forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Kome ovo nije smiješno?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Bachy Posted - 23/04/2010 : 14:25:34
Isječak iz Asterix i Normani...umrem od smijeha svaki put kad ga čitam!
Pa da pitam ostale za mišljenje, je li i vama smiješno ili sam zastranio?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Bachy Posted - 04/10/2010 : 16:35:12
Evo još jedne dobre fore iz Asterixa:
(Ovaj prvi primjer je prijevod Đ. Dimitrijevića)


Ovaj drugi primjer je od Izvora:
Bachy Posted - 25/04/2010 : 13:11:15
Evo još malo za nasmijati se:
Lord Vader89 Posted - 25/04/2010 : 01:15:07
ovo je islo samo na francuskom i nemackom, eventualno trecem jeziku kojeg se ne secam sada.
ima sve na asterix.com
Bachy Posted - 24/04/2010 : 21:00:25
quote:
Originally posted by cat claw

@Bachy
Ako bi iko voleo takvo izdanje Asteriksa (i Talicnog Toma), taj sam. Na zalost, cak i kad se nadje neko sa voljom da se to i uradi, to redovno padne u ruke nekom ''umetniku'' koji u zivotu nije citao strip nego se eto tu zatekao. One naslovne Talicnog koje si ovde negde postavio su otaljane da je to prava sramota. Nisu se potrudili da primene ni minimum estetskih kriterijuma kod pozicioniranja i velicine naslova, Zaglavlja, koja bi prirodno trebala da budu uniformna za jednu ediciju su apsolutno nelogicno razlicita na svih pet albuma. Iz principa ne bih uzeo takvo izdanje, kao sto nisam uzeo ni onu politikinu grozotu (koja, doduse, ima nekog opravdanja u originalnim francuskim Blazina stajl albumima).
Znam da to nije najvaznija stvar na svetu, ali trebalo je samo malo urednickog napora da se to ispostuje. Gore sigurno ne bi bilo.



Slažem se Bane!
A da ih još vidiš uživo, svaki različit po dimenziji...
cat claw Posted - 24/04/2010 : 19:07:05
@Bachy
Ako bi iko voleo takvo izdanje Asteriksa (i Talicnog Toma), taj sam. Na zalost, cak i kad se nadje neko sa voljom da se to i uradi, to redovno padne u ruke nekom ''umetniku'' koji u zivotu nije citao strip nego se eto tu zatekao. One naslovne Talicnog koje si ovde negde postavio su otaljane da je to prava sramota. Nisu se potrudili da primene ni minimum estetskih kriterijuma kod pozicioniranja i velicine naslova, Zaglavlja, koja bi prirodno trebala da budu uniformna za jednu ediciju su apsolutno nelogicno razlicita na svih pet albuma. Iz principa ne bih uzeo takvo izdanje, kao sto nisam uzeo ni onu politikinu grozotu (koja, doduse, ima nekog opravdanja u originalnim francuskim Blazina stajl albumima).
Znam da to nije najvaznija stvar na svetu, ali trebalo je samo malo urednickog napora da se to ispostuje. Gore sigurno ne bi bilo.
Raymond Posted - 24/04/2010 : 16:54:31
quote:
Originally posted by Ignus

Postoji li možda ovakav komplet na engleskom?


Nema. Ima na dva tri jezika najviše ako se dobro sjećam...prije nekog vremena sam pitao e-poštom (sad se ne sjećam je li onaj engleski Orion ili ko) dal ima šanse i rekli za sad ne...možda...izgleda riskantno možda ako nisu sigurni da ce se prodat lako itd...

druga varijanta ), bar sto se tičce USA...ovamo se meki prodaju lakse i možda HC...da bi crtež bio na nivou veličine Uderzaa knjige da ne budu preogromne je da se štampa u A4 formatu ..shit zaboravio sam riječ jeli vodoravnom formatu hehe... na 96 stranica to jest štampati po pola stranice iz albuma, naprimjer prva stranica je 1A, druga 1B ...vidite unutra Asterix albuma stranice ako nije jasno...ovo bi uradio ja i sa Lucky Luke crtanim romanom...ali to sam ja i možda pojma nemam...

da umijem postavio bih slike o cemu mislim...
Ignus Posted - 24/04/2010 : 16:38:18
Postoji li možda ovakav komplet na engleskom?
bitola Posted - 24/04/2010 : 16:32:45
quote:
Originally posted by cat claw

Na zalost, takvo izdanje bi kod nas kostalo bar 500 evra po albumu, kao nadoknada stampariji za izuzetan fizicki i mentalni napor. Nema teorije da neko na Balkanu odstampa sve hrbate u liniji . Ma, nema teorije ni da se svi albumi odstampaju u istoj stampariji!


