forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Suradnja Kriticni-Torghal:Jelena

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Torghal Posted - 04/08/2012 : 08:31:43
Evo kolega sa foruma Kriticni i ja smo zapoceli suradnju,nadam se da ce vam se svidit.
Tabla br.1

Tabla br.2

Tabla br.3

Tabla br.4
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
IGMAN2 Posted - 25/12/2013 : 00:46:02
Sorry, al ja volim i uspoređivat nove i stare table, stoga...
D.J. Posted - 13/08/2013 : 19:49:23
Opa! Bravo! Lijepo izgleda i dobar teaser ste nam stavili sa scenama iz jos neobjavljenih tabli!
kriticni Posted - 13/08/2013 : 18:49:49
Postovani pratioci "Jelene", Torghal i ja smo se slozili da u dogledno vreme izdamo pomenuti strip, te iz tog razloga vise ne postamo nove table na net. Kako bilo, kraj se primakao i kroz nedelju dve bi trebala da se stavi tacka na ovo ostvarenje. Hvala vam sto ste nas pratili, nadam se da cete biti zadovoljni konacnim proizvodom.
Hvala vam svima na paznji. Pozdrav

kriticni Posted - 11/06/2013 : 08:20:41
quote:
Originally posted by Deers

Postoji neki razlog zašto ste prešli na okrugle oblačiće i italic font?


Da. Moje eksperimentisanje. Kao sto rece Torghal ovo sto kacimo na net je jos uvjek radna verzija, tako da oprostite na tim "sitnim" prelazima tipa formati tabli, forme tabli, font,oblacici, stil pripovjedanja... sve ce to doci na svoje..
Deers Posted - 11/06/2013 : 07:48:17
Postoji neki razlog zašto ste prešli na okrugle oblačiće i italic font?
kriticni Posted - 10/06/2013 : 23:51:19
quote:
Originally posted by zo

"I registracije su bosanske." Kakvo je ovo etiketiranje ekipe sa druge strane granice? Ha? Kao vi ste sad Europa, je li?!!! Sramota!!!
Zezam se :), odličan rad do sada. Najveći razlog što redovno svratim do Autorskog izloga


Dobra fora Zo, nemoj vise da nam drmas kavez haha ... i ja sam se primio dok nisam procitao ovaj zuti tekst ispod
PijaniPatak Posted - 10/06/2013 : 23:28:03
Opusti se malo, zemljače...i sačekaj da priča završi.

edit: u jebote, jesi me
zo Posted - 10/06/2013 : 23:12:14
"I registracije su bosanske." Kakvo je ovo etiketiranje ekipe sa druge strane granice? Ha? Kao vi ste sad Europa, je li?!!! Sramota!!!

Zezam se :), odličan rad do sada. Najveći razlog što redovno svratim do Autorskog izloga
Torghal Posted - 10/06/2013 : 21:53:22
quote:
Originally posted by bisley

Torghale molim te ako možeš stavljti mali veći format sad kad je francusko-belgijska kompozicija table, jer su sličice manje, a više ih je na jednoj tabli. Godine su na leđima, ne vidi se dobro više...


U pravu si,nisam isa zatim ali stvarno je sad malo teze citat nego prije.
bisley Posted - 10/06/2013 : 07:05:26
Torghale molim te ako možeš stavljti mali veći format sad kad je francusko-belgijska kompozicija table, jer su sličice manje, a više ih je na jednoj tabli. Godine su na leđima, ne vidi se dobro više...
Torghal Posted - 10/06/2013 : 05:52:39
Tabla br.36
Torghal Posted - 07/06/2013 : 21:38:20
quote:
Originally posted by D.J.

Bome se vidi napredak Kriticnog! Sad mu je struktura tabli potpuno drugacija nego ranije. Ovo mu valjda vise pase + sto se izvjezbao crtajuci druge stvari. Super!


Moj mozak kod konstrukcije tabli razmislja bonelijevski a njegov francusko belgijski
D.J. Posted - 07/06/2013 : 21:36:44
Bome se vidi napredak Kriticnog! Sad mu je struktura tabli potpuno drugacija nego ranije. Ovo mu valjda vise pase + sto se izvjezbao crtajuci druge stvari. Super!
Torghal Posted - 07/06/2013 : 21:23:59
Evo jedna zanimljivost.U pocetku sam ja crta kriticnom skice tabli i nakon toga je on crta prave table.Zadnjih nekoliko tabli mu ja samo napisem tekst i dijaloge a on sam odlucuje o kadriranju i svemu ostalome.I to po meni funkcionira puno bolje nego dok sam ja crta skice.ali mi bas zato i neke sitnice upadaju u oci koje bi ja drugacije rijesia.npr.zadnji kadar 35.table,nisam siguran da bi otac navlacia zavjese u trenutku dok dolazi do bitnih saznanja o nestanku svoje ceri.ali zato je puno drugih stvari kriticni puno bolje napravia nego sta bi ja sam smislia.
Torghal Posted - 07/06/2013 : 21:16:18
Tabla br.35
kriticni Posted - 05/06/2013 : 18:24:28
@Dranki:
Sitnicaris -:)
Kao sto je kolega napomenuo ovo je radna verzija tako da ce do konacnog proizvoda biti dosta izmjena. Sto se tice slenga od pocetka je tekst na "dalmatinskom" tako da tu nemas prolaz po pitanju sitnicarenja haha... Ali za ovo drugo ti hvala, nisam bio siguran kako se razdvajaju rijeci u novi red pa sam gledao kako drugi pisu...ocigledno sam pogresne kopirao. Ali svaka kritika je dobrodosla ;)
@tinton:
Iznenadjenje koje slijedi nema veze s crtanjem prvobitnih tabli, ne brigaj. Toliko od mene za ovo javljanje ;)
tinton Posted - 05/06/2013 : 17:12:29
quote:
Originally posted by PijaniPatak

kuku i lele

a zar ne može da ih crta na foru tabla 1 pa tabla 35, te 2 pa 36?

