forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: KONAN - HRONIKE SREBRNOG PLATNA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Pjerooo Posted - 03/07/2024 : 19:44:10
Biblioteka Riznica #18

KONAN

HRONIKE SREBRNOG PLATNA



Konan varvarin i Konan uništitelj, kultni avanturistički filmovi iz osamdesetih, slave četrdeseti rođendan! Taj veliki jubilej obeležavamo novim izdanjem u biblioteci Riznica, u kojem će čitaoci pronaći stripske adaptacije filmova koje je ilustrovao Džon Bjusema, kao i pregršt dodatnog sadržaja. Intervjui s članovima ekipe oba filma, zabeleženi u vreme kada su filmovi bili aktuelni na velikom platnu, predstavljaju posebnu poslasticu i poslužiće kao pravi mali vremeplov koji će pružiti priliku čitaocima da zavire iza kulisa i otkriju mnoštvo detalja i anegdota sa snimanja! A kako je u pitanju rođendan, uz svaki primerak knjige dolazi i poklon poster!





Br. strana: 136 / Kolor
Uvez: Tvrdi / Format: 240 x 337 mm


Filmski zavir


Cene:
Promo: 1.990,00 (traje do 20. 7. 2024)
Klupska: 2.390,00
Puna cena: 2.990,00


Link za naručivanje:
https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/biblioteka-riznica/biblioteka-riznica-18-konan-hronike-srebrnog-platna/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 08/07/2024 : 22:31:45
quote:
Originally posted by Pjerooo

quote:
Originally posted by going going
...i bas mi je fora celo izdanje.


Drago mi je da ti se sviđa :)

Čitava ideja se vrtela oko toga da objavimo knjigu koja će pokušati da uhvati trenutak u vremenu kad su filmovi izlazili i da ga što vernije prenese. Mnogo je odličnih intervjua i dokumentaraca nastalo u godinama koje su usledile, međutim ovde je i dalje osetna svežina čitave stvari. Takav koncept nalagao je da stranice s dodatnim sadržajem budu dizajnirane tako da što više asociraju na stil magazina iz osamdesetih (ali da se ne pretvore u Bazar, Dugu i sl).

Ivica Stevanović je tu (očekivano) briljirao <3



Da, u potpunosti je uspela ideja! I vidim da se dosta prica o stripu i kupuje nadam se da ce se ovo i brzo rasprodati!
Kum Ruzvelt Posted - 07/07/2024 : 23:52:08
quote:
Originally posted by Zlix

Da! Marvel Super Special #21 & #35


Hvala.. bila bi fora da su nekako ugurali poster i sa drugom naslovnicom.
Zlix Posted - 07/07/2024 : 19:40:52
Da! Marvel Super Special #21 & #35
Kum Ruzvelt Posted - 07/07/2024 : 19:36:56
Jesu li u ovoj knjizi obradjena oba filma? Vidim da se u prvoj poruci pominju "filmovi" ali da pitam za svaki slucaj..
Dusty Road Boy Posted - 07/07/2024 : 19:06:01
Kako god, samo neka ide. Srećno sa materijalima za DH.
Pjerooo Posted - 07/07/2024 : 14:24:14
quote:
Originally posted by john connor

Price o zombiju?

Da li ima sanse za Tomb of Dracula?


Sve u svoje vreme :)


quote:
Originally posted by Dusty Road Boy

Pre svega, svaka čast na ovom izdanju! Zaista sam uživao čitajući ga ovih dana.

Kakve su šanse da se nastavi Divlji mač? Znam da je ranije bilo priče o tome kako postoji ideja da bude objavljivan u drukčijem obliku, ili o par knjiga u kojima će biti sabrane najbolje epizode izašle nakon onih do sad objavljenih.



