forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Tintin 2 - Tintin u Kongu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 04/11/2023 : 20:43:55


Tintinove pustolovine, jedinstven niz priča što su nastajale tijekom pola stoljeća i odigravale se na pet kontinenata i sedam mora, kamen temeljac su frankobelgijskog stripa i obavezno štivo za svakog ljubitelja devete umjetnosti.

Tintina, mladog reportera koji putuje svijetom u pratnji vjernoga psa Čupka, stvorio je 1929. tek malo stariji belgijski crtač Georges Remi, radeći pod pseudonimom Hergé. Nakon prvih, naivno zaigranih pustolovina, Hergé sazrijeva kao autor i isporučuje nenadmašne priče, same klasike žanra, dok se Tintinu pridružuje cijeli niz živopisnih likova: eksplozivni pomorski kapetan Haddock, smušeni genij Lovrijenac Lakmus, dobronamjerni detektivi Šiljak i Žiljak, operna diva Bianca Castafiore ...

Od pustinje do prašume te od otoka s blagom do ledene pustoši Mjeseca, u Tintinovim pustolovinama podjednako će uživati djeca kao i odrasli, a Fibra ih hrvatskim čitateljima prvi put donosi u izvornom albumskom formatu.

Tintin 2 • Tintin u Kongu • 64 stranica • Kolor • 220 x 295 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Hergé • Crtež Hergé • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 7.11.2023. • Cijena 14 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/tintin-2-tintin-u-kongu/926/
8   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 26/10/2024 : 16:14:12
quote:
Originally posted by Poli


Ne znam, Peyo se nije jasno izjasnio u vezi ove epizode... mozda je 9/10. :D



Da, Aleksandru se izgleda jako sviđa ova epizoda pa se zaigrao.

Ja sam svojedobno ovdje stavio ocjene:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=54274#2612734

Alextsova sugestija na moje ocjene je bila OK.

A svaki žešći ljubitelj Tintinovih pustolovina će nabaviti komplet.

Poli Posted - 26/10/2024 : 14:59:41

Ne znam, Peyo se nije jasno izjasnio u vezi ove epizode... mozda je 9/10. :D


AleksandarN Posted - 26/10/2024 : 14:09:24
wintermute Posted - 25/10/2024 : 18:26:19
quote:
Originally posted by matori paraliticar
ovo tvoje izdanje je u boji?
...
jel to tvoje a4 format ili vece?



Pravo da ti kazem nisam znao jer ga nisam otvorio ali sam evo nasao ovaj unpacking video na YT gde vidim da je u boji (https://www.youtube.com/watch?v=r1P1ybq8WRU). Sken koji sam citao je crno-beli. Znam da su ga kasnije obojili i dakle to je to sto imam.

Format je 30cm x 22.5cm, znaci nesto vece od A4.
matori paraliticar Posted - 25/10/2024 : 17:49:06
i stari tintin crtaci (crtani filmovi)su dobri (imam dvd boksic sa svima)

ovde izlazi ovaj strip i dalje samo sa predgovorom zasto je strip kontroverzan
ovo tvoje izdanje je u boji?
ja imam originalno izdanje u cb
tj onako kako je izlazilo od pocetka
na 111 stranica
https://www.bokus.com/bok/9789188897497/tintin-i-kongo/?utm_campaign=Shopping%20%7C%20Svenska%20%7C%20Allt%20annat%20%7C%2017%20oct&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI5K_D4e6piQMVl1yRBR0T9Aa2EAQYAyABEgKa0fD_BwE
(hm ne vidi se na slici ali i na mom izdanju je neki omot )

trebao si pisati na obicnoj tintin temi a ne na ovoj wintermute :) (a i ja)
inace i moja deca su volela tintina
bas su ga citala i citala vise od mene moze se reci (ja sam citao sporadicno u skolskoj biblioteci, nisu imali sve albume, "pod stare dane" sam mozda procitao desetak albuma a deca sve :) )

jel to tvoje a4 format ili vece?
wintermute Posted - 25/10/2024 : 17:27:10
Ovaj strip je de fakto zabranjen u USA, nijedan komplet ga nema. Mora posebno da se narucuje iz inostranstva ili na eBay.

Ja sam svoj (Catermanovo HC izdanje) nabavio davno cini mi se iz Kanade nekim cudnim putevima i za normalnu cenu.

Sad vidim da cena ide od $100+ za polovan a u celofanu $200-$300...

Ja svoj nisam ni odpakovao, citao sam (isto davno) digitalno. Sad razmisljam da li da ga prodam i "zaradim" lepu svoticu a koliko se secam jedan je od losijih plus ne staje u lepu Egmontovu kutiju sa svim ostalima pa nervira moj OCD.

Moja deca isto vole ovaj serijal a najomiljeniji im je Tintin in Tibet. Cak su jedno vreme kao mali nosili Tintin majice. A gledali smo i film kada je izasao. Film uopste nije los! Pravljen je po The Secret of the Unicorn epizodi.


Shaner Posted - 15/03/2024 : 18:20:48
Zbog nekoliko izuzetno bizarnih pa samim time i pamtljivih scena (antilope, majmun) malo iznad Sovjeta, ali i dalje je to slabo.

Jozzinelli Posted - 11/11/2023 : 00:55:58
Ajd' da navedem i ovde rezime Tintinovog boravka u Kongu, sastavljen nakon čitanja,
radi utvrđivanja činjeničnog stanja, koje su sve životinje stradale u većoj ili manjoj meri u ovoj epizodi...

Slona je slučajno upucao jedan majmun (ali mu je Tintin u svakom slučaju odsekao kljove),
a Tintin lično je ubio i odrao majmuna, pobio 15-ak antilopa i jednu zmiju - pitona ili koja je već u pitanju...
Za bivola nismo sigurni da li je mrtav ili samo onesvešćen, kad ga je Tintin odalamio kamenčugom u čelenku.
Nosorog je preživeo zahvaljujući intervenciji društva za zaštitu životinja.

Na ostalim životinjama se samo iživljavao (doduše, bilo je mahom u samoodbrani) bez smrtnog ishoda.
Leopard, lav, krokodil, još jedna zmija... Da, nekoliko krokodila je pobio sveštenik, spašavajući Tintina.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000