forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 263 - 1629.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/09/2023 : 08:56:17


Samo su se očajnici voljni ukrcati na Jakartu.

Na tom se brodu nalazi posada sačinjena od amsterdamskog polusvijeta te dovoljno zlata i dijamanata da zavrte pameću svakome od njih.

Bure baruta u plutajućem paklu.

Lucretia Hans, nenadana putnica na tom košmarnom brodu, postaje jedina koja je u stanju spriječiti propalog apotekara i heretika Jeronimusa Corneliusa da zapali fitilj...

Dobro vam more.

Kolorka 263 • 1629. • 140 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Xavier Dorison • Crtež Thimothée Montaigne • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2023. • Cijena 22 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-263-1629/910/

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Cromwell Posted - 16/06/2024 : 10:06:22
Jao ovo je odlično! Jakarta je brod/zatvor na otvorenom na kojemu prevladava okrutna, sirova i prijeteća atmosfera koja stalno titra na rubu eskalacije. Zajebani podmukli likovi i odurni uvjeti života stvaraju klaustrofobičnu atmosferu jer se osjećaš kao čovjek koji nema kamo pobjeći, sve oko tebe je more... Puno zanimljivosti iz gusarskog života, vrlo dobra karakterizacija likova i razrada priče tako da mislim da mi uopće neće biti problem nastaviti sa drugim dijelom jednom kad izađe jer postavke koje je Dorison složio će mi prilično dugo ostati u mozgu.
Crtež i boje također vrhunski, kadriranje vanserijski dobro, štoćereći nema zamora/dosade u niti jednom trenutku.
Kao što su već i neki prije rekli- jedina zamjerka je naslovnica. Svi volimo oluju i brodove ali ona iznutra je ipak ikonskija!

9/10
anto Posted - 29/02/2024 : 14:59:49
Nakon Republike Lubanjem,dođe i ova druga gusarština na red.
Republika mi se svidela,a ovo bogami i za nijansu više.

Dorison i Montanj su odlično dočarali celokupnu tu situaciju sa pomorstvom u Holandiji toga doba,odnosno na prilike koje su vladale na Džakarti,brodu u posedništvu najmoćnije firma na planeti.
Kapitalizam do koske - pa kad se to pretoči na palubu broda koji treba da otplovi pola sveta,gde na nekoliko stotina duša dođe četiri toaleta,gde se par stotina najokorelijih zlikovaca Amsterdama mora ukrotiti jedino nehumanom strogoćom,a na sve to,negde u palubi je toliko novca da se njime može kupiti jedna omanja zemlja,i kad se sve to sabere i oduzme,dobije se ludilo u najavi.

U fokusu priče je lepa i mlada buržujka,koja nakon smrti trećeg deteta kreće kod muža,a ono što će proživeti na tom putu je previše i za nekog sa dna civilizacijske lestvice,kamoli za nju.
Meni je ovo jako,jako dobro,napisah da mi se više svidelo od Republike lubanje,isto hvalevrednog naslova,pa ako drugi nastavak bude jednako dobar,biću itekako zadovoljan.
Dorisona mešto i nisam toliko cenio ranije,ali sa vremenom,sve mi je gotivniji.
Crtež Timoti Montanja sjajan.
4.5/5
izivko Posted - 30/12/2023 : 17:46:48
Raven ti je u rangu ovoga. Ima jak ženski karakter. Jedna dobra mulatkinja.
Peyo Posted - 30/12/2023 : 17:32:01
quote:
Originally posted by izivko

Dobar prikaz surovog života na brodu. Vlada samo jedan zakon a to je kapetan broda. I najmanji prijestup brutalno se kažnjava.
Čitatelji uglavnom vole ovu tematiku.

Crtež je realističan i detaljan, pogledi na brod, okolno more i krajolike su uspjeli. Na ružnim njuškama mornara vidljivi su strah, mržnja, žeđ za osvetom.

Dobar prvi dio, vidjet ćemo kakav je nastavak.

Inače ako nekoga zanima, ovaj isti događaj već je viđen na stripu Jéronimus a autori su Dabitch i Pendanx. Davno sam čitao pa ne bih znao reći koji je bolji.

https://www.bedetheque.com/serie-17598-BD-Jeronimus.html






Kako piše u uvodniku na stranici 5 nije točno da je kapetan broda bio glavni. Iznad njega je po ovlastima bio predstavnik VOC-a (Nizozemske zapadnoindijske kompanije).

Sam strip je brutalno realističan, vrlo dobro napisan i još bolje nacrtan.

