forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 kad se digne kuka i motika?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Pavel01 Posted - 08/11/2007 : 14:23:43
nesto sam nacuo da je nedavno u sklopu 'mjeseca hrvatske knjige' predstavljen strip naslova 'kad se digne kuka i motika'.
ima li tko vise informacija o tome? mozda koji sken?
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Blek Stena Posted - 08/11/2007 : 19:23:06
Upps, izvinjavam se što prekidam, nikako da skontam da li se zezate ili ne, ali nema veze. Prezime Jakovina mi je bilo odmah poznato po PATKU, a kad sam vidio ime Miodrag Njegovanovic sjetio sam se čak i jednog njegovog stripa iz PATKA.
YU STRIP & PATAK su moje omiljene strip revije svih vremena ;) I da, PATAK je uradio ogroman posao za strip na ex-YU prostorima! KVAK!
Pavel01 Posted - 08/11/2007 : 17:21:51
shvatio sam tvoj problem. citas izmedju redova, izmedju redova, izmedju redova. i onda donosis pogresne zakljucke.
stavi koji sken kad budes u prilici. hvala.
VALTER Posted - 08/11/2007 : 17:17:43
Nemam ovdje ni skenera, ni stripa (u Osijeku sam). I slažem se, pompa je bila pretjerana, ali to je zato jer se radi o fra Luki, simbolu Požege, a ne mom ocu, koji ništa dužan nije ni Bagariću, ni Ronku, ni bivšim sekretrima komiteta.
Pavel01 Posted - 08/11/2007 : 17:14:21
dobro, da zbrojimo, strip je izasao uz veliku pompu trabunj, cuvenih ljudi trabunj, pokretaca cuvenih trabunj, uz podrsku trabunj trabunj.
hvala.

naslov: kad se digne kuka i motika
scenarista: nikola cvjetkovic (?)
crtac: miodrag njegovanovic (tvoj tata)

hadje sad skrati i stavi koji sken da to vidimo.
VALTER Posted - 08/11/2007 : 17:10:18
Sumnjam. Jer teško da si svjestan težine koju je Patak imao za strip-scenu Hrvatske i bivše Jugoslavije u drugoj polovici osamdesetih, i koji su se autori tu etablirali. A sve je to krenulo iz provincije okružene brdima, što je danas nezamislivo.
Pavel01 Posted - 08/11/2007 : 17:05:33
impresioniran sam!
VALTER Posted - 08/11/2007 : 17:01:43
A kad si već toliko opsjednut mojim ocem: 1986. on i rečeni Ivan Jakovina, zajedno s još nekolicinom požeških novinara, pokrenuli su čuvenu reviju PATAK.
Pavel01 Posted - 08/11/2007 : 16:49:12
vrlo pohvalno!
VALTER Posted - 08/11/2007 : 16:37:25
Naslućujem na što ciljaš. Ali mome ocu nije bilo plaćeno tada, 1970., kada je kao maturant slavne požeške Gimnazije crtao strip o franjevcima-ustanicima kontra Osmanlija, a koji je u požeškom listu izlazio u nastavcima.
A sad mu se plaća sastojala u 9 primjeraka izdanja vlastitog stripa.
Sponzorirane su od istih tvrtkji i ostale knjige u biblioteci 'Papuk' čiji je urednik Ivan Jakovina 'Mali Pajdo'.
Pavel01 Posted - 08/11/2007 : 16:33:26
ah, kuzim, sve je isto samo njega nema.
VALTER Posted - 08/11/2007 : 16:12:42
Da jest, strip bih ti dao besplatno:) Ta cijena je otisnuta na stražnjoj korici i strip se može kupiti u prostorijama HPD Sokolovac, ali je na prezentaciji, o kojoj si, pretpostavljam, čitao u Večernjem, svim prisutnima (a bijaše ih dosta) dijeljen besplatno. Izdanje su sponzorirali Zvečevo, Spin-valis, Plamen, Kutjevo d.d. i ostale velike požeške tvrtke, i tu baš nitko ne računa na zaradu.
Pavel01 Posted - 08/11/2007 : 16:05:32
je li to ruka pomirenja?
VALTER Posted - 08/11/2007 : 15:46:49
Situacija je vrlo unfair,jer, koga da ja nazovem? Ciglanu u Virovitici? Inače, ako želiš, mogu ti ja nabaviti primjerak stripa 'Kad se digne kuka i motika: fra Luka Ibrišimović i Turci u Požeškoj kotlini'. 40,00 kn.
Pavel01 Posted - 08/11/2007 : 14:45:23
neki zesci problem ti imas. stavi me na ignore kako si obecao.

edit:
da me razumijes: nastavis li me dalje titulirati fasistom, nazvat cu ti tatu i popricati s njim o tome. bez zajebancije. ne znam imas li kakve traume, jesi li mentalno zaostao, ali ovako nemre.
VALTER Posted - 08/11/2007 : 14:42:45
Navijač sam Hajduka, i mislim da je naslov nepošten prema normalnim torcidašima. A nenormalnih ima puno i izvan Torcide.
VALTER Posted - 08/11/2007 : 14:41:04
Referirao sam se na ovo:

http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,11,7,jakovina_torcida,97144.jl

Pavel01 Posted - 08/11/2007 : 14:38:08
quote:
Originally posted by VALTER

Crtež je radio moj otac, kad je bio maturant. On će prvi priznati, to izgleda vrlo loše. Ali izlazio je 1970., u Požeškom listu, pa je tadašnji direktor rečene novine, Ivan Jakovina (inače otac onoga Tvrtka, kome bi ti vjerojatno rezao noge) smatrao da to treba objaviti, u biblioteci 'Papuk' koju izdaje Hrvatsko planinarsko društvo Sokolovac iz Požege.
Priča o fra Luki Imbrišimiviću, osloboditelju Požege od Turaka. Spominju se termini poput 'hrvatska vojska' i sl., pa je to zgodan doprinos oslikavanju 'doba najcrnjeg mraka'.

hvala na informaciji. inace obrati paznju na boldano i zapitaj se jesi li normalan u tintari.
VALTER Posted - 08/11/2007 : 14:35:39
Crtež je radio moj otac, kad je bio maturant. On će prvi priznati, to izgleda vrlo loše. Ali izlazio je 1970., u Požeškom listu, pa je tadašnji direktor rečene novine, Ivan Jakovina (inače otac onoga Tvrtka, kome bi ti vjerojatno rezao noge) smatrao da to treba objaviti, u biblioteci 'Papuk' koju izdaje Hrvatsko planinarsko društvo Sokolovac iz Požege.
Priča o fra Luki Ibrišimoviću, osloboditelju Požege od Turaka. Spominju se termini poput 'hrvatska vojska' i sl., pa je to zgodan doprinos oslikavanju 'doba najcrnjeg mraka'.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000