forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus: Nathan Never giganti 9 & 10

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gaston Posted - 20/12/2008 : 11:06:21
«Paralelni univerzumi» i «Pobunjenici s Marsa» naslovi su devetoga i desetoga giganta Nathana Nevera, a potpisuju ih Serra i Vercelli (NN G9) te Vigna i Bonazzi (NN G10).

Na preko 280 stranica devetoga giganta upoznat cemo se napokon s Kvantnim covjekom i vjerujem da ce i vas, bas kao i mene, naprosto ostaviti bez teksta. Naime, prisilio je nase junake da se potucaju po Sjevernoj Karolini 18. stoljeca, drevnoj Kini netom nakon pada dinastije Han, a potom i po jednome prekrasnom planetu koji je neka vrsta izokrenute zrcalne slike vec tesko oboljele Zemlje... Sto su radili tamo? Kakvu ulogu u svemu ima Ann Never, a kakvu Max Planck i Umberto Eco? Eh... Siguran sam da cete doslovno progutati ovu mrcinu na gotovo 300 stranica jer se naprosto ne moze ispustiti iz ruku dok se ne dodje do kraja!

Deseti gigant na svojih 250+ stranica odvest ce nas na Mars, a ja cu vam sugerirati da prije citanja bacite malo oko na nas prvi i treci almanah (valjda ce do tada izaci, majku mu!), odnosno na price «Drevna stijena» (prisjetite se sto su Nathan i Jana radili pored drevne stijene na otocicu El Teely) te «Djecak koji je otkrio svemir». Takodjer, bacite malo oko i na Agenciju Alfa 2 i podsjetite se koga su uspjeli spasiti Nathan i ekipa iz baze na asteroidu Argo. Sama radnja giganta odigrava se otprilike pedesetak godina u buducnosti u odnosu na redovnu seriju tako da ce ovdje protagonist biti jedan stariji i zreliji Nathan, a i on i Ann dozivjet ce jedan poprilican sok, no da ne bih spojlao, vrlo brzo cete i sami moci provjeriti o cemu se tu tocno radi.

Uz zahvalu svim suradnicima na pomoci pri produkciji ovog izdanja samo napomena da ce u striparnici Libellus deveti i deseti gigant Nathana Nevera kostati 130 kn, a izlazak ocekujte u sijecnju 2009.








25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 28/08/2009 : 23:28:35
ovo su 2 najbolja giganta od prvih 10

prate cetvorka kec i dvojka

ako trebam jedan izdvojiti onda je to desetka kao najbolji baš je za 10
darkraver Posted - 18/03/2009 : 13:53:47
pa ne spojla čovjek, samo navodi natuknice...navlakuše
ja sam uvijek za navlakuše...
daklem dolaze nam napokon i pravi alieni a?

nakon svih tih katastrofa...

obožavam spremnost nathanova staffa na totalne promjene u koncepciji lika i svijeta ovog stripa


njam!!!
jedva čekam...
Djole Posted - 10/03/2009 : 12:09:57
Tja, ima svega toga već po forumu, koga zanima, može da nađe.
Lord Vader89 Posted - 10/03/2009 : 12:07:59
aj nemoj sad da spoilas, nije fora
Djole Posted - 10/03/2009 : 11:46:51
@Inferno

E da, posle rata - promene. Grad više nije isti, društveno uređenje više nije isto, Agencija Alfa nije kao što je bila, a ni Nathan baš nije isti.

A onda se desi još nešto veliko, pa sve bude još mračnije.

A za 2010. se sprema Rat svetova.
Djole Posted - 10/03/2009 : 11:44:35
quote:
Originally posted by teller

odlično...ne volim baš ratove, al tu bi se mi mogo svidjeti.


Baci pogled na intervju sa glavnim scenaristom od pre nekoliko godina, možda stekneš neki utisak dok ti brojevi dođu na red:

http://www.stripovi.com/ShowArticle.asp?URL=asp/vietti.htm&Heroes=NN

quote:
Originally posted by Inferno

@Djole, jel po tvom mišljenju taj plot s orbitalnim stanicama kvalitetan i je li zaokružen ili će se repovi nastaviti vući? Što ide poslije toga?


To je NN, repovi se uvek nastavljaju i vuku, dok se ne desi nešto drugo, pa se nađu neki drugi repovi.

A rat ima početak, sredinu i kraj, ali posledice i neke misterije ostaju sve od danas.

E sad, kvalitet same priče... odlično počinje, ali Vietti je u jednom momentu pogubio konce stotina likova i subplotova kojima je baratao. Nathan tu ima jedan character ark koji je manje-više dobro napravljen, ali ostali i ne baš.

U svakom slučaju, to je jedinstvena ideja u Bonelliju do sada.

quote:
Originally posted by Lord Vader89

znaci ne valja nista posebno....


