forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 188 Kako se obogatiti

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/09/2021 : 21:49:48


Ukrasti dvije tone zlata iz Francuske centralne banke čini se teško, ali u zemlji opustošenoj ratom, usred egzodusa, nije neizvedivo. U lipnju 1940. Francuska je već deset mjeseci u ratu, ali to je tek sada primijetila. Nakon manje od tjedan dana Blitzkriega nacisti su došli do Pariza. Od 1939. Francuska je centralna banka razborito izvukla sve svoje zlatne rezerve iz glavnog grada. U Parizu su svi sefovi prazni... ili gotovo svi. Dvije tone zlata ostale su zaboravljene u jednom sefu u Saint-Ouenu. Dvije tone koje hitno moraju biti prebačene iz Pariza u Bordeaux blindiranim kombijem. Ali Franck Propp i Ange Sambionetti za ovu kasicu prasicu imaju druge planove...

Kolorka 188 • Kako se obogatiti u lipnju 1940. • 120 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Xavier Dorison • Crtež Laurent Astier • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2021. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-188-kako-se-obogatiti-u-lipnju-1940/734/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vukozec Posted - 15/02/2024 : 08:28:45
Nury još jednom dokazuje da je neprikosnoveni majstor žanrovskih (u punom smislu te riječi) strip scenarija. Ovo bi bio sjajan macaroni combat film iz 70ih. Tu je i crtež koji odlično paše ovakvoj vrsti akcijskog stripa. Nema širinu Nuryjevih najuspjelijih naslova, ali nepretenciozna lako konzumirajuća zabava je garantirana.

Nury ranked, from the top:

BJUF
Tyler Cross
Katanga
Silas Corey
Staljinova smrt
WEST
Atar Gull
Kako se obogatiti u lipnju 1940.
Smrt caru
Zlato i krv
Sin sunca

(moram stvarno onog snajperista pričitati da kompletiram)
Aco Posted - 03/02/2024 : 18:13:01
Sasvim ok, opuštajući avanturistički BD. Filmski scenario, road trip varianta, šaroliku glavni likovi među kojima neki i umiru, twist na kraju, lijepe boje..pa što bi još htjeli? Nemora svaka kolorka bit teška obiteljska drama. Neka ovakvih stripova u što većem broju. Zadovoljan.
don_draper Posted - 12/02/2023 : 00:06:34
Tematski me ovo privuklo, a Nuryjev potpis na scenariju je svakako dovoljan razlog za interes. Već smo vidjeli Nuryju na djelu kad je u pitanju 2.svjetski rat, ali BJUF je vrlo visoka letvica koju ovaj strip ne doseže ni blizu.
Strip je kratak i dinamičan. U suštini je ovo klasični thief scenarij ubačen u ratno okruženje. Takva radnja nosi sa sobom neka ograničenja i mane. Likovi su nepamtljivi i stereotipni, radnja je svrsishodna i stvari su podosta predvidljive. Ratno okruženje daje možda neku relevantnost svemu, ali nekako je sve to slabašno. Rasplet je zadovoljavajuć, sve je ovo školski odrađeno, ali nema nečeg što bi ovo izdvojilo u sjećanju.
Nury se svakako zna okružiti dobrim crtačima pa je i ovdje jako dobro to odrađeno. Vrlo mudro kadriranje akcijskih scena.
Sveukupno je ovo jedan solidan strip. Dobro je što se zna što se dobiva s ovim stripom jer je dosta tipičan primjer svog žanra. No, nije nešto što će se pamtiti i čuvati u kolekciji.
3/5
prop_ovednik Posted - 18/05/2022 : 12:00:32
Simpatično, filmično, brzo i efikasno. Spada u ona djela koja se lako čitaju, glava ne boli, ali lako se i zaborave. Ostane onaj osjećaj da je to ok bilo i vrijeme utrošeno nije uzalud bačeno. Crtež na trenutke pretjeran, karikaturan, akcija na granici normalne, ali sve u svemu... Dobro je, zadovoljan.
Kerempir Posted - 17/11/2021 : 18:37:37
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Kerempir

Dobar je ovaj nury, od svih stripova koje je fibra objavila (odnosno koje imam) ovaj mi je i najfilmičniji. Nije na nivou nekih meni vrhunskih nuryjevih stripova ( kataloga, bili jednom..) ali zabavan, dinamican i sa neočekivanim završetkom.



Katanga. Mobitel?



Ma je, ni prvi ni posljednji put gdje se mobitel pravi pametniji
DiSkAcH Posted - 17/11/2021 : 18:34:30
quote:
Originally posted by Kerempir

Dobar je ovaj nury, od svih stripova koje je fibra objavila (odnosno koje imam) ovaj mi je i najfilmičniji. Nije na nivou nekih meni vrhunskih nuryjevih stripova ( kataloga, bili jednom..) ali zabavan, dinamican i sa neočekivanim završetkom.