Hvala na lepim rečima :)

Videćemo još za Divlji mač, moramo prvo da raspetljamo ovu situaciju s nedostajućim materijalima za druge Konan naslove. Best of varijanta u Essential formatu (tj. isto kao Dark Horse Savage Sword knjige) je najizglednija po mom mišljenju :)
Dusty Road Boy Posted - 07/07/2024 : 13:20:30
quote:
Originally posted by Pjerooo

quote:
Originally posted by kandraks

Kad se može očekivati nova knjiga Dark Horsovog Konana?


Već duže vreme sedi prevedena i lektorisana, ali vlasnik licence nema sve odgovarajuće materijale. Kažu da su ih izgubili

Pokušavamo da dođemo do njih na razne strane, a ukoliko bude bilo neophodno – skeniraćemo svoje trejdove i napraviti ih sami.

Dve Konan knjige su nam trenutno u limbu iz tog razloga.



Pre svega, svaka čast na ovom izdanju! Zaista sam uživao čitajući ga ovih dana.

Kakve su šanse da se nastavi Divlji mač? Znam da je ranije bilo priče o tome kako postoji ideja da bude objavljivan u drukčijem obliku, ili o par knjiga u kojima će biti sabrane najbolje epizode izašle nakon onih do sad objavljenih.
john connor Posted - 06/07/2024 : 18:57:50
Price o zombiju?

Da li ima sanse za Tomb of Dracula?
Pjerooo Posted - 06/07/2024 : 17:35:20
quote:
Originally posted by kandraks

Kad se može očekivati nova knjiga Dark Horsovog Konana?


Već duže vreme sedi prevedena i lektorisana, ali vlasnik licence nema sve odgovarajuće materijale. Kažu da su ih izgubili

Pokušavamo da dođemo do njih na razne strane, a ukoliko bude bilo neophodno – skeniraćemo svoje trejdove i napraviti ih sami.

Dve Konan knjige su nam trenutno u limbu iz tog razloga.
verab Posted - 06/07/2024 : 17:12:49
quote:
Originally posted by cerichus

Ne odgovori mi niko je li ovo osim u Spunk novostima još negdje ranije izašlo? Ima li u nekoj knjizi biblioteke Riznica?


Ne, nije, nema.

Bar koliko je meni poznato.

alexts?
cerichus Posted - 06/07/2024 : 16:57:45
Ne odgovori mi niko je li ovo osim u Spunk novostima još negdje ranije izašlo? Ima li u nekoj knjizi biblioteke Riznica?
kandraks Posted - 06/07/2024 : 15:56:55
Kad se može očekivati nova knjiga Dark Horsovog Konana?
alexts Posted - 06/07/2024 : 14:49:37
quote:
Originally posted by night

Ovo se uzima, čim pređem reku. Nego, Pjeroo kad su već tu, hoće li biti brzo još šta od Simerijanca ubrzo?



Ima jedan Buscemin kolor album, neobjavljen kod nas, ako se ne varam.

Mada bi ja proširio pitanje, na bilo šta od klasičnog Marvela?

Zombie je bio pogodak, kao najava, ne znam gde je zapelo.

Crno-bele epizode, one bolje, Kolanovog Drakule (može i Buscema, opet), u adekvatnom izdanju, bi probile led sa ovim junakom u toj verziji.
night Posted - 06/07/2024 : 12:02:13
Ovo se uzima, čim pređem reku. Nego, Pjeroo kad su već tu, hoće li biti brzo još šta od Simerijanca ubrzo?
Pjerooo Posted - 06/07/2024 : 10:52:34
quote:
Originally posted by going going
...i bas mi je fora celo izdanje.


Drago mi je da ti se sviđa :)

Čitava ideja se vrtela oko toga da objavimo knjigu koja će pokušati da uhvati trenutak u vremenu kad su filmovi izlazili i da ga što vernije prenese. Mnogo je odličnih intervjua i dokumentaraca nastalo u godinama koje su usledile, međutim ovde je i dalje osetna svežina čitave stvari. Takav koncept nalagao je da stranice s dodatnim sadržajem budu dizajnirane tako da što više asociraju na stil magazina iz osamdesetih (ali da se ne pretvore u Bazar, Dugu i sl).

