forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO predstavlja: ORLOVI RIMA I i II

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 24/06/2012 : 21:29:14

ENRIKO MARINI, „ORLOVI RIMA” knjige I i II





Stari Rim je oduvek bio, i nesumnjivo će ostati, sjajna tema i velika inspiracija za mnoga čuvena epska dela. I kao što su ovu temu u svetu sedme umetnosti uspeli fantastično da ožive filmovi poput „Ben Hura“ i „Gladijatora“, a nedavno i serije „Rim“ i „Spartak“, Enriko Marini to isto uspeva u svetu devete umetnosti...
Nadahnut likom germanskog princa koji postaje rimski vojskovođa, jedan od vodećih evropskih crtača upušta se u svoj prvi samostalni projekat u kome potpisuje i scenario i crtež. I stvara nešto zaista izuzetno.
U ovoj epskoj sagi, Marini će uspeti da među autentične istorijske ličnosti, događaje i lokacije, sjajno protka dramski tok koji će se baviti večnom temom prijateljstva, oslikanom kroz odnos dva glavna junaka – Marka Aurelija Falkona i Gaja Julija Arminija. Potonji je, kao što smo naveli na početku, poslužio kao inspiracija za ovo delo. Istorija nije uspela da zabeleži sve aspekte iz života Ermanamera, sina kneza Sigmara, koji kao dete biva poslat kao talac u Rim gde i dobija pomenuto rimsko ime. Zna se da je bio podvrgnut strogom rimskom obrazovanju i da je uspeo brzo da napreduje na vojnoj lestvici. Upravo ove praznine koje se javljaju u istorijskim spisima, Marini koristi kao sjajnu priliku da pored priče o prijateljstvu i svim preprekama na koje ono nailazi, tu doda i ostale velike teme kao što su ljubav, osveta, izdaja, rat, uostalom sve ono što jedna ovakva saga mora da sadrži... Istorijski tok događaja vodi ka velikom porazu Rimljana u Teutoburškoj šumi, ali kojim putevima će Marini voditi Arminija i Falkona do tog važnog trenutka u istoriji Starog Rima – ostaje nam da uživamo prateći ih tamo...
Što se tiče crteža, tu greške nije moglo biti. Marini je jedan od onih autora koji zaista izaziva nepodeljeno divljenje i kritike i čitalaca. Svi kadrovi albuma ovog serijala jesu mala remek dela. Svejedno da li je reč o prizorima bitaka, portretima, monumentalnim slikama Rima ili senzualnim aktovima ženskih tela, Marini je jednostavno maestralan, i crtački i na planu kolorisanja...
Zato izdavačka kuća „Makondo“sa neskrivenim ponosom predstavlja ovo delo kao prvi serijal u bibloteci „Valkire“, koja će inače objedinjavati naslove sa temama iz istorije, mitologije i epske fantastike.
Što se tiče tehničkih podataka, albumi su u tvrdom povezu sa mat plastifikacijom, na 60 strana, formata 240x320, papir je kunzdruk, čak i kvalitetniji od onog u originalnom izdanju.
Što se tiče cene, za kupovinu preko našeg sajta i u striparnicama “Darkvud” i “Alan Ford” ona će iznositi 1400 din po albumu. Cena u knjižarama biće 1550 din. Za sve vas specijalna promotivna cena iznosiće 1200 din, i ona će važiti na strip konferenciji u Kragujevcu, gde ćemo inače u petak, 29.06., od 20.05h imati promociju ovog serijala.
Korice i izabrane table iz prva dva albuma pogledajte na www.makondo.rs

Vaš “Makondo”

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
stbojan Posted - 06/02/2014 : 00:49:20
Orlovi Rima I... pa ne mogu da kazem da me je ovo bas nesto impresioniralo... naprotiv, ne vidim ni sta bi to moglo... prica (aj' mozda je rano da sudim o tome nakon keca) i nije nesto posebno zanimljiva, crtez mi svakako ne lezi (aj' mozda se naviknem kasnije), dijalozi... to bolje da ne komentarisem... isprazno i povrsno... (aj' mozda se i to popravi)... sve u svemu... mnogo aj', ali malo neceg iole zanimljivog i dobrog... cak je i cela atmosfera i istorijski period docaran/predstavljen na nivou "decije slikovnice"...
No, da ostanem dosledan... aj'... videcemo dvojku i trojku... mozda utisak bude bolji...
DeeCay Posted - 17/07/2013 : 18:30:18
Orlovi Rima 1
ORL MAK 1 | 58 str.
by paro!

