forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus almanasi: Nick Raider & Mister No

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gaston Posted - 22/07/2008 : 21:32:14
I ljubitelji almanaha ce doci na svoje u srcu ljeta! Tako ce u 8. mjesecu izaci novi almanah Nicka Raidera koji ce sadrzavati price iz originalnih talijanskih almanaha iz 1995. i 1996. godine: PIROMANI & U MANHATTANSKOJ KANALIZACIJI. Uz to, u njemu cete moci pronaci i sjajan tekst nasega Kowalskog pod nazivom «Crni roman: tamna strana hard boiled proze».

Drugi i zadnji almanah Mister Noa takodjer izlazi u 8. mjesecu. Kako svi, vjerujem, vec sigurno znate, u Italiji je ukupno izaslo 5 MNo almanaha. Iz tog razloga nasa 2. knjiga sadrzavat ce 3 epizode, i to:

Prica o junaku
Ardeni 1945.
Dreamland

I ovaj almanah imat ce jedan fenomenalan tekst koji potpisuje Sergej Karov, bolje poznatiji na ovome forumu kao Rommel. On je, kao sjajan poznavatelj 2. svjetskog rata, do u detalje docarao situaciju s Ardena i njezin znacaj za zavrsnicu 2. svjetskog rata...

Big Daddy Dado i ja se iskreno zahvaljujemo svim nasim suradnicima (Melina, Dok, Curunir, Dekara, Zlaja, Vedran & Tomislav) koji su ugradili svoj rad u ove knjige jer bez njih nista od ovoga ne bi bilo moguce. Ljudi, hvala vam!!!





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 31/08/2009 : 11:21:03
Da malo ozivim ovaj topic... :)

Ovu subotu sam gledao film A Midnight Clear (1992) i sad mi je jasno odakle su uzeli scenarij za ovaj MN almanah "Ardeni 1945.".
Skoro sve je isto ko u filmu, osim kraj je malo drukciji kod naseg pilota (ono pucanje u vazduh je isto iz filma, samo sto u filmu puca na "Jerryje" neko drugi.
Cak su mislim da i nadimci isti ko u filmu, to bi zapravo trebao provjeriti u almanahu. Ne sjecam se dobro kako je bilo u stripu, ali u filmu se ovi momci pocnu i "kepati", grudati (eeee, snowball fight, kako god tome kazete na hrvatskom).
Uglavnom, odlican film, sve preporuke! I kako se prica, prica bi trebala biti istinita... ko bi znao.
A igraju Ethan Hawke, Peter Berg, Kevin Dillon, Gary Sinise... dobar team, howgh!
Vise o samom filmu - http://www.imdb.com/title/tt0102443/
Dr.GonZo Posted - 24/10/2008 : 12:09:09
Eto sredih i Mister Noa...jedva i ja čekam da mi dođu.
Tex Willer Posted - 22/10/2008 : 06:16:03
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Tex Willer

Dado de kazi ce bude li ova tura sad za sajam u Darkwoodu?


Ja vjerujem da hoce. Danas je otislo na carinu, pa ako bude sve kako treba vjerujem da bi u cetvrtak toga moglo biti u Beogradu...



To bre,jedva cekam ponedeljak - stize mi sve to + From hell + ovi Zagori o kojima se prica + Noc bez kraja i Ivan Pire i sva sitna boranija od VC i Ludensa kao i Tex giganti
Dado Posted - 22/10/2008 : 03:18:34
quote:
Originally posted by Tex Willer

Dado de kazi ce bude li ova tura sad za sajam u Darkwoodu?


Ja vjerujem da hoce. Danas je otislo na carinu, pa ako bude sve kako treba vjerujem da bi u cetvrtak toga moglo biti u Beogradu...
Dado Posted - 22/10/2008 : 03:17:50
quote:
Originally posted by 76

Priča bi počela na pravoj strani, jer nisam pisao o stranicama, nego listovima. Rommelov tekst ima 12 stranica (6 listova), pa mi se činilo da bi ga se moglo podijelit na dva dijela od po šest, pa na kraju prvoga dijela napisati: "nastavak na ... stranici.
A ovo da se jasno vidi razlika u crtežu je točno.


