forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Ken Parker 57-64

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 03/11/2008 : 15:37:21
Evo i novih 8 epizoda Kena Parkera, serijala koji polako primičemo samom kraju, pošto nam ostaje još samo 15 knjiga!

Za početak samo naslovnice, sve ostale podatke možete vidjeti na http://www.fibra.hr/index.asp?cat=2








25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kico Posted - 23/04/2009 : 12:08:00
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

Jucer sam slucajno otkrio da je Mafest tjedan dana kasnije nego sam mislio, što značajno povećava šanse da dođem, ali i, što je još važnije, da albumi izađu na vrijeme.
Drugim riječima, SVE ĆU NAPRAVITI, SAMO MI DUŠMANA NE ŠALJITE:)



Ha! Pretnje Dušmanom uvek pale. ;)


globinjo Posted - 22/04/2009 : 23:11:41
quote:
Originally posted by Markos

Jucer sam slucajno otkrio da je Mafest tjedan dana kasnije nego sam mislio, što značajno povećava šanse da dođem, ali i, što je još važnije, da albumi izađu na vrijeme.
Drugim riječima, SVE ĆU NAPRAVITI, SAMO MI DUŠMANA NE ŠALJITE:)


nesrićo vlaška,stoj di jesi
Markos Posted - 22/04/2009 : 22:45:41
Čovječe, ovi pravnici...:)
Djole Posted - 22/04/2009 : 22:19:41
quote:
Originally posted by Markos

Jucer sam slucajno otkrio da je Mafest tjedan dana kasnije nego sam mislio, što značajno povećava šanse da dođem, ali i, što je još važnije, da albumi izađu na vrijeme.
Drugim riječima, SVE ĆU NAPRAVITI, SAMO MI DUŠMANA NE ŠALJITE:)



Ha! Pretnje Dušmanom uvek pale. ;)
rommel Posted - 22/04/2009 : 22:10:41
quote:
Originally posted by Markos

Jucer sam slucajno otkrio da je Mafest tjedan dana kasnije nego sam mislio, što značajno povećava šanse da dođem, ali i, što je još važnije, da albumi izađu na vrijeme.
Drugim riječima, SVE ĆU NAPRAVITI, SAMO MI DUŠMANA NE ŠALJITE:)

kao da tjedan dana kasnije igra ulogu - nek anita obavi što treba i nema tebe na ovom mafestu tjedan prije tjedan kasnije - čestitke unaprijed
Markos Posted - 22/04/2009 : 22:04:23
Jucer sam slucajno otkrio da je Mafest tjedan dana kasnije nego sam mislio, što značajno povećava šanse da dođem, ali i, što je još važnije, da albumi izađu na vrijeme.
Drugim riječima, SVE ĆU NAPRAVITI, SAMO MI DUŠMANA NE ŠALJITE:)
Djole Posted - 22/04/2009 : 21:36:40
quote:
Originally posted by Markos

Kako sad stvari stoje, Anita treba roditi dva dana prije Mafesta, tako da 99,9% necu moci doci, pa mi je onda lakše ako izdanja ne budu gotova (jer neću morati svakom koga bi vidio na Mafestu objašnjavati da nisu gotovi i zašto:) ).



To ti misliš.

Platićemo Dušmanu da te zove u tri sata noću i urla što nema novih izdanja. ;)
mike Posted - 21/04/2009 : 18:04:30
Dado, znaš dobro da nisam mislio ništa loše. Jedino meni če biti stvarno šteta, ako ne bude Fibrinih albuma..

Isto važi i za onaj topic o najavama izdanja za Mafest. Koliko god se meni Bonelli ko industrija stripa ne svidja, jedva čakam najave novih izdanja Volta Nascota, Gli occhi e il buio itd itd. Jer, kako opet znaš, ne mogo odoljeti da ne kupim i čitam sve, ma kako god se to kome činilo narazumljivo.

Inače, žao mi je što sam se u oba primjera krivo izrazio te ti se zbog toga izvinjavam.
Gaston Posted - 20/04/2009 : 23:05:37
quote:
Originally posted by mike

Umjesto Mafesta - Bonellifest .



