forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD - Supernova 1: Od signala do šuma

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 17/03/2012 : 09:43:28
Sa velikim zadovoljstvom i entuzijazmom, Darkwood pokreće novu ediciju, simbolično nazvanu Supernova. Njen osnovni zadatak biće da domaćoj, ne samo strip publici, predstavi ona ostvarenja iz domena Devete umetnosti, koja su svojom originalnošću ostavila dubok pečat na svetskoj kulturnoj sceni.

Više o samoj biblioteci i planiranim izdanjima možete naći ovde:

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=7823.0

Strip koji svečano otvora ediciju Supernova je Od signala do šuma (Signal to Noise) koji su zajedničkim snagama stvorila dva doajena stripa - Dejv Mekin (Dave McKean) i Nil Gejman (Neil Gaiman).



(...) Od signala do šuma je priča o reditelju koji, po saznanju da je smrtno bolestan, ipak odlučuje da nastavi da radi na projektu do svog poslednjeg dana. Šta možemo da otkrijemo iz toga? Nepobedivost ljudskog duha? Ili ružnu drugu stranu istog novčića – život je pizdarija i onda umreš? Potraga je sve, ili svaka potraga je ništa?

Kritičar Robert Harbison je rekao: „Istinski vodiči bi trebalo da te vode do stvari i ostave pred vratima, do spiska mesta gde možemo imati određene vrste iskustva. Ako čitaš, ne možeš gledati, i obratno. Putnici bi trebalo da čitaju tek kad padne mrak.“ (Robert Harbison, Eccentric Spaces). Ono što je zadivljujuće za mene jeste da virtuozi poput Mekina i Gejmana rade i jedno i drugo. Oni te dovedu, a onda te i provedu kroz to pokazujući ti šta da tražiš. Moguće je da oni stvaraju apsolutne „vodiče“ za naše potrage i naše vreme, one neophodne. (...)

(izvod iz uvodne reči Džonatana Kerola za prvo izdanje Od signala do šuma)

HC, kolor, format veći od A4, 104 strane.

Cena - prvih mesec dana 1400 dinara, narednih mesec dana 1700 dinara, nakon toga 1950 dinara.

Privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/OSDS-privju.pdf

Zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli na izradi ovog izdanja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
hua Posted - 12/03/2013 : 14:40:19
Ha ha..
Hvala na opisima.
Izmislih i novi termin "osrednje gotivan" :D
stbojan Posted - 12/03/2013 : 01:56:32
quote:
Originally posted by hua

"ovo delo ili volis ili ne... "
Ovo zvuci da ce svako ili da prezire ili obozava neki strip?
Zasto ne mogu da budu opcije: voli i recimo osrednje gotivi, zasto su ovako dve iskljucive opcije?
Nisam citao, samo sam znatizeljan.


evo alexts rece nesto na tu temu, ali ipak i ja da se dopunim radi pojasnjenja...
"ovo delo ili volis ili ne"...
najpre mislim da je ovo malo vise od obicnog stripa... zato i rekoh "delo"... i pod time podrazumevam "umetnicko delo"..., ali da ne pricam sada o tome, nije to tema...
dalje, napomenuh (na dw) da mi se cini da Signali na izvestan nacin ipak "pomeraju granice" stripa... i u tom smislu mislim da citaoca ne ostavlja ravnodusnim... tj. da "osrednje gotivi" ovaj strip... to bi onda bio mainstream, a to je na ovim prostorima rezervisano ipak za npr. Boneli (bez ikakve uvrede za Boneli)... Signali to nisu, makar ne za mene... Signali te rade, teraju te na razmisljanje, ne ostavljaju te ravnodusnim, provociraju te..., a to je sustina svakog umetnickog dela... bilo da ti se svidja ili ne, to sto te "radi" ipak cini njegovu sustinu... utice na tebe i deluje na tebe, trazi tvoju reakciju... u tome se i Signali razlikuju od obicnog stripa i "pomeraju tu granicu"... zato i mislim da ovaj strip mozes voleti ili ne... jer to nije sasvim obican strip... da jeste, priznao bih i kategoriju "osrednje gotivan"..., ali opet, to je samo moje misljenje...
alexts Posted - 11/03/2013 : 23:36:05
quote:
Originally posted by hua

"ovo delo ili volis ili ne... "
Ovo zvuci da ce svako ili da prezire ili obozava neki strip?
Zasto ne mogu da budu opcije: voli i recimo osrednje gotivi, zasto su ovako dve iskljucive opcije?
Nisam citao, samo sam znatizeljan.



S obzirom da je reč o nekoj vrsti eksperimentalnog stripovskog izraza, onda je jasno zašto je tako, jer se ljudi najčešće dele na one sklone art varijantama i one koji uopšte nisu otvoreni za takve stvari.

