forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 207 - Sirena

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 09/03/2022 : 08:36:21


Magda je trudna. Kreće na putovanje kroz Maroko na kojemu će, sva izgubljena, morati odlučiti o budućnosti svoje veze i o djetetu koje nosi. Na putu susreće neobičnu djevojku koja se od nje ne odvaja. Njezin će dolazak zauvijek promijeniti Magdin život. Od plaža Atlantskog oceana preko Atlaskog gorja, u krajoliku koji dobro poznaje jer je u njemu živjela, Daphné Collignon zajedno sa svojom junakinjom ispisuje priču nalik na Andersenovu, u kojoj se suptilno miješaju sjene i svjetlo.

Kolorka 207 • Sirena • 68 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Daphné Collignon • Crtež Daphné Collignon • Prijevod Nataša Medved • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.3.2022. • Cijena 90 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-207-sirena/761/
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
matori paraliticar Posted - 06/08/2024 : 20:41:42
A ne planiram da se prepustim nemani jos neko vreme ali dobar pokusaj a za dzimija sam verovatno precorav.
Hvala na preporukama ipak.
(imam nesto drugo na nisanu recimo hicksville i neznalice)
Peyo Posted - 06/08/2024 : 20:38:04
Baš si me iznenadio.

Ako već nemaš preporučujem ti Jimmy Corrigana, Neman …
matori paraliticar Posted - 06/08/2024 : 17:47:50
Procitah i zadovoljan sam vidjenim iako nisam ni ciljna grupa niti me tematika previse zanima. Odlucio sam da uzmem ovo nakon nakerovog osvrta na ovaj strip.
Ko sto neko rece "ne znam tacno sta sam procitao" ali ipak ima tu necega sto citaoca moze da zadivi kao recimo crtez, koji je pomalo tu i tamo eksperimentalan (na takve stvari padam cesto). Strip je stampan u 400 primeraka i zasluzuje da u nekom normalnom roku bude rasprodan bez nekog silnog popusta. Kupci dobijaju nesto a neki nesto vise (ako im tema iz raznih razloga bliska).
Da li cu se nekada vratiti ovom stripu? Pa ne znam..
Aco Posted - 30/03/2024 : 22:25:24
Kad se na kraju porodila, rekoh hvalim te Bože što se završilo. Još jedna Kolorka o sirotoj djevojci, ali totalno nezanimljivo i wannabe da bude nešto duboko i poetsko. Znaci nekakva unutarnja borba majke same sa sobom ali loše izvedena i mlako zaokružena.

Srećom pa je strip kratak jer ovo je za zaborav.
borg Posted - 30/03/2023 : 00:26:38
Sirena ima elemenata da bude zanimljiva, dobra, apstraktna priča. Ali mi nekako do kraja ostala hladna, siva. Nisam osetio to što je među koricama. Čak nije ni kratka, rečeno je šta je trebalo. Sve je to zanatski lepo zaokruženo. Ali...


Da se Pcoro ne uvredi, Hibikuša je vrlo dobar strip. Sirena mi je dva koplja ispod Hibikuše.
pcoro Posted - 25/12/2022 : 11:56:53
Sirenu nisam čitao ali Hibakuša je slaba, vrlo slaba..
Peyo Posted - 24/12/2022 : 22:16:10
quote:
Originally posted by anto

ima prilično stripova koje Markos izda,i koji su mi potpuno nezanimljivi iz raznoraznih razloga,ali ih onda ipak nabavim,pročitam i jako se prijatno iznenadim - baš zbog toga sam nabavio Sirenu i Hibakušu (od zadnjih naslova)



Sirena će te svakako iznenaditi.
anto Posted - 24/12/2022 : 19:01:38
ima prilično stripova koje Markos izda,i koji su mi potpuno nezanimljivi iz raznoraznih razloga,ali ih onda ipak nabavim,pročitam i jako se prijatno iznenadim - baš zbog toga sam nabavio Sirenu i Hibakušu (od zadnjih naslova)
naker Posted - 23/12/2022 : 15:06:57
Iako će verovatno ovaj strip većinom čitati muškarci, bilo bi lepo kada bi naše lepše polovine pročitale ovaj strip jer ovde je na zanimljiv način obrađena tematika straha od majčinstva i kako ga prevazići. Obratiti pažnju i u tekstu i u crtežu kako se koristi simbolika zmije, to je ključ za razumevanja dela.

Dobra je Sirena, vizuelno i veoma dobra. Ova Fibra uvek nešto više, nešto dalje, zbog stripova kao što je Sirena nikad ne bih mogao podržati veto na njihova izdanja u Srbiji, jer time bi bili uskraćeni za toliko mnogo dobrih stvari.
SenG Posted - 17/12/2022 : 05:22:29
Uvijek mi bude žao kad vidim ovakav talent za crtež potrošen na ovakve poluapstrakne fantazmogorije. Pa što je tako teško naći scenarista za suradnju?
Macon Posted - 09/07/2022 : 16:48:37
Ne znam tačno šta sam pročitao ali likovnost je fantastična, prva liga. Table su odlične, boje, likovi, kontrasti, sve. Može drukčije ali ne može bolje.
Shaner Posted - 23/03/2022 : 19:48:47
Vrlo poetski strip. Problem je samo što meni poezija uglavnom ne leži. Vizualno jako zanimljivo, ali priča je više za osjetiti nego za razumjeti a mene nije u potpunosti pogodila. Moguće da sam samo čitao u krivom trenutku, ko će ga znati. Jednom mu se možda vratim.

Jozzinelli Posted - 10/03/2022 : 00:40:18
quote:
Originally posted by ivanl

Sto reci, vec 207 Kolorka! Covjece...


+1
ivanl Posted - 09/03/2022 : 11:46:53
Sto reci, vec 207 Kolorka! Covjece...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000