus po obje knjige, pa da pitam šta vi mislite o stripu...
Crtež je do jaja
A prica

Vrijedi li to uopce koliko para


_]-==//: SAVE THE ROBOTS :\\==-[_
[]~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[]
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nemanja93 Posted - 20/09/2010 : 20:27:18
Ovo je meni jebeno dobar strip:D
Pre neki dan procitao prvu knjigu,juce poceo drugu.
Do sad je znao i da me nasmeje i da me zgrozi i da me iznervira sa ona dva robota...
Ja nisam procitao mnogo stripova pa da mogu dobro da procenjujem ali je ovo po mom utisku mnogo dobro.
vice Posted - 12/05/2010 : 22:52:22
quote:
Originally posted by ken2

metabaruni su mi bolji od incala, ustvari, metabaruni su mi jedan ok strip, sjajno nacrtan i funkcionira kao priča
a incal, to mi je tako kvazi, pseudo, ovo, ono, zamorno do daske, nedavno sam se zainatio da to ponovo pročitam i bio sam sretan kad sam došao do kraja, toliko sretan da sam sebi obećao da više ne nabavljam stripove ovog autora
znam da u tim doživljajima johna difula ima zajebancije, kritike društva i slično, možda je to krajem osamdesetih i bilo ok, ali niti je jodorowski bio prvi, niti je najbolji u tome, pokupio je puno toga od valerijana i još više od aster blistoka, plus još gomile nestripovske sf literature, dina prvenstveno, i onda to upakirao u vrhunsku opremu, s najboljim mogućim crtačem i... eto, da ne dužim, to je samo moje mišljenje




Pa i nisi daleko od istine, mada se radi o nesumnjivo jako kvalitetnom autoru, jbg, triba znat i upakirat stvari.
ken2 Posted - 12/05/2010 : 21:41:08
metabaruni su mi bolji od incala, ustvari, metabaruni su mi jedan ok strip, sjajno nacrtan i funkcionira kao priča
a incal, to mi je tako kvazi, pseudo, ovo, ono, zamorno do daske, nedavno sam se zainatio da to ponovo pročitam i bio sam sretan kad sam došao do kraja, toliko sretan da sam sebi obećao da više ne nabavljam stripove ovog autora
znam da u tim doživljajima johna difula ima zajebancije, kritike društva i slično, možda je to krajem osamdesetih i bilo ok, ali niti je jodorowski bio prvi, niti je najbolji u tome, pokupio je puno toga od valerijana i još više od aster blistoka, plus još gomile nestripovske sf literature, dina prvenstveno, i onda to upakirao u vrhunsku opremu, s najboljim mogućim crtačem i... eto, da ne dužim, to je samo moje mišljenje
Raven84 Posted - 12/05/2010 : 16:44:23
quote:
Originally posted by Obi-wan

Zar ovaj strip nitko nije doživio kao čistu zajebanciju i otkačeni humor?


Ja ni dan danas nisam nacisto da li je taj strip jedna velika zajebancija, ili ima ozbiljnosti u njemu. U biti mi se cini ko da je ozbiljan u svojoj neozbiljnosti. Ili nije. Nemam pojma.
ilka Posted - 12/05/2010 : 14:10:18
vrhunski humor, ne onak' mahnito dobar k'o u presvetom srcu...
nedavno pročitala i oduševila se.
a tek asocijacije na suvremenu politiku i društvo;
jodorowsky je genijalni psihodeličar i humanist i beskrajno duhovit..




Obi-wan Posted - 11/05/2010 : 22:21:20
Zar ovaj strip nitko nije doživio kao čistu zajebanciju i otkačeni humor?
noemis Posted - 11/05/2010 : 15:25:05
crtež-genijalan, metaVeličina pripadnika metakaste je prenaglašena, divovskih razmera, kao mikelanđelo da je crtao.... ali priča... ah taj hodorovski sa svojom metapsihomitoalhemijom: te anime, te metamojsije, te androgini... te svakojaki falusi.... pretrpano svim i svačim... sve u svemu još jedno tužno i nevešto brljanje po mitologiji i psihoanalizi... diletantizam svojstven hodorovskom
all_ba Posted - 11/05/2010 : 10:33:58
Metabaruni su vjerovatno sjajan izdavački poduhvat. Sjajna naslovnica, vjerovatno i scenario
(pogledao Fibrin prevju i pomislio na prvu ovo treba imati u svojoj kolekciji), prolazi vrijeme ja kupujem druge albume i druga izdanja; s vremena na vrijeme sjetim se Metabaruna i skontam na kraju da tip uopće ne crta po mom ukusu. Figure su mu ukočene, kao i Enkijeve, a posebno me ne zanima kompjutersko kolorisanje...
Markos Posted - 02/05/2010 : 14:55:09
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=30487
feka82 Posted - 02/05/2010 : 13:59:11
da li su metabaruni rasprodati od fibre interesuje me .... zainteresovali ste me o njima
il cattivo Posted - 04/02/2010 : 15:30:11
quote:
Originally posted by Gand

Ipak moram reci da mi nije promaklo ono mcnovo " No, sljeduje mi uskoro pazzljivo issccitavanje pa mozzda promijenim missljenje." A znamo dobros to stoji iza toga!