Oprosti, krivo sam procitao, skuzio sam to kao da mislis na 3 stranice da su se mogle ostaviti za napravit razmak.
Ali kao sto rekoh, probali smo sa razdvajanjem teksta i nije nam izgledalo dobro...
Tex Willer Posted - 22/10/2008 : 00:29:57
Dado de kazi ce bude li ova tura sad za sajam u Darkwoodu?
76 Posted - 21/10/2008 : 23:22:43
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by 76

U Mister NO-ovom almanahu neugodno me iznenadilo rješenje za prelazak iz druge u treću priču. Nema, kao što je to uobičajeno, teksta između dviju priča, već na 206. završava jedna ("Ardeni 1945"), a već na 207. započinje druga ("Dreamland"). Još je nespretnije to što "Dreamland" započinje prologom, odnosno nema čak niti naslova. Što se nije, recimo, tu moglo umetnuti pola rommela teksta - bilo bi bolje da se šest stranica (tri lista) nalaze između prve i druge priče, a još šest između druge i treće? Tako bi sve priče bile razdvojene i takvo rješenje mi se čini boljim, a i ljepšim od ovoga.


Razmisljali smo dugo o tome i smatram da je provedeno rjesenje ipak najbolje, u situaciji kad smo u startu odbili mogucnost
da stavljamo neku praznu stranicu ili stranicu s naslovom ispred trece price... Prebacivanje po tri stranice ionako nije dobro
jer onda bi zbog neparnog broja stranica, druga prica pocimala na "krivoj" lijevoj strani.
U svakom slucaju probali smo
i s kombinacijama 2 i 4 stranice, ali definitivno razdvajanje toga teksta nije bilo nista smisleno niti je dobro izgledalo.
Ovako kako je sada mislim da ni za koga nebi trebalo biti zbunjujuce. Tko god cita strip vidjet ce sasvim jasno da nakon
druge price na kraju stoji "svrsetak" a i onaj tko samo gleda slike mislim da bi jasno primjetio razlike izmedju dva crteza.
Meni je zao sto nema vise tih almanaha, pa da smo to mogli rjesiti na uobicajen nacin, no kako to nije bila opcija,
uz sve moguce problematike, mislim da ovo kako je napravljeno nije nimalo lose ni zbunjujuce...
No to ne znaci da se ti t
rebas sa mnom sloziti...



Priča bi počela na pravoj strani, jer nisam pisao o stranicama, nego listovima. Rommelov tekst ima 12 stranica (6 listova), pa mi se činilo da bi ga se moglo podijelit na dva dijela od po šest, pa na kraju prvoga dijela napisati: "nastavak na ... stranici.
A ovo da se jasno vidi razlika u crtežu je točno.
Dado Posted - 21/10/2008 : 22:07:27
quote:
Originally posted by 76

U Mister NO-ovom almanahu neugodno me iznenadilo rješenje za prelazak iz druge u treću priču. Nema, kao što je to uobičajeno, teksta između dviju priča, već na 206. završava jedna ("Ardeni 1945"), a već na 207. započinje druga ("Dreamland"). Još je nespretnije to što "Dreamland" započinje prologom, odnosno nema čak niti naslova. Što se nije, recimo, tu moglo umetnuti pola rommela teksta - bilo bi bolje da se šest stranica (tri lista) nalaze između prve i druge priče, a još šest između druge i treće? Tako bi sve priče bile razdvojene i takvo rješenje mi se čini boljim, a i ljepšim od ovoga.


