forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Asteriks knjiga 9

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 08/12/2020 : 10:49:01
KOMPLETIRAN SERIJAL ASTERIKS U 12 TOMOVA!

ASTERIKS - knjiga 9 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal ASTERIKS


Objavljivanjem devetog toma Asteriksa konačno smo kompletirali serijal od 12 knjiga (koji čine integerali sa po 3 epizode) i time je završen dvoipogodišnji projekat u kojem smo svi uživali. Naravno da ovo nije kraj – već za Novu godinu stiže nam epizoda broj 38, a za narednu godinu spremamo vam puno Asteriks iznenađenja!


PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_A9_prelist.pdf

Asteriks 9 - epizode 25-27:

XXV EPIZODA Podeljeno selo
Negde u Galiji nalazi se selo koje je sasvim nalik Asteriksovom, osim što su njegovi stanovnici razjedinjeni i posvađani. Kao takvi, oni su lak plen za svakog zlonamernog čoveka.

XXVI EPIZODA Asteriksova odiseja
Aspiriniksu nedostaje ključni sastojak za čarobni napitak. Asteriks i Obeliks kreću u veliku avanturu kako bi ga nabavili.

XXVII EPIZODA Asteriksov sin
Obeliks veruje da decu donose rode i da ih ponekad isporuče na pogrešnu adresu. Time objašnjava iznenadnu pojavu bebe na Asteriksovom pragu. Istina je, međutim, mnogo složenija i mračnija.

„Asteriks knjiga 9“ na Letećem je startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.340 dinara, od srede, 9. decembra, do subote, 12. decembra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zlix Posted - 27/12/2020 : 11:32:21
alaniusfordius Posted - 24/12/2020 : 23:15:07
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by vronski 3

https://www.glas-javnosti.rs/kultura/galski-junak-konacno-kompletan-sve-dosadasnje-epizode-asteriksa-na-srpskom-2394



ja bih sad volio da meni neko pojasni šta znači ovo da je sa ovim integralom (knjiga 9) asteriks kompletan? svi znamo da je uderzo nastavio objavljivati albume i poslije ove tri epizode.

jeli se pod "kompletan" misli samo na one epizode izašle u ex yu? ako je to-to, onda "kompletan" nije baš prava riječ.



To znaci da je Asteriksovih 38 epizoda objavljeno na srpskom, a zbog redosleda koji je CK odabrala za stampu, 9ti integral je poslednji komadic slagalice (za sada)
I like girlz Posted - 24/12/2020 : 22:19:50
quote:
Originally posted by vronski 3

https://www.glas-javnosti.rs/kultura/galski-junak-konacno-kompletan-sve-dosadasnje-epizode-asteriksa-na-srpskom-2394



ja bih sad volio da meni neko pojasni šta znači ovo da je sa ovim integralom (knjiga 9) asteriks kompletan? svi znamo da je uderzo nastavio objavljivati albume i poslije ove tri epizode.

jeli se pod "kompletan" misli samo na one epizode izašle u ex yu? ako je to-to, onda "kompletan" nije baš prava riječ.
corto33 Posted - 24/12/2020 : 20:01:44
quote:
Originally posted by Peyo
Nakon 1980. godine Marcel Uderzo se na bratovo zaprepaštenje odlučio usredotočiti na samostalnu karijeru. Uloga Marcela Uderza u većini ranijih Asterixovih albuma izašla je na vidjelo tek kasnijih godina. Nikad mu nisu priznate zasluge za njegov rad, a nije primio ni honorare od prodaje albuma što je rezultiralo pogoršanjem odnosa između dvojice braće.



Zanimljivo, prvi put čujem za Marcela.
Peyo Posted - 24/12/2020 : 16:51:23
Stripoteke 458-463:





https://www.bedetheque.com/BD-Asterix-Hors-Serie-Tome-1-Les-12-travaux-d-Asterix-5357.html


Strip je nacrtao Marcel Uderzo, Albertov brat.

