forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STALKER: Prsten Nibelunga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dzimi Gitara Posted - 26/09/2024 : 21:18:20
F. Krejg Rasel: Prsten Nibelunga

https://stalker.rs/prodavnica/zona/prsten-nibelunga/

Prsten Nibelunga, ciklus od četiri opere Riharda Vagnera inspirisane germanskom i nordijskom mitologijom i vikinškim spevovima, u ovoj knjizi je izuzetno umešno adaptiran u jedan od najupečatljivijih epova u istoriji stripa!

Među divovima što kuju zavere protiv bogova, koji pak silom razdvajaju zemaljske ljubavnike, veliki ratnici pronalaze svoje mračne sudbine, a ubistva se dešavaju iznova i iznova, sve u ime ljubavi i zlata. Ovaj visoki domet u raznovrsnoj, decenijama dugoj karijeri istinskog umetnika F. Krejga Rasela sadrži i pripremne crteže, autorove napomene o adaptaciji i do sada neobjavljene skice.







Zavirite između korica:
https://stalker.rs/wp-content/uploads/2024/09/prsten_nibelunga_zavir.pdf


Prevod: Goran Skrobonja / Lektura: Agencija Mahačma / Upis: Nenad Marinković / Dizajn: Ivica Stevanović
Broj strana: 452 / Boja: kolor / Format: 202 x 297 / Povez: tvrdi / Štampa: Publikum

Cena: 5.950 dinara
Promo cena: 4.760 dinara (važi do 25. 11. 24)
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Bombarder Posted - 27/09/2024 : 10:38:26
Ijaoooo! Tovari! Pakuj!
Dugo sam odolijevao stranjskom izdanju, isplatilo se!
ridiculus Posted - 26/09/2024 : 23:59:23
quote:
Originally posted by naker

diskutabilno jedna od najlepših ljubavnih priča ikada ispričanih.



Ne idimo predaleko! Nije to najjači adut te priče, i čak i Wagner nam prenosi nešto ljubavnije, Tristrana i Izoldu.

U Prstenu Nibelunga (tj. Volsunga sagi) druge su sile u igri. Samo onaj ko potpuno odbaci ljubav može da iskuje Prsten moći. Ima u tome neke moćne simbolike.
naker Posted - 26/09/2024 : 23:19:44
Na sajtu postoji i Pakina recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-dh-2-the-ring-of-the-nibelung/2608/
naker Posted - 26/09/2024 : 22:49:25
Imam Dark Horse-ovo izdanje pa ne bih duplirao, ali ko do sada nije čitao Russellov Nibelung apsolutna preporuka:

Strip rađen po čuvenoj Wagnerovoj operi. Crtež je melem za oči, toliko puno simbolike i sitnih detalja. Ima ovde i Germanske mitologije, i Nordijske i Gospodara prstenova, za svakog po nešto, ovaj strip je sve što fan epske fantastike može da poželi + diskutabilno jedna od najlepših ljubavnih priča ikada ispričanih. Russell i njegova ekipa su uradili svoj domaći zadatak, vrhunska adaptacija, čista petica.
izivko Posted - 26/09/2024 : 22:23:33
Čestitke i od mene i preporuka. Gromovsko djelo!

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2562359
ridiculus Posted - 26/09/2024 : 22:14:37
Biću sebičan i reći da bih više voleo da vidim Čarobnu frulu. Zato što:

1. do sada nisam
1. Mozart >>> Wagner
2. art nouveau nije najbolji stil za hvatanje suštine dotičnih mitova

Ipak, kako ja nisam "domaće tržište", a nisam ni njegov savetnik niti njegov čistač, moram da isključim preference i čestitam na poduhvatu!
borg Posted - 26/09/2024 : 22:12:39
Plašio sam se Stalkerove cene. Računajući prethodna izdanja.
Ispalo je da je cenovno (promo cena) u rangu Fibrica slične debljine. Tako da sam čak i pozitivno iznenađen.

Uzima se.

matori paraliticar Posted - 26/09/2024 : 21:55:26
Prodaj ficu

Deluje zanimljivo..
alexts Posted - 26/09/2024 : 21:46:26
Svaka čast!

Ali, uh...
Imrahil Posted - 26/09/2024 : 21:44:36
Bravo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000