Razmisljali smo dugo o tome i smatram da je provedeno rjesenje ipak najbolje, u situaciji kad smo u startu odbili mogucnost
da stavljamo neku praznu stranicu ili stranicu s naslovom ispred trece price... Prebacivanje po tri stranice ionako nije dobro
jer onda bi zbog neparnog broja stranica, druga prica pocimala na "krivoj" lijevoj strani. U svakom slucaju probali smo
i s kombinacijama 2 i 4 stranice, ali definitivno razdvajanje toga teksta nije bilo nista smisleno niti je dobro izgledalo.
Ovako kako je sada mislim da ni za koga nebi trebalo biti zbunjujuce. Tko god cita strip vidjet ce sasvim jasno da nakon
druge price na kraju stoji "svrsetak" a i onaj tko samo gleda slike mislim da bi jasno primjetio razlike izmedju dva crteza.
Meni je zao sto nema vise tih almanaha, pa da smo to mogli rjesiti na uobicajen nacin, no kako to nije bila opcija,
uz sve moguce problematike, mislim da ovo kako je napravljeno nije nimalo lose ni zbunjujuce...
No to ne znaci da se ti trebas sa mnom sloziti...
76 Posted - 21/10/2008 : 17:52:12
U Mister NO-ovom almanahu neugodno me iznenadilo rješenje za prelazak iz druge u treću priču. Nema, kao što je to uobičajeno, teksta između dviju priča, već na 206. završava jedna ("Ardeni 1945"), a već na 207. započinje druga ("Dreamland"). Još je nespretnije to što "Dreamland" započinje prologom, odnosno nema čak niti naslova. Što se nije, recimo, tu moglo umetnuti pola rommela teksta - bilo bi bolje da se šest stranica (tri lista) nalaze između prve i druge priče, a još šest između druge i treće? Tako bi sve priče bile razdvojene i takvo rješenje mi se čini boljim, a i ljepšim od ovoga.
Tex Willer Posted - 18/10/2008 : 23:36:37
quote:
Originally posted by goksi

Dado jeste uspeli da pošaljete pilota Slobi? Baš bih ga uzeo za sajam.



Nadam se da ce sve da stigne.
Nemam vise sta da citam,ne samo pilot.
goksi Posted - 18/10/2008 : 23:28:32
Dado jeste uspeli da pošaljete pilota Slobi? Baš bih ga uzeo za sajam.
Le Samourai Posted - 18/10/2008 : 16:05:02
Zavrshio sam prvi almanah Nicka Raidera. Prva prichica prijatna, oldskulerska krimic za fanove krimica, odlichan crtezh. Druga, nazhalost, dosta slabija, kao prosechan akcioni film iz 80-tih, ali sve u svemu, solidno provedeno vreme.
fred perry Posted - 18/10/2008 : 14:25:33
doša meni moj primjerak m.noa i prvi utisci su sjajni,kao i uvik kod libellusa!
Dalen Posted - 17/10/2008 : 18:09:55
Hvala.
Dado Posted - 17/10/2008 : 15:55:59
Danas je i u ducanu, kao i ostala izdanja koja su trebala doci...
Dalen Posted - 17/10/2008 : 14:59:41
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Dalen

Hoće li taj MNo Almanah možda ove dane? Baš sam jučer poslao Vedranu mail sa narudžbom, pa ako će i to biti spremno da i to obuhvatimo, između ostaloga. Ako neće, onda ništa. U slijedećoj turi.

Zar nije rečeno - danas?!

Rekli su možda .
goksi Posted - 17/10/2008 : 14:15:08
Nadam se da će Mister No stići u BG na sajam do srede pa da uz onaj kolekcionarski Zagor od VČ potrošim 3000 dinara na 2 stripa i lepo me ispsuju kući :))
Le Samourai Posted - 17/10/2008 : 14:02:58
I ja sam juche uzeo prvi almanah Nick Raidera, da se zna. Prva pricha za sada (ostalo mi 20 strana) vrlo dobra, posebno shto sam fan film noira, te bash uzhivam. Ne znam shto se ovaj lik ne prodaje kod nas.
kico Posted - 17/10/2008 : 13:10:14
quote:
Originally posted by Dalen

Hoće li taj MNo Almanah možda ove dane? Baš sam jučer poslao Vedranu mail sa narudžbom, pa ako će i to biti spremno da i to obuhvatimo, između ostaloga. Ako neće, onda ništa. U slijedećoj turi.


Zar nije rečeno - danas?!
Dalen Posted - 17/10/2008 : 13:02:27
Hoće li taj MNo Almanah možda ove dane? Baš sam jučer poslao Vedranu mail sa narudžbom, pa ako će i to biti spremno da i to obuhvatimo, između ostaloga. Ako neće, onda ništa. U slijedećoj turi.
Gaston Posted - 16/10/2008 : 23:24:51
Ne, vi ste carevi. Svi vi koji odvajate tesko zaradjeni novac i kupujete nasa izdanja zasluzujete duboki naklon i zato vam do neba hvala jer to i nas gura prema naprijed!

