forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 40 - Slomljeni grad

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 04/11/2023 : 20:38:20


OPASNE GOTHAMSKE ULICE POSTAT ĆE JOŠ OPASNIJE.

Svojim legendarnim serijalom 100 metaka preobrazili su moderan kriminalistički strip. Ovaj put Eisnerom nagrađeni scenarist BRIAN AZZARELLO i crtač EDUARDO RISSO ciljaju u još mračniju metu – samog Mračnog Viteza – u luksuznom tvrdoukoričenom izdanju koje na jednom mjestu sadrži sve njihove priče o Batmanu.

SLOMLJENI GRAD

Gotham je grad sjena, izopačen i opasan poput čudovišta i manijaka koji ga nastanjuju. Dok slijedi ubojicu putom koji će ga odvesti do nekih od njegovih najvećih neprijatelja, može li čak i Mračni Vitez preživjeti mentalne užase koje isti donosi?

VITEZ OSVETE

Svijet je došao do točke s koje nema povratka. Povijest je odjednom promijenjena, a umjesto Brucea, svog poginulog sina, ovdje kostim šišmiša nosi ostarjeli i okrutni Thomas Wayne. Hoće li grijesi oca uništiti sam Gotham?

WEDNESDAY COMICS

Ubojstvo uvlači Batmana u sukob oko nasljedstva stradalog milijardera. Novac je korijen sveg zla, a Mračni Vitez sprema se kopati duboko.

GOTHAMSKI VITEZOVI

U ovoj vizualno zapanjujućoj crno-bijeloj priči o Batmanu zaštitnik Gothama prodire u mozak luđaka u potrazi za istinskom prirodom moći – onom nad životom i smrću.

Batman 40 • Slomljeni grad • 240 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Eduardo Risso • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 7.11.2023. • Cijena 30 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-40-slomljeni-grad/936/
9   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chui Posted - 19/10/2024 : 16:32:49
Meni je Slomljeni grad razočarenje, strip koji puno zuji a malo meda daje. Puno kul spikice a malo uzbudljivog sadržaja, dosadnjikav strip.
Zato mi je Vitez osvete odličan! baš ugodno iznenađenje. Duplo kraći od Slomljenog grada, a nudi duplo više uzbuđenja. WEDNESDAY COMICS je simpa, a onaj prvi crno bijeli je prekratak za neki doživljaj osim dobrog crteža. Rissov crtež bi opisao kao neki križanac Frank Millera i Tima Salea s tim da je Risso povukao u nekom komercijalnijem tonu. Crtež mu je dobar ali bolji su mi i Frank i Tim.
don_draper Posted - 03/04/2024 : 17:29:51
100 metaka je neizbježna paralela s ovim stripom pošto je isti autorski dvojac, a i stil je prilično sličan.
U tom krimi settingu i stilu koji gaji Azzarello, malo je neobično vidjeti Batmana i ne mogu reći da mi je ispočetka sve to sjelo. Radnja i zaplet su dosta jednostavni u suštini, ali scenarist se trudio to maksimalno zapetljati i zakomplicirati s nekoliko nepotrebnih dijaloga i vrćenjem u krug. Sve skupa ispadne dosta neatraktivno i zaboravno.
Prema kraju i u finalnom twistu malo se poboljšaju stvari, ali nikako iznda solidnog. Plus, malo previše varijacija na temu ubijenih roditelja, Brucea patnika, ali čak je bilo par intrigantnih prizora i u tom segmentu.
Dodatna priča Vitez osvete je "što bi bilo kad bi bilo" uz dosta dosjetljiv i zanimljiv twist. No, i tu je narativ dosta isprazan i osim kontroverznih izbora za protagonista i negativca, nema nekog bogatstva.
Rissov crtež mi je u 100 metaka pasao, ovdje mi nije toliko pogođen generalno, barem u gradskim scenama, ali kad se uđe malo u introspektivu i tamu postane adekvatniji.
Sve skupa, za fanove ovog dvojca puni pogodak, a meni je nekako ni tu ni tamo. Volio bih ga još jednom pročitati, ali nije žurba.
3/5
Aco Posted - 06/01/2024 : 13:46:09
Svi Batmani ovog autorskog dvojca, što znači neizbježan feeling 100 metaka (čak se i Graves pojavljuje na kratko). Dakle jedan čisti noir Batman u svakom pogledu. Slomljeni grad je cisti krimić, detektivska priča. Vitez osvete stidljiv pokusaj malo drukcijeg svijeta(ideja odlicna) ali prekratko i prebrzo. Kratke price isto ok.

Azzarella jedva podnosim jer to je tip koji može satima pričati a da ništa ne kaže. Brdo dialoga, doskočica, igara riječi..koji jesu fora ispočetka ali onda kad vidis da ne vode ničemu postanu iritantni. Baš kao i pretjerano dramatiziranje i ponavljanje istih rijeci ("Angel Lupo" valjda 30ak puta), ali ok to je Azz, pa ko voli..
Lijepo Rissov crtez dolazi do izrazaja u ovakvom izdanju i mada bih ja volio da se išlo na cb variantu, mora se priznati da je kolor odlican.
Kritike na izboru naslovnice. Lošnjikavo skroz.

Plus bi trebalo u impresumu naznačiti da je autor unutarnjih naslovnica Dave Johnson.
naker Posted - 23/12/2023 : 20:33:18
- Gothamski vitezovi / Nema Batmana do c/b Batmana. Dobar uvod u naslovnu priču, Risso odličan.

- Slomljeni grad / Opisao bih strip kao 100 Metaka upoznaje Dugu noć veštica. Priča nastala dok su autori uzimali predah od rada na svom renomiranom serijalu pa se ovde u dijalozima mogu prepoznati krimi momenti iz 100 Metaka, dok se u svakom narednom poglavlju pojavljuje novi negativac iz Batmanoverzuma na sličan način kao u Dugoj noći. Vizuelno i kolorno takođe slično Dugoj noći, već sam nekoliko puta spominjao da mi je Tim Sale jedan od omiljenih crtača Batmana, a Rissov crtež je nešto najbliže stilu koji neguje Sale. Ko hoće crtež na sličnu foru kao iz Duge noći / Mračne pobede / Ukletog viteza; Slomljeni grad je mudar izbor.

- Vitez osvete / Alternativni "What If" pogled na Batmana gde je tokom famoznog zločina umesto svojih roditelja poginuo Bruce, i nakon čega je Thomas Wayne postao Batman. Prijatno me ovo iznenadilo iako je u pitanju kratka, crna priča, mislim da je ovde bilo potencijala za više i da se moglo detaljnije razraditi za punokrvan Batman naslov.

- Wednesday Comics / Batman vs. kvazi femme fatale. Najlošija priča iz ove zbirke.


Meni se svidelo, dobar Batman
sawitch Posted - 19/11/2023 : 14:08:06
Meni je skroz OK ovaj. Svaki je bolji od onih gde je ludilo i milion pomagaca :)
DiSkAcH Posted - 19/11/2023 : 11:25:39
Pročitao i tako solidan Bets, no ništa posebno IMHO.
Čak mi je puno jača ona druga kratka priča gdje je sve ''naopako''.
Crtež je standardni Risso, kao i u Metcima, a priča tako-tako.
AleksandarN Posted - 08/11/2023 : 21:57:09
quote:
Originally posted by MaddoX

Kad se može očekivati preview?



Covek rinta na interliberu po ceo dan a ti pitas za preview...
MaddoX Posted - 08/11/2023 : 21:47:31
Kad se može očekivati preview?
knauso Posted - 05/11/2023 : 22:13:57
Najzad Risso na velikom formatu :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000