forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Vedis: TUPKO - integralno izdanje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
herlock sholmes Posted - 28/11/2011 : 17:11:22
Kada se „Tupko“ 1970. godine pojavio u „Večernjem listu“ bilo je jasno da će izlet u strip velemajstora animacije, Nedeljka Dragića, predstavljati pun pogodak. Stvaralački i medijski! „Tupko“se razlikovao od svega što je dotad bilo poznato u stripu, bio je jedinstven i do kraja - svoj! Formom, scenarističkim šarmom i likovnom jednostavnošću, zapravo vizualnom i dramaturškom ingenioznošću uzdrmao je dotadašnju percepciju stripa. U narednih petnaestak godina Nedeljko Dragić je svog (anti)junaka u nekoliko navrata obnavljao u „VUS“-u, „Ježu“, „Intervjuu“ i „Vjesniku“.
Prvi hrvatski i jugoslavenski strip koji je dobio svjetsku nagradu za strip (Montreal, 1971).

Klasika sada objavljujemo u njegovom „definitivnom“ autorskom izdanju!


O "Tupku" i Dragiću pišu: Vera Horvat-Pintarić, Bogdan Tirnanić, Veljko Krulčić, Fadil Hadžić, Zoran Đukanović, Ranko Munitić, Ivan Kušan, Hrvoje Turković, Slavko Draginčić...

Specijalni dodaci: "Tupko" na talijanskom, "Tupko" na ćirilici, neobjavljene pasice "Tupka".

136 stranica, tvrdi uvez, format 23 x 32 cm, cijena 120,00 kn.
Edicija: Klasici hrvatskog stripa
Urednik i priređivač izdanja: Veljko Krulčić

Potražite u striparnicama „Stripovi na kvadrat“, „Stripor“ i „Babilon“ ili na vedis@zg.t-com.hr.
4   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vronski 2 Posted - 01/12/2011 : 12:55:36
Genijalan strip, prvi put sam ga čitao u Marušićevoj monografji "Hrvatski posleratni strip" sredinom osamdesetih i iako sam tad bio klinac oduševljavao me je taj humor i ironija a njeno pravo značenje sam skapirao tek i kasnijim , zrelijim godinama.
Johnny Difool Posted - 01/12/2011 : 11:56:56
Sjajan animator i strip crtač, iz razloga "pogrešnih krvnih zrnaca" u Hrvatskoj posljednja dva desetljeća sasvim marginaliziran i prešućivan, ali stvari sada dolaze na svoje. U knjizi "Strip, deveta umjetnost" Ranko Munitić o njemu opravdano govori s panegiricima, pa svima vruće preporučam ovo izdanje. Odličan, humor, blaga subverzija, lucidna zapažanja o životu i društvu, čak i filozofska razmišljanja zapakirana u naoko neobavezan humor dnevnih strip-pasica koje su me oduševile još kao klinca u Vjesniku tijekom prve polovine 80-ih.
d.r.p Posted - 30/11/2011 : 16:23:33
Imam knjigu (strip) "Brbljanje o geometriji" dvojca Šporer-Dragić,i to mi jedna od omiljenih na polici.
all_ba Posted - 30/11/2011 : 16:01:03
Nedeljko Dragić, sigurno jako zapostavljen autor stripova, da je to tako potvrđuje njegov najpoznatiji junak Tupko. Vjerujem da će ovim albumom bar donekle biti ispravljena nepravda prema ovom velikom strip autoru. Za mlađe kolege Dragić je i izvanredan (karikaturalni) ilustrator. Davno bijaše kada su njegove ilustracije krasile Plavi vjesnik (posebno za urednikovanja Antuna Patika 59.-60.).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000