forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: El Nino

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/11/2007 : 12:01:04

Legenda kaže da im je jednoga dana poznata ekvatorijalna struja El Nino donijela brodolomnika koji joj se prepustio na improviziranoj splavi. Čovjek je tvrdio da je potomak mitskog pirata s pacifičkih otočja. Tada su ga uzeli za vođu, a on ih je poveo do ispunjenja njihovih nada.

Ova moderna, zanimljiva i inteligentna priča o potrazi prelijepe Vere Mihajlov za svojim neznanim bratom blizancem je prva suradnja mladog francuskog scenarista Christiana Perrissina i iskusnog splitskog crtača Bore Pavlovića i njihov prvi zajednički uspjeh. Boro Pavlović se ovim stripom uspješno vratio na francusku, a sada, konačno, i na domaću strip scenu, nakon više od trideset godina izbivanja.

Ako ste pomislili kako avantura više ne može biti uzbudljiva, pročitajte El Nino. Iznenadit ćete se.

Više (uključujući i preview) na http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=8&TitleID=22
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Markos Posted - 30/08/2013 : 23:29:32
Moram prvo procitati...
Nivox Posted - 30/08/2013 : 22:44:32
quote:
Originally posted by anto

od istog tandema interesantan strip http://www.bedetheque.com/serie-24670-BD-Munroe.html (pa još i kompletiran)
avantura, slična El Ninu!


Što Markos kaže ? Fibra bi izdala možda ?
anto Posted - 30/08/2013 : 21:00:00
od istog tandema interesantan strip http://www.bedetheque.com/serie-24670-BD-Munroe.html (pa još i kompletiran)
avantura, slična El Ninu!
maddox031 Posted - 17/06/2012 : 13:07:33
procitao :) i bas sam ostao odusevljen , napeta i intrigantna prica uz odlican crtez, mnostvo raznih likova doprinosi cijelokupnom dojmu :)
dzoni Posted - 16/06/2012 : 16:06:10
kupio danas ninja 1 i 2,prelepo izgledaju...kad procitam javljam utiske
Felagund Posted - 24/05/2012 : 14:09:03
quote:
Originally posted by maddox031

a ja evo narucio taj zadnji ;) hvala felagund za info :)



np
maddox031 Posted - 24/05/2012 : 13:53:24
a ja evo narucio taj zadnji ;) hvala felagund za info :)
Felagund Posted - 24/05/2012 : 10:44:17
Ja sam jucer uzeo pretposljednji primjerak ovog stripa u SKAB612. Znaci ima jos jedan za onog tko prvi dode
split85 Posted - 05/02/2011 : 21:39:48
quote:
Originally posted by mladjo
Strip mi je tada bio solidan. Prije par dana ga ponovo počeh čitati i sada je ocjena barem za jednu ocjenu viša.



Pri kraju sam, ali moram priznat da i nisam nešto previše oduševljen.
mladjo Posted - 30/01/2011 : 09:27:45
quote:
Originally posted by anto

Evo završih i sa El Ninom!
Prva stvar koju sam uradio kada sam zatvorio korice je da sam našao ovaj topik i polako pročitao sve od prvog posta.Čisto da znam čije savete da više ne slušam.
I zahvalio bih Imrahilu i Maxu, kao i svima onima koji su svojim pohvalama ovog stripa uticali na moju odluku da ga kupim.

I ne bih se složio da je ovo zabavno i lagano štivo.Lagano i zabavno štivo je dobra epizoda Teksa,Dilana,Karavana.Dobro, nije sad ovo Dostojevski ili starac Kleopa, ali ne slažem se Markose sa tobom što ga spuštaš ispod nivoa Korta,Svagdanja borbe,Inkala,Zekana.Iako spada u avanturistički žanr,koji je sam po sebi pitkijeg karaktera,El Nino nikako nije delo sa prizemnijom fabulom.Naprotiv,karakterizija likova,geografsko'istorijski aspekti i dinamika priče su na visokom nivou.
Da ne qenjam mnogo, El Nino je prelep,prelep,prelep avanturistički strip koji mi je doneo višečasovnu stripovsku extazu.Crtež i boje su prelepi,posebno mi je drago da je to delo "našeg" čoveka, a priča je jedna od onih koje ti ne daju da ispuštiš strip iz ruke.
Hvala i Markosu na odabiru ovog sjajnog stripa.
Malo mi je čudno da je 2007. ovaj strip bio na listi tek 26., ali kada vidim da je do tog mesta pola pozicija bilo sa Bonelijevim naslovima, i nije neko čudo.
Samo se nadam da će dvojka biti bar na približnom nivou kao prvi serijal!
A vi koji niste kupili El Nina, nemojte mnogo čekati, prodaće se brzo ovih 50-tak primeraka,a greh je nemati ga u kolekciji!!!



Evo, ovo napisah prije godinu dana:

"Izdanje koje nikako da krenem čitati, ali eto došlo je i ono na red. Kao prvo - crtež. Slike. Mjesta. Ljudi. Boje. Boje. Boje. koliko prekrasnih pejzaža ovdje ima. Ja sam više ljubitelj jeseni i zime, ali ovo je prekrasno. A i glavna junakinja ne zaostaje za time. Ona je zapravo najljepše remek - djelo prirode u stripu. Radnja, na žalost, nije tako dobra. Na momente prekonfuzna, a na momente prenatrpana, sa vrlo slabom karakterizacijom sporednih likova( sve je više - manje podređeno glavnoj junakinji) i zapletom koji i inače nije idejno povodljiv. Ali da vrijedi - vrijedi.