P.S. Moguće gramatičke zajebancije na ove dve table:
-da li se kod vas "susjeda" Sanja u vokativu kaže "Ej, SanjA" ili "Ej,SanjO"? U srpskoj gramatici je ovo prvo, ne znam kako ide kod vas.




Bila je na gramatičkomk topicu rasprava o tome nisam siguran, menirecimo kod Sanja obadvije zvuči u redu, ali kod Ana mi Ano zvuči debilno






-Prethodna tabla. Ovo je malo sitničarenje, ali je koristan savet: Kada prebacuješ deo reči u novi red moraš paziti da to radiš po slogovima (npr. SIT-NI-ČA-RE-NJE) ili, ovo je mnogo lakše, posle samoglasnika (npr.SITNI-ČARENJE)ili kada se dva suglasnika nalaze jedan pored drugog onda se reč od tog drugog suglasnika prebacuje dole (SIT-NIČARENJE).

Ovde mislim na rečenicu POLICIJA JE ZA NIŠTA. POTPUNI NESPOSOBNJ-AKOVIĆI! (trebalo je NESPOSOB-NJAKOVIĆI ili NESPOSOBNJA-KOVIĆI). Znam da je to gadno kada se radi prelom teksta u oblačiće, ali bilo bi poželjno, kada već table izgledaju profesionalnije, da se malo pripazi i na to.

No, opet kažem, totalno nebitno. Ne bih voleo da sam prećutao


Ovo mi se čini skrz nebitno za strip




Po meni i nema prevelikog smisla da u stripu svi govore gramatički pravilno jer tako nije u stvarnosti.
PijaniPatak Posted - 05/06/2013 : 17:00:51
kuku i lele

a zar ne može da ih crta na foru tabla 1 pa tabla 35, te 2 pa 36?

P.S. Moguće gramatičke zajebancije na ove dve table:
-da li se kod vas "susjeda" Sanja u vokativu kaže "Ej, SanjA" ili "Ej,SanjO"? U srpskoj gramatici je ovo prvo, ne znam kako ide kod vas.
-Prethodna tabla. Ovo je malo sitničarenje, ali je koristan savet: Kada prebacuješ deo reči u novi red moraš paziti da to radiš po slogovima (npr. SIT-NI-ČA-RE-NJE) ili, ovo je mnogo lakše, posle samoglasnika (npr.SITNI-ČARENJE)ili kada se dva suglasnika nalaze jedan pored drugog onda se reč od tog drugog suglasnika prebacuje dole (SIT-NIČARENJE).

Ovde mislim na rečenicu POLICIJA JE ZA NIŠTA. POTPUNI NESPOSOBNJ-AKOVIĆI! (trebalo je NESPOSOB-NJAKOVIĆI ili NESPOSOBNJA-KOVIĆI). Znam da je to gadno kada se radi prelom teksta u oblačiće, ali bilo bi poželjno, kada već table izgledaju profesionalnije, da se malo pripazi i na to.

No, opet kažem, totalno nebitno. Ne bih voleo da sam prećutao
tinton Posted - 05/06/2013 : 16:40:41
ajoj

dakle za nastavak priče čekati ćemo još jedno godinu
Torghal Posted - 05/06/2013 : 15:59:34
Tabla br.34

S obzirom da je velika razlika u stilu crtanja a i u kvaliteti na pocetku stripa i sada, kriticni je odlucia da ce prve table ponovno crtat tako da je ovo sve recimo radna verzija.
Torghal Posted - 02/06/2013 : 15:33:47
Jeli se meni samo cini ili je kriticni sve bolji i bolji?
Tabla br.33
PijaniPatak Posted - 29/05/2013 : 02:39:23
Sviđa mi ovaj momenat sa Robertom...Ako je išta u celom psihoanalitičnom svetu istinito to je da je čovek onoliko sjeban koliko su mu brada i kosa obrasli (kod ljudi koji ma to nije usual look, naravno).

Zato sam ustvari i pohvalio prethodnu tablu: Robie se budi iz sna (ko zna kojeg u nizu) i zatičemo ga bradata. Nakon jednog kratkog podsvesnog WTF skapiraš dve stvari: mnogo je vremena prošlo, lik je sjeban do koske. Stvarno odlično zamišljeno i izvedeno

Na tome konkretno,svaka čast Torghie! I way to go, Kritični!
Torghal Posted - 28/05/2013 : 20:21:21
Cini se da je kriticni pribacia u petu brzinu:)
Tabla br.32
maddox031 Posted - 28/05/2013 : 15:54:33
odlično :) čekamo nastavak
PijaniPatak Posted - 28/05/2013 : 15:51:31
Odlično! Dakle skoro pola je prošlo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000