Objektivna ocena može doći od nekog dobrog poznavaoca stripa, a ona može biti i osrednja, ali samo ako je strip takav.
hua Posted - 11/03/2013 : 23:25:32
"ovo delo ili volis ili ne... "
Ovo zvuci da ce svako ili da prezire ili obozava neki strip?
Zasto ne mogu da budu opcije: voli i recimo osrednje gotivi, zasto su ovako dve iskljucive opcije?
Nisam citao, samo sam znatizeljan.
stbojan Posted - 10/03/2013 : 21:41:02
Malopre zavrsih Od signala do suma... kakav strip... izistinski me iznenadio i to samo tako... ne znam ni ja sta sam ocekivao pre citanja jer me danas Pinokio "oborio sa nogu", ali priznajem da ovako nesto uistinu nisam... fenomenalna stvar, jos jedan DW biser... pomera granice stripa i umetnosti... scenario odlican, prica ozbiljna i nagoni na razmisljanje, a o Mekinovom radu mogu reci samo da je izuzetno umetnicko delo... neverovatno dobro... potpuno druga dimenzija stripa...
ovo delo ili volis ili ne... srecan sam sto spadam u ove prve...
Imrahil Posted - 01/06/2012 : 09:34:14
Interesantan crtež, interesantno zamišljeno, ali mi je utisak posle čitanja baš baš loš. A i uostalom, prodao sam ga vrlo brzo posle čitanja.
Očekivao sam dublju priču, a crtež koji je stvarno ok, mi uopte nije legao uz ovakav strip. Imao sam utisak da gledam knjigu sa ilustracijama.
I jes da je originalan format ovakav, ali meni je užasan.

Mada, ima i onih kojima se baš sviđa, pa najbolje da vidiš više utisaka.
Dr. Zistis Posted - 01/06/2012 : 09:08:13
quote:
Originally posted by Imrahil

Pazarih danas. Format/dizajn je užasan, šteta što nije manji..
Valjda će utisak pročitanog biti bolji od vizuelnog..



Imrahile, kakav je utisak procitanog...ocena...ja se jos dvoumim pazariti ili ne...prelistao sam ga na kratko ali jos razmisljam...
yodatoza Posted - 29/05/2012 : 21:01:43
Ovde mozete pogledati kako je bilo na promociji u kinoteci:

http://www.youtube.com/watch?v=-YRcHvCY5Sw
Imrahil Posted - 22/03/2012 : 12:53:02
quote:
Originally posted by Djole
Ni USA/UK izdanja Signala nisu u tom formatu.



Znam, videh
valjda će promeniti mišljenje kad pročitam
mamlaz Posted - 22/03/2012 : 12:41:42
pinokijo:) juhuu, napokon:) ovo vec par godina zicam markosa da objavi.
Djole Posted - 22/03/2012 : 10:45:15
quote:
Originally posted by Imrahil

meni je sjajan format koji je beli put imao za grafičke novele voleo bih takav i ovde..



Ni USA/UK izdanja Signala nisu u tom formatu. S dobrim razlogom...
kasper Posted - 22/03/2012 : 09:31:07
quote:
Originally posted by D.J.

Ooops, moja greska, mislio sam da je tipicni americki format 17 x 26 cm (6 ⅝" × 10 ¼")! Sad vidim da pise da je ovo cudo vece od A4




Pa slicno je i u originalu, zasto bi ovo DW sabijao i napravio sranje? Ili ja negde gresim....
D.J. Posted - 22/03/2012 : 09:24:01
Ooops, moja greska, mislio sam da je tipicni americki format 17 x 26 cm (6 ⅝" × 10 ¼")! Sad vidim da pise da je ovo cudo vece od A4
Imrahil Posted - 22/03/2012 : 09:11:54
meni je sjajan format koji je beli put imao za grafičke novele voleo bih takav i ovde..
D.J. Posted - 22/03/2012 : 09:08:54
Au, Imrahile, ako je bas jedna stvar odlicna u svim americkim stripovima to je bas taj njihov veci format!
Imrahil Posted - 22/03/2012 : 08:56:40
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Imam utisak da Imrahil po knjizarama kupuje one recnike i knjizice o mudrosti koje staju u zatvorenu saku. :D



Ništa ne košta nadati se
Milazzo Posted - 22/03/2012 : 08:55:41
Cestitke na novopokrenutoj ediciji!
McKean mi je fantastičan, Neil naravno također pa me baš zanima ovaj strip. Samo naprijed s izdanjima!
Snake Plissken Posted - 22/03/2012 : 07:29:05
Imam utisak da Imrahil po knjizarama kupuje one recnike i knjizice o mudrosti koje staju u zatvorenu saku. :D
kasper Posted - 22/03/2012 : 07:09:13
quote:
Originally posted by night

Prelistah ovo, ali mi nije nešto zapelo za oko. Je li ko čitao, mirisao, degustirao...



Savrseno, strip brije koliko je dobar, makar na pocetku. Za ostatak cu cekati da se stvore uslovi, tipa par sati (dusevnog i ostalog) mira u kuci. Ovo je pravi potez, pravi strip, svaka cast DW na izboru.
dessa Posted - 21/03/2012 : 23:01:36
Aha, sad vidim da već ćaskate o tome na DW-u.
Imrahil Posted - 21/03/2012 : 22:54:52
Pupu, kakav Alan Ford

prevelik, bode u oči, voleo bih nešto manji
dessa Posted - 21/03/2012 : 22:51:27
Imrahile, nekako mi se čini da je Alan Ford idealan strip za tebe.

A ozbiljno, šta fali dizajnu?
Imrahil Posted - 21/03/2012 : 21:13:16
Pazarih danas. Format/dizajn je užasan, šteta što nije manji..
Valjda će utisak pročitanog biti bolji od vizuelnog..
night Posted - 21/03/2012 : 19:15:36
Prelistah ovo, ali mi nije nešto zapelo za oko. Je li ko čitao, mirisao, degustirao...
Mairosu Posted - 18/03/2012 : 13:47:33
Zasto je "shooting a movie" "upucavanje" ? Mislim, sigurno postoji adekvatni filmadzijski sleng na srpskom za tako nesto...naravno pohvale Darkwoodu na ovom izdanju, i na otvaranju nove biblioteke.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000