forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 BD - Lista želja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
The Hammer of Hell Posted - 03/07/2009 : 14:51:46

Aj, kad se ljudi već svađaju o pravima i malom broju naslova koje svi hoće, amo ovdje o onome šta nije kod nas objavljeno, a hitovi su u Francuskoj i ostatku svijeta, ili možda, previđeni klasici.

Ne spominjati reprinte serijala koji su već negdje izašli.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
sabko Posted - 22/09/2009 : 14:38:50
Pardon... Americka... Vidio sam to negdje, ali nemam pojma, bilo je to poodavno...
jaki Posted - 22/09/2009 : 12:42:20
koja je to engleska verzija?
sabko Posted - 22/09/2009 : 11:41:41
Orlovi Rima, odlican strip... Btw., ne kupujte englesku verziju, kod koje je cenzurisan crtež i nadajte se da ce neko izdati kod nas.
E sad, cini mi se da je to ongoing serijal, a Markos voli integrale. Tako da procjenjujem da bi tu morali pricekati na Fibru par godina. Ili ne?
Markos Posted - 14/09/2009 : 11:02:08
Dobro misliš:)
Dzimi Gitara Posted - 14/09/2009 : 00:19:21
Mislim da bi se taj strip (Trait de craie) idealno uklopio u Kolorku.
surfer Posted - 13/09/2009 : 23:05:56
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Moja želja je Miguelanxo Prado. Jeste Španac, ali je objavljivan i nagrađivan na BD području. Zapravo, dobio je Gran-pri Angulema za najbolji strani strip. I to dva puta. Takođe je podelio i Ajznera 2004, sa ostalom ekipom sa kojom je radio Endless nights (Gejmen, Mekkin, Senkjevič, Manara...fino društvo)

Stratosa smo videli u Stripoteci, veoma je dobar.
Bilo bi lepo videti Chroniques absurdes ili La demeure des Gomez, a posebno me interesuje Trait de craie.
Jako su zanimljive stilske varijacije ovog majstora.




Danas sam opet citao "Streak of chalk". Remek djelo.
Markos Posted - 13/09/2009 : 16:36:16
Prado je genije. Uz malo sreće, čitat ćemo ga opet kod nas.
Dzimi Gitara Posted - 13/09/2009 : 15:40:43
Moja želja je Miguelanxo Prado. Jeste Španac, ali je objavljivan i nagrađivan na BD području. Zapravo, dobio je Gran-pri Angulema za najbolji strani strip. I to dva puta. Takođe je podelio i Ajznera 2004, sa ostalom ekipom sa kojom je radio Endless nights (Gejmen, Mekkin, Senkjevič, Manara...fino društvo)

Stratosa smo videli u Stripoteci, veoma je dobar.
Bilo bi lepo videti Chroniques absurdes ili La demeure des Gomez, a posebno me interesuje Trait de craie.
Jako su zanimljive stilske varijacije ovog majstora.
manhunter Posted - 12/09/2009 : 09:44:02
Ne znam za srpski, ali na francuskom ovaj naslov znači Orlovi Rima.
Rimski orlovi bi bilo "Aigles romains".







Ja ovo samo kao padobranac, ne dajte se deranžirati ;-).
delboj Posted - 12/09/2009 : 09:15:30
Pa bar u prevodu na srpski bi bilo bolje da naslov bude Orlovi Rima.
rommel Posted - 11/09/2009 : 21:35:41
quote:
Originally posted by Dok Lester

mislim da je rimski orlovi ispravnije, ali orlovi rima bolje :-D


nisam čitao strip pa ne bi stavio ruku u vatru ali na nevidjeno JEDINI IZBOR su rimski orlovi
axle munshine Posted - 11/09/2009 : 20:50:18
quote:
Originally posted by Dok Lester

mislim da je rimski orlovi ispravnije, ali orlovi rima bolje :-D



Tako nekako...ovo drugo bi i bilo blize samom stripu...
Dok Lester Posted - 11/09/2009 : 20:37:45
mislim da je rimski orlovi ispravnije, ali orlovi rima bolje :-D
rommel Posted - 11/09/2009 : 19:18:03
ako se odnosi na simbol onda svakako mora ići rimski orlovi
delboj Posted - 11/09/2009 : 17:11:55
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by delboj

Orlovi Rima.



Zar nisu Rimski orlovi!?!


Mislim da je ipak bolje Orlovi Rima.
Bachy Posted - 11/09/2009 : 17:01:48
quote:
Originally posted by Renky

Može i prosječni album, samo nek' je BD. Sve prihvaćam!



Pridružujem se željama i pozdravima!
jaki Posted - 11/09/2009 : 16:54:17
quote:
Originally posted by Markos

Da, dobra primjedba. To je tako kod nas, ali i ne samo kod nas. Ljudi sporo i tesko prihvacaju nove stvari i puno lakse kupuju reprinte starih naslova koji su im vec poznati (makar ih nakon kupovine i ne pročitali).