Godina je 745. od osnutka Rima. Augustov posinak i vojskovođa Klaudije Druz nakon tri godine ratovanja uspješno pokorava narode s one strane Rajne. Sve do rijeke Labe, germanski kneževi redom zabijaju oružje u zemlju, a kao jamstvo za sklopljeni savez predaju svoje sinove u ruke Rima. Osam godina kasnije u Rim dolazi Ermanamer, sin heruškog kneza Segimera.

MAKONDO Posted - 06/07/2012 : 00:07:49
quote:
Originally posted by vlaki

quote:
Krajem sledeće nedelje trebalo bi već da bude i u HR, BiH, SLO.


A Makedonija?



I u Makedoniji, dogovoreno juče, uskoro će izvoz.
MAKONDO Posted - 05/07/2012 : 23:57:54
Dragi prijatelji,

Povodom prvog predstavljanja naše izdavačke kuće na festivalu stripa u Kragujevcu, hteli bismo da iskoristimo priliku da vam se zahvalimo svima na sjajnom druženju i fantastičnim utiscima. Sa naše strane, nismo mogli poželeti lepši početak. Odlična početna prodaja kako od strane posetilaca na festivalu, tako i od vas koji ste iskoristi priliku da uplatom preko računa dobijete promotivnu cenu, a zatim i početak prodaje u knjižarama pokazuje da smo na dobrom putu.
Ipak, ono što nas raduje i više od same prodaje jesu vaše pohvale za kvalitet naših izdanja. Utisci izneti na samom festivalu, a zatim na forumima i u mnoštvu mejlova koje primamo ovih dana, a u kojima iznosite komplimente na kvalitet i izgled naših izdanja, to je upravo ono čemu smo stremili i što nam je bilo najvažnije. I od vas koji ste kupili izdanja i koji ste već zavoleli "Orlove Rima", kao i vas čijem senzibilitetu nije legao ovaj serijal, ali ste nam ipak pisali sa rečima hvale i podrške.
I upravo zbog toga, još jednom hvala na sjajnim ocenama,
i očekujte nove specijalitete iz kuhinje "Makonda"...
Dr. Zistis Posted - 05/07/2012 : 09:10:00
Uzeo juce prvi deo...prica prava istorijska,lepo ispricana...pocetak kao iz Gladijatora samo posle bitke sa Germanima...Crtez odlican...sta reci,idem danas da uzmem i drugi deo...BRAVO
Elesar Posted - 01/07/2012 : 19:26:52
Vidi se da ce od Bokija i Makonda biti dobar izdavac - izdanje kakvog se ni mnogo veci i ozbiljniji izdavaci ne bi postideli, a i domaca ljuta je tu.

vronski 2 Posted - 01/07/2012 : 12:56:35
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by vice

Izgleda fenomenalno! Ne samo zbog golotinje.


Ali ako ništa drugo, ono i zbog golotinje.



Ma najviše zbog toga, ajde da se ne lažemo!
legaz Posted - 01/07/2012 : 12:49:35
quote:
Originally posted by vice

Izgleda fenomenalno! Ne samo zbog golotinje.


Ali ako ništa drugo, ono i zbog golotinje.
vice Posted - 01/07/2012 : 12:07:34
Izgleda fenomenalno! Ne samo zbog golotinje.
jang Posted - 30/06/2012 : 10:49:18
super izgledaju. Sretno i nadam se da čete razprodati sva izdanja :)
vlaki Posted - 30/06/2012 : 00:52:31
quote:
Krajem sledeće nedelje trebalo bi već da bude i u HR, BiH, SLO.


A Makedonija?
Zlix Posted - 29/06/2012 : 22:10:45
Lepo izgledaju obe knjige :)
legaz Posted - 29/06/2012 : 21:30:11
Pozajmljeno:
Poli Posted - 29/06/2012 : 18:12:55
quote:
Originally posted by mamlaz

lavric vjerojatno


nego ko


vronski 2 Posted - 29/06/2012 : 17:17:11
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Opet filozofiranje! Fuuuj!
Seks je zakon u bilo kojoj kombinaciji!
Vise seksa u stripovima!