Zbog čega? Zbog crteža.
A ni radnja nije toliko loša..."


Strip mi je tada bio solidan. Prije par dana ga ponovo počeh čitati i sada je ocjena barem za jednu ocjenu viša.
anto Posted - 29/01/2011 : 21:29:08
quote:
Originally posted by Mairosu

Jebite se svi, danas sam ga uzeo, posl. primerak u Alan Fordu.


To sam isto i ja rekao kada sam uzeo pretposlednji primerak u AF
Mairosu Posted - 29/01/2011 : 17:08:33
Jebite se svi, danas sam ga uzeo, posl. primerak u Alan Fordu.
PAJDO Posted - 29/01/2011 : 00:24:41
quote:
Originally posted by anto
Malo mi je čudno da je 2007. ovaj strip bio na listi tek 26., ali kada vidim da je do tog mesta pola pozicija bilo sa Bonelijevim naslovima, i nije neko čudo.
Samo se nadam da će dvojka biti bar na približnom nivou kao prvi serijal!
A vi koji niste kupili El Nina, nemojte mnogo čekati, prodaće se brzo ovih 50-tak primeraka,a greh je nemati ga u kolekciji!!!



Sve potpisujem i iskreno nisam znao da je završio na 27. mjestu lani (djelomično zahvaljujući i meni jer sam ga pročitao pred kraj godine), ovo je zaista vrhunski strip koji me od prve do zadnje strane opčinio u svakom pogledu i jedva čekam nastavak.
anto Posted - 28/01/2011 : 23:45:09
Evo završih i sa El Ninom!
Prva stvar koju sam uradio kada sam zatvorio korice je da sam našao ovaj topik i polako pročitao sve od prvog posta.Čisto da znam čije savete da više ne slušam.
I zahvalio bih Imrahilu i Maxu, kao i svima onima koji su svojim pohvalama ovog stripa uticali na moju odluku da ga kupim.

I ne bih se složio da je ovo zabavno i lagano štivo.Lagano i zabavno štivo je dobra epizoda Teksa,Dilana,Karavana.Dobro, nije sad ovo Dostojevski ili starac Kleopa, ali ne slažem se Markose sa tobom što ga spuštaš ispod nivoa Korta,Svagdanja borbe,Inkala,Zekana.Iako spada u avanturistički žanr,koji je sam po sebi pitkijeg karaktera,El Nino nikako nije delo sa prizemnijom fabulom.Naprotiv,karakterizija likova,geografsko'istorijski aspekti i dinamika priče su na visokom nivou.
Da ne qenjam mnogo, El Nino je prelep,prelep,prelep avanturistički strip koji mi je doneo višečasovnu stripovsku extazu.Crtež i boje su prelepi,posebno mi je drago da je to delo "našeg" čoveka, a priča je jedna od onih koje ti ne daju da ispuštiš strip iz ruke.
Hvala i Markosu na odabiru ovog sjajnog stripa.
Malo mi je čudno da je 2007. ovaj strip bio na listi tek 26., ali kada vidim da je do tog mesta pola pozicija bilo sa Bonelijevim naslovima, i nije neko čudo.
Samo se nadam da će dvojka biti bar na približnom nivou kao prvi serijal!
A vi koji niste kupili El Nina, nemojte mnogo čekati, prodaće se brzo ovih 50-tak primeraka,a greh je nemati ga u kolekciji!!!
ziki Posted - 28/09/2010 : 17:08:52
Pročitao tijekom vikenda ovaj integral. Vrlo zanimljiva pustolovina sa odličnim crtežom. Zabavno i lagano štivo. Uglavnom, meni se svidio pa kupujem i nastavak kad ga Fibra izda...
Imrahil Posted - 26/05/2010 : 16:30:04
Koliko delova ima ukupno? I jel zavrsen serijal?
risbozg Posted - 26/05/2010 : 16:25:08
super
Markos Posted - 26/05/2010 : 13:01:07
krajem godine, najvjerojatnije.
risbozg Posted - 26/05/2010 : 12:07:36
kad sljedi nastavak?
shommy Posted - 18/05/2010 : 14:51:45
Meni je za nijansu prica interesantnija od crteza,jer kad uporedim Veru i Cecile iz Odgode,Vera mi deluje nekako staticno dok Cecile deluje puna zivota i tako stvarna,dok sam citao Odgodu samo sam cekao da progovori.
Ignus Posted - 18/05/2010 : 00:05:58
Nije odličan, ali da je dobar strip tu kod mene nema dvojbe. Dakle, krilatica i dalje stoji :)
mladjo Posted - 18/05/2010 : 00:05:21
A i Vera fura Africanu
To se cijeni u ovo doba
Born To Run Posted - 17/05/2010 : 23:04:03
Naravno crtez je cudo to niko ne spori
mladjo Posted - 17/05/2010 : 21:40:41
crtež je premija
ken2 Posted - 17/05/2010 : 21:30:05
ajde dobro da vam se ne sviđa priča, neka, dopuštam, iako bi se i o tome dalo
ali šta vam crtež smeta
ma vera je čudo, 'ciganče moje', da citiram raspućina

plus još i to da je boro sjajan čovjek, svjetski, a naš, da malo i parafraziram

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000