Not what I said. Dvojka recimo ima tri pristojne krimi priče.
Lord Vader89 Posted - 10/03/2009 : 11:37:44
quote:
Originally posted by Djole

Maxi k'o Maxi, nešto valja, nešto ne.



znaci ne valja nista posebno.... Nije ni bitno, iovako ima previse serija za ispratiti.
Inferno Posted - 10/03/2009 : 11:37:30
@Djole, jel po tvom mišljenju taj plot s orbitalnim stanicama kvalitetan i je li zaokružen ili će se repovi nastaviti vući? Što ide poslije toga?
teller Posted - 10/03/2009 : 11:25:52
odlično...ne volim baš ratove, al tu bi se mi mogo svidjeti.
hvala Djole i uživaj.
Djole Posted - 10/03/2009 : 11:19:04
Rat kreće od broja 157 i traje do 161... a počinje da se zakuvava posle Sage Alfa (NN 104-108)
teller Posted - 10/03/2009 : 11:13:40
volim Nevera ali da sam iskren sve i nisam pročitao(još),pa kad ide rat sa orbitalnim stanicama?
izgleda da sam dosta toga več i propustio, pa ću to izpravit nabavkom novih knjiga 5 do 8 ovih dana.Hvala.
Djole Posted - 10/03/2009 : 11:03:10
Maxi k'o Maxi, nešto valja, nešto ne.
Lord Vader89 Posted - 10/03/2009 : 10:40:53
quote:
Originally posted by Djole

Hronološki, Maxiji idu tek posle rata sa orbitalnim stanicama, pa ne bi bilo zgodno da krenu pre toga.



Valjaju li ti maxi NN cemu
Djole Posted - 10/03/2009 : 10:30:53
Hronološki, Maxiji idu tek posle rata sa orbitalnim stanicama, pa ne bi bilo zgodno da krenu pre toga.
teller Posted - 10/03/2009 : 09:57:21
Vidih na Bonelli sajtu najavu za novi Nathan Never Maxi pa me interesuje, dal je ikad bilo govora da će to izdat Libellus ili netko drugi?..iskreno se nadam Libellusu kad izpuca Gigante...do sada je izašlo 5 brojeva i več jih zamišljam u svojoj kolekciji,naravno pored Never izdanja Libellusa.
zeljko Posted - 07/03/2009 : 17:19:25
hvala

imam to u planu kupiti ali ne sad ... ne mogu stici na sve strane :D
Bardho Posted - 06/03/2009 : 20:45:26
quote:
Originally posted by zeljko

dje su se prvi put susreli natan i martin u kojem broju



Ako se ne varam to je Libellus izdao kao Superbook 1 Zarobljenik budućnosti. Ne znam koja je to edicija u talijanskom originalu.
zeljko Posted - 06/03/2009 : 10:36:50
dje su se prvi put susreli natan i martin u kojem broju
npetros2@htnet-dsl Posted - 05/03/2009 : 21:29:38
quote:
Originally posted by teller

Valjda če se prije napalit na
Zagora,Bleka,Marka,Tellera,Alan Forda nego tamo neke Lucijin....Potočiči...



Koliko smijeha... Posebno ovaj od Tellera i mikea.
mpavin Posted - 05/03/2009 : 19:05:56
mike, tko tebe uopće može shvatiti?
Ja kad mi je nešto sranje i smeće kako ti govoriš, ja to lipo ne kupujen.
mike Posted - 05/03/2009 : 18:08:25
Ma da Dzomba, ne kuzim ni sam sta me vuce na Demiana ili Bonellija opcenito. Mozda da me Ruju bar jedan jedini put iznenadi, mozda lijep HC izgled Libellusovih izdanja, mozda miris haha, a mozda jednostavno zelim opet dozivjeti feeling ispre 15-20 godina (kojeg izgleda nikad vise necu).
DZOMBA Posted - 05/03/2009 : 08:34:10
quote:
Originally posted by mike

Primjer, Demian je po meni jako los strip, ali zapravo jedva cekam da izadju poslednje 3 knjige.


Ovo je valjda vrhunac i shta chovek onda da kaze vishe.
dcopic Posted - 04/03/2009 : 23:38:37
Eto i ja se slažem s ovime što su Dado, Marko i Mike napisali. Eto kako mišljenja mogu biti različita, a u svakom ima puno istine...
mike Posted - 04/03/2009 : 22:11:25
Dado i Marko - odlicni postovi majke vam..

Ok, necu sad ponavljati svoje misljenje o Bonelliju. Nego sto tu mene najvise zapanjuje jest, da jednostavno ne mogu prestati da ga kupujem i citam.

Primjer, Demian je po meni jako los strip, ali zapravo jedva cekam da izadju poslednje 3 knjige. Dylan ima od 200 procitanih komada ovako sad na pamet po meni 30 dobrih do odlicnih. Nathan od 100 oko 20. Ali eto mene trkom na kiosk ili u Zagreb po nove brojeve. Zagor je posle Divova dobra i zla manje vise katastrofa, ali opet, procitao sam i cu sve sledece. Isto vazi za Mr.No-a posle Afrike. I tako dalje i tako dalje..
mladjo Posted - 04/03/2009 : 16:04:46
quote:
Originally posted by aleksa crnobrnja

Bonelli je, uza sve i svašta, nedvojbeno uspio producirati i čitav niz vanserijskih uradaka, sjajnih epizoda i čitalački zahtjevne literature. Ako je umjetnost kontemplacija, ideja, stav, propitkivanje, podrivanje, kritika morala, društva, fenomena, religija, ideologija, onda je to i Bonelli. Ako je umjetnost uzeti osobu, secirati snove, želje, čežnje, strasti, porive, instinkte, e pa onda je to opet Bonelli. Ako je umjetnost plemenitost, originalnost, osobitost, progresivnost, vještina, sposobnost inteligentnog baratanja formom, komponiranja simbolike uz pomoć svih do sada nabrojanih elemenata, e pa onda osobe poput Sclavija, Berardija, Paole Barbato, Michellea Medde često puta od Bonellija rade umjetnost.



touche

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000