I kad znamo kakva su jebena vremena oko nas (i vama i nama) i kad znamo koliko se treba rintati da bi se zaradilo jebenih 10-20 E, kako da prihvatimo felericno izdanje i damo ga u prodaju pod krinkom da ne moze bolje?! Ma, nema sanse pa makar mi i bez kune ostali! Barem cemo mirno spavati!

npetros2@htnet-dsl Posted - 16/10/2008 : 21:39:07
Ma vas dvojica ste carevi i točka!
Dado Posted - 16/10/2008 : 17:02:40
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by goksi

Da li sada znate ima li neke šanse da se Mister No almanah nađe na sajmu u BG?


Tesko se moze procjeniti, mozda i bude, ako nam to isporuce sutra, kako su obecali, pa se uspije napraviti izvoz.
U svakom slucaju najaktualnije cemo znati u utorak...



A ako upali za njega onda stize i najavljena tura ili to nije vezano?


Trebalo bi biti vezano, ako stigne jedno trebalo bi i drugo...
Dado Posted - 16/10/2008 : 17:00:46
quote:
Originally posted by DeeCay
Kako sam i mislio, diskutabilna je isplativost. No, to je odluka proizvođača/izdavač da procijeni rizik investicije prije nego poduzme kakvu akciju. Ukoliko vam novci ne igraju tako veliku ulogu, nego vam je važniji odnos prema kupcima i stripu, što da kažem, to je pohvalno. Zato samo i pitao, jer mi povlačenje cijele naklade jednog izdanja i ponovo štampanje, i to vlastitim novcima, nije izgledalo isplativo. A i zanimalo me kako reagira tiskara kad se nešto takvo desi... eto.


Razumjeli smo se...
Samo bih dodao da vjerojatno svakom covjeku novci igraju neku ulogu, tako i nama u ovom izdavastvu. Treba se paziti na novac
pogotovo kad je sve na knap a s necim se trebaju platiti svi troskovi koji postoje oko izdavanja ovakvih izdanja.
No, kao sto sam kazes, nama ta uloga novca nije niti ce ikada biti vaznija od odnosa prema kupcu i prema kvaliteti izdanja.

Primjer toga su i ovi popusti koji se spominju. Mogli smo mi staviti i vece cijene u startu pa s vremena na vrijeme dati
popuste. Iz psiholoskog efekta mozda bi neki kupci bili zadovoljniji. U tom slucaju bi izdanja koja sad primjerice kostaju
100 kuna kostala minimum 130 kuna, pa bi s vremena na vrijeme dali popust od cak 20%. Za nas bi to finansijski bilo bolje,
ali nismo se odlucili za to vec u startu zelimo da kupac ima najnizu mogucu cijenu za izdanje. Mada to mnogi ne vide...

Isto tako da nam je novac vazniji od kvalitete ne bi tiskali u izvornom Bonelli formatu vec bi ga radili 1 cm uze kao i drugi,
pa bi tu nesto ustedjeli. Dalo bi se ustedjeti i na papiru i u pripremi. Da ne govorim ni to da bi umjesto docrtavanja napusta
kod naslovnica jednostavno mogli malo uvecati naslovnice pa da im se otkine dio ili dizajnirati naslovnice tako da izrada
napusta bude jednostavna, naustrb kvalitete i izgleda te naslovnice, kao sto se dalo ponegdje vidjeti. I tako redom...

Onoga trenutka kad bi nam novac postao bitniji od izdanja i odnosa s kupcima, Gaston i ja bi prestali s izdavastvom.
Tex Willer Posted - 16/10/2008 : 16:47:44
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by goksi

Da li sada znate ima li neke šanse da se Mister No almanah nađe na sajmu u BG?


Tesko se moze procjeniti, mozda i bude, ako nam to isporuce sutra, kako su obecali, pa se uspije napraviti izvoz.
U svakom slucaju najaktualnije cemo znati u utorak...



A ako upali za njega onda stize i najavljena tura ili to nije vezano?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000