Tvoj komentar je sasvim na mestu, od prve do posledne reci a i sarkazam.
Raymond Posted - 24/04/2010 : 14:19:32
ovo je majka crtanih romana...imam neke limited ed tirage de tete edicije u A3 formatu itd puuh...nema boljeg crtaca od Uderza (barem u ovom stilu)...

Ovi gore nanizani mislim da su 34-36 cm visoki,..nije to previse tesko ako se hoce,,,ne znam ko izdaje to ali kad bi Fibra imala prava izdalo bi se isto tako, sto ne? Uderzov crtez zasluzje vece dimenzije, kad vidie kako crta jednu stranicu odstampanu na dvije A3 table onda ti se smrkne kako je to sicusno odstampano...barem da su samo po pola stranice stampali tako da je crtez veci...tako se i crta sto ne i stampati tako...
Tex Willer Posted - 24/04/2010 : 13:46:35
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Edit: De lord Vadere.okaci pa opet onu kolekciju gde se sa strane vidi galsko selo na hrbatu


neverovatno kako svako malo padne zahtev za ovom slikom





Pa kad je ludilo
Svaki put se odusevim kad je vidim. Ovo bi trebalo ovako da se odradi
Lord Vader89 Posted - 24/04/2010 : 11:50:45
ko zna, mozda se neko opameti pa izda, narod je gladan asteriksa

i obicno album izdanje kakvo francuzi imaju je vrhunsko, ne bih se nimalo bunio. kapiram da je to u fazonu talicnog toma kojeg je bachy pomenuo.
Bachy Posted - 24/04/2010 : 11:17:19
quote:
Originally posted by cat claw

Na zalost, takvo izdanje bi kod nas kostalo bar 500 evra po albumu, kao nadoknada stampariji za izuzetan fizicki i mentalni napor. Nema teorije da neko na Balkanu odstampa sve hrbate u liniji . Ma, nema teorije ni da se svi albumi odstampaju u istoj stampariji!



Bane ovo je dokaz da se može...samo treba posla...Ako mogu drugi što mi ne bismo mogli...nemoj Bane tako, rušiš mi nade, snove..nemoj Bane!

Sve će biti u redu (barem se nadam) samo da Asterix počne kod nas!
Činjenica je da je ova slika nešto idealno i prekrasno ali ja bih se zadovoljio sa Asterixom i da bude isti onakav kao i Lucky Luke od Bookglobea, njemu ništa ne fali; papir dobar, uvez odličan, nemam ništa za pokuditi - ništa manje ni ne očekujem za Asterixa!

E sad naravno moje očekivanje je jedno, a stvarno stanje stvari je drugo!
Lord Vader89 Posted - 24/04/2010 : 10:57:17
quote:
Originally posted by cat claw

Na zalost, takvo izdanje bi kod nas kostalo bar 500 evra po albumu, kao nadoknada stampariji za izuzetan fizicki i mentalni napor. Nema teorije da neko na Balkanu odstampa sve hrbate u liniji . Ma, nema teorije ni da se svi albumi odstampaju u istoj stampariji!



cat claw Posted - 24/04/2010 : 10:51:02
Na zalost, takvo izdanje bi kod nas kostalo bar 500 evra po albumu, kao nadoknada stampariji za izuzetan fizicki i mentalni napor. Nema teorije da neko na Balkanu odstampa sve hrbate u liniji . Ma, nema teorije ni da se svi albumi odstampaju u istoj stampariji!
Bachy Posted - 24/04/2010 : 09:58:41
quote:
Originally posted by Lord Vader89
neverovatno kako svako malo padne zahtev za ovom slikom




Evo jecam...brada mi drhti...
A Oliver u pozadini: "Sve bi da da si tu, da jedan tren vječnost bude..."
Lord Vader89 Posted - 24/04/2010 : 09:44:50
quote:
Edit: De lord Vadere.okaci pa opet onu kolekciju gde se sa strane vidi galsko selo na hrbatu


neverovatno kako svako malo padne zahtev za ovom slikom

Bachy Posted - 24/04/2010 : 01:14:46
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by teller

evo Bachy i ja antialkoholičar bi se iz solidarnosti napio sa tobom da se to ostvari...