Po stilu me podsjeća na Lauffrayeve radove čijeg Ravena bih volio vidjeti pod Fibrinom etiketom:

https://www.bdgest.com/preview-2962-BD-raven-nemesis.html

Prema najavi u drugoj knjizi pod nazivom Crveni otok bit će završetak serijala.

Ako netko gori od želje saznati što slijedi evo mu link:

https://en.wikipedia.org/wiki/Francisco_Pelsaert

8/10
SenG Posted - 22/11/2023 : 19:51:17
Također, čekam drugi nastavak za sud... Iako za sada nisam oduševljen (između ostalog zakašnjelom spoznajnom da ima nastavak :P)
pcoro Posted - 12/11/2023 : 20:37:59
quote:
Originally posted by ivanl
Steta, po meni, sto je naslovnica uzeta iz jedne table unutar stripa, (iako je efektivna). Ocekivao bi ipak, poseban rad za ovakav album.




Ovo! Loše, loše..

Strip je ok za sad al je bezveze da se nastavlja. Ne bi donosio sud na osnovu polovice priče.
ivanl Posted - 12/11/2023 : 18:23:15
Da sam znao da se ceka nastavak, ne bi ovo procitao...
Ovaj je dvodjelni album od prosle godine i sad tko zna koliko cu cekati na zavrsetak price...
Kao i Lazarusa, Predka i Last Mana...
No sto je, tu je. Ponovit cu gradivo kad dode vrijeme.

Inace strip mracne atmosfere iz prljavog potpalublja jedrenjaka prije 400 godina, punog likovlja gadnih sudbina koje ova prica valja, banda-banda, u crnim nocima osvijetljenim samo pokojom munjom...bas za mene.

Odusevljen sam dinamikom crteza, postavkama tabli, 'kamere' koja snima iz svih kutova, interijerima, eksterijerima, docaranom mracnom atmosferom. Thimothee Montaigne itekako zna sto radi i njegova ruka i pero, nam daju pogled iz svih rakursa. Bas mi godi postavljanje situacija na tablama bez klasicne resetke.

Jako dobar strip, sa krasno iscrtanim licima likova i njihovim ekspresijama. Svaka mimika u datoj situaciji krasno je i vjesto iskazana. Strip ni malo ne pati od uobicajenih slicnosti likova od koje boljke pati vecina crtaca pa i onih najpoznatijih.

Steta, po meni, sto je naslovnica uzeta iz jedne table unutar stripa, (iako je efektivna). Ocekivao bi ipak, poseban rad za ovakav album.

Nista, ajmo sad, Dorison i Montaigne, sto brze, sto prije, 'izbacite' Crveni otok!
Mr. Bushido Posted - 06/11/2023 : 11:12:29
quote:
Originally posted by anto

samo mi je totalni zbun zašto ga je markos objavio,a da nije serijal završen - nije imao ranije običaj da radi ovako.Ajde da je album od 200+ stranica,ovde je tek nešto više od 100.


Jastreb, Stare prdonje, Max Fridman, Sami, Sedam života kopca, Potraga za Pticom vremena, Životinjski dvorac, Stern, Žalopojka za izgubljenim pustarama, Zvjezdani dvorac, Elric, Pet zemalja, Brodolomci s Ythaqa, Brazda...

Svi su ovi serijali objavljeni u sklopu Kolorke, a nisu završeni ili objavljeni u cijelosti, barem za sada.
anto Posted - 05/11/2023 : 15:36:33
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Red Marquis

Arapin ne može tu da spada, to svakako ne bi mogao biti integral, a strip je te vrste i popularnosti da nije sigurno imalo smisla čekati da se završi serijal.



Pa pričamo o stripovima koji su nedovršeni u trenutku izdavanja. Arapin je takav strip.


Mislim da je Anto hteo da naglasi izdavanje stripa koje Markos obično čeka da izbaci u integralu, a ne generalno izdavanje nedovršenih serijala.

Inače, možeš i Tvrđe da dodaš tom logikom. Ali opet, mislim da mu to nije bila poenta već ono gore napisano.


da,na to sam mislio.
47 žica je predebeo,pa je bolje ga izbaciti u pojedninačnim knjigama.
DiSkAcH Posted - 05/11/2023 : 06:00:43
quote:
Originally posted by naker

Životinjski dvorac.



Da, ovo je isto napola, i od istog autora.
naker Posted - 04/11/2023 : 18:40:29
Životinjski dvorac.
Paka01 Posted - 04/11/2023 : 16:55:25
Moguće, da, možda sam ja krivo pohvatao.
Red Marquis Posted - 04/11/2023 : 16:48:47
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Red Marquis

Arapin ne može tu da spada, to svakako ne bi mogao biti integral, a strip je te vrste i popularnosti da nije sigurno imalo smisla čekati da se završi serijal.



