forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD - Karusel: Spiru i Fantazio 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 29/01/2013 : 15:13:30
Znamo ih: Spiru i Fantazio, dva novinara stalno u potrazi za najnovijom vešću, od afričkih i južnoameričkih zabiti, preko svetskih metropola, do malih palanki u kojima žive živopisni likovi i poneki ludi naučnik. Njihove avanture pune humora, mašte i optimizma pojavljivale su se kod nas u raznim izdanjima, od revija Panorame i Stripoteke, preko čuvenog Biser stripa, pa sve do pojedinačnih, za ono vreme luksuznih albuma tokom osamdesetih i ranih devedesetih. I sada, kroz ediciju Karusel, konačno je došlo vreme da se ponovo sretnemo s njima.

A u ovoj epizodi - nešto čudno se desilo u palanci Šampinjak na Poljančetu. Čudovišna džungla ispunjena bizarnim bićima je praktično progutala ovaj gradić... čudovišna džungla u koju Spiru, Fantazio i Spip moraju da zađu ako misle da otkriju šta se desilo sa njihovim prijateljem, grofom Šampinjakom. Ali, kakve veze ima čuveni elektronski diktator Zorglub sa celom pričom...?

Privju možete pogledati ovde:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/SPIRUIFANTAZIO1privju.pdf

Kao što je najavljeno ranije, Spiru i Fantazio će izaću u mekokoričenom (magazinskom) i u tvrdokoričenom (albumskom) izdanju.

MAGAZINSKO IZDANJE:





56 strana, A4, kolor, SC.

Cene:

Promotivna: 489,70 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 590 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate!

ALBUMSKO IZDANJE:





56 strana, A4, kolor, HC.

Cene:

Promotivna: 799,90 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 950 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Combatrock Posted - 14/03/2013 : 22:43:19
SC uradjen odlicno... nema primedbe na kvalitet...
Johnny Difool Posted - 14/03/2013 : 22:27:10
I mene smeta ona balončina na Perlama, a sa zasad jedinim Karuselom (Povratak zemlji 1) sam Lastanu hvala imao sreće i kupio HC bez golemog loga.

Vjerojatno će konačni izbor ovisiti o mojim financijskim mogućnostima u danom trenutku, ali ću svakako preferirati bez logotipa. S obzirom da sam Karusel započeo HC, tako ću i nastaviti.

Pa što košta da košta!
going going Posted - 14/03/2013 : 21:49:46
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zbog ovako bogate ponude morat ću se izgleda prebaciti na SC, jer tko će to s HC sve financijski ispratiti?!?!

A kad konačno poslije 4 (četiri!) mjeseca, i to nadajmo se, stigne uvoz u Hrvatsku, kakav će to udar na novčanik biti...




Ja Perle kupujem HC, a Karusel SC. Nervira me onaj glomazan znak Perle na SC izdanju!
A Perle integrale cu da kupujem SC nema se para.



aved Posted - 14/03/2013 : 15:16:25
Neuporedivo je sa bilo kojim izdanjem kad su u pitanju meke korice.
Veoma kvalitetno uradjeno.
Jasko Posted - 14/03/2013 : 11:40:12
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zbog ovako bogate ponude morat ću se izgleda prebaciti na SC, jer tko će to s HC sve financijski ispratiti?!?!




Kako je tiraž 750 naspram 250, to i jeste cilj.
Meko izdanje je odlično pripremljeno, kad bih ga poredio sa BG LL, na skali od 1 do 10, LL je 3, a DW 9.
Johnny Difool Posted - 14/03/2013 : 11:38:05
Zbog ovako bogate ponude morat ću se izgleda prebaciti na SC, jer tko će to s HC sve financijski ispratiti?!?!

A kad konačno poslije 4 (četiri!) mjeseca, i to nadajmo se, stigne uvoz u Hrvatsku, kakav će to udar na novčanik biti...
Jasko Posted - 14/03/2013 : 11:19:09
quote:
Originally posted by Vladislav Olgred

Hoće li darkvud objaviti još neke Spirou ranije brojeve?