Sa Lambiekove stranice:

https://www.lambiek.net/artists/u/uderzo_marcel.htm

Dvanaest Asterixovih zadataka

1976. u kinima se pojavio animirani film o Asterixu po nazivom "Les 12 Travaux d'Astérix" ("Dvanaest Asterixovih zadataka"). Marcel Uderzo je cijeli film vjerno prenio u strip objavljen u časopisu Sud Ouest. Ova izuzetno rijetka priča nikada nije uvrštena u redovnu seriju stripova 'Astérix', budući da ga nije nacrtao Albert Uderzo. U 70-ima ovaj je strip vidio preveden na nizozemski (kao dodatak nizozemskom časopisu Eppo), njemački (objavljen u Comixeneu), talijanski, španjolski i srpsko-hrvatski (Stripoteka). Neki od tih prijevoda bili su dostupni i u albumskoj formi, ali samo jednokratno. Nikada nisu ponovno tiskani i još uvijek ovaj album nije dio redovite serije. Postoji i druga adaptacija ovog filma, također izvan redovnih serija, u formi slikovnice s ilustracijama temeljenim na filmu, bez screenshotova . Ova je slikovnica prevedena na engleski jezik od Anthee Bell i Dereka Hockridgea i dio je službene serije albuma 'Astérix' u Ujedinjenom Kraljevstvu, iako drugdje nije dostupna. 2016. godine, na proslavu 40. godišnjice filma, izašla je posebna knjiga 'Les XII Travaux d' Astérix ' koja je dio službene franšize i sadrži originalni scenarij, preliminarne skice, pa čak i nove crteže koje je napravio Albert Uderzo. Knjiga je prevedena na nizozemski, njemački, engleski, talijanski i portugalski.

Nakon 1980. godine Marcel Uderzo se na bratovo zaprepaštenje odlučio usredotočiti na samostalnu karijeru. Uloga Marcela Uderza u većini ranijih Asterixovih albuma izašla je na vidjelo tek kasnijih godina. Nikad mu nisu priznate zasluge za njegov rad, a nije primio ni honorare od prodaje albuma što je rezultiralo pogoršanjem odnosa između dvojice braće.


marcho Posted - 24/12/2020 : 16:24:11
A gdje se zagubila epizoda Asterix i dvanaest zadataka? Čini se da je izostala iz ovog projekta. Inače radi se o epizodi koja je na ovim prostorima izasla samo jednom i to u nastavcima u nekoj strip reviji. Možda baš u Stripoteci. To je ujedno i jedini Asterixov scenarij koji je izvorno pravljenja za animirani film, a tek kasnije je adaptiran kao strip album.
Mord Posted - 12/12/2020 : 16:22:21
Pravi pothvat. Brzo, temeljito i kvalitetno.
vronski 3 Posted - 12/12/2020 : 14:01:49
https://www.glas-javnosti.rs/kultura/galski-junak-konacno-kompletan-sve-dosadasnje-epizode-asteriksa-na-srpskom-2394
ivanl Posted - 11/12/2020 : 18:30:12
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ninel

Izdanje je odlično uradjeno osim naslovnica.
Ako več nisu hteli ili mogli staviti za naslovnu jednu od tri epizoda
u integralu, barem bi uradili naslovnice poput Asteriksovog zabavnika.


Meni su naslovnice i cili dizajn integrala sroz OK. Bilo bi mi draže da su unutra stare a ne nove naslovnice, ali nije mi to posebno važno.
Ako bi već iša tražit dlaku u jajetu ovome izdanju to bi bija sjajni papir.


Moglo bi, stoji. Meni osobno kod ovog ali i mnogih drugih ide na nerve neuravnotezenost natpisa, brojeva, oznaka...na hrbatu. To mi oduvijek bode oci, kroz sve ove godine kolekcioniranja. No, eto...glavno da su tu, svi kompletni. Sve 5!
DiSkAcH Posted - 11/12/2020 : 04:40:54
Kad se spominje slaganje po numeraciji...kod mene je to složeno kakve sam volje.
Nešto je zdesna naljevo, nešto obrnuto....ne zamaram se, tu sa da ih čitam i uživam. :D ;)
Zlix Posted - 10/12/2020 : 16:08:58
quote:
Originally posted by borg

Ovde stvarno fali 13. integral da bi slika bila potpuna.



Onda su verovatno unapred računali da će raditi 13. integral, pa prilagodili rikne.
NESVRSTANI Posted - 10/12/2020 : 15:57:57
quote:
Originally posted by ninel

Izdanje je odlično uradjeno osim naslovnica.
Ako več nisu hteli ili mogli staviti za naslovnu jednu od tri epizoda
u integralu, barem bi uradili naslovnice poput Asteriksovog zabavnika.


Meni su naslovnice i cili dizajn integrala sroz OK. Bilo bi mi draže da su unutra stare a ne nove naslovnice, ali nije mi to posebno važno.
Ako bi već iša tražit dlaku u jajetu ovome izdanju to bi bija sjajni papir.
night Posted - 10/12/2020 : 15:42:41
Stiže i meni devetka. Nema šta, skidam im kapu za ovo izdanje.
NESVRSTANI Posted - 10/12/2020 : 15:18:05
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by going going

Mislim da sam video i zapamtio da kolega swamp thing tako drzi naopako a mozda i Koze.