Nisi mi jasan... Kakve veze ima MaFest s tim sto Libellus i Fibra objavljuju?
Dok Lester Posted - 20/04/2009 : 01:37:29
quote:
Originally posted by anto


Ko izdaje Volta Nascosta?



Libellus
mcn Posted - 20/04/2009 : 00:10:43
> Ljudsku metu

Živu metu.

mcn
anto Posted - 19/04/2009 : 23:37:29
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by mike

Umjesto Mafesta - Bonellifest . Ma eto nije sad da necu kupiti kompletan Libellus ali nije to to...


Pa nije bas, Libellus ce objaviti jedan od meni top 10 stripova svih vremena, Fontov Zarobljenik zvijezda, a vjerojatno i jos poneki dobar ne-boneli. A opet, i od Bonellija ce biti odličan Magico Vento, Skriveno lice koje bi isto trebao biti jako dobar. Mislim da ce i ostali objaviti poneki dobar album, mislim da je Corto pred izlaskom, Beli Put je spominjao Ljudsku metu, tako da ce svakako biti dobrog izbora i ako Fibra zakasni.


Ko izdaje Volta Nascosta?
Markos Posted - 19/04/2009 : 22:49:31
quote:
Originally posted by JefCostello
to znaci i da dopuna starih izdanja nece ici za Srbiju pre juna/jula..
a bas mi fali tih par "starih" Kenova i jos par "sitnica"...


Novi uvoz bi trebao ici uskoro, mislim, krajem mjeseca.

quote:
Originally posted by JefCostello
mada...ispravan stav...iako ova nova izdanja jedva cekam nek' je podmladak ziv i zdrav..a za stripove cemo lako...


Evo, ko da slušam ženu
Markos Posted - 19/04/2009 : 22:46:28
quote:
Originally posted by mike

Umjesto Mafesta - Bonellifest . Ma eto nije sad da necu kupiti kompletan Libellus ali nije to to...


Pa nije bas, Libellus ce objaviti jedan od meni top 10 stripova svih vremena, Fontov Zarobljenik zvijezda, a vjerojatno i jos poneki dobar ne-boneli. A opet, i od Bonellija ce biti odličan Magico Vento, Skriveno lice koje bi isto trebao biti jako dobar. Mislim da ce i ostali objaviti poneki dobar album, mislim da je Corto pred izlaskom, Beli Put je spominjao Ljudsku metu, tako da ce svakako biti dobrog izbora i ako Fibra zakasni.
JefCostello Posted - 19/04/2009 : 19:36:33
quote:
Mada, budući da ću raditi 8 Kenova i 13 albuma istovremeno, neću forsirati niti gurati tiskaru da ih pod svaku cijenu završe na vrijeme, da u žurbi nešto ne pogriješe (što je lako moguće kad se radi tako puno naslova). Kako sad stvari stoje, Anita treba roditi dva dana prije Mafesta, tako da 99,9% necu moci doci, pa mi je onda lakše ako izdanja ne budu gotova (jer neću morati svakom koga bi vidio na Mafestu objašnjavati da nisu gotovi i zašto:) ).


to znaci i da dopuna starih izdanja nece ici za Srbiju pre juna/jula..
a bas mi fali tih par "starih" Kenova i jos par "sitnica"...