To care!!!!
Konačno neko normalan sa normalnim shvatanjima na ovom forumu!!!
Dr. Westax Posted - 29/06/2012 : 16:28:53
Opet filozofiranje! Fuuuj!
Seks je zakon u bilo kojoj kombinaciji!
Vise seksa u stripovima!
mamlaz Posted - 29/06/2012 : 16:13:56
lavric vjerojatno
jaki Posted - 29/06/2012 : 15:25:51
Strip?
noemis Posted - 29/06/2012 : 12:40:02
inače, dekadencija nije odlika samo umornih carstava i kultura uljuljkanih u
silu sopstvene ekonomije...

dekadencija je pojava koja može pojaviti i u životinjskom carstvu...


noemis Posted - 29/06/2012 : 12:37:03
quote:
Originally posted by alexts


(Ova tvrdnja je naravno tačna, kao i sve iz mog prethodnog posta i nije ih moguće argumentovano demantovati).







ovo nije ironija, ovo je sarkazam!!!!!!!
noemis Posted - 29/06/2012 : 12:36:06
quote:
Originally posted by alexts


Rekao bih i da u Orlovima Rima scene seksa više služe da oslikaju dekadenciju i orgijanja iz tog perioda, nego što im je namera da seksualno uzbuđuju čitaoca.



au brate... a ja mislio da sam ja sposoban za ironiju...
brate, ti me šiješ za bar dve klase...

nego... zanimljivo da su dotične table iz orlova i rima zakačene posle komentara o dekadenciji,
a i posle kačenja su usledili komentari zgražavanja nad dekadentnim orgijanjem iz tog perioda...

inače, sinoć sam gledao neki film... scena za scenom ovakve dekadencije, užas, nije ni čudo što je rim propao...
pitam druga da prokomentariše scenu iz stripa... on kaže da ima neka glumica - silvia saint - koja ubija ove scene dekadencije...
i to ne samo u doba rimljana, nego koje hoćeš doba... od egipćana do zvezdanih ratova gde je dekadentirala sa čupakabrom i jodom...


noemis Posted - 29/06/2012 : 12:22:38
quote:
Originally posted by alexts


brkanje osnovnih pojmova i neshvatanja osnovnih razlika između popularne i elitne kulture i njihovih često suprostavljenih kriterijuma

- e pa ovde je reč o stripu,



ah, izvini... ja sam pogrešno razumeo...

kada si me dobronamerno savetovao da spalim udžbenike i kao alternativu mi ponudio
teoriju osnovnih sila koje pokreću čoveka i vikipedija definiciju kiča, mislio sam
da mi nudiš novi pristup stripu i umetnosti uopšte, pogotovo s obzirom da je tvoja
ulazna rečenica bila:

quote:
Originally posted by alexts


o tim stvarima se ne uči iz udžbenika nego nam su nam raspolaganju celokupna svetska zaostavština umetnosti i zdrav razum...



a sad sam shvatio da ja ustvari dela pop-kulture merim aršinima visoke umetnosti elitne kulture čiji su kriterijumi često suprostavljeni...
mada mi još uvek nije jasno, zašto da bacam udžbenike, što mi odma nisi rekao da su ti udžbenici korisni za ovu umetnost,
ali nisu za onu (koja podleže suprotnim kriterijumima) kojoj pripada i strip i za koju ti nisu potrebni udžbenici već nam je za nju dovoljna čitava
svetska zaostavština umetnosti (koja podleže suprostavljenim kriterijumima suprostavljenih kriterijuma) i zdrav razum (koji prosto obožava da se bavi
suprostavljanjem kriterijuma koji podležu kriterijumima koji su suprostavljeni kriterijumi...)
tutto maxim Posted - 29/06/2012 : 07:59:02
quote:
Originally posted by MAKONDO

Za sve koji nisu u mogućnosti da kupe naša izdanja u Kragujevcu, dajemo mogućnost da uplatom na naš račun broj 160-370551-43 u toku trajanja festivala kupite prva 2 albuma iz serijala "Orlovi Rima" po promotivnoj ceni od 1200 din po albumu.

Veliki pozdrav,
Vaš "Makondo"


E to je pravi potez.
Svaka cast.
MAKONDO Posted - 28/06/2012 : 23:50:12
Za sve koji nisu u mogućnosti da kupe naša izdanja u Kragujevcu, dajemo mogućnost da uplatom na naš račun broj 160-370551-43 u toku trajanja festivala kupite prva 2 albuma iz serijala "Orlovi Rima" po promotivnoj ceni od 1200 din po albumu.

Veliki pozdrav,
Vaš "Makondo"
Dr. Zistis Posted - 28/06/2012 : 16:42:12
quote:
Originally posted by MAKONDO

Za vikend u Kragujevcu.
Od ponedeljka u Darkvudu i Alan Fordu.
Uskoro i u knjižarama Vulkan, Delfi, Evro Đunti + još nekoliko većih.
Krajem sledeće nedelje trebalo bi već da bude i u HR, BiH, SLO.
Za kupovinu preko našeg sajta, tj. uplatom na naš račun 160-370551-43 besplatno slanje poštom u Srbiji.

Ma brze to malo









forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000