...može, kad se to dogodi ja se dolazim u Sloveniju napiti, hahahahahahaha,
el dogovoreno?



Jel' ti usput da prodjes kroz Nish?
I ja bi da pijem,a i Asterixa bi od prvog broja u HC
Genijalan strip

Edit: De lord Vadere.okaci pa opet onu kolekciju gde se sa strane vidi galsko selo na hrbatu



Ti kreni, povezeš me do Slovenije i probem riješen, nekako mi Niš nije usput...
Glavno da nas ima...
Tex Willer Posted - 24/04/2010 : 00:35:08
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by teller

evo Bachy i ja antialkoholičar bi se iz solidarnosti napio sa tobom da se to ostvari...



...može, kad se to dogodi ja se dolazim u Sloveniju napiti, hahahahahahaha,
el dogovoreno?



Jel' ti usput da prodjes kroz Nish?
I ja bi da pijem,a i Asterixabi od prvog broja u HC
Genijalan strip

Edit: De lord Vadere.okaci pa opet onu kolekciju gde se sa strane vidi galsko selo na hrbatu
Obi-wan Posted - 23/04/2010 : 22:40:09
Moram zakišiti vašu paradu.
Asterixu priznajem status i kažem da je ovo vrlo simpatično.
Ali, to nije vrsta humora koja bi izmamila i najmanji smiješak na mojim usnama. Stvar ukusa naravno...
Lord Vader89 Posted - 23/04/2010 : 22:19:42
quote:
Originally posted by King Warrior

citam ove vase komentare,
sve mi se nesto cini da sam ja operisan od humora



tvoj ukus se u poslednje vreme cesto dovodi u pitanje

kao sto si sam napisao u jednom komentaru, priznaj Asteriksov status, i ajmo dalje
Bachy Posted - 23/04/2010 : 21:20:56
quote:
Originally posted by teller

nego šta...na to bi pio i Dilan Dog a kako ne dva luda forumaša...
ima da nam Pivovara Laško daruje dionice kao dobrim konzumentima...ja računam da dolaziš još
ove godine povodom prvog broja Asterixa...da se mene pita našo bi te klipane sa Izvora koji drže
prava i koče Asterixa, ali sumljam da bi se dobro proveli...nije da pretim ali, zašto da zbog njih svi najeb..emo?
Vidimo se Bachy,nadam što prije.



I ja isto...stavi pivo hladit...hehehehehehehehehehehehe
teller Posted - 23/04/2010 : 21:18:37
nego šta...na to bi pio i Dilan Dog a kako ne dva luda forumaša...
ima da nam Pivovara Laško daruje dionice kao dobrim konzumentima...ja računam da dolaziš još
ove godine povodom prvog broja Asterixa...da se mene pita našo bi te klipane sa Izvora koji drže
prava i koče Asterixa, ali sumljam da bi se dobro proveli...nije da pretim ali, zašto da zbog njih svi najeb..emo?
Vidimo se Bachy,nadam što prije.
Bachy Posted - 23/04/2010 : 21:15:09
Evo za nostalgičare sam scanirao i istu scenu iz AZ 24 (čisto usporedbe radi):
Bachy Posted - 23/04/2010 : 21:04:41
quote:
Originally posted by teller

evo Bachy i ja antialkoholičar bi se iz solidarnosti napio sa tobom da se to ostvari...



...može, kad se to dogodi ja se dolazim u Sloveniju napiti, hahahahahahaha,
el dogovoreno?
teller Posted - 23/04/2010 : 21:02:08
evo Bachy i ja antialkoholičar bi se iz solidarnosti napio sa tobom da se to ostvari...
prije ili kasnije i Asterix mora doći na red,samo je pitanje ko i na kakav način(najvažniji je prijevod).
To bi se prodavalo u par tisuču komada(evo slovenski Miki Muster se u dva dana razprodao svih 750 komada)..
što su ludi ti izdavaći.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000