forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veseli Cetvrtak 20.11.2008.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Going-Going Posted - 19/11/2008 : 12:23:00
Cico vitez
pise: Moreno Burattini
crta: Francesco Gamba



Dylan Dog 11
Nelojalna konkurencija
pise: Pasquale Ruju
crta: Giampiero Casertano


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 26/11/2008 : 07:13:53
Pa i Čiko ti je baš lijek u slučaju probavnih smetnji.Imaš sreče, došao ko naručen,
da ostanu čiste gače.
aragon.sm Posted - 25/11/2008 : 16:42:25
dilana sam procitao i suer mi je a cica nemogu imam trenutnoi nekih probavnih poteskoca tako da ga necu citati skor :):)
---dp--- Posted - 25/11/2008 : 16:03:38
Dilana procitao, za Cika ce mi trebati koncentracija
okiboki Posted - 25/11/2008 : 14:57:19
Procitao DD i Cika
Dylan odlican,jedan od boljih u poslednje vreme
Ciko onako,dobar za pustanje mozga na pasu,ima cak
i par dobrih fora!
okiboki Posted - 25/11/2008 : 14:56:42
Procitao DD i Cika
Dylan odlican,jedan od boljih u poslednje vreme
Ciko onako,dobar za pustanje mozga na pasu,ima cak
i par dobrih fora!
Pajtos Posted - 22/11/2008 : 19:31:35
Potpisujem!
Pavel01 Posted - 22/11/2008 : 17:51:24
i jedni i drugi imaju svoje pastire. čiko. jedino ispravno. bez diskusije osim ako ste retardi.
odavno sam prestao da pokusavam shvatiti logiku novih krasopisa shvativsi da mi ih serviraju pastiri.

cico je utoliko zalosnije sto vi transkribujete. znaci cak da se drze nekog pravila bilo bi dobro. no sudeci po ostalim naslovnicama ovo je dio arta, ne tekst.

chico ok za nas koji ne transkribujemo, ali ipak treba uzeti u obzir neke osobine jezika i tradicije. čiko. imamo mi čike neovisno o zagoru. pa preimenuj! jebga. ako nemas mozga i treba ti lajthamel: nijemci: zagor -> rocky; ili aktualno: norvezani: blek -> dejvi kroketa
to im je u duhu jezika i basta.
Bruce Springsteen Posted - 22/11/2008 : 16:16:38
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by djukak

Ja ionako ne uzimam Zagora od VČ (izuzev specijalaca), pa tako neću ni CICO-a. Ali ovo je žalosno. Ludens je puuno bolji, a već je izdao ovaj broj izgledom kao u italiji.



Zbog zauzetosti nisam pratio forum skoro dva dana, i evo vidim da smo na istom rastojanju u komentarima oko Cico...
Dans sam inače uzeo strip. Uvez, papir, otisak, plstivicirane korice, pa i Cico je orginalnije od Chico, mnogo bolje od Ludensa. Inače imam gotovo sve specijalce Čika od Ludensa!!!



Da ali uporedi izgled recimo naslovnice Ludensa u VČ, pa objektivno reci šta je lepše. Pa kvalitet štampe i skena, (koji doduše ne znam kakav je u ovom CICO-u ali u nekim drugim izdanjima od VČ nije ni blizu Ludensa)
S druge strane imam sve Ludensove Čiko specijalce, pa ionako neću prekidati seriju da bih uzimao i izdanja VČ. Ne moram da imam isti broj u dva izdanja



Daleko od toga da želim da budem neobjektivan u vezi naslovica. -Lično meni se više sviđa Cico nego Chico,a najviše Čiko,
- Logo Ludensa je svakako na boljm mestu, dok svi se slažemo da logo VČ je veoma neukusno prikazan i to čak često smeta nekim bitnim detaljima na naslovici,
- Cena stripa je bolje predstavljena kod VČ, osim one tačke (cena.150),
- Naslov svakako je na boljem mestu kod Ludensa (mislim svekupno za sva izdanja),
- Logo Bonellija tu i tamo, ali uglavnom Ludens to ipak bolje radi,
- itd....
Kad sve ovo zberemo bitniji detalji na naslovici daju prednost Ludensu.
Ali sve ostalo što sam rekao, uvez, papir, otisak, plastificirane korice, redovnost izdanja, VČ je ispred. Sam sken kod VČ je mnogo poboljšan u zadnjim izdanjima.
Ali svakako Ludens je ipak izdavačka kuća koja godinama dokazuje svoj kvalitet. Zato puna podrška i VČ i Ludensu!!!
djukak Posted - 22/11/2008 : 10:18:40
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by djukak

Ja ionako ne uzimam Zagora od VČ (izuzev specijalaca), pa tako neću ni CICO-a. Ali ovo je žalosno. Ludens je puuno bolji, a već je izdao ovaj broj izgledom kao u italiji.



