forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Kaleidoskop – Zoran Žmirić i Korin(a) Hunjak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Deers Posted - 07/08/2024 : 17:41:40


Kaleidoskop

Autor: Korin(a) Hunjak
Po pričama Zorana Žmirića
Izdavač: Naklada Fragment
Broj stranica: 152
Datum: 9.9.2024.

U ovom strip albumu Korin(a) nam donosi adaptaciju u strip istoimenu zbirku kratkih priča Zorana Žmirića (Hena com, 2019.). Zbir riječkih autora nam tako daje šareni pogled na ljudsku psihu i emocije kroz opservacije i aktivno sudjelovanje a sve u šarenim fragmentima kaleidoskopa duše.


„Korina je vjerojatno najbolji izbor za adaptaciju Kaleidoskopa u strip. Gotovo je bezobrazna lakoća kojom reducira informacije Zoranovih priča, a uspijeva ih baš sve zadržati u onom najvažnijem – emociji.“ – iz blurba Dalibora Talajića

Više:
https://nakladafragment.com/knjige/knjige/kaleidoskop-strip-zoran-zmiric-i-korina-hunjak/

Par tabli iz previewa:




13   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gand Posted - 10/08/2024 : 11:31:43
Hvala na podršci ekipa! Lijepo od vas...
Shaner Posted - 09/08/2024 : 21:37:46
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by wintermute

Ma ja sam ovo negde citao ceo strip negde na webu ali ne mogu da se setim gde!



Čitao si ga u Godišnjaku hrvatskog stripa 2024, čak i napisao osvrtić (hvala).

Korin(a) su fenomen hrvatskog stripa! Kao što reče netko upućeniji, Korin(u/i) strip dođe toliko lako i prirodno da postoji opasnost od dosade i prebacivanja kreativne energije na nešto drugo. Nadajmo se da još ima izazova u starom dobrom stripu.

https://korinahunjak.com/albums/1261955


Tako je!

Nekolicina je već nahvalila Žmirića, ali zaboravlja se na Hunjak. Na temi Hrvatskog autorskog stripa sam već pisao o genijalnom Brodskom dnevniku. Prava je šteta što to izdanje (izgleda) nije došlo do većeg broja ljudi i ovim putem apeliram na sve da ga kupe.



wintermute Posted - 09/08/2024 : 14:37:44
Auh da tako je! Tamo sam naravno citao.
Shuckey Posted - 09/08/2024 : 09:55:25
quote:
Originally posted by wintermute

Ma ja sam ovo negde citao ceo strip negde na webu ali ne mogu da se setim gde!



Čitao si ga u Godišnjaku hrvatskog stripa 2024, čak i napisao osvrtić (hvala).

Korin(a) su fenomen hrvatskog stripa! Kao što reče netko upućeniji, Korin(u/i) strip dođe toliko lako i prirodno da postoji opasnost od dosade i prebacivanja kreativne energije na nešto drugo. Nadajmo se da još ima izazova u starom dobrom stripu.

https://korinahunjak.com/albums/1261955
njofra32 Posted - 08/08/2024 : 09:39:16
Pročitao pacijenta. brutalan. Preporučam.
Poli Posted - 08/08/2024 : 08:21:37

A bio je nekada i redovan clan ovdje na forumu, kao Gand.


smogy_boy Posted - 08/08/2024 : 07:17:06
quote:
Originally posted by Salkan

Prvi put čujem i za Žmirića i za Korinu, ali ovo hoću da čitam u oktobru, kad lišće krene da šuška.


Zoran Žmirić, riječki književnik i rock glazbenik . . . preporuke za pročitati: Blockbuster, Pacijent iz sobe 19, Putovanje desnom hemisferom, Kaleidoskop, Hotel Wartburg i nedavno objavljeni roman Visoke trave (ima još ....) Također i veliki ljubitelj stripovske umjetnosti . . . .
Deers Posted - 07/08/2024 : 22:11:20
Ako ste ikako u mogućnosti pročitajte Žmirićeve romane, priče, kolumne i pjesme.
Korinine stripove najčešće objavljuje Hrvatski autorski strip (par topica niže), ali ima je i u Fibrinom Godišnjaku kao i drugim publikacijama.
Salkan Posted - 07/08/2024 : 20:53:10
Prvi put čujem i za Žmirića i za Korinu, ali ovo hoću da čitam u oktobru, kad lišće krene da šuška.
manhunter Posted - 07/08/2024 : 20:30:18
Možda je Žmirić stavio nešto na Facebooku kao preview? Ja sam juče video ovu najavu i hteo da je stavim ovde, ali si me preduhitrio. :)
Deers Posted - 07/08/2024 : 19:53:57
Čitali knjigu? Ili Žmirića (inače Gand na forumu ali dugo neaktivan)? U svakom slučaju, preporučam.

@wintermute

Nemam pojma da li je još negdje bio preview jer nisam naišao. Što ne znači da nije. Jedino ako si čitao priče.
wintermute Posted - 07/08/2024 : 18:32:42
Ma ja sam ovo negde citao ceo strip negde na webu ali ne mogu da se setim gde!

Tacno se secam ove price i bilo ih je jos a svaka crno bela sa jednom dodatnom od boja kaledioskopa.

Mnogo mi se svideo. Da mogu lako da dodjem do papirne verzije mislim da bih ga kupio.

EDIT: moguce da je bio neki veliki preview na nekom linku koji je neko negde ovde okacio ali ne mogu da nadjem sada
Salkan Posted - 07/08/2024 : 18:17:10
Po svemu sudeći, ovo je strip za mene
I ostale Vage
🙂

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000