forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: KONAN - HRONIKE SREBRNOG PLATNA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Pjerooo Posted - 03/07/2024 : 19:44:10
Biblioteka Riznica #18

KONAN

HRONIKE SREBRNOG PLATNA



Konan varvarin i Konan uništitelj, kultni avanturistički filmovi iz osamdesetih, slave četrdeseti rođendan! Taj veliki jubilej obeležavamo novim izdanjem u biblioteci Riznica, u kojem će čitaoci pronaći stripske adaptacije filmova koje je ilustrovao Džon Bjusema, kao i pregršt dodatnog sadržaja. Intervjui s članovima ekipe oba filma, zabeleženi u vreme kada su filmovi bili aktuelni na velikom platnu, predstavljaju posebnu poslasticu i poslužiće kao pravi mali vremeplov koji će pružiti priliku čitaocima da zavire iza kulisa i otkriju mnoštvo detalja i anegdota sa snimanja! A kako je u pitanju rođendan, uz svaki primerak knjige dolazi i poklon poster!





Br. strana: 136 / Kolor
Uvez: Tvrdi / Format: 240 x 337 mm


Filmski zavir


Cene:
Promo: 1.990,00 (traje do 20. 7. 2024)
Klupska: 2.390,00
Puna cena: 2.990,00


Link za naručivanje:
https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/biblioteka-riznica/biblioteka-riznica-18-konan-hronike-srebrnog-platna/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Pjerooo Posted - 04/10/2024 : 18:58:59
Kuva se :)
alexts Posted - 04/10/2024 : 16:42:14
Još izdanja sličnog tipa je dobrodošlo.
Pjerooo Posted - 04/10/2024 : 15:50:50
Hvala na lepim rečima :)

Ne verujem da će biti reprinta. Knjiga je još uvek dostupna u knjižarama i biće određen broj primeraka na našem štandu na Sajmu.
naker Posted - 03/10/2024 : 21:34:03
Prvi specijal je bolji, jer je i film po kojem je rađen bolji (osvrt na filmove link). A i tu je bog otac Bjusema bio u punoj sjaju. Mislio sam da će mi kolor biti suvišan, ali nemam krupne zamerke na farbu Lin Varli. Nekada su se filmske adaptacije radile u duhu stripskog jezika i nisu bile copy/paste filma. Dobiješ istu priču uz par primetnih razlika, ali zbog renomiranih crtača i umetničkog pristupa imaš razloga da čitaš strip iako si upoznat sa radnjom filma jer te zanima da vidiš crtačevu viziju priče (Star Wars, Alien, Conan itd). Moderne strip adaptacije filmova su običan copy/paste bez ikakvog doprinosa crtača i bukvalno imaš osećaj da gubiš vreme čitanjem stripa (Dune). Ako se nešto i menja u priči to je obično neki woke momenat, dok moderni crtači koji rade ove tezge ne mogu u istu rečenicu sa imenima kao što su Bjusema ili Sajmonson.

Mala zanimljivost: na kraju stripa Konan, Subotaj i Princeza zajedno odlaze; u bioskopskoj verziji filma Konan odlazi sam; dok u Extended Edition odlazi zajedno sa Princezom. Svi epilozi su pokriveni taman da se niko ne uvredi, neka svako bira koji mu najviše odgovara

Izdanje zaista prelepo izgleda. Riznica format, propratni tekstovi, intervjui sa glumcima i filmskom ekipom, poster. Konansko izdanje. Drago mi zbog brze rasprodaje, dajte ljudima reprint
Zlix Posted - 06/09/2024 : 13:37:30
quote:
Originally posted by Pjerooo

No, prvo će ići Hronike #7 da se zaokruži Tomasov trk :)



Jesss!
Pjerooo Posted - 06/09/2024 : 10:27:46
quote:
Originally posted by cerichus

Reprint neka ide c-b.


Materijali su bolna tema u poslednje vreme kada je reč o Konanu. Naredna Dark Hors knjiga, kao i Hronike #7 trpe i čekaju već mesecima jer su vlasnici licence izgubili odgovarajuće materijale, pa moramo da se dovijamo.