Znači da će da bude objavljen, ne?
Beren Posted - 04/02/2010 : 11:33:07
quote:
Originally posted by Mord

Nakon toliko godina ja jos uvijek nisam procitao incala. Metabarune volim koliko i "kakao".



Ista prica. Samo sam pregledavao na kompu ali mi se nije dalo da citam Incala tako. Vidim da ce integral ubrzo pa eto prilike.
Mord Posted - 04/02/2010 : 09:44:34
Nakon toliko godina ja jos uvijek nisam procitao incala. Metabarune volim koliko i "kakao".
il cattivo Posted - 03/02/2010 : 22:39:51
quote:
Originally posted by Gand


A paj sad ovo. Bio ja u bolnici i donio mi frend Inkala, 5-ta esencija 1 i 2.
Kao; "ti volis stripove, nu..."
I ja to progutao i odljepio, vuko ljude po bolnickom hodniku za rukav od pidzame i pokazivao strip, totalno proklipo, nemas s kim podjelit veselje, znas filing? Lose uglavnom.


Definitivno poznat osjećaj.Džaba sve to kad i ako nemaš s kim podijeliti golemo ushićenje i beskrajnu radost, te prenijeti taj osjećaj na nekoga tko će ti dati pravi feedback...
mcn Posted - 03/02/2010 : 10:42:39
quote:
Originally posted by Gand

Izgorio si. Crtez manje vise, stvar ukusa, ali ne moze Inkal imati losiju pricu od Metabaruna. Zakljuceno na sjednici vlade.



Priznajem predrasudu: kad sam, otprilike 1984., nabavio prva dva albuma, odvalio sam se. Onda sam se naccekao do iduchih i nisu bili bolji od u međuvremenu stvorenih occekivanja. Zadnja dva su mi onda bila joss stepenicu nizze. Te otud moj unjkavi stav o Inkalu. No, sljeduje mi uskoro pazzljivo issccitavanje pa mozzda promijenim missljenje.

Metabaruni su mi svojom epskom jednostavnosschu zakon, jedan od dva najdrazza Jodorowska (drugi je Presveto srce).

mcn
mcn Posted - 03/02/2010 : 00:40:06
>ROFL?

Fali ti cclan. :)

A inacce ne kuzzim. :))

mcn
mcn Posted - 02/02/2010 : 11:36:05
>Samo da dodam da mi je Inakal daleko bolji od Metabarona

Meni nije.

Puno je bolje nacrtan, doduše.

mcn
PAJDO Posted - 02/02/2010 : 09:55:48
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by kasper

Samo da dodam da mi je Inakal daleko bolji od Metabarona




jedva cekam onda inkala



I ja jeli Fibra najavila da će izdat Inkala?
zeljko Posted - 31/01/2010 : 15:55:33
evo primjer kiča

u sceni kada zagine onaj meta rak ili pauk šta je
robot priča
da ga je metabaron nosio na leđima kao paleokris svoj križ

to je golemi KIČ

poređenje profanog i sakralnog
svetog i običnog

:D

klasik kiča
supermark Posted - 23/01/2010 : 14:29:53
quote:
Originally posted by kasper

Samo da dodam da mi je Inakal daleko bolji od Metabarona




jedva cekam onda inkala
anto Posted - 22/01/2010 : 13:18:19
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by anto

Meni su Inkal i Metabaroni neuporedivi, čak iako inkala imam samo u kompjuterskoj formi.
Inkal mi je najbolje od Žodorovskog i jedino njegovo remek delo (od onoga što sam ja čitao)



zasto


Potpuno isti odgovor kao i Željkov.Inkal je delo sa dušom.Da ništa dalje ne objašnjavam.
Mord Posted - 22/01/2010 : 12:35:22


quote:
Originally posted by osim

Na http://www.stripvesti.com/ je objavljena kritika Metabarona Aleksandra Manića, u kojoj su Metabaroni označeni kao školski primer kiča...



U kojem broju? U zadnjem je kritika Tehnooceva u kojem se spominju i metabaruni.
zeljko Posted - 22/01/2010 : 12:01:38
meni inkal ima ono što nemaju metabaroni
ne znam kako bih vam to objasnio na osobnom nivou... recimo inkal ima ono što mi zovemo dušom :D kako to objasniti

metabaroni su mi nizanje rutine... na stranu sto mi je onaj smotanko simpaticniji lik :D
Lord Vader89 Posted - 22/01/2010 : 11:27:58
quote:
Originally posted by anto

Meni su Inkal i Metabaroni neuporedivi, čak iako inkala imam samo u kompjuterskoj formi.
Inkal mi je najbolje od Žodorovskog i jedino njegovo remek delo (od onoga što sam ja čitao)



zasto
anto Posted - 22/01/2010 : 11:16:37
Uopšte se ne slažem da je kič (svašta!!) ali nije mi ni remek delo, ali opet to je moje mišljenje(koje možda i promenim nakon par godina i nekoliko čitanja).
U svakom slučaju smatram da je strip koji se MORA imati u kolekciji.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000