Ivica Stevanović je tu (očekivano) briljirao <3
going going Posted - 06/07/2024 : 05:00:59
Da li sad prvo pogledati filmove da ih se podsetim (mislim da mozda cak dvojku nikad i nisam gledao) pa onda citati stripove ili procitati stripove pa gledati filmove?
Nabavio sam izdanje danas, perfektno je i sa obilnim tekstualnim dodacima i bas mi je fora celo izdanje. Odlican poklon je poster naslovne strane. Inace scenarista prvog filma je, cuveni, moj omiljeni Oliver Stoun koji o procesu pisanja scenarija i o tome sta je on sve zamislio i kakvu fransizu je zeleo i o tome kako je Milijus dosta toga promenio iz njegovog prvobitnog scenarija mozete da procitate, izmedju ostalog uz jos mnogo zanimljivih i napetih stvari iz Stounovog zivota, u Stounovoj autobiografiji U poteri za svetlom koju je objavila izdavacka kuca Laguna pre koju godinu. https://www.laguna.rs/n5110_knjiga_u_poteri_za_svetlom_laguna.html
Dr.GonZo Posted - 05/07/2024 : 20:52:41
Sad još kad bi Darkwood tako izbacio i Marvelove ''What if...?'' Konanove epizode...onda bih kompletirao sve od Marvelovog Konana šta su izbacili u 1970-tim i 1980-tima..
Poli Posted - 05/07/2024 : 10:53:26

I meni. Ima tu kod ovih boja nesto sto mi smeta... mozda je samo do nijansi boja, kao ovo sivilo.
C/b stvarno bolje ispadne, a i cela Riznica je do sada bila c/b.
No, kako god, uzima se, Konjan je to!


jaki Posted - 05/07/2024 : 09:27:21
quote:
Originally posted by verab

crno bijelo je snimano mobitelom pa nije bog zna što, ali eto, samo za


C/b mi je bolje.
verab Posted - 05/07/2024 : 01:23:59
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by verab

Da, ali ipak manji od formata riznice.
Nemam ih trenutno pri ruci, a ne da mi se kopat po kutijama... tako da možda griješim. Iako sumnjam:)



Da, mada malo veći od A4.


Iskopao!
Nekih 2 cm manji od Riznice.





Ne zaboravi da je neki mm obrezan format zbog koričenja.


Točno, u pravu si.

Kad sam ih sredinom 80-tih dao ukoričiti mislio sam kako radim pravu stvar, poslije sam se živ pojeo. Al' dobro, tu su i dalje svi brojevi u dvije knjige, jedna velika ko školski dnevnik i druga manja s dodatcima.
Eh, kamo sreće da sam tih godina samo Spunk novosti dao ukoričiti...
alexts Posted - 04/07/2024 : 22:28:09
Darkwood je počeo da kopira izdanja Alexpressa. Ali neću podneti tužbu, čak bih voleo da se to dešava i češće.

[url=https://postimg.cc/HJV9B9XH][/url]
alexts Posted - 04/07/2024 : 22:20:12
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by verab

Da, ali ipak manji od formata riznice.
Nemam ih trenutno pri ruci, a ne da mi se kopat po kutijama... tako da možda griješim. Iako sumnjam:)



Da, mada malo veći od A4.


Iskopao!
Nekih 2 cm manji od Riznice.





Ne zaboravi da je neki mm obrezan format zbog koričenja.
Pjerooo Posted - 04/07/2024 : 22:04:32
Evo i fotke postera koji se dobija uz knjigu :)

verab Posted - 04/07/2024 : 21:27:49
ima svoj gušt i siva skala, za one koji se ne mogu odlučiti:)

Pjerooo Posted - 04/07/2024 : 21:21:09
Super je videti i c/b varijantu :)

Vlasnici licence poseduju samo ove materijale za MSS #21 i #35, tj. materijale koje su i sami koristili za reprinte u SSoC omnibusima #6 i #8.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000