forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: LUNA #2 – USAMLJENA U SREDIŠTU ZEMLJE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Pjerooo Posted - 26/09/2024 : 14:35:50
Biblioteka Luna #2

Usamljena u središtu Zemlje



Drugi broj biblioteke „Luna” donosi Vam veliki svetski hit – autobiografski grafički roman Zoi Torogud, nove zvezde devete umetnosti!





„Usamljena u središtu Zemlje” je intimna i snažna pripovest o borbi mlade autorke sa usamljenošću, depresijom, anksioznošću i mračnim mislima. Bez ikakve zadrške, ona nam širom otvara vrata svog univerzuma u kojem se samoća i umetnost neočekivano prepliću i oslikava ga sirovim i autentičnim stilom, dok se istovremeno poigrava granicama stripovskog medija. Rezultat je izuzetan metanarativni grafički roman koji tera na razmišljanje o mukama s kojima se svi suočavamo i stvaralaštvu kao sredstvu za prevazilaženje bola.


Napomena izdavača:
Dragi čitaoci, kao što verovatno znate, Zoi Torogud je trebalo da bude gošća Darkwood-a na Salonu stripa ove godine. Međutim, usled porodične tragedije morala je da otkaže svoj dolazak.
Radimo na tome da je ugostimo nekom sledećom prilikom, a u međuvremenu ćete u okviru biblioteke „Luna” moći da se upoznate s njenim delima.



Br. strana: 196 / Kolor
Uvez: Tvrdi / Format: 158 x 240 mm


Usamljeni zavir


Promo cena: 999 rsd (do 13. 10. 2024)
Jedinstvena cena: 1.199,00 rsd


Link za naručivanje:
https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/biblioteka-luna/biblioteka-luna-2-usamljena-u-sredistu-zemlje/
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kasper Posted - 27/09/2024 : 22:41:34
svakako se pazari do sajma
Pjerooo Posted - 27/09/2024 : 21:34:02
Tako je. Njen mlađi brat Džejms (23) oduzeo je sebi život 17. septembra.
jagodanbg Posted - 27/09/2024 : 20:58:51
Pritom, devojka sem što se lično bori, izgleda da je i brat imao sličnih/istih problema, i ako sam dobro razumeo oduzeo je sebi život pre nekih nedelju dana.
Pjerooo Posted - 27/09/2024 : 20:26:22
Borba sa mentalnim zdravljem je izuzetno važna tema, a kada se pojavi delo koje je obrađuje na ovako sirov način dok se istovremeno poigrava pravilima našeg omiljenog medija, onda nikako ne želimo da je guramo pod tepih, čak ni ukoliko to odbije jedan deo čitalaca.
Pride, strip nije puko mračnjaštvo, već prikazuje kako kreativnost može imati terapeutsko dejstvo i završava se u prilično svetlom tonu. Ovakav strip na tu temu nikako nije deo globalnog trenda, previše je luckast i unikatan za tako nešto.
Salkan Posted - 27/09/2024 : 20:04:50
Svaka čast Darkwoodu što se konačno pokrenuo i počeo da ovako hrabro eksperimentiše. Uzeo sam Tenkaču, jedva čekam da dovalja do mene, ali "mental issues"? Nemojte više, molim vas. Nemojte više autore sa "mental issues". Uzdizanje teme o depresijama se i previše uvuklo u strip, a svi glumimo da ne kontamo kako to ima dalekosežne loše posljedice. Vjerujem da 90% ljudi ne želi da skače u ovakav global bandwagon.
S dužnim poštovanjem.
Pjerooo Posted - 27/09/2024 : 19:07:02
quote:
Originally posted by pcoro

E da, ono što me bilo iznenadilo prilikom čitanja stripa je koliko je autorica mlada, a već ima iza sebe neku konkretnu stripografiju, jebeno crta i složila je ovakav strip, koji, bez obzira šta nije moj cup of tea i bez obzira na to što sam ga optužio za razmaženost ima i nekakvu zrelost.


Prividna razmaženost i sebičnost su posledica toga što ovaj strip nije nastao na uobičajen način.

Zoi je tokom jednog teškog životnog perioda pravila ilustracije kao neki vid vizuelnog dnevnika koji je za nju imao terapeutsku svrhu. Nije postojala nikakva namera da to ikada bude objavljeno. Otud tolika njena samousredsređenost koja se na prvu loptu može činiti odbojnom.

Ali, zamislimo šta bi ljudi rekli kada bi čitali naše dnevnike? „Pa ovaj piše samo o sebi” :D
pcoro Posted - 27/09/2024 : 15:04:57
E da, ono što me bilo iznenadilo prilikom čitanja stripa je koliko je autorica mlada, a već ima iza sebe neku konkretnu stripografiju, jebeno crta i složila je ovakav strip, koji, bez obzira šta nije moj cup of tea i bez obzira na to što sam ga optužio za razmaženost ima i nekakvu zrelost.
pcoro Posted - 27/09/2024 : 15:00:21
Ja sam čitao i bilo mi je malo dosadnjikavo. Autorica ima neke "mental health issues" i onda kroz strip priča o svojoj borbi sa time da se pokrene i izađe iz tog mindseta. Crtež je fora, dosta mijenja stilove, ovisno o tome kakav joj je dan, a priča pomalo umara. Puno je tu žalopojki koje nemaju neki konkretan razlog i onda mi sve to djeluje razmaženo.. Bit će da je to do generacijskog jaza.

Opet, da ga imam tiskano, dao bi još jednu priliku stripu - strip je trendy, da se čitat, crtež je fora i možda bi sad na drugo čitanje bio usredotočeniji i suosjećajniji.
alexts Posted - 27/09/2024 : 14:36:40
quote:
Originally posted by naker

Opet pišeš po forumu ušikan.



Ha, ha. Ja ne pijem, ali poznajem ukuse...
naker Posted - 27/09/2024 : 14:30:05
Opet pišeš po forumu ušikan.
alexts Posted - 27/09/2024 : 14:00:03
quote:
Originally posted by Deers

Djeluje zanimljivo. U onoj mjeri u kojoj nas urođeni vojarizam tjera da guramo nos u tuđe živote.



Naker, Shaner, anto...
Imrahil Posted - 26/09/2024 : 21:21:58
Uzeće se, obradovalo me kad videh najavu. Privuklo me kada sam video da Image objavio ali ne stigoh da ga obrnem u originalu.
jagodanbg Posted - 26/09/2024 : 21:16:26
Ovo uzimam obavezno!
Deers Posted - 26/09/2024 : 16:20:40
Djeluje zanimljivo. U onoj mjeri u kojoj nas urođeni vojarizam tjera da guramo nos u tuđe živote. Dobra stvar je što izgleda da na prvu ima i vizualnu privlačnost i nadam se da nije to sve što smo vidjeli u zaviru.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000