Tako da... bumo videli :)
cerichus Posted - 06/09/2024 : 10:11:40
Reprint neka ide c-b.
Pjerooo Posted - 06/09/2024 : 09:05:58
quote:
Originally posted by naker

Već posle dva meseca? Vau, svaka čast.


Verovali smo da će naći svoju publiku i rasprodati se, ali ne baš ovako brzo :D


quote:
Originally posted by nemanja93
Kad ste vec ovde, da pitam da li postoji mogucnost za repirnt Hronika?



Nije isključeno, ali svakako ne bi išle u istoj opremi kao dosadašnje Hronike. No, prvo će ići Hronike #7 da se zaokruži Tomasov trk :)
nemanja93 Posted - 05/09/2024 : 23:24:29
quote:
Originally posted by Pjerooo

quote:
Originally posted by alexts
Stvarno ne znam, šta DW čeka sa ovim, više?

Neće od toga biti ništa sve dok Dizni traži novac koji traži.


No, da se vratimo sad na zemlju i obavestimo da su Hronike srebrnog platna na isteku zaliha. Ko želi da obezbedi primerak, bolje neka požuri :)



Kad ste vec ovde, da pitam da li postoji mogucnost za repirnt Hronika?
naker Posted - 05/09/2024 : 21:33:09
Već posle dva meseca? Vau, svaka čast.
Pjerooo Posted - 04/09/2024 : 16:44:29
quote:
Originally posted by alexts
Stvarno ne znam, šta DW čeka sa ovim, više?

Neće od toga biti ništa sve dok Dizni traži novac koji traži.


No, da se vratimo sad na zemlju i obavestimo da su Hronike srebrnog platna na isteku zaliha. Ko želi da obezbedi primerak, bolje neka požuri :)
alexts Posted - 04/09/2024 : 15:15:19
quote:
Originally posted by cerichus

Volio bih da DW nastavi da objavljuje Marvelove adaptacije filmova i serija poput James Bonda, Star Wars, Zvjezdane staze, Galaktike i sl.
A super bi išao i Superman od DC.



Stvarno ne znam, šta DW čeka sa ovim, više?

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_The_Original_Trilogy_%E2%80%94_The_Movie_Adaptations

cerichus Posted - 25/08/2024 : 21:18:43
Volio bih da DW nastavi da objavljuje Marvelove adaptacije filmova i serija poput James Bonda, Star Wars, Zvjezdane staze, Galaktike i sl.
A super bi išao i Superman od DC.
alexts Posted - 25/08/2024 : 20:38:26
I opet je to rezultiralo da je strip verzija prvog filma vrlo dobra. Ne na nivou filma, ali svakako uspela.

Drugu adaptaciju je Buscema samo skicirao, a Marvel angažovao neke antitalente da je istuširaju i ništa ne nadograde. Ali i takva mi dođe malčice bolja od drugog Konan filma, pa se može reći i da je ona uspela.
alexts Posted - 25/08/2024 : 20:32:26
Super je što su Marvel, Buscema i ekipa radili svoje verzije stripova na osnovu filmova, bez njihovog preslikavanja, nego u duhu tadašnjih stripova.

(Ako se ne varam, prva je rađena naporedo sa filmom, sa tek uvidom u po neku fotku)
Chui Posted - 25/08/2024 : 18:17:24
Ovo je top izdanje, jedno od najboljih Darkwoodovih do sad što sam vidio. Ok dal je bolje crno bijelo ili kolor sad možemo pričati, meni je kolor isto ok. Ali cijeli sadržaj mi je top, veliki sam fan prvog filma, i dan danas ga pogledam s guštom. Odlično je snimljen za ondašnje standarde kamera slika i danas izgledaju svježe, to mi je i dalje najdraži fantasy film. I priča pretočena u stripovsku adaptaciju je čini jednom od najboljih Conanovih priča u stripu. Drugi film je lošiji, izgleda smješnije i jeftinije, lošija produkcija sve je lošije, al je zanimljiva Grace Jones :) Zanimljivo je da su intervjui očito svi iz nekog tog doba promocije oba filma, znači kad filmovi još nisu ni bili prikazani u kinima, i svi su puni hvala sve je super, švarci je totalno u biznisu :)))
going going Posted - 08/07/2024 : 22:31:45
quote:
Originally posted by Pjerooo

quote:
Originally posted by going going
...i bas mi je fora celo izdanje.