Verovatno.
Ovo je sledeće:
http://www.bedetheque.com/album-73881-BD-Le-journal-d-un-ingenu.html
Vladislav Olgred Posted - 14/03/2013 : 11:14:59
Hoće li darkvud objaviti još neke Spirou ranije brojeve?
Johnny Difool Posted - 14/03/2013 : 09:50:54
quote:
definitivno vrh bogova...



Zar je i Darkwood objavio Vrh bogova?
Combatrock Posted - 14/03/2013 : 08:04:08
Vaš odgovor je tačan!


anto Posted - 14/03/2013 : 01:38:28
pa Gallieno
normalno
Combatrock Posted - 13/03/2013 : 22:12:38
Zagor? Prvo ti da odgovoris ko je Ferri iz Povratka zemlji.... aaaaa
anto Posted - 13/03/2013 : 18:51:47
quote:
Originally posted by Combatrock

evo stiglo konjan 6 i perle 1 do 3 i karusel 1 do 3... pretplatna cena... definitivno vrh bogova... odnos cena kvalitet odlican... izdanje vrhunsko - meke korice... bravo za mracnu sumu i ekipu... postavljaju standarde...


jesu li ti stigli u paketu i Ludensovi Zagori?
tinton Posted - 13/03/2013 : 18:18:59
koliko sam shvatio ovo nisu stari brojevi spirua i fantazija
Combatrock Posted - 13/03/2013 : 18:16:27
evo stiglo konjan 6 i perle 1 do 3 i karusel 1 do 3... pretplatna cena... definitivno vrh bogova... odnos cena kvalitet odlican... izdanje vrhunsko - meke korice... bravo za mracnu sumu i ekipu... postavljaju standarde...
Zlix Posted - 12/03/2013 : 21:30:13
Moj prvi susret sa ovim likovima. Meni je ovaj strip okej. Ne mogu da kažem da mi je fenomenalan jer mi nije nešto smešno, ono da pucam od smeha, ali nije ni loše. Simpatični su mi likovi i nevolje u koje upadaju. Fina jedna avanturica.

Ima par stvari koje mi nisu jasne, recimo kad Fantazio spomene neku gđicu Flaner, koju je očigledno sreo nekada ranije, a ja baš i nisam upućen u taj svet i likove, ali to je sve zanemarljivo. Dosta stvari ima i objašnjeno u uvodniku.

Crtež mi je prelep, sve je šareno i veselo, baš onako kako ja volim.

Prevod je isto odličan.

S tehničke strane, naravno, nemam nikakve zamerke. Mekokoričeno izdanje sam uzeo i savršeno je odrađeno.
Antracit Posted - 06/02/2013 : 15:18:14
Napokon neki novi Spirou! Mislio sam da će trebati čekati jedno 20 godina za tako nešto ...
zorglub Posted - 01/02/2013 : 18:35:11
Bio sam malo skeptičan glede kvaliteta novijih epizoda S&F-a pre čitanja, ali nije bilo razloga. Sve je na svom mestu, čitajući sam se na trenutak vratio u detinjstvo i beskrajno uživanje u pričama neustrašivog dvojca novinara-avanturista. Možda je samo moglo da bude bude malo više Zorgluba. :)

Adaptacija i prevod i dalje na visokom nivou, što mi je posebno drago. Oprema, cena super. Jedva čekam sledećeg Spirua.
Johnny Difool Posted - 30/01/2013 : 19:28:42
To! Ludnica!

Idemo s Karuselom, samo naprijed!
Tex Willer Posted - 30/01/2013 : 17:57:27
Sad jos Libellus da izbaci neki stariji da bude jos veca radost
globinjo Posted - 29/01/2013 : 17:13:35
Zlotvor Posted - 29/01/2013 : 15:32:17
E ovo se kupuje sigruno!

Još jednom za Darkwood!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000