Zbog zauzetosti nisam pratio forum skoro dva dana, i evo vidim da smo na istom rastojanju u komentarima oko Cico...
Dans sam inače uzeo strip. Uvez, papir, otisak, plstivicirane korice, pa i Cico je orginalnije od Chico, mnogo bolje od Ludensa. Inače imam gotovo sve specijalce Čika od Ludensa!!!



Da ali uporedi izgled recimo naslovnice Ludensa u VČ, pa objektivno reci šta je lepše. Pa kvalitet štampe i skena, (koji doduše ne znam kakav je u ovom CICO-u ali u nekim drugim izdanjima od VČ nije ni blizu Ludensa)
S druge strane imam sve Ludensove Čiko specijalce, pa ionako neću prekidati seriju da bih uzimao i izdanja VČ. Ne moram da imam isti broj u dva izdanja
Bruce Springsteen Posted - 21/11/2008 : 21:37:05
quote:
Originally posted by djukak

Ja ionako ne uzimam Zagora od VČ (izuzev specijalaca), pa tako neću ni CICO-a. Ali ovo je žalosno. Ludens je puuno bolji, a već je izdao ovaj broj izgledom kao u italiji.



Zbog zauzetosti nisam pratio forum skoro dva dana, i evo vidim da smo na istom rastojanju u komentarima oko Cico...
Dans sam inače uzeo strip. Uvez, papir, otisak, plstivicirane korice, pa i Cico je orginalnije od Chico, mnogo bolje od Ludensa. Inače imam gotovo sve specijalce Čika od Ludensa!!!
goksi Posted - 21/11/2008 : 13:48:40
quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by goksi

... kupiću ga, oko pola devet kad krenem u obližnji kafić

a sad je sve jasno. pa iz tebe se vec od jutra isparava jeftin alkohol... a ja jos citao tvoje komentare pa nikako da ih povezem.



Pavel
Pavel01 Posted - 21/11/2008 : 13:10:03
quote:
Originally posted by goksi

... kupiću ga, oko pola devet kad krenem u obližnji kafić

a sad je sve jasno. pa iz tebe se vec od jutra isparava jeftin alkohol... a ja jos citao tvoje komentare pa nikako da ih povezem.
ned_lynx Posted - 21/11/2008 : 03:02:35
quote:
Originally posted by mezzano

...kazem da se vecina ljudi, koji kupuju ne "opterecuje" izgledom naslovnice. Cak, vecina ovde na forumu, gde se okupljaju hard core stripadzije. Moje misljenje je da se strip ne kupuje samo zbog naslovnice, naslovnica je samo jedna od stranica.



I etiketa na vreći brašna ili kafe neće odbiti nikoga, ako je loše prelomljena i odštampana (pod uslovom da je taj proizvod zaista potreban).

Naslovna jeste jedna od stranica izdanja, prva je, ali nikome nije neophodna. Da li je to značajno za prodaju?

I da li je to opravdanje da ne bude, bar korektno, urađena?
goksi Posted - 21/11/2008 : 00:50:56
quote:
Originally posted by Curunir

osobe mogu se pitati zasto je SD (s punim pravom) preimenovala u CHICO



Iskreno se nadam da se šališ.
mezzano Posted - 21/11/2008 : 00:31:50
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by Curunir

uistinu je teski idiotizam vidjeti CICO i na hrvatskom (samo uistinu ''inteligentne'' osobe mogu se pitati zasto je SD (s punim pravom) preimenovala u CHICO (uputa za nenadarene: gle, on je meksikanac i nije nikad igrao nogomet!), a na srpskom - pa ne znam koliko bi se ljudi sad okretalo u grobu, kad bi ih bilo briga za stripove i zagora, dakako! ajme, prevrsili ste svaku mjeru dobrog ukusa. kako tamo nema vise slobe, lakse mi je sve ove debilizme nazvati pravi imenom...


Moram da priznam da meni nije jasno ni Chico, a mozhda mi je chak i gore od (uistinu uzhasavajuceg) Cico, jer se tako nigde ne zove. Kao da u hrvatskom ne postoji slovo Č.