Drago mi je da ti se sviđa :)

Čitava ideja se vrtela oko toga da objavimo knjigu koja će pokušati da uhvati trenutak u vremenu kad su filmovi izlazili i da ga što vernije prenese. Mnogo je odličnih intervjua i dokumentaraca nastalo u godinama koje su usledile, međutim ovde je i dalje osetna svežina čitave stvari. Takav koncept nalagao je da stranice s dodatnim sadržajem budu dizajnirane tako da što više asociraju na stil magazina iz osamdesetih (ali da se ne pretvore u Bazar, Dugu i sl).

Ivica Stevanović je tu (očekivano) briljirao <3



Da, u potpunosti je uspela ideja! I vidim da se dosta prica o stripu i kupuje nadam se da ce se ovo i brzo rasprodati!
Kum Ruzvelt Posted - 07/07/2024 : 23:52:08
quote:
Originally posted by Zlix

Da! Marvel Super Special #21 & #35


Hvala.. bila bi fora da su nekako ugurali poster i sa drugom naslovnicom.
Zlix Posted - 07/07/2024 : 19:40:52
Da! Marvel Super Special #21 & #35
Kum Ruzvelt Posted - 07/07/2024 : 19:36:56
Jesu li u ovoj knjizi obradjena oba filma? Vidim da se u prvoj poruci pominju "filmovi" ali da pitam za svaki slucaj..
Dusty Road Boy Posted - 07/07/2024 : 19:06:01
Kako god, samo neka ide. Srećno sa materijalima za DH.
Pjerooo Posted - 07/07/2024 : 14:24:14
quote:
Originally posted by john connor

Price o zombiju?

Da li ima sanse za Tomb of Dracula?


Sve u svoje vreme :)


quote:
Originally posted by Dusty Road Boy

Pre svega, svaka čast na ovom izdanju! Zaista sam uživao čitajući ga ovih dana.

Kakve su šanse da se nastavi Divlji mač? Znam da je ranije bilo priče o tome kako postoji ideja da bude objavljivan u drukčijem obliku, ili o par knjiga u kojima će biti sabrane najbolje epizode izašle nakon onih do sad objavljenih.



Hvala na lepim rečima :)

Videćemo još za Divlji mač, moramo prvo da raspetljamo ovu situaciju s nedostajućim materijalima za druge Konan naslove. Best of varijanta u Essential formatu (tj. isto kao Dark Horse Savage Sword knjige) je najizglednija po mom mišljenju :)
Dusty Road Boy Posted - 07/07/2024 : 13:20:30
quote:
Originally posted by Pjerooo

quote:
Originally posted by kandraks

Kad se može očekivati nova knjiga Dark Horsovog Konana?


Već duže vreme sedi prevedena i lektorisana, ali vlasnik licence nema sve odgovarajuće materijale. Kažu da su ih izgubili

Pokušavamo da dođemo do njih na razne strane, a ukoliko bude bilo neophodno – skeniraćemo svoje trejdove i napraviti ih sami.

Dve Konan knjige su nam trenutno u limbu iz tog razloga.



Pre svega, svaka čast na ovom izdanju! Zaista sam uživao čitajući ga ovih dana.

Kakve su šanse da se nastavi Divlji mač? Znam da je ranije bilo priče o tome kako postoji ideja da bude objavljivan u drukčijem obliku, ili o par knjiga u kojima će biti sabrane najbolje epizode izašle nakon onih do sad objavljenih.
john connor Posted - 06/07/2024 : 18:57:50
Price o zombiju?

Da li ima sanse za Tomb of Dracula?
Pjerooo Posted - 06/07/2024 : 17:35:20
quote:
Originally posted by kandraks

Kad se može očekivati nova knjiga Dark Horsovog Konana?


Već duže vreme sedi prevedena i lektorisana, ali vlasnik licence nema sve odgovarajuće materijale. Kažu da su ih izgubili

Pokušavamo da dođemo do njih na razne strane, a ukoliko bude bilo neophodno – skeniraćemo svoje trejdove i napraviti ih sami.

Dve Konan knjige su nam trenutno u limbu iz tog razloga.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000