Pa pričamo o stripovima koji su nedovršeni u trenutku izdavanja. Arapin je takav strip.


Mislim da je Anto hteo da naglasi izdavanje stripa koje Markos obično čeka da izbaci u integralu, a ne generalno izdavanje nedovršenih serijala.

Inače, možeš i Tvrđe da dodaš tom logikom. Ali opet, mislim da mu to nije bila poenta već ono gore napisano.
Paka01 Posted - 04/11/2023 : 14:08:30
quote:
Originally posted by Red Marquis

Arapin ne može tu da spada, to svakako ne bi mogao biti integral, a strip je te vrste i popularnosti da nije sigurno imalo smisla čekati da se završi serijal.



Pa pričamo o stripovima koji su nedovršeni u trenutku izdavanja. Arapin je takav strip.
sawitch Posted - 04/11/2023 : 13:43:46
Ma ne sumnja niko u nastavak vec ne mozes docekati :)
emirem Posted - 04/11/2023 : 13:39:59
Kad sam rezervirao strip saznao sam vec prije tu na forumu da slijedi nastavak.
Ne kupujem nikada na slijepo, imam uvijek review da skicnem u sadrzaj.

Fibra je vec vise puta dokazala da je pouzdan igrac na trzistu i ne zakida na izdanjima.
I za ovaj strip vjerujem da ce nastavak cim izadje u matici izaci i kod nas.
Red Marquis Posted - 04/11/2023 : 12:50:13
Arapin ne može tu da spada, to svakako ne bi mogao biti integral, a strip je te vrste i popularnosti da nije sigurno imalo smisla čekati da se završi serijal.
Paka01 Posted - 04/11/2023 : 09:39:47
quote:
Originally posted by anto

samo mi je totalni zbun zašto ga je markos objavio,a da nije serijal završen - nije imao ranije običaj da radi ovako.Ajde da je album od 200+ stranica,ovde je tek nešto više od 100.



Arapin Budućnosti, 47 Žica... Bilo je još nešto sigurno.
sawitch Posted - 04/11/2023 : 09:38:51
quote:
Originally posted by borg
da se nešto slično napiše u opisu.



Ovo je koristan predlog
borg Posted - 04/11/2023 : 09:10:51
Pa kad kupujete Fibru na neviđeno.
Došlo vreme da moraš pitati:
Jel ovo zaokružena priča, prvi album, integral, koliko albuma je u integralu, ima li još...

Ja sam još od Medveđe kože predlagao da se nešto slično napiše u opisu.

anto Posted - 04/11/2023 : 00:25:40
samo mi je totalni zbun zašto ga je markos objavio,a da nije serijal završen - nije imao ranije običaj da radi ovako.Ajde da je album od 200+ stranica,ovde je tek nešto više od 100.
izivko Posted - 04/11/2023 : 00:17:51
Dobar prikaz surovog života na brodu. Vlada samo jedan zakon a to je kapetan broda. I najmanji prijestup brutalno se kažnjava.
Čitatelji uglavnom vole ovu tematiku.

Crtež je realističan i detaljan, pogledi na brod, okolno more i krajolike su uspjeli. Na ružnim njuškama mornara vidljivi su strah, mržnja, žeđ za osvetom.

Dobar prvi dio, vidjet ćemo kakav je nastavak.

Inače ako nekoga zanima, ovaj isti događaj već je viđen na stripu Jéronimus a autori su Dabitch i Pendanx. Davno sam čitao pa ne bih znao reći koji je bolji.

https://www.bedetheque.com/serie-17598-BD-Jeronimus.html


Promys Posted - 10/10/2023 : 14:32:58
quote:
Originally posted by emirem

@ivanl
@Kerempir
Zamisli tad Markosa kao broj Jedan najavljuje posebni reprint Leovih "Aldebaraana" za orbitalne postaje. 😁
Kako mu fino ide sa ovim programom, neka mu vitar i dalje puse u tom smjeru, a palamuderi od stinu!




Da, ujedno Markos najavljuje nastavak LJ&R, Ralfa Azama i sl, pošto je već po bogatstvu stigao Bezosa i Maska pa godišnje donira 10mio$ u humanitarne delatnosti...
Markos Posted - 10/10/2023 : 09:02:52
Dva dijela ima.
DiSkAcH Posted - 10/10/2023 : 08:57:38
Ima ima, tj nema jer nije objavljen, ali po bedeteci serie en course.
To, Životnjski dvorac, Pogrebnik...Dorison proširio front na više izdanja pa očito pati ritam. :(

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000