Dobro si upamtio, ali kod mene je jednostavan odgovor, ljevak sam pa mi mozak konta da to tako treba


Ja san dešnjak, ali i meni su stripovi ovako složeni.
borg Posted - 10/12/2020 : 15:00:29
I mene bune takve stvari, posebno da li na rikni pisati odozgo na dole ili obrnuto

Ovde stvarno fali 13. integral da bi slika bila potpuna.


swamp thing Posted - 10/12/2020 : 14:25:20
quote:
Originally posted by going going

Mislim da sam video i zapamtio da kolega swamp thing tako drzi naopako a mozda i Koze.



Dobro si upamtio, ali kod mene je jednostavan odgovor, ljevak sam pa mi mozak konta da to tako treba
Red Marquis Posted - 10/12/2020 : 14:10:29
Kod mene je 10 gde i treba, 1 i 12 su mi malo iznad ostalih
sawitch Posted - 10/12/2020 : 14:09:26
Treba ubaciti neku klocnu ispod 10-ke :)
Zlix Posted - 10/12/2020 : 14:04:06
Malo štrči broj 10.
corto33 Posted - 10/12/2020 : 13:39:19
Slika hrbata cijelog kompleta 1-12:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/130454912_871284123639898_2952710750994313488_o.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=825194&_nc_ohc=mLN2vWkKkVMAX-B6arX&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=71292ce5656828843f800bd88a881d9c&oe=5FF8935D
Zlix Posted - 10/12/2020 : 09:53:26
quote:
Originally posted by going going

I ja bas volim predgovore i pogovore i uvek ih citam.



+1, uvek ima nešto zanimljivo pročitati. Jedino me smara da čitam info o autorima. (Pod ovim mislim na one kratke pasuse na kraju knjige. Ako je u pitanju neki duži tekst, koji pokazuje autorov razvoj kroz godine, sve što je radio, pa još ako je u vezi sa stripom koji u tom trenutku čitam, onda volim baciti pogled i na te tekstove.)
AleksandarN Posted - 10/12/2020 : 07:35:19
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going

I ja bas volim predgovore i pogovore i uvek ih citam.


samo pederi,sisice i snobovi ih čitaju;ne ličiš ni na jednog od njih.



Ja bih voleo da svaki strip ima dodatak - intervju autora, neku anegdotu u vezi autora/nastajanja stripa, neku reč kolega itd.

To ume da bude jako inspirativno, zanimljivo, da pojača utisak koji strip ostavlja.

Asterix bi imao dosta zanimljivosti u bonus materijalu, al dobro je i ovo izdanje.



I ja volim te dodatke. Istina da nekada budu dosadni ali ih uvek procitam. Npr. u Dzinu, Dufaux se posteno raspisao ali je jako zanimljivo. I Lepage-ove dodatne tekstove bas gotivim.
Fali u Asteriksu, da, ali osecam da ce izbaciti neku knjigu sa gomilom takvih tekstova, tabli i slicno.
borg Posted - 10/12/2020 : 00:56:23
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going

I ja bas volim predgovore i pogovore i uvek ih citam.


samo pederi,sisice i snobovi ih čitaju;ne ličiš ni na jednog od njih.



Ja bih voleo da svaki strip ima dodatak - intervju autora, neku anegdotu u vezi autora/nastajanja stripa, neku reč kolega itd.

To ume da bude jako inspirativno, zanimljivo, da pojača utisak koji strip ostavlja.

Asterix bi imao dosta zanimljivosti u bonus materijalu, al dobro je i ovo izdanje.
ivanl Posted - 09/12/2020 : 22:01:21
quote:
Originally posted by Red Marquis

I svi hvalite sliku, a nikog ne nervira što stoji Kentaur 2 pa 1 i što Korto isto nije posložen kako treba. Ccc...kakvi ste vi kolekcionari


'Ubrao' odmah po postavljanju fotke, ali nek i drugi primjete anomaliju...:)
kasper Posted - 09/12/2020 : 21:55:08
quote:
Originally posted by going going

Djolovi za Stvorenje iz mocvare i Miriklmena su jedni od najboljih koje sam citao!



ako nisi (jesi/nisi?), procitaj djolo pisanije za cudotvorca ovde:
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mvm/miracleman/

koliko se secam ovde je bio slobodniji, sto je i za ocekivati

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000