To sam i ja rekao. Ali je neko argumentovao to time da se na spanskom pise Chico, pa je Ludens, zbog toga uzeo Chico! Mada, po meni je, ipak bolje italijanski original, nego nesto sto nije ni na srpskom ni kao originalno.
Le Samourai Posted - 21/11/2008 : 00:26:28
quote:
Originally posted by Curunir

uistinu je teski idiotizam vidjeti CICO i na hrvatskom (samo uistinu ''inteligentne'' osobe mogu se pitati zasto je SD (s punim pravom) preimenovala u CHICO (uputa za nenadarene: gle, on je meksikanac i nije nikad igrao nogomet!), a na srpskom - pa ne znam koliko bi se ljudi sad okretalo u grobu, kad bi ih bilo briga za stripove i zagora, dakako! ajme, prevrsili ste svaku mjeru dobrog ukusa. kako tamo nema vise slobe, lakse mi je sve ove debilizme nazvati pravi imenom...


Moram da priznam da meni nije jasno ni Chico, a mozhda mi je chak i gore od (uistinu uzhasavajuceg) Cico, jer se tako nigde ne zove. Kao da u hrvatskom ne postoji slovo Č.
mezzano Posted - 20/11/2008 : 23:55:17
quote:
Originally posted by mladjo

Možda odsada bude CAGOR

btw, kak piše unutra, jel isto Cico?



Čiko.
mladjo Posted - 20/11/2008 : 22:29:06
Možda odsada bude CAGOR

btw, kak piše unutra, jel isto Cico?
globinjo Posted - 20/11/2008 : 21:11:43
quote:
Originally posted by mikoza

Necu to uraditi, ali necu na ovom forumu vise ni postovati. Hvala i vama, i zbogom.


joj koji gubitak
Curunir Posted - 20/11/2008 : 19:41:12
uistinu je teski idiotizam vidjeti CICO i na hrvatskom (samo uistinu ''inteligentne'' osobe mogu se pitati zasto je SD (s punim pravom) preimenovala u CHICO (uputa za nenadarene: gle, on je meksikanac i nije nikad igrao nogomet!), a na srpskom - pa ne znam koliko bi se ljudi sad okretalo u grobu, kad bi ih bilo briga za stripove i zagora, dakako! ajme, prevrsili ste svaku mjeru dobrog ukusa. kako tamo nema vise slobe, lakse mi je sve ove debilizme nazvati pravi imenom...
manhunter Posted - 20/11/2008 : 19:34:45
quote:
Originally posted by mikoza

quote:
mikoza, ODMAH menjaj avatar!


Zasto? Ovo je (za mene licno) samo nepostojeci simbol nekog vremena kada se lepse zivelo i imalo vise para nego danas (a bogami i stripova).On ne odrazava nikakav moj politicki stav ili opredeljenje, jer me politika i ne zanima.
Ako ovo objasnjenje nema nikakvog uticaja na vasu odluku...onda u redu...radite svoj posao.



Ima ljudi kojima će ovo smetati. Ne ulazim u stvari koje si rekao,ali: promeni avatar. Hvala.
manhunter Posted - 20/11/2008 : 19:19:15
mikoza, ODMAH menjaj avatar!



Pajtos Posted - 20/11/2008 : 18:46:59
Super,sto ga pre maknu-manje ce biti unakazenih naslovnica,a sto bude manje unakazenih naslovnica-vise ce vredeti!Daklem,skidajte profu!
mikoza Posted - 20/11/2008 : 18:28:52
quote:
-žao mi je to reči, gospodina Blažu. Sva čast njegovoj stručnosti i dizajnerskim
sposobnostima, ali ovo sa naslovnicama je prevršilo meru.


Zasto? Zamislite da jednog dana VC promeni dizajnera i sve naslovnice postanu (skoro) savrsene...tada niko ne bi ni obracao paznju na njih niti ih komentarisao, vec bi se svi verovatno usredsredili na nesto mnogo vaznije, a to je sam sadrzaj...a osim toga, znate li koliko ce onda na aukcijama vredeti ovi brojevi sa Blazinim (inspektor???) naslovnicama...pogotovu ova CICA. Kad bolje razmislim...mozda im to i jeste plan...
mezzano Posted - 20/11/2008 : 18:26:50
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by mezzano

Ono što sam primetio kod ovog broja Čika je da, na zadnjoj korici, kao i kod poslednjeg broja Martija, nema naslovnice za sledeći broj. Čak, ovde nema ni onog teksta što je bio kod Maritja "Sledeći broj 3 od tog i tog datuma na kioscima".

Odma' cu da ti kazhem i zashto - da se ne bi desilo isto shto i sa ovim, tj. da Ludens ne bi video i, poshto VC uredno najavi tri meseca unapred, pretekao VC svojim izdanjem.

I, primetih, u Dilanu je Sloba josh uvek kreditovan kao urednik, a u Cici nije, dok su saradnici postali redakcija.



Mozda si u pravu... Ja sam razmisljao i o tome da se nisu ratosiljali blazine, pa jos uvek nisu uradjene naslovnice za brojeve koji idu posle nove godine.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000