forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 56 Spomenar mog oca DC

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 07/06/2024 : 10:21:21


Kad mu umre otac kojeg nije vidio godinama, Yoichi prisustvuje njegovom sprovodu s osjećajem emotivne distance. Otac mu je gotovo nepoznat čovjek, prema njemu nikad nije osjećao veliku privrženost i smatrao ga je prosječnom i tmurnom osobom. Preko zamagljenih sjećanja, priča očevih vršnjaka i fotografija, naš će protagonist slagati sve složeniju sliku svog oca koja će baciti sasvim novo svjetlo na njegov odnos s njim i sa svojom majkom.

Deset godina nakon prvog, sada već kultnog izdanja, Fibra vam ponosno predstavlja Spomenar u novom, definitivnom izdanju koje je u potpunosti reproducirano sa skenova originalnih tabli maestra Taniguchija.

Orka Specijal 56 • Spomenar mog oca: The Director’s Cut Edition • 280 stranica • C/B + Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jiro Taniguchi • Crtež Jiro Taniguchi • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 31.5.2024. • Cijena 20 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-56-spomenar-mog-oca-the-directors-cut-edition/964/

6   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
don_draper Posted - 06/08/2024 : 17:49:07
Sjajno da smo ove godine dobili reprint ovog stripa jer njegova vrijednost je neupitna.
Od starta do finiša, Taniguchi svojim prepoznatljivim pripovjednim stilom nam donosi priču o odnosima s prošlosti, emotivnim barijerama i bujici sjećanja koja navire u svima nama. Glavni lik kroz strip produbljuje sjećanja, otvara neke nove zakutke te nanovo upoznaje oca kojeg više nema. Priča koja je podjednako puna melankolije, koliko je i puna topline, ali Jiro nije nikada bio sladunjav, već realističan. Tako i ovdje postoji ta neka prizemnost u svim emocijama, dijalozima koja daje cijelom stripu jednu dodatnu težinu.
Spomenar ne nudi neke velike momente niti se trudi postati nekakva senzacija od stripa. Ovaj strip na svoj način i svojim tempom se uvlači čitatelju pod kožu i donosi kvalitetnu, sistematičnu studiju o naoko običnome te prodire u dubinu da bi pokazao koliko su slojeviti ljudski odnosi, emocije i razmišljanja. Dojmljivo i bogato čitateljsko iskustvo.

5/5
naker Posted - 23/07/2024 : 22:36:55
Prošlo je par godina od kada sam poslednji put čitao strip, a više nemam staro izdanje kod sebe, ali nisam primetio neku bitnu razliku između starih materijala i ovih novih originalnih skenova. U svakom slučaju, lepo mi je legla obnova gradiva, Spomenar odličan strip, bio i ostao. Stripčina
nenno Posted - 12/06/2024 : 08:14:57
Kad je Taniguchi objavljivan prvi puta prije deset godina nije mi bio neki pick jer je bilo puno drugih Fibrinih izdanja koja su mi bila prioritetnija.... možda sada dam šansu i njemu s obzirom na dojmove kod većine forumaša na kvalitetu Spomenara pa i Dalekog susjedstva
DK24 Posted - 11/06/2024 : 16:47:40
Bravo za reprint! Uzimam sigurno
dino1984 Posted - 11/06/2024 : 09:27:31
Vracam se stripu nakon 10 godina pauze, do sad sam uzimao samo Bonelli i to najvise Tex od Libellusa
pa bi htio probati nesto drugo. Uzeo sam sve dostupno od Jira, pa da vidimo kako ce mi se dopasti.
DzekDenijels Posted - 08/06/2024 : 12:18:43
Odličan strip.
Ko nije uzeo, evo prilike...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000