Katanga. Mobitel?
Kerempir Posted - 17/11/2021 : 13:32:48
Dobar je ovaj nury, od svih stripova koje je fibra objavila (odnosno koje imam) ovaj mi je i najfilmičniji. Nije na nivou nekih meni vrhunskih nuryjevih stripova ( kataloga, bili jednom..) ali zabavan, dinamican i sa neočekivanim završetkom.
jaki Posted - 30/09/2021 : 22:02:11
Film bi bija bolji ali sasvim Ok strip.
Brzo se i lako čita..
anto Posted - 26/09/2021 : 15:53:48
kad shaner kaže da je sasvim ok,za strip ovakve tematike,to je preporuka k'o kuća
Shaner Posted - 26/09/2021 : 13:54:20
Ni crtež, ni priča nisu ovdje ništa posebno, ali se lako i brzo čita i ima fora kraj. Sasvim ok za jednom pročitati.

AleksandarN Posted - 21/09/2021 : 22:28:14
Ima Nedirke u AF-u, video sam danas paket.
risbozg Posted - 21/09/2021 : 17:19:26
ovo se kupuje pod obavezno..
Markos Posted - 21/09/2021 : 14:42:24
mislim da jest.
Red Marquis Posted - 21/09/2021 : 14:25:34
quote:
Originally posted by Markos
Osim toga, Nedirka je poslana u Srbiju jučer, tako da će je biti i u AF i DW danas/sutra.


Jesu otišli i drugi naslovi koji su se rasprodali u ovoj akciji u AF? Konkretno, interesuje me Ljepotica koja mi je izmakla.
kasper Posted - 21/09/2021 : 08:48:35
fino je ovo stivo. al me od nurija i dorisona vise interesuje w-e-s-t.
Markos Posted - 21/09/2021 : 07:50:58
"Kako se obogatiti" je sasvim dobar i zabavan, opuštajući, nepretenciozan blockbuster strip. To što nas je Nury navikao na više od toga ne znači da je loš, je li?

Osim toga, Nedirka je poslana u Srbiju jučer, tako da će je biti i u AF i DW danas/sutra.
going going Posted - 21/09/2021 : 04:00:08
Uf jedva cekam da procitam Aldebaran i da mi se ne svidi!

P.S. Prihvatam razumne ponude za Nedirku ako je neko iz Srbije zainteresovan za prodaju.
anto Posted - 20/09/2021 : 21:32:34
zabole nas patka šta si ti pisao juče,prekjuče i tako dalje.Posle Kenije si izgubio sve kredibilitete.
idi vidi ima li Nedirke u Vulkanu.
going going Posted - 20/09/2021 : 20:39:40
Ja moram da se priklonim onima kojima ovaj strip nije nista posebno. Vec sam pisao o tome juce, prekjuce, a mislim da sam pisao i kratki osvrt nakon citanja pre godinu, dve kad sam nabavio Pheonixovo izdanje.
naker Posted - 20/09/2021 : 20:36:06
Zabavno-opuštajući strip sa obiljem akcije gde se na svakih par stranica desi neka eksplozija, točkovi kamiona ispadaju iz kadrova, kuršumi lete na sve strane.. Ali strip nije jednodimenzionalan pa da samo nudi jeftinu zabavu jer poseduje i par tužnih momenata, a sam epilog je poprilično gotivan na jedan komičan način. Preporuka za one koji vole "blockbuster" štiva, a svako za sebe nek proceni kako će ga rangirati u odnosu na ostala Nurijeva / Dorisonova dela

Uostalom, čim sawitch javlja da je strip loš onda se po defaultu zna da strip vredi
anto Posted - 20/09/2021 : 20:01:26
Svaka čast Asteriksu,ali Umpah Pah je najsvetlija zvezda na nebu klasičnog BD humorističkog stripa.

ali je bezveze da oftopičarimo na temi ovog jako dobrog stripa.
jedva čekam da čujem utiske komšija;sa obzirom da se Feniksovo izdanje nije primilo kod njih.
alaniusfordius Posted - 20/09/2021 : 19:31:36
quote:
Originally posted by pcoro



Asterix nije ni do koljena Umpah-pahu!!!



+100
alaniusfordius Posted - 20/09/2021 : 19:31:05
quote:
Originally posted by sawitch

Umpah Pah je meni u najmanju ruku stopu iza Asteriksa.


-1
sawitch Posted - 20/09/2021 : 17:49:25
Umpah Pah je meni u najmanju ruku stopu iza Asteriksa.
Red Marquis Posted - 20/09/2021 : 17:22:52
quote:
Originally posted by pcoro



Asterix nije ni do koljena Umpah-pahu!!!


Ahahha
Kako da ne.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000