mada...ispravan stav...iako ova nova izdanja jedva cekam nek' je podmladak ziv i zdrav..a za stripove cemo lako...
mike Posted - 19/04/2009 : 19:34:21
Umjesto Mafesta - Bonellifest . Ma eto nije sad da necu kupiti kompletan Libellus ali nije to to...
Markos Posted - 19/04/2009 : 15:40:51
nesto te boli:)?
mike Posted - 19/04/2009 : 15:35:59
jao jao jao...
Markos Posted - 19/04/2009 : 15:13:15
Što se mene tiče, trebali bi biti, pošto ja trenutno prevodim broj 78 (ostaje mi još zadnji) tako da će i iduća, završna tura biti takoreći spremna za tisak idući mjesec. U principu, ovisi najviše o tiskari, ali vjerojatno ipak hoce. Mada, budući da ću raditi 8 Kenova i 13 albuma istovremeno, neću forsirati niti gurati tiskaru da ih pod svaku cijenu završe na vrijeme, da u žurbi nešto ne pogriješe (što je lako moguće kad se radi tako puno naslova). Kako sad stvari stoje, Anita treba roditi dva dana prije Mafesta, tako da 99,9% necu moci doci, pa mi je onda lakše ako izdanja ne budu gotova (jer neću morati svakom koga bi vidio na Mafestu objašnjavati da nisu gotovi i zašto:) ).
kico Posted - 19/04/2009 : 14:57:18
Markos,
oće li za MaFest 2009 ići Ken Parkeri?
henry Posted - 31/03/2009 : 00:38:20
Jebote, i ja u svojoj okolini imam jezičke fašiste poput ovog Kurunira i mogu samo zaključiti - život im nije nimalo lak, ni napolju ni vani ni iznutra ni gde li već...
Markos Posted - 30/03/2009 : 23:04:00
Ah, sad ćeš mi navoditi TV prijevode kao mjerilo kvalitete?
Ne kažem da je ispravno, ali ne smatram da je greška reći brodolomnik ili poduhvat ili "gdje ides". Mozda nije jezično najispravnije, ali to, po meni, nije ni loš niti netočan prijevod. Možda samo za najveće čistunce poput tebe, ali takvih su dvojica-trojica u publici koja čita Fibrina izdanja:) Dugo nisam pročitao ništa novo od Libellusa, a stvarno nemam vremena ići tražiti greške. Vjerujem da ih nema puno, a i ono što mozda ima su sitnice - upravo kao i ovo što ti meni predbacuješ - osobne preference i jezični križarski ratovi, ali ništa zaista bitno. I da, jezik kojim govorim je hrvatski, bio, jest i bit će. Što god ti o tome mislio;)
Curunir Posted - 30/03/2009 : 22:00:35
posve pogresno. ti mi nadji film preveden na htv-u (ili prije tv zg) koji koristi stvarno umj. zbilja... ili umaci umjesto umaknuti... nije valjda i umri muski dostojevski? o tome ti ja govorim: tvoj razgovorni jezik jest razgovorni, ali nije hrvatski, i to ne mozes nikako progutati... kao i da npr. anicev rjecnik nije rjecnik standardnoga jezika, sto ce ti svatko potkovaniji potvrditi... jer ne moze brodolomnik biti razgovorni, ili poduhvat, ili sto ja znam... u cemu je to tecnije, stilski ljepse od brodolomca, pothvata, ...? to su pizdarije sto pricas, ali dobro, nista nova...
a i kad pretjerujem, cinim to da se ne bi dogadjale rijeci poput gore navedenih, ali nikad naustrb tecnosti... daj mi jednu jedinu adaptiranu recenicu koja nije tecna u LB izdanjima, koja ne slijedi prirodan tijek rijeci koje se formiraju u mozgu - upravo suprotno - tko bi ziv izgovorio "marko je sunjic"?? da ne govorimo da to cesto dovodi i do sadrzajne nedoumice... ne mozes se pravdati da cemo u stripu pisati "gdje ides" samo zato sto mi svi kazemo "di ces"... onda je strip zadnje smece kome ne treba pravilan jezik i time ides na mlin svima onima koji na taj medij (cesto i opravdano, evo upravo zbog toga dijelom) gledaju s podsmijehom... ako je tako, onda ok, moze se pisati i losim kineskim...
svejedno, nismo si rekli nista nova...
htio sam samo izdvojiti ovog hamleta kao sjajan biser u niski KP brojeva... koji ce, za razliku od uobicajena, imati i svoju obrazovnu, kulturnu i svaku drugu a ne samo strip(ov)sku funkciju...
Markos Posted - 30/03/2009 : 18:55:17
ne, nego je riječ o tome da ti nemaš mjeru. Pretjeruješ u čistunstvu, nauštrb tečnosti. Stripovski jezik treba biti što tečniji i što sličniji govornom jeziku. Nađi mi nekoga tko češće koristi "doista, uistinu i zbilja" od "stvarno"? Pa nije Ken Dostojevski! Raznolikosti radi treba koristiti što više varijanti, naravno, ali najčešće onu najuobičajeniju.
Renky Posted - 30/03/2009 : 18:45:41
Ni stripovi se ne čitaju kao nekad...

... Nakon nekoliko dana... I tako to.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000