Tako sam ja napravija sa zadnjom turom Kena
Aleks009 Posted - 11/09/2009 : 10:41:07
quote:
Originally posted by Djole
O ovome imaš i na srpskom, ne samo francuskom. ;)
http://www.stripovi.com/djinn.asp



Egzotično Otomansko cartvo u svojim poslednjim danima, lepe žene koje koriste seks kao oružje, nestalo blago, zdrava doza erotike i samo trunka crne magije – šta vam više treba? Pa ipak, Djinn nudi više. Dufaux nam efektivno dočarava umiruće dane jednog velikog carstva u vreme dok su carstva još uvek postojala...

Evo, zaljubih se...
Nakon ovako lijepe recenzije, morat ću ovo svakako nabaviti... čim izađe na nekom od meni razumljivih jezika (engleski, njemački, hrvatski, srpski... )
...ili počinjem učiti francuski...
kasper Posted - 11/09/2009 : 09:48:01
Sem Torgala, Alvara, Bluba (samo glavni serijal do broja 17), Korta (ono sto nije izdala Komuna) i mozda (hm) josh poneceg, HC reprinti me uopste ne interesuju.
Dok Lester Posted - 11/09/2009 : 09:40:28
@sovinista
losa primjedba

zasto bi necija zelja bila besmislena (naravno, pricamo o konkretnoj temi izdavanja stripova)?

ja bih, na primjer, htio vidjeti hrpu starih BD izanja u novom ruhu, a to ne znaci da nisam otvoren prema novim izdanjima. a ono sto ces ti mozda nazvati "trecerazrednom BD produkcijom za koju se nekim cudom culo ovdje", meni ce se mozda odmah svidjeti. osim toga, kako ocekujes da ljudi u listu zelja upisu neke nove stvari (koje vjerojatno i jesu dobre) ako ne znaju za njih. imas topic s BD preporukama pa nabaci par savjeta. ja cim vidim neku preporuku odmah idem kopati po netu da vidim je li to za mene ili nije. tako sam davno naletio na "orlove rima" i zaljubio se u njih (u strip, naravno :-))

sto se tice novih BD stvari objavljenih kod nas, ima ih koje su me odmah osvojile, a ima ih koje ne bih uzeo ni na dar.
npr. Lincoln odlican, Kookabura mi nije legla iako sam je kupio na preporuku, Gospodin Jean vrhunski, Biljeske za ratnu pricu nisam probavio ni poslije treceg citanja privjua, larga wincha sam jedva docekao da krene, murena mi je pak bila malo zbunjujuca (navodno je poslije bolja), gibratova odgoda mi je u planu za jednu od sljedecih kupnji, a pierre kod mene nije prosao, itd.

uglavnom, da povucem paralelu s filmom, vjerujem da bi vecina filmskih ljubitelja/kolekcionara na slican topic odmah upisala kolekcionarska izdanja kuma i slicnih legendarnih filmova ili, pak, nekih koji su njima dragi, prije nego zaokruzila opciju objavljivanja novih stvari za koje ni ne znaju da postoje, ali neka se objave ako su dobre

mozda sam sve ovo malo konfuzno napisao, ali istovremeno pokusavam raditi :-D
risbozg Posted - 11/09/2009 : 09:40:07
quote:
Originally posted by rommel

ljudi kupuju reprinte stvari koje su voljeli a koje NIKAD!!!!nisu bili u mogućnosti pročitati u kompletu (koji je od tih silnih serijala uopće započet i završen kod nas?) i to je presudna razlika...mada ne smatram da su zbog toga zatvoreniji za novije stvari
jasno je da nešto što si duže pratio i zavolio ima prednost



slažem se u potpunosti
rommel Posted - 11/09/2009 : 09:30:47
ljudi kupuju reprinte stvari koje su voljeli a koje NIKAD!!!!nisu bili u mogućnosti pročitati u kompletu (koji je od tih silnih serijala uopće započet i završen kod nas?) i to je presudna razlika...mada ne smatram da su zbog toga zatvoreniji za novije stvari
jasno je da nešto što si duže pratio i zavolio ima prednost
Markos Posted - 11/09/2009 : 08:54:15
quote:
Originally posted by Šovinista

Možda će neko steći utisak (pogrešan, sigurno) da samo provociram, ali meni je besmisleno u temi o listi želja francuskih stripova ponajviše tražiti integralna izdanja reprinata. Ili se traži to ili neka trećerazredna BD produkcija za koju se nekim čudom čulo ovde.
Ogroman je broj naslova koji Francuzi svake godine izbace, a mi sebi dopuštamo da želimo samo stare stvari u novom ruhu.


Da, dobra primjedba. To je tako kod nas, ali i ne samo kod nas. Ljudi sporo i tesko prihvacaju nove stvari i puno lakse kupuju reprinte starih naslova koji su im vec poznati (makar ih nakon kupovine i ne pročitali).
osim Posted - 11/09/2009 : 07:19:33
Čitao sam i dobro je!
quote:
Originally posted by delboj

Orlovi Rima.

Šovinista Posted - 10/09/2009 : 23:56:33
Možda će neko steći utisak (pogrešan, sigurno) da samo provociram, ali meni je besmisleno u temi o listi želja francuskih stripova ponajviše tražiti integralna izdanja reprinata. Ili se traži to ili neka trećerazredna BD produkcija za koju se nekim čudom čulo ovde.
Ogroman je broj naslova koji Francuzi svake godine izbace, a mi sebi dopuštamo da želimo samo stare stvari u novom ruhu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000